Missed abortion VIII.

kvetka25
13. nov 2008

Tak nam uzamkli temu a treba vytvoriť novu, verim že v nej budeme si ďalej vzajomne pomahat, povzbudovat sa, vzajomne si drzať palce aby sa nam co najskor splnil nas velky sen - byť matkou 🙂

kodada
28. jan 2009

evulik som rada ze si v poriadku, ze sa hned citis lepsie 😉

vevoncek
28. jan 2009

evi tak to je super že si dopadla dobre u doktorky
podľa toho čo píšeš môžete sa začať už skôr snažiť? a prečo je to v lete lepšie?

ja som čítala teraz tú tému tehotná po potrate a tam baby po potrate zostali tehotné aj hneď a v pohode bábo donosili tak teraz neviem čo si mám o tom myslieť či začať po druhej mrche alebo nie, lebo mne to tak blbo vychádza ja idem 2.2 na krv a mrcha príde o dve týždne o ďalšie dva týždne budú výsledky a ďalšia mrcha bude až o 4 týždne čiže ja už budem vedieť či som v poriadku a ešte budem musiť čakať na ďalšiu mrchu poslednú 4 týždne

vevoncek
28. jan 2009

je to taká dilema tie 3 mesice pauza je pre to aby sa dala maternica do normálu, ale také baby čo neboli na kyrete a potratili tak to je podľa mňa to isté nie?A veľa báb potratilo a v zápätí otehotnelo alebo napríklad keby sa nám pošmyklo tak sa predsa kôli tomu nezbláznim ja sa najviac bojím toho že by som ešte nebola z hľadiska infekčného v poriadku

evulik6
28. jan 2009

kokada, dakujem... som sa bala ze mi povie ze budem musiet cakat dlhsie... 😉

vevon...ona mi to hovorila uz v decembri ked som zistila ze som teho ,ze je lepsie si to nechat na jar alebo leto, kvoli chripkam a tak... vraj by nebolo dobre keby ma postihne ako tehotnu chripka... zrejme len kvoli tomu...
Ved aj ja teraz rozmyslam ze ci to mam rozbehnut uz buduci mesiac...vies, mame to vyrocie 😀 Uvidim ako...pockam este aspon na jednu mrchu,uvidime aka bude, ci pride ako ma...neviem , som z toho uz zmagorena...
Inak som jej hovorila aj o tom menzese, ze aky bol slaby atd a ona ze to je ok...ze po zakroku prvy menzes byva taky 😉

vevoncek
28. jan 2009

tak nakoniec začneme obidve po druhej mrche 😀

vevoncek
28. jan 2009

ja nebývam chorá ja som chorá len vtedy keď mi to ide na nervy v robote si zakaždým poviem najlepšie by bolo ísť na maródku a choroba sa hneď nalepí na mňa keby som nemala takú blbú robotu tak by som ani chorá nebývala keď budem tehotná si budem musieť dávať pozor na to čo poviem 😅

evulik6
28. jan 2009

vevon, nechame sa prekvapit 😉 kokso to keby sa mi podari otehotniet hned po druhej mrche tak by mi termin vysiel ako aj pri prvom syncekovi... 😀 bola by sranda keby uplne rovnaky...

ja tiez nebyvam chora, ale tak clovek nikdy nevie... ked som bola teho s davidkom tak som bola, bolelo ma hrdlo ale zvladlli sme to..maly je zdravy, zivy a v poslednom case riadne tvrdohlavy 😝

vevoncek
28. jan 2009

no to deti majú také obdobie že skúšajú svajich rodičov a sestrin syn má teraz také obdobie ale sestra po pokazila na začiatku že ho stále na rukách nosila všetko mu dala aby neplakal(aby nedostal pruch) a ja som jej hovorila že ho kazí že jej bude skákať po hlave ale si myslela vtedy že čo jej mám čo ja hovoriť niečo keď nemám dieťa a teraz sa to už odzrkadlilo

ja som veľmi chcela v októbri byť tehotná, ale teraz mi to je jedno ale bolo by super keby sa ti podarilo otehotnieť tak ako si písala to by bola sranda možno že to aj výjde 😉 a čo by si chcela chlapca alebo dievčatko?

presne tak uvidíme po druhej mrche ako to dopadne a podľa toho sa zariadime musím na to prichystať muža dúfam že nebude protestovať ale asi bude rád že to už bude bez chumy a bez toho aby si musel dávať pozor 😀

ninuska8
28. jan 2009

evulik som rada ze si v poho. tak spolu s vevo ideme na to koncom marca, ci skor??? 🤐 ja sa drvim na stacky uz mi z toho preskakuje...tesim sa na snazilkovanie s vami 😉

kodada
28. jan 2009

vevu tomu bude urcite rad, chlapci radi chodia na ostro, bez prekazok 😉

vevoncek
28. jan 2009

ninuška uvidíme ako dopadne druhá mrcha a moje výsledky z infekčného a podľa toho a ty máš kedy štátnice?

kody len môj manžo je kapitola sama o sebe s ním je to komplikované jemu keď som povedala že 3 mesice by sme nemali on by pre istotu aj pol roka nič len aby to "pre istotu" bolo všetko o.k. aj keď som mu hovorila že kedy budú výsledky tak mi hovoril že pre istotu by sme smali začať aj tak neskôr ...on je až prehnane zodpovedný ja sa na ňom koľko krát aj rehocem lebo v niektorých veciach to tak preháňa

napr. čajové sviečky sa dávajú do takých sklenených nádob a on ešte aj tú nádobu skúša či nie je horúca aby náhodou nepuklo sklo na stole 😀 nie je to zlatá úchylka ja sa na ňom smejem a on si potom uvedomí že to preháňa

kodada
28. jan 2009

lepsie zodpovedneho jasa ako nezodpovedneho chlapca, aj ked niekedy je prehnana starostlivost mozno na skodu 😀

vevoncek
28. jan 2009

no niekedy mi to ide aj na nervy keď to tak preháňa ale väčšinou sa na tom smejem

vevoncek
28. jan 2009

aj teraz chodím na anglinu a niekedy som unavená z roboty tak nejdem na anglinu ale to len vtedy keď viem že aj tak o veľa neprídem a už mi robí prednášky že veď je to tvoja vec si si to zaplatila a bla bla bla človek si chce oddychnuť a potom si ani nemôžem lebo mám výčitky svedomia

aspinka
28. jan 2009

ahojte. Jeeej vy ste toho popisali vy si tu cely den hrkutate a ja uz pridem po funuse a nikto nic 😒
tie skratky som sa tiez naucila na diskusiach ale setria cas ved ked niekedy chces vela popisat tak aby sa to sypalo 😖
Inak mne dnes stupla teplota a som 18DC 😀

aspinka
28. jan 2009

huuuuups ako to leti som 19DC 😅 inak aj ja uz kupujem tie testy z DM u nas stoja 37sk no neocikaj to 😀 😀 😀

evulik6
28. jan 2009

vevon, mna teda skusa poriadne... tiez chce stale len na ruky, chcem ho to odnaucit, kym som neni este teho, nechcem sa potom stresovat... neviem co sa mu porobilo, ked bol mensi, este ani chodit poriadne nevedel tak chcel stale len behat a behat, som myslela ze mi uz krize odidu 😀 a teraaaaz....pravy opak... akurat ho odnaucam aj od plienok, celkom fajn postupuje, hadam sa co chvilu aj odnauci...trosku nas zabrzdila choroba, bo sme boli vsetci chory zaciatkom januara ale uz je ok, tak trenujeme 🙂)
Moj muz je tiez zodpovedny (asi ako ten tvoj) ale na toto sa teda pekne tesiii 😀
Ozaj a preco z infekcneho? Tebe robili nejake testy? Mne ziadne.... ☹ Z histologie ti aj nieco zistili? Mne nic, iba som tam mala napisane pozostatky z gravidity...nic viac 😒

ninuska, drzim palce aby si stacky uspesne zvladla... aj ja sa tesim na snazilkovanie s vami... som zvedava ktora ma predbehnete... 😉

nika12
28. jan 2009

ahojte, co sa tyka tej pauzy, mne v nemocnicici povedali pockat 3 mesiace, doktor na slovensku (zijem v uk)pockat 6 mesiacov, na tu dobu nasadit antikoncepciu a dnes som si bola pre tabletky a doktor, ze je to individualne, ako sa zena citi fyzicky a psychicky, ci je na to pripravene, pretoze kazda to preziva inak ...ja som uz myslim celkom v pohode ( o babatko som prisla na prelome rokov), takze cakam stale na prvu MS, potom 3 mesiace antikoncepcia a potom sa opat do toho pustime ...uz sa neviem dockat 😉

ninuska8
28. jan 2009

evulik dakujem za drzanie palcov, budem to potrebovat a potom aj v maji, kedze mam dalsie statky... 😒 uz aj normalne uvazujem o tom ci by som nemala pockat do toho maja, lebo co ak zas potratim kvoli stresom zo statnic, ako to mozno bolo aj teraz, bojim sa trochu toho 😲 ale necham to tak ako ma byt...

vevu ja koncim 5.roc na Preosvskej Univ. budem ucitelka( ked Boh da ), slovenciny a hudobnej,takze 2.2 mam stacky z pedagogiky a psycholy a potom tie riadne z mojich predmetov v maji, no a este treba dopisat diplomku z ktorej mam prd...tak asi tak ale aspon mi rychlo bezi cas od MS k MS 🙂 len si vies predstavit ako sa mi asi chce ucit potom vsetkom....tak asi tak, som citala ze ty si ing.tak asi tiez niekde pracujes a leti ti cas...

evulik6
28. jan 2009

nika aj mne v nemocke povedali ze 3, moja ze do leta pockat (kvoli chorobam co su teraz a vitaminom) a ja si myslim ze ked to mam dobre tak by sme aj mohli...ale este radsej chvilu pockam... tiez si myslim ze je to individualne.... teraz sa citim fajn, ale ked otehotniem tak budem mat urcite strach a budem sa sledovat ako sibnuta..uz to vidim...

ninus, nemas za co... tiez viem ake stresy su statnice... ja som tiez kvoli tomu nechcela otehotniet a aj tak sa nam potom hned nedarilo... ja by som asi tiez pockala...neviem...JA som chodila do BB na humanitne vedy 😉

ninuska8
28. jan 2009

evulik hej? a co si vystudovala? ja som tiez na humanitnych vedach, neviem co ma robit, ci cakat ci co...ja sa poznam radsej si nic neplanujem lebo aj tak to nedodrzim, necham to na volny priebeh, do skoly uz nechodim, uz len dajak odbuchat prax do 13.3. ( hlavne aby som pri tych deckach nechytila dajaku pliagu ), a potom by som na to sla...no, ked tak nad tym uvazujem, citim sa dobre uz aj teraz, ale nechcem si to potom vycitat kvoli sebe ale aj kvoli okoliu 😒
a kolko stoji ten femibion ci ako sa vola? ja si planujem kupit centrum maternu ale draha je jak svina tak rozmyslam...

nika, ja by som na tvojom mieste antik.nebrala, nech sa ti to upravi vsetko samo...pred tehu sa da chranit aj inak...nechem sa tvarit na velku znalkynu, ale moja mama je sestricka a ma s tym hormonalnym cudom skusenosti, som zasadne proti HA a kazdemu ju odhovaram...tak skus nad tym pouvazovat, uz si ju niekedy brala?

nika12
28. jan 2009

ninuska antikoncepciu som brala asi pred 8 -mi rokmi, asi 3 mesiace, potom som vysadila, lebo mi z nej rano byvalo zle a inu som uz nebrala. tiez sa mi do toho velmi nechce, ale beriem to tak, ze je to len na 3 mesiace ...myslite inak, ze po vysadeni antikoncepcie je vacsia sanca na otehotnenie?? Lebo prvykrat sa mi podarilo otehotniet po roku, aj to po clostylbegyte, hned po prvom mesiaci jeho uzivania a to bola jedna z moznosti, druha bola nasadit antikoncepciu na par mesiacov...teda podla doktora

ninuska8
28. jan 2009

nika, pokial viem, niekomu sa podarilo hned po vysadeni HA a niekto mal prave kvoli tomu problemy otehotniet, ked si to uz raz zazila tak neviem, mozno mas pravdu, ze su to len tri mesiace tak by to nemalo nejak uskodit, ber to tak ze uz len dva, no a podal mna sa to uz neoplati 😉

vevoncek
29. jan 2009

dobré ránko

ninka ja mám bohaté skúsenosti s antikoncepciou brala som ju od 17 rokov asi 8,9 rokov treba vyskúšať viacerí druhy aby si si našla ten čo ti pasuje pretože v niektorej je viac hormónov a v niektorej menej v dnešnej dobe už vyrábajú veľmi šetrnú antikoncepciu samozrejme že je to svinstvo ale je to aj dosť pohodlné ja by som bola každý mesiac nerózna keby som ju nebrala a keď máš citlivý žalúdok tak ju neber ráno a hlavne nalačno, lebo ti bude zle je lepšie ju brať večer a je väčšia šanca po dobratí antikoncepcie že otehotnieš ale môžeš byť potom mamina dvojčiat 😀 ale mne sa to neosvedčilo ja si myslím že to funguje len na takýc babách čo im aj po vysadení antikoncepcie zostane pôvodný cyklus mne sa zmenil takže ja som tehotná nezostala

vevoncek
29. jan 2009

evi a ako je zvyknutý sa pýtať na ruky keď je unavený alebo kedy?U našich je to tak že zakaždým ho nosia na rukách aj keď on nechce a zachíľu si budú hlavu trieskať
a ako odúčaš malého od plienok? Mojej segry syn bude mať za chvíľu 3 roky a sestra ho ešte neodúča a pritom by ho mala lebo v škôlke mu nebudú zadok prebaľovať sestra síce bude doma ale myslím si že bude dobre keď bude chodiť do škôlky malý aby si zvykol na detičky aj na také návyky aby potom neskôr v prípravke a v škole nemal problém

ja som chodila na infekčné kôli toxokare asi kôli tomu som aj potratila ale doktorka z infekčného hovorila že sa jej to nezdá že by to bolo z toho tak sa bojím že čo mi ešte nájdu u mňa je to také že ja nemôžem mať bežnú chrípku ako ostatný ja mám zakaždým niečo také čo mi skomplikuje život asi preto nebývam často chorá, lebo potom keď ochoriem tak dostanem niečo zákernejšie histológiu mi nerobili čo ma aj trochu nahnevalo, lebo doktorka povedala že z toho sa dá zistiť niekedy viac ako keď zoberú krv ale asi sú pohodlný to robiť alebo neviem čo si mám o tom myslieť

vevoncek
29. jan 2009

dnes tu budem asi až okolo obeda idem zase vymrznúť tak veľa popíšte nech mám čo čítať 😀

kodada
29. jan 2009

k tomu bratiu antikoncepcie, nie je dobre, ked zena hned po vysadeni otehotnie, je vacsia sanca potratov, toho ze dieta bude chybne a pod. ved ked je to len na 3 mesiace, radsej sa chrante kondomom, nezatazuj si organizmus liekmi ...

skybaby
29. jan 2009

dobre ranko, tak ja som vcera dostala ms, takze zo mna prva tehulka nebude 😉 inak k tej antikoncepcii ... mne ju doki tiez teraz ponukal, lebo tvrdil, ze do oktobra by som nemala byt tehu a ja som tu antikoncepcii odmietla ... prvykrat som otehotnela po vyse roku, takze si nemyslim ze to teraz pojde ovela rychlejsie a tento prvy mesiac snazilkovania je toho dokazom 😉

kodada
29. jan 2009

sky gratulujem/negratulujem k MS 😉 asi som ja na rade s najblizsou, ma/nema prist v pondelok

skybaby
29. jan 2009

no vidim ze to tu bude napinave 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre