Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Manžel je neplodný

ruzovavila
27. mar 2016

Ahojte, chcela som sa spytat ci je tu niekto s podobnym problemom. Zly muzov spermiogram a napriek tomu to vyslo?
Ja mam 31, manzel 36, sme manzelia vyse 3 roky a kedze furt nic nebolo, isli sme v septembri na kliniku asistovanej reprodukcie. Kedze mam trochu nadvahu, bola som v tom ze problemom mozu byt napr polycysticke vajecniky. Tam sme ale dostali ladovu sprchu ze ja som absolutne ok, problemom je moj muz - napriek tomu ze nefajci, je abstinent, pravidelne sportuje, nema sedave zamestnanie.
Jeho spermiogram ukazal seredne vysledky, ledva zopar spermii, tie takmer vsetky zle, takmer ziaden pohyb. Pocas 3 mesiacov uzival vsetko dostupne na trhu, pocet sa zvysil na milion, ale poskodenie a nepohyblivost ostali. Napriek tomu sme ale isli do IVF. Nechali sme tam riadny balik penazi, ale zo 7 vajicok bolo len 1 embryo a aj to po tyzdni po transfere na ultrazvuku uz nebolo pritomne. V podvedomi tusim ze pricinou bolo to ze jeho spermie su proste zle, zla spermia predsa nemoze urobit dobre embryo....
Psychicky som na tom zle. Hoci pred nim to tajim, lebo mu nechcem este viac ublizovat. Uz priam nenavdim pohlad na tehotne zeny, na kociky, na deti v kocikoch. Nastastie jedna svagrina uz dalsie dieta nechce a ta druha tiez ma problem otehotniet. Nie ze by som jej to nedopriala, lebo sa musi citit ako ja, ale aspon mi nevedomky upokojuje dusu. Vo strtvok som sa dozvedela ze jedna znama ktora mala za sebou uz 4 potraty je v 5 mesiaci, do srdca mi zase vrazilo dyku. Nevladzem uz pozerat na fb ako kazdy druhy den niekto nahadzuje fotky svojich bruch, tehotenskych ultrazvukov, novorodencov. Vsetky tie tehotne zeny ktore stretam v praci... som z toho na prasky.

cecil36
29. mar 2016

@marina24 moj posledny prispevok k tebe moje IQ je 147 a deti mam dve

vejula
29. mar 2016

@cecil36 mne jedna kamaratka povedala ( takmer 6 rokov neuspešného snaženia), že keby nenastali tieto problemy s otehotnením, tak si o sebe myslí aký je ona super človek.... Prajný dobrosrdečný... atd.... Vraj až ked sa ocitla v situacii, ked sa im dlho nedarilo a ona bola z toho už fakt frustrovaná tak sa v nej vynorili emocie, ktoré by od seba nikdy nečakala. ...
(podla mna ona je super človek, bez ohladu na to čo pociťovala, či nepocitovala, nuž ale je tiež len človek!)

cecil36
29. mar 2016

@vejula presne o tom pisem

andrea841
29. mar 2016

myslím že zakladateľka to nemyslela tak ako to napísala. a viem veľmi dobre co prežívas chvíľami mam aj ja takéto zúfalé pocity, zlosť, hnev atď. Ale potom ma to prejde a fungujem ďalej. ja si myslím že každa jedna z nás co nemoze dlhé roky otehotnieť ma občas takéto zle pocity a keď niekto povie ze nie tak to nieje pravda.

leto79
30. mar 2016

nikto to nepochopi, kto si tym neprejde. Ake su to pocity, ked sa vam roky nedari, a dookola to v pohode tehotnie a este pocuvat rady ako nesmies na to mysliet a podobne. Ten kto prisiel k detom v pohode, tak ani netusi co to znamena roky sa pokusat. Ale o to je to potom krajsie, ked sa konecne zadari a aj vztah k dietatu je uplne iny, podla mojich skusenosti ovela vrucnejsi (tym samozrejme nechcem poveadt, ze matky ktore v pohode otehotneli, tak nemaju rady svoje deti), ale mam v okoli zopar pripadov, kde to tak je.

lenka_21
30. mar 2016

Samozrejme kazdy je iny a ja tiez chapem zakladatelku v jej pocitoch, lebo mam zopar takychto prikladov okolo seba.
Mna to nastastie nepostihlo, napriek tomu, ze sa nam veeelmi dlho nedarilo, nemala som taketo pocity. Mna vsak vzdy ukludnovala myslienka, ze ked chcem dietatko vzdy ho mozem mat - len sa nesmiem fixovat na myslienku, ze to musi byt za kazdu cenu moje biologicke. Toto vidim casto, ked sa potom pytam ci neuvazuju o adpocii tak casto pocuvam striktne NIE. Skoda, v niektorych krajinach by dali vsetko za to, keby adopcny proces bol taky jednoduchy ako u nas a bolo mozne si adoptovat novorodenca. Urcite by som bola viac na prasky, keby som vedela, ze k dietatku sa viem dopracovat len cez uspesne tehu...

Avsak tiez som to videla okolo, kym sa psychika neukludnila tehotenstvo prichadzalo tazsie... Zakladatelka temy by mala na tom zapracovat, lebo takto si znici svoj a mozno aj mm zivot... 😢 😒

romeo14
13. mar 2017

@januska20 , úžasný pribeh a velmi povzbudivy, sme s manželem v podobnej situacii a bezradni sme :(

abreza
13. mar 2017

Manžel mal tiež zlý spermiogram, málo ejakulátu, v ňom málo spermií, ktoré boli pomalé, podľa dr. mizerné. Povedali nám, že prirodzenou cestou máme 0% šancu a umelým opodnením asi 30%. Chodili sme po vyšetreniach, áno, sranda, ale len v amerických komédiách. A potom po 11 a pol roku nám Pán Boh požehnal syna a o necelých 6 rokov dcérku. Syna som rodila 33 a dcéru 39. Otehotnela som prirodzene, ani neviem ako, nesledovali sme plodné dni.

januska20
15. mar 2017

@romeo14 áno ,je to silný príbeh..
Akurát som si prečítala môj príspevok z marca 2016 (pravdupovediac už som aj nato zabudla 🙂 ), nakoniec sa nám naše vymodlené bábätko narodilo predčasne v 33 tt. Nebála som sa oň, všetko som vložila do Božích rúk a len sa naďalej modlila..
A všetko dobre dopadlo, už mi tu lozí po dome. 😉

lucufuk
1. júl 2019

treba skusit Proviron 3x denne 1tabletu plus L-karnitín10ml denne, 50mg zinok chelát denne a skúšať najlepšie držať ejakuát v sebe aspon 5dní nech to dozrie a tak strielať týžden čo týžden čím častejší sex tým menšia pravdepodobnost spermie musia dozriet v semeníkoch... pomaha beh a kvalitná vyvážená strava .... pokial nemá po 50tke šanca tam je vetšia a vetšia čím je mladší ... vela štastia

Tu začni písať odpoveď...

Odošli