Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

kacena85
15. feb 2012

@lucianak ok tak vsetko je ok,zacnem vsetko od zajtra a dalsia isto doooojde a som zvedava,ci dojde ovulaaaa jemine dnes mi sibe.taka som prechladnuta,smoklim.prskam.frajer uz by radsej do roboty siel xi

monika2712
15. feb 2012

@lucianak a nevychadza ti potom kratka LT? ked bude takmer priestvitny az vtedy zacnu plodne dni.. teplotu nemerias?

kaculiatko88
15. feb 2012

@lucianak na pred ovu mám priesvitný a naťahovací hlien. Môžno ho prirovnať ku soplíku. 😉

usacek79
15. feb 2012

@lucianak juj, ak je drobivy (pripominajuci tvaroh trosku..), tak to je zrejme infekcia - kvasinky... 😒 no hlavne, aby to nesvrbelo 😉
ovulacny vytok je JEDINE sklovity, ako vajecne bielko, natahuje sa ako sopel 😀
teoreticky predtym moze byt taky biely, kremovy, ale nie je to pravidlo...

monika2712
15. feb 2012

@usacek79
@lucianak ja som mavala drobivy po ovulke.. pred mrchou.

usacek79
15. feb 2012

@monika2712 no to drobive znamena, ze sa zrazila zasada s kyselinou a teda nemusi to znamenat nic vazne ( ak nie je pritomne svrbenie najma), no moze to byt znak, ze nejaka infekcia sa tam rozbehla - napr. vznikla mini ranka pri sulozi (ktoru zena ani neciti) a premnozili sa tam bakterie, ktore sa snazia to vyriesit 😉 niekedy to naozaj odide uplne bez problemov, niekedy sa to zvrhne na kila hnusneho tvarohu, besne svrbiace (poznam 😒 )
http://priznaky.vitalion.cz/bily-posevni-vytok/

kacena85
15. feb 2012

@usacek79 juj super si to vysvetlila ja man v tom gulas.a je vzdy hlien.a co ked je teplota po ovu a hlien nebol.grepovy dzus je tusim dobry na to alebo grel cerstvy

monika2712
15. feb 2012

@usacek79 hm ja som z toho nikdy infekciu nemala.. myslela som ze je to normalne po ovulke.. po zmiesani so spermoskami alebo take daco..

monika2712
15. feb 2012

@kacena85 moja hlien nemusi byt vzdy, niektore zeny ho nemaju vobec.. ale neznamena to ze ovulka neprebehla. ak budes merat teplotu tak ta je smerodatna.. ak nebude hlien, tak nic nie je stratene, pokial teplota stupne 😉
grepovy dzus bud krabicovy 100 percentny alebo cerstvy.

usacek79
15. feb 2012

@kacena85 presne tak - hlien nie je vobec podmienka... ja som ho nemala cca rok a pol po vysadeni HAK, ale pritom ovu bola, lebo som citila vajecniky 😉
hlien je vsak velmi dobry, pomaha spermiam dojst do ciela 🙂
vsetky ostatne typy vytokov robia presny opak - spermie spomaluju a zabijaju..

kacena85
15. feb 2012

@kaculiatko88 tak to je uz na vas,ked chcete este vysku urobte si ju.ved nie je stari a mate este cas.lebo to by bolo asi moc popri skole.ja uz mam vysku za sebou,je mi na prd akurat.a chceme babo tak robotu neriesim

bambi2
15. feb 2012

@usacek79 ok tak ked som mala napr. styk 2- 3 dni pred ovulkou to znamena, ze spermie preziju potom aj v tom takom kremovom hliene?? ci ako? 😕

usacek79
15. feb 2012

@monika2712 no inak teoreticky to moze byt - lebo spermie su zasadite a vagina kysla... tzn. ze ak mas mozno prirodzene trosku kyslejsiu ako standard, resp. muz zasaditejsie, tak to moze mat takuto reakciu 😉

monika2712
15. feb 2012

@usacek79 no ja uz nejaku dobu neviem co to je 😀 dva mesiace abstinujeme odkedy sme zistili ze sme tehu..

kacena85
15. feb 2012

@monika2712 hej tak som myslela ten grep.no normal sa neviem vytesit z tej ms.dnes konci a normalne mam po rpku ms zapisamu v grafe.tesim sa jak sisi z tej cervenej farby v grafe.este keby to prechladnutie prejde.ak ked tento mesiac nemozme snazit neva,aspon odsledujem ovulku ;)

usacek79
15. feb 2012

@bambi2 no ak si mala sex 2-3 pred ovu, tak prave mal byt ten sklovity... on sa zacina vyskytovat prave 2-3 dni pred ovu 🙂 ten kremovy uz velmi dobry pre spermie nie je... ako hovorim, jedine ten sklovity je vyslovene "sperm-friendly" 😀 inak je ta nasa vagina riadny masovy vrah 😠

monika2712
15. feb 2012

@kacena85 to nevadi moja, hlavne ze prisla.. to je dolezite.. 😉

usacek79
15. feb 2012

@monika2712 ooooo moja, takuto obet kladiete na oltar tehu! 😀 nuz ale, ved su aj ine praktiky, hlavne by ste nemali na to zanevriet uplne, lebo ono sa tazko potom vracia k zdravemu sexovaniu - clovek si tak nejako zvykne, ze mu potom ani vela netreba 😒 a to je vecna skoda 😉

monika2712
15. feb 2012

@usacek79 moja sa tu rehocem, ze vagina=masovy vrah.. 😀 😀

monika2712
15. feb 2012

@usacek79 no ja viem, len ked muz sa najskor bal, a ja dako ani chut nemam..ale tak pokusime sa k tomu nejak vratit cim skor.. len sa tiez podvedomi bojim aby som nezacala krvacat alebo daco..

usacek79
15. feb 2012

@monika2712 jasne, chapem 🙂 ved nemusite hned dat rodeo 😀 pokojne aj bez zasunutia, ale maznajte sa, lubte sa a ty mu tiez dajako odlahci 😀 fakt, poznam vela parov, ktorym sex tehotenstvom zakapal a uz nikdy poriadne neozil.. lebo s babom to je este vacsi horor! 😵

kacena85
15. feb 2012

@usacek79 tak budem sledovat a hlavne este teplotu.aj ked nemozme teraz snazit ;( chcem vediet ci bola ovu lebo dr mi chce hak natlacit ze taku speci na potlacenie testos.ale ja to necem.len dufam,ze mi ms dalsia pride.chcela som nech mi urobi horm.profil a on zr sak sme robili v novembri to je zbytocne.no len som kuk
Ale v jednom mal pravdu,ze sliznicu mam dost nizko.sice sa to zlepsilo.v decembri bola 2mm a terax 3,6.takze hadam bude uz dalsi lepsie na tom sliznica

usacek79
15. feb 2012

@kacena85 no to bude idealne, zacat sa sledovat, skus aj ten krcok maternice 😉 nie je to nic tazke, tiez som sa obavala, ako to budem rozoznavat, ale ten rozdiel je dost rapidny 🙂
velmi ti drzim palce, aby dalsia ovu prisla - laduj sa alchemilkou aj dva krat denne, ta sliznica 3,6 je ozaj dost malo, ale lepsie, ako 2mm 😉 ked bude 5-6, tak je ready!
ona v podstate po ms zacina kdesi na 3-5mm, potom v strede cyklu ma zhruba 7mm a tesne pred ms zhruba 10mm a tak dokola 🙂
na uchytenie vajicka oplodneneho je idealna hrubka 6-8mm zhruba v ten 20 den bezneho cyklu (28dnoveho)

takze je teraz aj otazka, v aked faze cyklu si bola u gynekologa - ak tesne po ms, tak 3,6 nie je ziadna hruza 😵

bambi2
15. feb 2012

@usacek79 no bol sklovity aj sa tahal ako sopel. ja som myslela, ze sklovity je iba pocas ovulky nie plodnych dni... 😕

kacena85
15. feb 2012

@usacek79 no mne ju merala praveze ked dosla ms,som v soku utekala na pohotovost.takze to je uplne na prd coooalchemilku som po kyrete fuurt pila a prd platne ale dnes som zacala opat a bude ju kombinovat s cajom gynastan.to mi bylinkarka odporucila

bambi2
15. feb 2012

@usacek79 zato mi to neslo do hlavy... som nejaka pomätena dnes tusim 😀

usacek79
15. feb 2012

@bambi2 no ale ved ovu trva len par hodin (podla niektorych odbornikov len slabu hodinu dokonca), to by ten hlien bol naprd, keby len presne pocas ovu chcel byt 😀 on sa prave mudro zacne tvorit vopred ( to je to plodne obdobie), aby spermie prezili ten uvodny boj a ked uz budu za krckom, mozu pockat aj 2-4 dni na vajicko=ovu 😉
priroda je mudra, je to vsetko perfektne vymyslene 😵

bambi2
15. feb 2012

@usacek79 no zato, lebo sme skusali aj min. rok a vyslo to 2- 3 dni pred. tak dufam, ze aj teraz to vyjde 😉 😵 v podstate mi to je jedno len nechcem dieta kozorozca (Monika nic v zlom 😉 ) ale mame uz v rodine 4 tak staci...

usacek79
15. feb 2012

@bambi2 amen! 😵

usacek79
15. feb 2012

@bambi2 inak nech sa na mna Monika tiez nehneva, ja tiez kozorca ani za svet, ale uplne najvacsia pohroma by bol blizenec 😀 odpustite!
ale jasne, isteze nech by to bola aj chobotnica, hlavne, nech JE a je zdrave 😉
ale kedze to trosku mozem ovplyvnit momentom oplodnovania, tak sa proste urcite vyhybam tymto dvom terminom 😅 a teraz nas baby ukamenuju, ake sme hluuuupe 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre