Mám pocit, že som si zničila život

10. jún 2020

Takže kde začať zaľúbila som sa veľmi skoro skoro som aj otehotnela s mužom o ktorom som si myslela že to bude ľahké a budeme mať pekný život no bohužiaľ nieje to tak ja som otehotnela (žijeme spolu) a po pôrode sa to všetko zmenilo malý ma teraz dva roky a ja som znovu tehotná všetko sa to začalo hádkami až mám pocit že náš vzťah skončí a ja nebudem mať kam ísť jediná možnosť ísť späť k rodičom do rodičovského domu lenže tam už nieje miesto pre mňa a pre syna som už zo všetkého zúfalá keď vidím iných aké majú šťastné životy a ja ? Jediný kto nám pomáha je sestra momentálne slobodná ale čoskoro sa pobali a pôjde svojou cestou áno som bez nej stratená neviem čo mám robiť dní utekajú a ja som čo raz viac v depresiách ani neviem prečo sem píšem k rodičom sa nechcem vrátiť stále rozmýšľam čo ak to príde čo budem robiť kam pôjdem s čoho budem žiť podnájom tiež neprichádza do úvahy lebo nebude mať s čoho platiť moja psychika je už totálne zničená jediné čo ma aspoň ako tak drží je môj syn niekedy prídu na mňa také chvíle že sa neudržím a idem sa niekam vyplakať kde ma nikto nevidí

autor
10. jún 2020

A áno viem že som sprostá že som si dala urobiť druhé to mi nemusíte pripomínať prosím odpuste si narážky na to (oprava nadpisu *zničila)

pribinak
10. jún 2020

Prečo sa nechceš vrátiť k rodičom?

jumama
10. jún 2020

A neda sa to urovnat, co je problem, ktory riesite v hadkach? Preco neveris, ze by sa to dalo urovnat?

deti95060810
10. jún 2020

to prišlo len vytriezvenie.... a tým si prešiel takmer každý...😉

autor
10. jún 2020

@jumama financie to je najväčší problém že keď sestra odíde mi sme stratení aj keď sa snaží má dve práce a proste stále nevistačime @pribinak preto lebo tam nieje miesto pre nás bývajú tam ďalší traja podotýkam dospelý súrodenci a ja by som sa tam asi zbláznila to sa mi proste nechce rozoberať ...

autor
10. jún 2020

A keď mám povedať pravdu oni ma doma ani nechcú a ja sa bojím toho dňa že sa pohadame a proste skončíme

kittykat22
10. jún 2020

A ake mate problemy? Co pre teba znamena stastny zivot? A preco si myslis, ze so sucasnym muzom ten stastny zivot byt nemoze? Skus sa viac rozpisat. Ono sa ti to asi nezda, ale ty mas muza a coskoro dve deti, a dosiahla si metu o ktorej vela zien len sniva. Dalsia vec je, ze niekedy to na prvy pohlad vypada u inych slnkom zaliate, ale to je len preto, lebo sa ti nezdoveruju co sa u nich deje za zatvorenymi dverami.

jaass
10. jún 2020

a muž ti nejako ubližuje?

slniecko66
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
10. jún 2020

Muž má takú povahu že keď chce byť zatati tak bude a bude taký aj dva dni keď sa hádame tak ani neje len fajčí do roboty ide hladný jeho povaha má doslova ubíja akože nemlati má ani nič ani s môjho tehotenstva nieje nadšený rodiny nám nepomáhajú ako hovorím iná moja sestra ale ta čo chvíľa pôjde sa svojím šťastím a ja mám pocit že to bez nej nedám nepomáha nám len finančné ale proste vo všetkom aj s malým mi ma kto pomôcť aj porozprávať sa mám skym teraz nemám ani predstavu čo bude v budúcnosti mám pocit že umieram dusím sa jaj mám len môjho syna ktorý mam drží s mojou rodinou som prerušila kontakty lebo to bolo úplne zbytočne

kittykat22
10. jún 2020

Podla mna si si neskazila zivot, a nezomieras - len ti chybaju kamaratky. Si nafixovana na sestru pretoze nemas nikoho ineho, tak mas pocit ze sa ti ruca svet. Buducnost je jasna - zariadila si si to dobre. Mas jedno dieta, teraz budes mat druhe. Prve pojde do skolky, druhe mozes dat do skolky skor, a nastupis do prace. Ja sa riadim heslom - ked sa neda vratit, treba ist dopredu. Stastiu naproti. Ak chces mat stastny zivot, tak si ho musis zariadit sama. Nikto iny to za teba nespravi.

autor
10. jún 2020

@kittykat22 áno ja viem že sa musím postaviť na vlastné nohy ale rozmýšľala som aj nad tým či aj jemu niekedy neprepne a neomrzí ho život somnou a povie nech sa poberiem vlastnou cestou ono sa to vlastne tak skazilo len nedávno keď takto rozmýšľam na bábo sme už pripravení obaja

kittykat22
10. jún 2020

Nie je dovod sa bat problemu ktory neexistuje 🙂 Preco by ti povedal, ze mas ist vlastnou cestou? 🙂 ved budete mat spolu dve deti. Neblazni. Nemyslim si, ze by sa nieco pokazilo. Mas strach pretoze dieta je zavazok, ty si uvedomujes, ze len tak sa zbalit, odist spravit zmenu je teraz nerealne. Ale tie tiesnive pocity su, lebo nemas pracu, prijem a tym padom ani ziadnu kontrolu nad zivotom. Lebo co si budeme hovorit, bez penazi to moc v zivote nejde. Ale pride babo a s nim aj radost 🙂 a neskor poriesis ten zvysok. Uricte si zacni hladat kamaratky. Lebo s dobrymi kamaratkami je zivot vzdy aspon o 1 level lepsi 🙂

danica2711
10. jún 2020

Kriste, ty si odišla zo základky skôr než ste sa učili niečo o interpunkcii (o pravopise ani nehovorím...)? To sa nedá čítať. A ani z toho, čo som sa prinútila prečítať, fakt neviem, čo riešiš, pretože si žiadny konkrétny vážny problém nenapísala - okrem toho, že vám nikto nepomáha, a prečo by mal?

autor
10. jún 2020

@danica2711 píšem na rýchlo ak sa ty niečo nepáči tak nemusíš komentovať akože myslíš že mi týmto nejako pomôžeš ? Ja sama neviem čo sa somnou deje možno sú to len tehotenské hormóny

daganov
10. jún 2020

@danica2711 prosím ťa, nerieš tu pravopis, keď tu nešťastná žena rieši svoj problém, ak ti to kole oči, tak nečítaj

autor
10. jún 2020

@daganov fakt niektoré ženy sú tu hrozné 😒

3009
10. jún 2020

Asi to budú hormóny alebo depresia? Treba sa ukľudniť a ak to nejde tak smer psychológ. Všetko vidíš čierne, to nie je dobré znamenie.

daganov
10. jún 2020

ja si myslím, že aj keď máte problémy, že sú v tom predsa len tehotenské hormóny. Vidíš možno všetko černejšie, ako v skutočnosti je. Nepredstavuj si tie najhoršie scenáre, snaž sa zlepšiť tvoj vzťah s mužom. Nedaj sa vtiahnuť do hádky, ja viem, že je to ťažké, ale radšej odíď z miestnosti, ale nehádajte sa. Nerobí to dobre vášmu dieťaťu, ani tebe ako tehotnej a mužovi tiež nie. Prečo finančne nevychádzate? Máte nejaké dlhy? Veď muž zrejme pracuje, nie? Ty si asi na rodičovskej dovolenke a budeš čoskoro zase na MD, ale veď s deťmi nebudeš doma večne. Nemusíš byť doma ani tri roky, pôjdeš do roboty a bude lepšie.

tslobik
10. jún 2020

@danica2711 tak nečítaj

autor
10. jún 2020

@daganov sú v tom dlhý a treba ich splácať..

syslik81
10. jún 2020

manzelska poradna a psycholog ... tu ti nik nepomoze neporadi ti lebo nevidi do tvojho zivota ... rospovedat sa skusenemu cloveku pomoze.. mozno najde riesenie a mzno vy dvaja k sebe najdete cestu a budes mat tu stastnu rodinu vsetko v zivote ma svoje dovody a vsetko ma svoje riesenie a niekedy je tak jednoduche ...

tripetta
10. jún 2020

Si nevidomá, hluchá, paralyzovaná, alebo máš rakovinu, či nádor? Bola si už niekedy dlhodobo upútaná na lôžko a odkázaná na pomoc druhých? Mala si dlhodobo ukrutné bolesti tak, že si musela brať ťažké lieky na bolesť?
Ak nie, tak potom... kde je ten problém? Či len ľutuješ svoj osud a "ťažký" život? Kým nestratíš ten, čo máš, alebo to, čo v ňom máš, ani nevieš, aký si šťastný človek.

autor
10. jún 2020

@tripetta určite niesom ten najhorší prípad viem že ľudia majú oveľa väčšie problémy...

tslobik
10. jún 2020

@tripetta Vždy sa nájde niekto, kto je na tom horšie. Ale psychologia učí neporovnávať. Človek prežíva práve ten konkrétny "svoj" problém najhoršie. Ľudia majú rôzne predispozície na riešenie problémov, čo je pre niekoho bagateľ, pre druhého môže znamenať neriešiteľný životný problém. Takže preto sa pristupuje ku každému jednotlivcovi a jeho problému veľmi individuálne.

katarinka89
10. jún 2020

Mám pocit, že tento chaos ktorý je momentálne v tvojej hlave je spôsobený tvojou sestrou- si nanu doslova naviazaná, psychicky, finančne..... Čo také máš na práci keď ti s ním pomáha!? Keď má muž ,2 prace- ako že nevystacite? Nejako sa mi tá tvoja matematika nezdá. Máš pri sestre teda luxus po všetkých stránkach a Radim ti neukazuj pred sestrou navonok aká si bez nej neschopná a citovo ju nevydieraj. Má právo žiť svoj život a nie tvoj. Prepáč za uprimnost

elumina
10. jún 2020

Tak muž má dve práce, za čo by si mu aj vďačná mohla byť. Nemali ste si robiť druhé, ale mala si šiť tiež robiť. A nie aby si bola zavisla na sestre. Aby ta sestra živila, to už kde sme. Aj rodičia, prečo by mali pomáhať? Muž dve roboty, ty rodičovská a nestačí Vám? Veľa minate. Skúste si pozrieť kam idú peniaze. Po materskej, ak máš nárok, ihneď od prace a deti do jasiel. Nemôže to muž donekonecna ťahať. Asi ma tiež z toho nervy.

autor
10. jún 2020

@katarinka89 nemyslím tak že mi pomáha ale tak že napríklad keď musím niekam ísť napr. Teraz na poradne a muž je v práci tak stále ho postráži inak by som ho nemala kde nechať ja jej nebránim žiť svoj život som rada že je šťastná ale proste áno bude mi chýbať

autor
10. jún 2020

@elumina máme strašne veľké výdaje a strašne dráhy nájom...

katarinka89
10. jún 2020

Keď je drahy najom- zmeňte na lacnejší, výdaje zredukujte na ozaj nevyhnutné.....my tiež preratuvame každé €, muž robí aj víkendy, málo času trávime výletmi a pod., Na seba som neminula za posledné 4 roky dokopy nič, a to som si za čias bez detí dopriala. mám 4 deti a prerabame dom a nemám potrebu sa sťažovať ako mi je nahovno.....nahovno mi bude keď nebude zdravie ( mojej rodiny) uvazuj triezvo a nelutuj sa. Je ťažká doba ale hlavne si nájdi cestu späť k muzovi

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre