Neplánované tehotenstvo - skúsenosti

sarama18
7. okt 2017

Dobrý deň, chcem sa poradiť s tými, ktorí majú podobnú skúsenosť, ako sa vyrovnali s neplánovaným tehotenstvom. Mám 22 rokov priateľ je o desať rokov starší a "podarilo" sa nám otehotnieť po polročnom vzťahu. Náš vzťah je celkom dobrý občas akonáhle hojdačke, problémom je rodina, kvôli ktorej mám pochybnosti. Vypátrali o ňom zopár pochybných informácií ešte pred tým ako som im ho predstavila, ktoré sa už sa ale viac-menej a vysvetlili, ale odvtedy na neho pozerajú skrz prsty. Sú ochotní s bábätkom pomáhať a byť oporou, ale necítim tam to prijatie čo ma veľmi trápi. Než sme to oznámili snažili sme sa to sami priať čo najlepšie lebo lamentovať nám už nepomôže a celkom sme sa aj tešila s tým že sme si vedomí následkov (musíme nájsť byt, nemám nárok na materskú...). Rodina mi to však dala prvotne pocítiť tým, že mi vytkla že som blbá, nezodpovedná, decko, chcel si ma len poistiť... Takže radosť odpadla a síce cítim krivdu s ňou aj strach ako sa bude vzťah ďalej vyvíjať...

janinah
7. okt 2017

Odpútaj sa od rodiny,máš muža tak sa porozprávajte,naplánujte veci,nájdite bývanie,nevidím problém,predpokladám,že 32r. človek zarába,nie je bez peňazí....a že rodina je ochotná pomáhať s babetkom...načo? budete naň dvaja...rodina bude oporou? tou buď ty jemu a on tebe....neboj sa,všetko sa to utrasie

silvinkakrajcirova
7. okt 2017

Ja som otehotnela ako 19 rocna tak isto po polrocnom vztahu😊 teraz ma maly uz dva roky a vsetko je super nemas sa coho bat ak sa vy s priatelom mate radi a babatko chcete ...na rodinu sa vytoto😃 otec doreraz mojho muza neznasa a co ?😂 jeho problem ...

amelie2017
8. okt 2017

Ja by som rodinu a ani to, ze ste spolu len pol roka neriesila. Ak dietatko chces, nie je to podstatne. Kolke pary su spolu roky, babo planuju a aj tak vztah krachne. Uzivaj si obdobie zalubenosti, tehotenstvo, tez sa na babatko a ak sa ma niekedy nieco pokazit, tak sa pokazi aj keby ste boli pred tym spolu 10 rokov.

deti95060810
8. okt 2017

ak nechodíš už do školy, pracuješ, tak viac menej rodine na obtiaž nebudeš....Len super by bolo keby ste bývali nie u rodičov....

hettinka
8. okt 2017

@sarama18 problémy, ktoré popisuješ, ty sama nevyriešiš. Je v prvom rade na ňom, aby sa teraz o vás postaral, zohnal byt a dokázal rodine, že stojí za to.
Ak je o 10 rokov starší, tak hádam má prácu. Ako 32 ročný chlap mal dávno už mať aj byt a všetko potrebné, alebo aspoň úspory ... ak nie, má najvyšší čas začať na tom veľmi svižne pracovať. Rodičovskú pomoc by som na tvojom mieste nezneužívala, len by to dokazovalo, že mali pravdu.

lilyianka
8. okt 2017

@sarama18 tak co stalo sa...teraz ide o to ako sa k tomu celemu postavite vy obaja...ako si napisala,treba najst byvanie,chlap sa bude musiet o vsetko financne postarat kedze ty nebudes mat narok na MD...skor ta zaujima ako to berie on? Postara sa o vas,zabezpeci byvanie? Ak ano super...vy budete totizto rodina...a ver,ze ked sa male narodi aj rodicia zmaknu a pomozu 👍 kupia,povaruju,budu sa z vnucata tesit...je to pre nich asi sok,kedze ste spolu kratko
Myslim,ze casom sa urovnaju aj vztahy medzi tvojimi rodicmi a priatelom...neviem sice co nanho vycmuchali,ale ak ich "presvedci" ze o dceru a vnuca je dobre postarane vsetko bude na poriadku 😉

aliii3
8. okt 2017

Ak si s muzom stastna, tak podla mna nemas co riesit. Predsa si chces vytvorit svoju rodinu. Keby si ho nelubila a nefungovalo by vam to, tak by to bolo ine

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre