Missed abortion VIII.

kvetka25
13. nov 2008

Tak nam uzamkli temu a treba vytvoriť novu, verim že v nej budeme si ďalej vzajomne pomahat, povzbudovat sa, vzajomne si drzať palce aby sa nam co najskor splnil nas velky sen - byť matkou 🙂

lolka
26. nov 2008

ahojte kocky 😉
pre info: dnes zacina Turne plodnosti po Slovensku, viac info na www.bocianoviny.sk , dnes je to v BA.
mozno by ste niektora mala zaujem o infosky....ja sa tam asi skocim kuknut 😵

cukruska1920
26. nov 2008

loli....hiiiiiiiiiiiiiiiii..tak to tam pojdem 😀

lolka
26. nov 2008

cukru 😉

cukruska1920
26. nov 2008

len neviem kedy....su tam blbe casy

civavava
26. nov 2008

ahojte kocky...ja idem v pondelok na kontrolu, co som mala ist po mesiaci po kyrete...som teraz v zahranici a som zvedava, co povie tento doky....je vraj jeden z najlepsich odbornikov na plodnost v EU a ma 2. najlepsi ultrazvuk v Luxembursku... 😲 chcem sa s nim o vsetkom poradirt, porozpravat, aky ma on nazor na cakanie po kyrete, ci nahodou nebude robit nejake testy, co sa u nas nerobia...boze spolieham nanho...ako na spasenie... 😒 potom vam dam vediet, ze co a ako..lja uz velmi chcem babatko...ako aj my vsetky co sme tu ....
pekny vecer zelam, pa pa

kodada
27. nov 2008

cukru slubujem ze sa nebudem ponahlat 😉
civava len pozistuj, mozno v zahranici vedia nieco nove, co este na slovensko neprislo 😉

zzuzzu81
27. nov 2008

ahoj,som si Vas takto nasla aj ked sama som este len studentka a chcem vas hrozne moc poprosit o pomoc,tie skusenejsie,zivotom ostrielane... sestra bola na 3.IVF, uspesnom(1x sa to podarilo,jedno dieta 6.roc. uz ma prirodzene po ,,zazraku" medzi 1. a 2. IVF), no v 11.tyzdni prestalo bit srdiecko,ma tyzden po kyrete,s nikym nekomunikuje okrem muza a dcery,i nam blizkym nedviha telefony,do roboty zacala chodit hned (ma dve zamestnania)-tam vraj nemusi na to mysliet,lebo o tom nikto nevie,no doma stale place,a v noci nespava(uz tyzden) a ja fakt neviem ako jej pomoct,ani jej manzel,lieky odmieta....prosim poradte,bojime sa o nu...

skybaby
27. nov 2008

ahoj zuzu ... tazko radit, ale ja ked som prisla o babatka tak som tiez prvy tyzden s nikym nekomunikovala ale potom postupne som si uvedomila ze tym sa nic nevyriesi a ked som videla manzela ako sa mi strasne snazi pomoct, tak som sa dala do kopy. moja rada je, aby ste jej dali este cas a ak sa to nezlepsi, mala by sa podla mna ist porozpravat s nejakym psychologom alebo jej odporuc tuto stranku, aby videla ze nie je sama. drzim palce

stinka
28. nov 2008

ahojte ste tu dnes niekto?
😀

stinka
28. nov 2008

zase nikto.... ☹

ja som sa chcela len s Vami podeliť o radosť, že som bola pri doktorovi a povedal nám že sa môžme začať opať snažiť...

veva1
28. nov 2008

ahoj zuzu. nechajte ju trosku vo svojom ziali.Ponuknite sa ze ste pre nu tu ale o tom sa neda porozpravat nasilu. Este by jej mozno pomohlo poradit tuto stranku

vevoncek
28. nov 2008

Ahojte ja som bola pred dvomi týždňami na sone doktor sa tváril trochu divne, videla som síce že tam niečo je bol to vak asi 9 mm podľa menzesu som si na internete našla že som v 5tt doktor mi povedal že toto ešte nepovažuje za tehotenstvo, lebo nie je tam žiadna akcia ale že mám prísť za dva týždne že to by už malo byť vidieť a že mi spravia aj testy a vyšetrenia.
Dnes bol ten druhý týždeň tak som tam išla išiel so mnou aj manžel boli sme veľmi šťastný že uvidíme byť srdiečko nášho nenarodeného dieťatka že budeme mať materskú knižku a že konečne povieme rodičom že čakáme bábätko. Ale doktor na sone ma nepotešil povedal že je tam niečo ale že akciu nevidí že ho to mrzí ale že je to zamlklý potrat. Toto som absolútne nečakala ja som sa skôr pripravovala že mi oznámi že čakám dvojičky a hneď mi spravili predoperačné vyšetrenia a v pondelok idem na kyretáž 😢

môžem sa k vám pridať ?

civavava
28. nov 2008

ahoj ....je mi to luto...nam umreli dvojicky takto...je to hrozne..tak ti drzim palce, aby sa ti nasledujuce tehotenstvo vydarilo a bolo vsetko tak ako ma byt...pa pa

cukruska1920
28. nov 2008

stinka...tak gratulujem teda.....tak sups dotoho....a kedy si mala kyret?

vevon...mrzi ma to....tak vitaj medzi nami

vevoncek
29. nov 2008

toto je dosť hrozné keď to musí žena prežiť ale ešte som nestratila nádej stále dúfam že druhý krát to dobre dopadne ja sama seba viním čo sa stalo, lebo možno si s časti za to môžem sama keď som zistila že som tehotná tak som si myslela že môžem robiť všetko čo aj pred tým aj doktor mi povedal že keď sa to má udržať sa to udrží keď nie tak ani ležanie by mi nepomohlo ale ja si myslím že keď sa plod prestal vyvýjať tak som si to zavinila sama, lebo boli sme v kúpeloch ešte k tomu som okopávala na záhrade a možno že sme s mužom ani sex radšej nemali mať a možno že mi uškodil film čo som pozerala, lebo som sa pri ňom pár krát zľakla a ešte k tomu mám aj toxokaru

ja by som len chcela vedieť čo sa bude teraz so mnou diať využ máte skúsenosti môžete mi napísať ako bude prebiehať kyretáž a ako dlho musíme mať pauzu aby sme sa mohli potom znovu snažiť?

Najviac ma trápi že to bolo všetko také krásne ideálne a skončilo to ☹

mirip
29. nov 2008

vevoncek to nebola tvoja vina to tak malo byť, aj ja som sa obvinovala, lebo ked som potratila tak mi doktor urobil odbery krvi či nie je problém tam, a bol trombofílie, čiže mám velkú zrážanlivosť prvi, preto sa baby prestalo vyvíjať.......tiež by som radšej prijala skutočnosť že baby sa vyvíjalo zle ako to že je na chybe moje hustnutie krvi a to zrejme zapríčinolo čo sa stalo.................tiež ma to vzalo a ešte mám aj iné problémy ktoré sa sypú zo všetkých strán na nás s mužom, ale dúfam len v jedno že sa konečne budeme môcť začať aspon v januári snažiť a nebudem na // čakať tri roky ako na tie prvé 😔

bianca
29. nov 2008

vevoncek nesmies sa obvinovat.Co sa malo stat sa stalo.Mne satle dookola v nemocnici opakovali ze priroda vie co robi.Ze by babo bolo chore a ja som revala a hovorila ze by som ho chcela aj postihnute.Viem presne ako ti je,ale nesmies vinu hadzat na seba.Ty si mimco nemohla niako poskodit.Osud je ku nam kruty.

co sa tyka kyretu tak najhorsie je cakanie nan.Samotny zakrok trva cca 15 minut v celkovej anestezii a podla stavu a zvyklosti nemocnice kde budes ta pustia domov hned ten den s doprovodom alebo tam budes musiet zostat na noc.
Pauzu ti doporucia 6 mesiacov,ale moj dr sam povedal ze pokial sa zhoji sliznica zhoji neni problem.Najlepsie je pockat aspon tri mrchy aby mala cas na regeneraciu

prajem vela sil a posielam pozitivnu energiu aby ste sa za par mesiacov tesili tak ako ja s mojej princeznej ktora teraz vedla mna spinka

cukruska1920
29. nov 2008

babenky nebojte.....toto obdobie bude tzv. hluche..lebo sa nebudeme moct snazilkovat ale novy rok patri nam...a to je uz coskoro 😵

mirip
29. nov 2008

ako komu 😒

vevoncek
29. nov 2008

mirip,bianka ďakujem aj za vysvetlanie aj za povzbudivé slová hneď mi je lepšie s manželom sme veľmi chceli raka a aj termín mi vychádzal 15,16.7. ale to vyšlo tak nečakane, lebo sme sa snažili asi 3-4 mesiace a nakoniec som zistila že som tehotná a hneď som si na internete nechala vyrátať že kedy sa má norodiť a veľmi sme sa potešili že to vyšlo tak ako sme chceli teraz budeme asi pol roka čakať a potom to možno zase tak výjde ale je mi to jedno ako to výjde len nech to výjde a nech to dopadne dobre

ďakujem vám nejako som sa nedokázala nikomu zdôveriť okrem vás dokonca aj manžel keď tam bol so mnou tak som nedokázala dať emócie najavo a najhoršie bolo že sa na mňa tak súcitne pozeral hladkal ma a asi aj čakal ako zareagujem neviem ja ako keby som mala nejaké tušenie, lebo už keď som bola na prvom ultrazvuku to bolo také zvláštne a doktor to asi videl a tak ma pripravil na všetko a asi dva týždne som sa tevyspala a bolo mi zle nič som nemohla jesť schudla som 2 kilá a aj ma preháňalo možno mi moje telo chcelo naznačiť že niečo nie je v poriadku. Ale už som s tým zmierená beriem to tak ako to je a som rada že to nedopadlo horšie

bianca
29. nov 2008

vevoncek presne toto som prezivala.Bez manzela to bolo hrozne a s nim este horsie,lebo vtedy somm videla aj jeho bolest
neboj moja.Tu sa mozes kludne vykecat.Keby som ja vtedy nenasla tuto temu tak neviem co by som robila.Dievcata mi to pomohli prekonat a ked clovek vidi ako uspesne sa tu potom tehotnie,hned je cloveku lahsie na dusi.My sme cakali 4 mesiace a potom sa nam podarilo otehotniet na 5.

sonycka
30. nov 2008

ahojte aj ja som 3 týzdne po missede ale už je to omnoho lepšie a to ma strašne teší...všetko sa da prekonať ked človek chce, len sa netrapit že preco sa to stalo prave mne, je to moja chyba a podobne veci.ja som bola v piatok na kontrole a mala som aj vysledky z histologie kde sa nastastie nic nenaslo, že by bola chyba vo mne...doky mi povedala že asi to sposobil nejaky vyrus a tomu sa nedalo zabranit....to by nikto nezachranil... takže treba sa nad tym povzniest a žiť dalej ved nic nie je nemožne... uz viem o com hovorim ked som si to prežila na vlastnej koži...
vevon veeelmi ti drzim palce a ničoho sa neboj... len ver doktorom vedia čo robia... prajem všetkym uspešne dalšie snažilkovanie.... 🙂 🙂 a vela sily pa

vevoncek
30. nov 2008

ďakujem bianka a sonycka ja som asi prekonala nejaký vírus, lebo ako som už písala moje telo sa 2 týždne chovalo divne a aj mi ľudia hovorili že je rozšírená črevná chrípka

teraz by som už bola rada keby som mala operáciu za sebou a najhoršie na tom je že nemám chuť vôbec chodiť do roboty ale moja robota je divná asi si začnem hľadať druhú a čas tak rýchlo ubehne že sa ani nenazdám a môžme pokračovať v snažení

sonycka
30. nov 2008

no ved ten cas leti vidim to sama uz utorok budu 3 tyzdne potom za 3 t budu vianoce 3 t budeme doma a to už ubehnu 2 mesiace teda 2 mršky a potom uz len jedna a ideme na to 😀 no nie?? a zakroku sa neboj ved ta uspia a ty nic necitis potom ta prebudia a hotovo
ja som takto bola rano som prisla do nemocky teda uz bol obed vecer o 8 mi urobili zakrok uz o 8.15 som bola prebrata a na druhy den po vizite rano o 8 ma pustili domov a bolo, len potom treba zahojit srdiecko ale aj to sa da a to je 90% uspechu važne... 🙂 😉 budem na teba mysliet lebo viem co prezivas...

bianca
30. nov 2008

vevoncek ja som po MA tiez cakala lebo som musela na operaciu zo zubami 😉

melisska
30. nov 2008

ahojte, aj ja by som sa rada ku vam pridala, 1.10. MA ☹ v 9-10tt), moje prve vydarene tehulkovstvo po 12 rokoch, nemusim vam pisat ako sa citim ☹ chodim na umele oplodnenie , bolo to nase 2.IVF ET a mame este 7 zmzrliniek.

vevoncek velmi ma to boli, viem co citis a srdiecko ako ti napisala sonicka sa tazsie hoji,ale nebojkaj sa neskor sa pustis do dalsieho boja o babetko 😉 aj ja budem na teba mysliet 😔

.. mna poslala moja dr. na hematologicke vysetrenie, lebo som mala v teh. zvysene dedimery, ale ja si myslim ze to sposobili vsetky tie hormony, ktore do seba pcham uz od roku 2007, som objednana na 15. januara, chcela by som ist aj na KET v januari, ale teraz neviem ci nie radsej pockat, zase na druhej strane mi aj moja dr. povedala, ze po vycisteni je vacsia sanca na otehotnenie, tiez po tertej mrche 😉 neviem ako ste na tom vy, no ja mam len jeden vajcovod a aj v tom som mala 3 mimomatern. teh... takze ja cakam uz len na zazrak, drzte mi palceky.

bianca
30. nov 2008

melisska to mi je strasne luto 😢 😢 😢 Budem ti silno drzat palceky

inak moja stara stanicna mi vzdy ked som v robote revala hovoril.,,Nerev.6 mesiacov po kyrete to mas v maternici ako pohnojene a ujme sa to"

sonycka
30. nov 2008

bianka takže aj ja mam pohnojene a musime na jar zasiat čooooooo?? 😀 😀 tak to skusime

bianca
30. nov 2008

sony je to strasny vyraz ale tak mi to tak to povedala 😅 .Je to logicke lebo maternica si vybuduje novu silnu vystelku

vevoncek
30. nov 2008

Melisska tak to mi je veľmi ľúto čo sa ti stalo máš to ťažké ja som to mala síce jednoduché ale na dušičke to bolelo už keď budem mať po operácii mi bude lepšie najhoršie na tom je že je pár kamarátok ktorým som povedala že som tehotná a oni sa so mnou tešili a teraz im musím oznámiť že už nie som ale už mi je vážne lepšie a čas to všetko zahojí

Dnes mi bolo nejako zle od žalúdka neviem prečo či kôli tomu že mám v sebe ešte bábo alebo čo inak prsia ma už prestávajú bolieť čím ďalej viac a dnes som stretla kamarátku ktorá je v 6 mesiaci a ona nevedela že som bola tehu a mi hovorila že sa nemám báť že sa mi podarí rýchlo otehotnieť a že je to nádherný pocit až na bolesť prs som si tak myslela že keby vedela že viem aká je to bolesť ale nemohla som nič povedať.

melisska budem aj ja tebe držať päste aj palce nech ti to všetko dobre dopadne

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre