Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Missed abort už 3x. Už viac nechcem

rybicka_23
26. okt 2012

Ahojte dievčatá, Pred týždňom som sa vrátila z nemocnica s jasným záverom Missed ab. a to v našom prípade už po 3x :( Moja gynekologička nás spolu s mojim mužom poslala na genetické testy a preto sa chcem informovať, že čo Vám zistili pri generických testoch ak ste mali viac postratov. Nevieme čo môžme očakávať. Aké dôvody boli Vaše potraty? Mne stále na nič neprišli.....

velvet26
26. okt 2012

ahoj rybicka, to mi je luto ☹
tiez som to zazila, no mne zistili na hematologii vrodenu trombofiliu v dalsom tehu som si pichala fraxiparine po cely cas a mame uz 17 mesacnu slecnu.. 🙂 ty si nebola na hematologii?
na genetike som nebola, ale kamoska a kolegyna ano, nic im nezistili, no kamoske sa zadarilo a ma uz tiez babatko..ona zas mala problem so stitnou zlazou..

rybicka_23
autor
26. okt 2012

@velvet26 všetky testy ktoré mi robila moja gynekologička som mala v poriadku, bola som aj u hematologičky aj tam všetko v poriadku len my doporučila brať 3 mes. pred plánovaným otehotnením a počas prevého trimestra kyselinu listovú ale inak nič a bola som aj u endokrinologička a ani tá mi nič nezistila. Tak sme sa snažili po tretí krát keďze nič nezistili a zas ten istý koniec, tak teraz nás oboch poslala moja gynekologička na genetické testy a som zvedavá čo zistia tam.

velvet26
26. okt 2012

aha, tak si ich absolvovala, no poznam napr jednu babu, ktorej tiez na hemato nic nezistili, uprosia hematologicku aby jej napriek tomu nasadili fraxiparine injekcie a po 4 krat sa im s injekciami zadarilo..tak neviem, na genetike myslim nebola, kazdopadne ho absolvujes a uvidis co ti povedia tam...budem ti drzat palce, aby si bola coskoro stastna mamicka... 🙂

zsuzsuka
26. okt 2012

rybicka, aj ja som po dvoch, no mi mame dvojrocne dievcatko, ale po nej sa nam nedari...otehotniem v pohode,ale prvy x v 8 tyzdni, druhy x v 6tyzdni, taktiez stitna v poriadku, aj ked sa na nu liecim, ale akakolvek spojitost s potratmi vylucena, hematologia taktiez v poriadku a este cakam na genetiku, ale vraj tam tiez nevidia problem....takze nam asi ostava, co na zaciatku spominala moja gynekologicka, ze asi nemam "stavnatu" maternecu, to znamena ze ked sa plod zvacsuje, nema sa kde zahniezdit, "schovat" nemozes mat aj ty nieco take???? nato sa vraj beru nejake hormony, pred planovanym pocatim....

ppppetra
26. okt 2012

@rybicka_23 A vsetky tri poraty mali rovnaky priebeh, alebo kazdy mal iny???? Lebo mne od zaciatku nebolo vidiet srdiecko. nam na genetike zistili akurat, ze mam nabeh na celiakiu, ael to nema nic spolocne s otehotnenim....

noname26
26. okt 2012

@zsuzsuka ako keby som citala svoj pribeh - ja som mala 4xMA a 1xmimomaternicove - same vysetrenia tu na svk, vsetko ok a nic nepomohlo - nakoniec sme sli do prahy a tam mi zistili problem s bunkovou imunitou - moje telo zabijalo malicke, lebo ho vnimalo ako votrelca - 3mes po liecbe sme uspesne otehotneli na 1x a teraz, bojim sa zakriknut.. doteraz bol nas "vykon" 6tt, nikdy nebolo srdiecko - takze sme sa daleko daleko prekrocili

noname26
26. okt 2012

@rybicka_23 pozri moj prispevok vyssie..

zsuzsuka
26. okt 2012

@noname26, no mi sme mali po oba razy srdiecko, len proste moje telo to neprijalo...a tolko som sa napocuvala, ze druhe tehu bude lepsie, bezproblemov(prve sme amli rizikove, na duphastone, doma) co sa tyka maternice, lebo ze sa kazdym tehu zvacsuje a je vyzivnejsia....strasne dzim palce...

noname26
26. okt 2012

@zsuzsuka no to tvrdili aj mne. vzdy sme sa dostali kusok dalej. no mne pomohla ta praha a zistenie problemov s imunitou, ja len, ze mozno by stalo za to zvazit aj taketo vysetrenie

dance_shoes
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
rybicka_23
autor
26. okt 2012

@dance_shoes užívala, hneď ked som drhý krát otehotnela tam mi tiež doktorka predpísala duphaston ale ani ten nepomohol :(

zsuzsuka
26. okt 2012

@noname26 dakujem-e za rady...to vies ze kazda z nas preto spravi maximum...
@dance_shoes no ked nebrala rybicka duphaston, je to tiez jedna z moznosti...ale ja som ho brala po oba razy...gynekologicka vravela, ze duphaston viac ako dvoch potratoch je "slaby" teda je asi potrebne este nieco brat..myslim silnejsie...

rybicka_23
autor
26. okt 2012

@ppppetra prvé dva boli také, že na začiatku bolo všetko v poriadku, pri prvom som začala krvácať a pri druhom ani kvapka kri a tiež prestalo byť srdiečko. A teraz tento tretí krát to bolo veľmi zvláštne, lebo mne sa vytvoril v maternci vačok, ktorý rástol s týždňa na týždeň a bol krásne gulatý ale nezačal sa mi tam vytvárať plod.

rybicka_23
autor
26. okt 2012

@zsuzsuka to netuším, moja gynekologička my len povedala, že je strašne veľa dôvodov, že prečo to všetko. Teraz budeme čakať čo tie genetické testy a potom sa uvidí.

dance_shoes
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
rybicka_23
autor
26. okt 2012

@dance_shoes Ďakujem, teraz sa chystáme na genetické testy, tak možno tie ukážu niečo - nejakú príčinu. Najhoršie je ked ani nevieš, že prečo a čo vlastne máš robiť aby sa to už nestalo.

zsuzsuka
26. okt 2012

@rybicka...ani nevies ako ta chapem...u nas to je tiez cerstve...koniec augusta...a slova nikto nevie, velmi dobre poznam...z kazdej strany a od kazdeho lekara....nic nam ine neostava, len tuzit, aked po niecom silne tuzime, podari sa...mam to odskusane:O) naozaj....a mi zeny sa nevzdavame...po prvom porode som skoro vykrvacala..nedavali mi velku sancu a pozri tu sme a ked ma na druhy den chceli otvarat po porode som im vravela, ze sa neviem uz dockat druheho...tuzba po dietati nema hranic...takze hore hlavku, skus energiu sustredit na seba, manzela...aj ja som sa do toho pustila, lebo dalsie mesiace kt musim cakat...musim nejako vyplnit...aby som nemyslela nato preco....ale nacerpat sily a pojde to!!!!!!!!!!

ppppetra
26. okt 2012

@rybicka_23 A v ktorom tyzdni tt sa ti to stalo???? Lebo aj to sa ma pytali. Nechapem, ked plod sa ti ukazkovo vyvijal aj srdiecko bilo, preco sa to stalo, lebo niekedz sa stava, ze je babo tyzden pozadu, alebo nie je vobec srdiecko, tak vtedy to lekari beru inac

rybicka_23
autor
26. okt 2012

@ppppetra Všetko sa stalo v prvom trimestri.

ppppetra
26. okt 2012

@rybicka_23 A nechces ist na imunologiu do prahy??? Je to sice drahsie, ael tam ti zistia, ci si nevytvaras protilatky proti plodu, alebo spermiam

zsuzsuka
26. okt 2012

@pppetra smiem sa opytat, ako to beru inac lekari, ked sa vsetko vyvyija, len sa potrati? dakujem

anjelicek26
26. okt 2012

@rybicka_23 - tak toto by som povedala, ze je fakt problem genetika, bud vajicko nie je zdrave alebo spermie, hlavne ta anembryomola je relativne zriedkava. Drzte sa!

mircalla
26. okt 2012

Je mi vel,mi luto. Potratila som 2 krat. Mne na genetike nezistili nic, ale bol problem s krvou - zrazanlivost.Odporucam aj to + imuno, stitna zlaza pre istotu. @ppppetra K tym prostilatkam - netreba az do Prahy, robia to aj v Brne, co je rozhodne blizsie, viem poskytnut kontakt.

natalia1990
26. okt 2012

dievcata s MA,dajte si urobit krvne testy na TROMBOFILIU...mne to zistili po MA az v nasledujucom tehotenstve a to na moju ziadost.vtedy sa to stava
urobia vam testy aj na hematologicej amb na Antolskej.su to geneticke testy

erin365
29. okt 2012

@rybicka_23 ahoj aj ja mám za sebou 3xMA, všetky možné testy porobené aj genetika a všetko OK...Aj hematka v NR absolvovaná na odporučenie z CAR v Blave lebo sa im niečo nezdalo vo výsledkoch a v NR ma odpinkali že všetko je OK, že nemusím prísť keď otehotniem...a potratila som....na odporučanie kamarátok som ale bola na hematológii na kramároch a tam mi preventívne keď otehotniem dr. predpísala injekcie Fraxiparine. Tak teraz čakáme kedy otehotniem a skúsime. Inak som začala užívať rakytníkový olej, pijem alchemilkový čajík, a dr. mi predpísal Duphaston ale v lekárni sa dá kúpiť aj "duphaston na rastlinnej báze" volá sa Agnucaston, tak ho beriem a uvidíme.

lila77
29. okt 2012

@noname26 jeeej budes mat babetko ako my, ja mam zasa problem ze mam uz dva esiace pocit ako by som rodila stale mozem iba lezat dufam ze to vydrzi

allenka33
30. okt 2012

@rybicka_23 Ahooj..presne viem ako sa citis,kedze ja som to uz tiez prezila ..4krat..ja som uz pochodila sned milion vysetreni,cez genetiku,hematologiu,diabetologicke,endokrinologicke a neviem co este vsetko a pricina nezistena..obaja sme zdravy a babo nemozem donosit..tak dufam,ze to nebiude tvoj pripad..drzim palce a prajem vela sil.. 😉

silvia371
30. okt 2012

@rybicka_23 ahoj, ja mam za sebou 5 potratov, 2xMA 2xbiochemicke tehotenstvo a piatykrat tehu potvrdene na ultrazvuku ale od zaciatku bol vyvoj zly a po 2 tyzdnoch prisla MS. Tiez sme absolvovali hematologiu, genetiku, imunologiu, podrobny spermiogram vratane fragmentacie DNA spermii a genetiky spermii, vysli mi nejake trombofilne mutacie avsak po prvom MA som vzdy od pozitivneho testu pichala fraxiparin no nepomohlo, a tiez nam vysla horsia fragmentacia aj genetika spermii, cize je pravdepodobne, ze plodiky boli poskodene a preto sa prestali vyvijat a mozno tam je este nieco ine....este rozmyslam nad hysteroskopiou

martika32
1. dec 2012

@zsuzsuka ahoj,chcela by som sa ta opytat,či mi nevieš poradit ako sa da pomoct ohladne maternice,kedže ja som mala už 2 x MA a pri prvom ma riadne vyčistili,menzes až po 3 mes aj to po tabletkach /noretisteron,duphaston/,pišeš,že maš malo "štavnatu" maternicu,ja sa obavam,že mi sliznica po tych zakrokoch nerastie tak ako by mala,tak dufam,že sa to da nejak liečit,otehotnela som normalne najskor,cca po roku,potom hned na prvý šup,dakujem

mokon
26. jan 2013

DIevčatá, poznám pani, ktorá to prežila 8x, teraz má 2 už dospelé deti. No ale mali by ste poznať jej optimizmus a životnú silu... držím všetkým palce, keby to už nemusela žiadna zažiť....

Tu začni písať odpoveď...

Odošli