Dobrovoľný potrat po 40tke

22. nov 2019

Nechcem nikoho touto témou pobúriť, vopred sa ospravedlňujem, ale u gynekologičky som sa dozvedela, že som tehotná a v tom šoku som sa zabudla popýtať na to či je potrat po 40tke zdarma. Hľadala som to aj na internete a našla som protichodné tvrdenia, lekárke som sa nevedela dovolať a objednaná som až o týždeň, neviem kde sa na to mám informovať. Totálne sa mi klepú ruky... problém je ten, že už v 35tke som prekonala skorú menopauzu, ktorú sa nijako nedalo zastaviť a podľa všetkého som mala byť neplodná a teraz toto. Som úplne zúfalá..

vinejka6
22. nov 2019

Preboha veď ju nechajte!!!! Každá človek - žena má slobodnú vôľu, môže sa slobodne rozhodnúť, čo spraví, resp.či pôjde na potrat. Žite a nechajte žiť, nie je to vaša vec tak neodsudzujte a nepiste, ze to zvládne a bla bla bla..... Pýtala sa na to, či je po 40tke potrat zdarma, na nič iné!

tslobik
22. nov 2019

@gagik Opýtaj sa detí z detsk. domovov, ktoré nikto nechce ani do pestúnstva. Majú super štart do života.

katarinka89
22. nov 2019

Dospelá študujú a dcéra by už nemusela byť finančne závislá od teba- môže brigádovať. Dáš preč dieťa ktoré ti bolo z hora darované kôli nesamostatnosti dospelej dcéry? Keď sa ona vydá už budeš len spomínať aké to bolo keď bola malá a zostane ti veľa času na rozmýšľanie a vtedy pocítia že toho malého človiečika si nemusela dať zabiť.

fem
22. nov 2019

Fu, v 40 si zarabat potratom na psychicke problemy, tak neviem, moze ta velmi ovplyvnit, aj tvoju funkcnost v praci, ak ti o tu ide naviac. Tieto veci su nevyspytatelne, hlavne cim je clovek starsi, hormony do toho, psychika, nevedomie bude tlacit, to sa neda tak ukocirovat, ako to teraz vyzera, to nie je nic pragmaticke ako tvoje rozhodnutie. Do 2 rokov mozes pracovat opäť aj s dieťaťom, mozno ti to rozhodnutie nechat si dieta, prinesie viac stastia a pozehnania aj pre celu hojnost, ktoru si tak predstavujes. Toto , co spravis totalne nevyspytatlne, na psychiku, najma ak mas svoj vek, co to uz prezite. Caka to kazdeho cloveka, vyrovnavanie sa so zivotom, toto by som si nechcela ani za nijaku cenu. A najma ak si bola psychicky ok, by si to nepisala sem.Nikto nenapise do diskusie, ak nepotrebuje pocut aj iny nazor.

sisaka
22. nov 2019

Halooo ženy, ona nerieši či si dieťa nechať, ona riesi, či za to musí platiť a koľko by to stalo

thoughtfulweirdo
22. nov 2019

Poradit ti vdakabohu nijako neviem, ale prosim ta, ked si to zistis a nahodou to fakt bude zadarmo, mohla by si to sem napisat, velmi by ma zaujimalo, ktora poistovna toto zaplati. Dakujem a zelam ti, aby sa ti dobre zilo s rozhodnutim, ktore nakonie urobis.

dadkadadus
22. nov 2019

@0silvia0 samozrejme že neurobila sama ale to teba zaujímať nemusí čo na to hovorí jej muž a dcéra a otcovej sestri koňa brat - pýtala sa či je to bezplatne alebo sa to platí ak nevieš alebo ti vadí jej na to odpovedať - vypni si tuto diskusiu a nepíš sem , je to každého osobná vec a každý nech sa pozerá na to čo by on robil ty by si si to dieťa nechala ok nechaj , ona sa na to v 40 necíti tak nech sa necíti - JEJ PRÁVO JEJ ROZHODNUTIE JEJ DIEŤA nie vaše !

gagik
22. nov 2019

@tslobik takze lepsie je keby tie deti z detskych domovov niekto hned zabil,lebo sak aj tak im v zivote nebude dobre. ja sa tu nejdem hadat o potratoch, ale argument ze idem na potrat lebo teraz dieta nebolo v plane,musim platit hypoteku...to snad nieeeeee.

bubulili
22. nov 2019

Ahoj, nechcem ťa odsudzovať, ale tiež radím rozmysliet si to. Materská je 6 mesiacov, a je to v podstate 100% hrubého príjmu (,75% čistého príjmu). Ja som mala normalne materskú vyše 1000 eur a muž tiež. Môjmu mužovi vychádza materská vyššia ako plat, lebo sa tam zaratavaju všetky odmeny. Pocas 6 mesiacov ti musia držať miesto a môžete sa aj s manželom prestriedal. Všetko sa dá zvládnuť, my máme 2 hypoteky, jedna z toho je 550 eur, môj manžel dostal výpoveď keď mala malá 8 mesiacov a ja sa vraciam skôr do práce. Dieťa sa dá dať aj do jasličiek/opatrovať a ty môžeš vklude pracovať. Náklady na dieťa nie sú také vysoké aby sa to nedalo zvládnuť. Moja mama išla na potrat s 3. Dieťaťom pred 20 rokmi a doteraz ju to mrzí. A to boli v oveľa horších podmienkach. Verím z sa rozhodnete čo najlepšie.

autor
22. nov 2019

Ešte raz sa ospravedlňujem, nikdy som takúto vec neriešila. A internet mi vyhodil rôzne články v ktorých sa píše vždy niečo iné. Bola to moja chyba, že som sa u lekárky neinformovala na možnosti, ale chcela som odtiaľ čo najskôr utiecť a ísť to predýchať. Odkedy som prekonala menopauzu pred pár rokmi ani som sa o takéto možnosti nezaujímala.
Ešte stále som asi trošku mimo, preto som ani neuvazovala, že na to existujú špeciálne kliniky kam sa bude dať zatelefonovať.

@thoughtfulweirdo teraz mi bolo povedané, že po 40tke je ten zákon iný len v tom, že sa nemusí dodržať ten odstup pol roka medzi interupciami a že jedine keby som mala zdravotné ťažkosti tak je preplatený poisťovňou. Takže budem platiť v plnej výške čo je okolo 300eur

fem
22. nov 2019

Nie ona má problém, netreba ju nechat, treba aby sa takýto ludia radili s odbornikmi, este predtym, ako urobia take rozhodnutie. Trosku psychickej podpory a reality jej situacii by nezaskodili. Pretoze to cloveka moze riadne poznacit, aby vedela, co ju caka. Robit tieto rozhodnutie v soku, je fakt super... Len rychlo a rychlo. Ak je niekto v tazkej psychickej situacii netreba ho nechat tak. Absolutne nie. Moze to mu v zivote sposobit ovela horsie problemy. Doslova horor.

anjelicek26
22. nov 2019

Inak ako ti vyrátali hypotéku na teba s 300€ splátkou, ak materská ti vyjde len 400€ teda plat nič moc? Mne to celé nesedí 🙈

acrobaleno
22. nov 2019

@gagik A teba je čo do toho z akého dôvodu ide žena na interupciu. Keby išla aj 10x teba je do toho nič. Tým, že sa sprísni zákon o potrate to ešte neznamená, že sa nebudú vykonávať ďalej.
@anonym Ľahko sa hovorí vydatým ženám alebo zabezpečeným ženám o tom ako sa uskromniť. Je to tvoj život a tvoje rozhodnutie.
Inak nebola tu téma s podobným obsahom o interupciách po 40 zadarmo?

evkamotka
22. nov 2019

Matersku mas vo vyske platu, ak by si po nej isla spat do prace, stat ti prispeje do 3r okolo 250e na jasle a od 3r pojde do skolky. A to ze to dieta v tvojom bruchu ma hlavu, dve ruky, dve nohy stoji za tie peniaze, ze ti ho cez rozkrok rozdrvia na kusky a vytiahnu von?

0silvia0
22. nov 2019

@dadkadadus naozaj si myslíš, keď chcela vedieť len cenu zákroku, že je taký problém zavolať do konkrétnej nemocnice? Ty by si v šoku hneď písala na modrého koňa? Aj tak sa nedozvedela na 100 percent čo chcela, aj tak si musí zatelefonovať, takže táto diskusia je úplne zbytočná...
A diskusia je verejná, takže ak tu napíšem aj 100 smajlíkov a nič iné, mám na to právo. Môžem si napísať svoj názor tak isto ako ty aj keby bol odveci...

fem
22. nov 2019

Mozno nejako info promo na interupcie, kto vie podla tohto https://www.modrykonik.sk/forum/o-tom-sa-tazko-rozprava/ponukol-vam-lekar-potrat-ked-ste-otehotneli-po-40-tke/ Nie po 40 to nie je jednoduchsie, omnoho vacsie rizika najma psychicke. Ak by niekto otehotnel po 40 po menopauze skor sa to rovna zazraku. Zazrak si zobrat prec, hm...

gagik
22. nov 2019

@acrobaleno a teba je co do toho,ze k comu sa ja vyjadrujem?

autor
22. nov 2019

@anjelicek26 pretože som mala predtým byt, ktorý som predala a mala som veĺmi dobrý základ a hypotéku som brala vlastne len ostatok čo chýbalo do ceny domu. Preto vysoká splátka, aby som to neplatila ďalších 80 rokov, kedže mám aj svoj vek všakžem

dadkadadus
22. nov 2019

Ak ti dá odborný lekár odporúčanie k potratu budeš to mat zadarmo - vo vyššom veku to je skor že ti to odporúčanie dá... nikdy som nebola na potrate , bola som na kyretazi ale ja som potratila samavolne - spýtaj sa budeš najlepšie vedieť ...

fem
22. nov 2019

Miesto rozpocitanie si hypoteky na 2 roky, si zobrat dieta, ktore vzniklo v podstate zazrakom. Na uvazenie.

simona92101
22. nov 2019

Preboha zenske,toto tu uz nieje normalne! Zena nekoji-ukamenujete ju tu lebo neni kojomaniak a malo sa snazila.nenosi dieta na rukach na cecku-je krkavcia mater.rozhodla sa pre potrat tak ju div nejdete dat do novin a este jej aj na psychike pridavate,lebo ide vrazdit! JE TO KAZDEHO VEC AKO NALOZI SO SVOJIM ZIVOTOM, RAZ KED NECHCE DIETA TAK NECHCE! pytala sa k teme,tak ked neviete poradit tak nepiste od veci.je to jej volba!

autor
22. nov 2019

@fem žiadne info, ani promo, proste som tu nehĺadala v diskusiách a ver či nie neberiem to ako zázrak. Je to smola a moja hlúposť, že som sa nechránila, pretože čo sa týka ženských vecí som bola vždy chorľavá a dlho ani nevedeli prísť na to čo sa so mnou deje. Ale to je na dlhú debatu a vysvetĺovanie, chodila som po veĺa lekároch a nakoniec sa zhodli, že som prekonala menopauzu, preto som tomu zjavne hlúpo verila. Nejdem sem rozpisovať svoju anamnézu.

@dadkadadus takže normálne stačí vypýtať si od lekárky posudok, že odporúčanie je na ukončenie hej?

dadkadadus
22. nov 2019

Ach nemôžem to tu ďalej už ani čítať, aké ste všetky ochrankyne a sväté normálne keď sa nejedna o vás, ale niekoho iného,,, kazda máte takú svätožiaru nad hlavou že cez lietacky dvere by ste neprešli 😂😂😂🙏🏼

zuzka148
22. nov 2019

Adopcia? Mam v okoli tolko zien, ktore by to urobilo stastnymi...

acrobaleno
22. nov 2019

@gagik Prečo, lebo napríklad zákon o potratoch ovplyvní aj mňa, lebo som žena. Preto som na teba reagovala.

carodejkadorot
22. nov 2019

neprestáva ma fascinovať, koľko moralistiek sa tu vždy pri téme potraty vyroji, myslím, že právo kázať majú jedine tie, ktoré si adoptovali, adoptuju dieťa alebo majú také deti v pestúnskej starostlivosti, Vy všetky ostatné sa choďte starať o tie svoje a možno zbehnite aj do toho detského domova, tam spravíte viac dobrého ako tu svojou zlosťou a nevyberaným správaním

zakladateľke témy prajem, aby sa rozhodla tak, aby bola ona aj jej rodina čo možno najviac spokojná

tslobik
22. nov 2019

@gagik Ale ide tu len o to, že raz je v SR interupcia legálna, teda je tu tá možnosť. A je na každom ako sa rozhodne. A druhých do toho absolutne nič, ak sa neprosí konkrétne o radu, či si dieťa nechať alebo nie. Proste sa pýtala konkrétnu otázku a dostáva úplne iné odpovede.

fem
22. nov 2019

Nie je to len jej vec, je to vec aj otca dietata a celej spolocnosti, ako sa zachova k usmrcovaniu plodov. Nikto nemoze len tak ist a usmrtit nejake dietatko, tak aj spolocnost ma co povedat, aj ked sa usmrcuju plody, preto sa to zakonom upravuje. Je to na verejnu diskusiu a existuju na to zakony, NIE JE TO VEC nejakej jednej ZENY, lebo ide o inu bytost, ktora ma podla ustavy uz svoje prava. Aj preto.

acrobaleno
22. nov 2019

@zuzka148 Minule tu bola téma, že žena chce dať dieťa na adopciu a div ju neukameňovali za to. A navyše ju nemusia trápiť iné ženy, že po čom ony túžia a ako by ich to spravilo šťastnými. Tu ide o jej život.

vinejka6
22. nov 2019

@dadkadadus ja už to tiež nemôžem ani čítať, aké sú tu moralisticke reči a hranie na city 🤦‍♀️ toto na MK z duše neznášam, niekto sa niečo opýta a milión odveci komentárov úplne mimo témy, lebo si potrebujú povedať svoj nepodstatný názor

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre