Missed abort už 3x. Už viac nechcem

rybicka_23
26. okt 2012

Ahojte dievčatá, Pred týždňom som sa vrátila z nemocnica s jasným záverom Missed ab. a to v našom prípade už po 3x :( Moja gynekologička nás spolu s mojim mužom poslala na genetické testy a preto sa chcem informovať, že čo Vám zistili pri generických testoch ak ste mali viac postratov. Nevieme čo môžme očakávať. Aké dôvody boli Vaše potraty? Mne stále na nič neprišli.....

cora41
11. feb 2013

@livocka21 dakujem, cakam na kazde vyjadrenie akehokolvek doktora, ktore ma posunie dopredu.. A tebe zelam len to naj, aby to tentoraz bolo vsetko v poriadku.. drzim velmi prsty 🙂

zabka55
12. feb 2013

Ahojte aj ja sa pridávam do tejto skupiny i ked veľmi nerada...včera mi dr. oznámila, že mám po 3 krát missed...plod som mala najprv 8,5mm a zmenšil sa mi na 3 mm...dnes ráno som krvácala...gestačný vačok je ešte vo vnútri mám prísť o týžden a budú sledovať či sa sám vyplaví, alebo pôjdem na výškrab...je mi hrozne..neviem ani svoje pocity opísať, tak rada by som plakala, kričala ale nemôžem...len to v sebe držím a aspon niečo zo seba dám na papier...dôvod samozrejme neznámi...už mi oznámili, že budeme musieť ísť s partnerom na genetické testy, brala som fraxiparin, ale nebolo mi nič zistené, len že mám málo železa...tiež som teraz v takom štádiu, že už som si povedala nie, nie nechcem znovu prežívať ten strach a prípadnú bolesť z tej straty...človek sa teší na bábatko a nakoniec nemáš nič, máš iba prázdne srdce a oči plné slz, mysel plnú strachu a rozum sa ti ide zblázniť...naozaj obdivujem všetky ženy, ktoré to skúšajú stále...a stále bojujú..klobúk dolu pred nimi...ja už nevládzem....najhoršie je, že sa začínam z toho všetkého obvinovať a stále si kladiem otázku prečo?????ale viem, že niesom ani prvá a žial ani posledná..čo sa to tu deje? ved kedysi nebývalo tolko potratov? ved sa stravujem iba z toho čo doma vypustujem alebo vychovám, tak prečo??????

kikaneu
14. feb 2013

ahojte kočky, votriem sa vám tu, hoci, som si tým prešla "len" dvakrát......mám pár otázok.....bola som po prvom na infekčnom a na hematológii na testy.....na infekčnom všetko negatívne, na hematológii sa našla mutácia Leiden heterozygot a ešte čosi za tým bolo písané, už presne nepamätám.....a tak som sa tešila, že pri pichaní toho fraxiparinu bude už všetko ok, ale bohužiaľ nebolo......zas kyret......a tak ma poslala dr. na genetické vyšetrenie, tak by som chcela vedieť, kde ste boli vy? ale len východ, nebudem sa kvôli tomu trepať cez pol republiky 😉 čo ešte si dať vyšetriť? hm? poraďe prosím
a inak, všetkým vám držím prsty nech sa dočkáte vytúženého uzlíka šťastia 😉

najivka
18. feb 2013

@kikaneu Ahoj, ja to mam za sebou len raz, takze detaily (ako napr kam presne ist) ti neviem povedat, ale tak zhruba som zistovala, ake vsetky vysetrenia treba:
Infekčne - toxoplazmóza, rubeola, cytomegalovirus,bruceloza,listerioza
Reprodukčná imunulógia ? /Praha,Plzen/ - protilátky proti trofoblastu, imunitná zábrana uhniezdenia zárodku v maternici
Genetika
Hematologia - mutácie vrodené a mutacie ziskane, antifosfolipidový syndrom, hladina homocysteinu
histeroskopia a kultivácia z dutiny maternice
Ster na chlamýdie, mykoplazmy a ueraplazmy
Štítna žlaza - TSH, T3, T4

najivka
18. feb 2013

@kikaneu ...a este som niekde citala, ze muz moze ist na "spermiogram" (vraj v antisterilnej poradni v KE)

matozazzo
18. feb 2013

@zabka55 Ahoj, aj mam za sebou 2 potraty a tiez nevedeli pricinu, len jeden fizioterapeut mi povedal, ze je to vekom :( Neviem sice, kolko mas rokov, ale vraj je ine, ked zena ma dieta v 20, 25 a potom je to uz horsie :( Hlavne, ked prekonas nejake zapaly, genetika ma svoju ulohu atd. Dnes zijeme iny, uponahlany zivot, pojedame rozne lieky atd. a nielen to telu skodi :( Po 2. potrate som zacala s dietou, obmedzila cukry, hlavne tuky, aby som si zlepsila cholesterol a celkovo krvny obraz, a samozrejme, priplatila som si a kupila Femibion - ci je to reklamny tah alebo nie, to neviem, no viem, ze mi to vsetko pomohlo a aj ked som bola cele tehotenstvo sledovana na hematologii a chvilu si pichala Fraxiparine - potom uz len prisna dieta, aby testy boli OK a dnes mam 2 dcerky 🙂 Takze hlavu hore!

kikaneu
18. feb 2013

@najivka ahoj, ďakujem za infošky, tiež som už čo-to pozisťovala a na všetko sa chystám okrem tej reprodukčnej, lebo si myslím, že ak by som také čosi mala, tak nenosím dieťa do 12tt.....došlo by k tomu potratu oveľa skôr .....
takže sa zajtra objednávam na genetiku do KE, endokrinológiu do PO, hematológiu a infektológiu už mám za sebou a zvyšok vybavíme neskôr, pri a po návšteve gynekológa
držím prsty, nech sa čo najskôr dočkáte dieťatka

najivka
19. feb 2013

@kikaneu drzim palce 🙂

deny81
6. mar 2013

@martika32 ahojky, som na zaciatku tejto temy, take neviem, ci ti u niekto odpovedal co sa tyka tej maternice, ale treba pit zensky caj - kde je alchemylka a ine caje. mne sa osvedcila zmes od popradskeho caju ale aj od herbexu s aloe je fajn. no a neuveris ale aj cvicenie podla mojzisovej - riesi funkcne problemy - mne dvihli padnutu maternicu - a to bola vazne otocena.....acala som cvicit po druho MA a maternica sa mi do mesiaca vratila hore. teraz mam vsak zalknuty potrat :( a cakam na kyre (boze aj vy ste si museli vybavit vsetky predooperacne vysetrenia same? je to hrozne). budem cvicit opat. len pozor na ten caj, nesmie sa pit v tehotenstve!!!! pretoze podporuje ocistu maternice. takze ked budes mat predpokladany termin ovulacie + cca par dni rpedtym uz ho nesmies pit!!!!! tak ako ine bylinkove caje - salvia ani mata a dokonca ani lubovnik botkovany sa nesmie. mnoho zdaru. mna drzi nad vodou, ze prvykrat sa nam to podarilo a uplne dokonale. o to viac toho mojho maleho 3,5 rocneho krasavca lubim. a po nom 3 krat a sebou. a vzdy inak....

deny81
6. mar 2013

@zabka55 ahoj moja viem ako sa citis, ja to mam akurat teraz cerstve.......najhorsie je opat prechadzat tymi fazami vyrovnavania sa so stratou a smutkom :( momentalne som v apatii. mam to teraz treti krat :( cakam na vsetky vystrenia aby som sla do nemocnice. dlho som sa nevedela zmierit asi vnutorne s tymi prvymi dvoma a vies kedy som sa s tym akosi zmierila? ked som si tak vnutorne uvedomila, ze ked zomriem, budu tam moje male dve hviezdicky, ze vlastne ak by som zomrela, nemusim sa drzat tohto sveta a bat sa niecoho neznameho, lebo to nieco uz nebude nezname, lebo tam budu moje dve deticky........tak mi to voslo do srdiecka, ze si teraz nie su so mnou, ale ze ma tam cakaju....to mi prinieslo pokoj. Co bude teraz? Po tretom? este stale je drobcek fazulka moja 1,6 mm trova tu....asi kedbudem mat po.....budem sa musiet nejako s nim rozlucit......a opat kolotoc ....... prajem ti vela sil.

zabka55
6. mar 2013

@deny81 to sa nikto nezmieri s tým...no len návštevu nemocnice neodkladaj dlho..ja som to chcela riešiť konzervatívne a ked som prišla po týždni na kontrolu, tak ma chceli hned operovať, išla som na druhý deň, lebo som mala povinnosti a už hned ráno o 7:00 hodine zhánali číslo kde som...vraj v ojedinelých prípadoch môže sa tehotenstvo zmeniť na rakovinu, neviem ako je to možné a stále tomu ani nechápem..idem si v piatok pre výsledky z hystologie a dúfam, že budú v poriadku...bolí to stále a keby som chcela možno ešte to vyskúšať, tak sa bojím, že sa to už nebude dať... ☹ ☹ ☹ ..držím aj tebe palce, aby si čo najskôr zabudla a aby to dalšie tehotensto bolo úspešné

deny81
6. mar 2013

@zabka55 no ja som chcela hned. Prvykrat som mala zalknuty,tak ako teraz tretikrat. Mala som stastie na doktorku v ambulancii v nemocnici - sla som hned vten ten, ked mi to lekar zistil a dokazala ma pretlacit, aby ma vzali hned na druhy den. Tak som to mala rychlo za sebou. druhkrat to bolo spontanne, teda okamzite do nemocnice.....bolo to az v 13-tom :( este teraz si pamatam ten ultrazvuk, ako ma babo rucicky nad hlavou a je zaseknute v cestach :( no a teraz som si myslela, ze tie to pojde tak rychlejsie. ale nie. v pondelok mi to lekar zisitl, ale kedze az poobede, tu ambulanciu v nemocnici som uz nestihla. na durhy den som dosla s tym, ze sa to opat apson priblizne rovnako vyriesi. ale nie, len potvrdila ultrazvuk a ze vybavte si predoperacne u svojho internistu (ktoreho samozrejme nemam) a ARO a az potom sa prist objednat, kedy budu mat v nemocnici VOLNO!!!! a uz je streda poobede. a len vdaka ochote par lekarov a sestriciek budem mat vysledky tento a nie buduci tyzden. takze som zvedava, kedy k tomu pride.....

zabka55
7. mar 2013

@deny81 preboha to čo je za prístup...mna chceli najprv zobrať hned, no ja som nechcela, čakala som či sa to nevyčistí samo...no nevyčistilo a brali ma urgentne bez vyšetrení u internistu, anesteziológa...a hned na operačnú sálu...bola som tam podla spolbývajúcich viac ako pol hodiny...teraz len čakať na výsledky...vraj mi z toho tehu vznikla nejaká mola, ktorá je vraj dosť nebezpečná...tak uvidím ☹ ☹ ☹

deny81
7. mar 2013

@zabka55 no vidis, jedny vravia radsej samo vycistit a niekedy sa to takto zvrhne :( nikdy nevieme ako dopadneme. Ale.....ako som dnes absolvovala internistu a anesteziologa - a to vdaka ochote (lebo sa objednava az o niekolko dni a nie v ten ci na druhy den) vo vojenskej nemocnici - nakoniec zajtra rano nastupujem vo vojenskej nemocnici a o 08.00 hod mam termin.....sa este zhrozili, ze ma takto nechali bludit. dobre ze by som sa tam nedostala o dva tyzdne........tak ked sa ma anesteiologicka opytala, preco som sla na antolsku, ved to robia aj tu vo vojenskej a bola by som uz davno vybavena - do pol hodiny som bola naplanovana a stala som pred nemocnicou s papierami v ruke s tym ze sa mam zajtra dostavit. jednoducho vsetko o je pristupe - a to pri prvom zamlcanom potrate na antolskej - to som tiez nevedela kam mam ist a kedze na kramaroch som rodila, tak by sa mi to akosi bilo - sla som teda na antolsku - no a mala som stastie na doktorku dole v gyn. ambulancii pri prijimacej ambulancii a aj ked som prisla na obed, hned rano som bola na oddeleni - a vsetci boli super, mili a profesionalni. druhy krat to bolo spontanne a akutne, tak som bezala na kramare kde patrim. no a ked som bola teraz v rovnakej situacii opat, tak som sa obratila na antolsku, ze teda aspon viem ako to tam funguje a su tam velmi mili (hoci jedna pani doktorka na ultzv bola nooo......ani len slusna nie - teraz tam naopak bola jedna velmi mila mlada a starsi doktor). no narazila som na inu pani dok v ambulancii dole a ta mi po absolvovani ulzv dala do ruky dva vymenne listky, ze nech si sama vybavim predoperacne a ked ich budem mat v ruke, a potom nech si k nej opat zajdem a ked budu mat volno, na vtedy ma objedna........kedze kto bol u internistu vie ako sa super skoro k nemu da dostat....tak to je uz takmer tyzden a aj to je to rychlo lebo su aj lekari, ktori su aj ludmi .......tak som hned chnapla po moznosti byt rychlo a dobre vybavena a nemusela sa vo svojom super stave este bit o to aby ma osetrili ....... nepoviem keby sa tak spravala k zene, ktora si to chce zaplatit....och ale uz je lepsie, takto by som mala byt poobede, ak bude vsetko dobre, doma.....

deny81
7. mar 2013

inak viete co sa mi dnes stalo? teda vlastne boli naznaky aj predtym, ale teraz mi to clovek povedal per huba : ze co som blba preco to tak silym, ze stale dokola potraty, aby som si dala rok pauzu, ze ved nemam problem otehotniet, ked sa o mna len muz obtrie, e som mlada (teraz budem mat 32!) ze sa mu to zda nezodpovedne a ze sme blby a pristup a vsetko v duchu, ze co som sprosta. vyslovene vycitky.......kokos ten clovek vie ze chceme babo, nevie co vsetko robim pre to aby bolo vsetko ok - tlacim vitaminy, tabletky, 1 hodina kazdy bozi vecer mojisovej cvicenia 5 mesiacov, zenske caje, ani sexovat v priblinom case ovulacie na povel a pre istotu castejsie ako 1-2 a tyzden, teda aspon raz za den aj ked sa vam nechce a ste vystresovani a unaveni z prace a zivota.....sledovania a dufania, ze myom nebude vadit, ze maternica bola spadnuta az niekam do zeme, ze sledujem kedy a ako dlho mam ms a davat pozor na vsetko mozne, jest rozne lieky, nehovorim o tom, ze bez pozehnania lekara by som si do toho nedovolila ist......ale co ja mu to budem vykladat ? najlepsie je ze on si absolvoval horsie: dlhe roky liecby, aby so zenou mali vytuzeneho syna, zena rodila v 35-tke - preeklampsia, vysoky vek a kade jake komplikacie, az sa musel narodit v 7-mom mesiaci...........to co je uz. som citliva na to, aby ma niekto sudil . ja nikoho nesudim a nevravim mu ako ma zit, ked tak chce robit a nikomu neublizuje. strasne ma to nahnevalo a aj zranilo, lebo vyslovene z toho vyplynulo, ze som nezodpovedna, mozem si za to sama, lebo vsetko silym, a neviem rozmyslat.......aj vam sa take nieco stalo?

michella7
10. apr 2013

ahojte pridávam sa do vašej skupiny, mám za sebou 3 potraty a uplne vas chapem čo prežívate. teraz som opat tehu a velmi sa bojím. uz by som to nechcela zažiť. Držím vám palčeky aby ste to už nemuseli prežívat znova.

wea
11. apr 2013

@michella7 Ahoj na aké testy si bola? čo zistili? Dik...mám za sebou 2 x teraz vysetrenia..no len..hm..cakame a hlavne uz teraz mam zase strach co a ako

michella7
11. apr 2013

@wea bola som na roznych testoch ale az na genetike mi zistili že mám jeden z chromozonov nejak inak vyhnutý ako má byť a vraj to mi pravdepodobne sposobovalo tie potraty ale neni to isté. a tebe už niečo zistili? či este stale cakas?

kristiju
15. apr 2013

Ahojte!Ja mám to štastie,že mám krásne 3ročné diecvčatko,ale za posledný rok a pol som mala spontánny potrat v 14týždni a na vianoce malý cisársky rez v 20 týždni.je my strašne,ceôé dni preplačem,všade okolo mňa sú tehotné kamarátky ale kamošky s bábatkami,neviem ako ďalej,čakáme na výsledky z hematologie a z genetiky,podla pitvy to bol zdravý chlapček,bojím sa,že sa nikdy nedozvieme príčinu.....

kristiju
15. apr 2013

Ahojte!ešte by som sa chcela spýtať,po akej dobe Vám doporučili otehotniet po malom cisárskom reze,ak s tým máte niekto skúsenosť?Ďakujem

kuika
22. máj 2013

Ahojte, ja som potratila "len" 2x, bez definovanej priciny, nikdy sme nevideli srdiecko. Teraz som v liecbe Dipherelinom - co je uvedenie do umeleho klimakteria, uvidime, co bude dalej...ale uz nikdy si tehotenstvo neuzijem, to viem naisto...uz vzdy to bude len stres a strach...

barborienka123
28. máj 2021

@rybicka_23 urobte si geneticke ,stitnu žlazu ,hematologiu a imunologiu v nitre. Vsetko toto absolvujte. Odporúcam zacať hematologiou a imunologiou.

rybicka_23
autor
28. máj 2021

@barborienka123 dobrý deň, toto som riešila v roku 2013, teraz už mám 2 dievčatka.

barborienka123
28. máj 2021

@rybicka_23 tak super gratulujem. 🙂 som rada že Vám to vyšlo. A celkom mi to dalo nádej že o par rokov mozno budem mat tiež doma krpca😉

cecilia29
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre