Oddychovka pre misedačky a spontannačky.Vykecávame o inom.

svetluska.p
31. mar 2007

Ahojte babulky, takze zakladam temu pre vsetky ktore presli missed abort (zamlknutym potratom) a spontannym potratom. Ja sama som po MA (september 2006) a na sebe vidim, ze mi uz z toho zacina sibat. Sama ovulka, menzes, sex, plodne dni, tehotenstvo...neskutocny smutok a depresie, same tehotenske testy a sklamanie.... Ptrebujem vypnut. A kedze som si tu nasla vyborne priatelky, ktore mi pomohli v najhorsom a od nich si oddychnut nepotrebujem, tak zakladam tuto temu, kde budeme rozoberat vsetky mozne veci. Okrem tej, od ktorej potrebujeme oddcyh na nejaku dobu a ktora ovlada nas, nase zivoty, konanie a vztahy.
Takze babule - cakam Vas a dufam, ze s apridate a nenechate ma tu vykecavat sa samu so sebou.
Tiez chcem poprosit adminov o zhovievavost. Kedze toto je forum zamerane prave na temy, od ktorych potrebujeme troska oddych. Je to svojim sposobom schiza - na jednej strane prestavka - no na druhej - konik nam prirastol k srdcu a odist z neho nechceme. Tak nas tolerujte prosim. A verim, ze aj tato tema prispeje k tomu, ze kazda z nas postupne prehupsne do temy k tehulkam.

svetluska.p
autor
31. mar 2007

aj martinovi dejdarovi zdochlo. Kym boli na dovolenke, prehltlo magnet, pritiahlo ho na ladnicke a tam vraj zahynulo, pritiahnute k dvierkam 🙂))). Neviem, ci je to mozne, morcata som nikdy nemala. Ale oopisoval to srandovne 😀 😀 😀 😀 😀 😀 .

emily3
31. mar 2007

no u nas velka noc...teraz odovzdavam diplomovku a za tri tyzdne mam posledne statnice z matiky...takze velka, nevelka noc budem sa musiet ucit...deti sa netesia ale uz to musia vydrzat.

teus..tak to uz mas skolacku. nas to caka o rok, trocha sa toho desim, ale snad to bude Ok. Mon je v nasej rodine priekopicka 😀 prve dieta, pokusny kalik.

koncim odbor prvy stupen pre ZS a tema diplo. hudobna hra ako prostriedok rozvoja hudobnosti ziaka. skolitel, hmmm. neviem co si mam mysliet o moje diplo, lebo mi to pozeral, nieco opravil, napisal zoznam co mam este urobit, len take "kozmeticke" upravy a viac nic. nevyjadril sa ci je to dobre, alebo nie. odporucil mi ju odovzdat tak snad to je Ok. 😅

teuska
31. mar 2007

My farbime, lebo som citala, ze vajicka symbolizuju plodnost 😀 A samozrejme koli malej 😀 Kde mas muzicka svetluska?

svetluska.p
autor
31. mar 2007

emily - no zrejme je ten skolitel nejaky partizan. kasli nan. Vyjadri sa k nej oponent 😀 . Budes to mat aspon napinave. ale zas verim, ze skolitel nie je skodoradostny, a keby praca nebola dobra tak by ju snad neodporucil na odovzdanie. Tak si nad tym hlavu nelam.

svetluska.p
autor
31. mar 2007

teus - muzik je uz dva mesiace v usa na sluzobke. pride az 24.4.. takze som cakanka a coraz viac netrpezliva 🙂))).

emily3
31. mar 2007

vavka este rozmyslame...
ale ked to tak pozeram spätne." ked som sa vydala mala som morca. a ked mi skapalo ☹ a kupila som si nohavice, ktopre mi boli akurat, ze som nemohla pribrat ani gram...som otehotnela. a o dva a pol roka znova. malej sme kupili morca ( to mala 2 roky) ale dlho u nas nevydrzalo, dali sme ho prec. konecne som si znova kupila nohavice 😉 a boli mi na nic, lebo som zase otehotnela....tak teraz tajne dufam ze nam to zase vyjde 😅 , kupila som si nahavice, ale fakt ze nemozem pribrat nic a prasiatko nam skapalo 😅 ...." viem ze na tom nezalezi ale proste mi to tak vychadza 😉

svetluska.p
autor
31. mar 2007

emily - zaujimavy cyklus, xixixi. drz\im palce, nech vyjde opat.
inak zacina na prime angelika. kukate to niekto?

emily3
31. mar 2007

baby si tu svami pisem miesto toho aby som napisala "ruzovy so slonikmi" predhovor 😀 jaaaaj tak sa mi chce zase vymyslat o tom istom. prva veta...nemylit si uvod s predhovorom, ale v podstate mam tam pisat to iste. no nic, dufam ze ma kopne muza a bude.staci na stranu... 😀

emily3
31. mar 2007

zase sme pri detoch...ale tak tajne dufam ze tento cyklus...// aj ked sa tvarime ze nesnazime. nednoducho sme porusili pravidlo plodnych dni a akur mi vysli na manzelove narodky,... 😅(25.3)...tak uvidime ci bude vianocny darcek.

svetluska.p
autor
31. mar 2007

emily, este mozes poprosit muza nech ta kopne, xixiixi 😀 .

svetluska.p
autor
31. mar 2007

emiliiii - tu je to tabu tema 😉 . tu so od nej cistime hlavy 😉 😉 😉 .

emily3
31. mar 2007

svetlus..manzel ma ine problemy. ma nastarosti deti...ten vcerny kolotoc, jest, pist, vecernicek, a kupanie a znova jest , pist a cikat, spat, pomodlit sa a rozpravka a znova jedlo a pit a cikat...to ma tak na dve hodky kym nase deti 😔 😔 chichi 😀

emily3
31. mar 2007

svetlus sorry uz som ticho 🤐

svetluska.p
autor
31. mar 2007

emily - v pohodke. xixixi, tak to si dobre na muza vymyslela 😀 .

teuska
31. mar 2007

babenky musim ist, este mozno pridem. Emily asi si kupim morca a nohavice 😀
A s diplomovky si nic nerob. Mne konzultant neodporucil ju dat zviazat, ale ja som ju odovzdala aj tak. Nakoniec mi dal 3, a obhajila som ju za 1. 😝

emily3
31. mar 2007

teuska tak sa maj a dik za povzbudenie... 😀 maj sa

svetluska.p
autor
31. mar 2007

teus - prkny vecer 😉 .

emmaelzer
31. mar 2007

emili pekna tema, ja som ucitelka hudby tak ked potrebujes radu opytaj sa

emmaelzer
31. mar 2007

kde to studujes? ak v NR kto je tvoj skolitel?

emily3
31. mar 2007

emm dik. studujem na UK v ruzomberku a potrebujem napisat uz len predhovor...

emily3
31. mar 2007

emm. mas nejake knihy kde su hudobne hry? spomenula by som ich len tak aby vedeli kde maju hladat dalsie hry. osobne som velmi nenasla...len z knih muzikoterapie. a co mi oporucil knihu od Baranovej: Aako ucit hudbu..tak k tej som sa vobec nedostala.

vavka33
31. mar 2007

Emily,aj ja mam vystudovany taky odbor a klobuk dolu pred tou tvojou temou,napisala by som hocico,ale to asi nie 😀 nerada ucim hudobnu,aj ked hudbu milujem

emily3
31. mar 2007

vavka ja mam rada hudobnu, a neviem ci by som bola schopna pisat o niecom inom. teraz sa trapim uz len s tym predhovorom a "kozmetickou upravou" v pondelok ju davam viazat a utorok odovzdavam...

k tym prasiatkam.. bola som s nasou Bodkou u zverolekara aj s Marekom. Boli sme tam pol dna a uz mal toho dost. mala som sa rozhodnut co snou. Maly to nevydrzal, zobral bodku, zaklopal na dvere ordinacie. sestricka otvorila dvere, Marek je strcil prasa do ruky " Papa. ideme kupit nanu" (zuvacku).jednoducho chlap. ale ja, krokodilie slzy a ked ma lekar videl " my sa o nu postarame" a ani nepytal penaize za to...

svetluska.p
autor
31. mar 2007

ahoj emaelzer 🙂.
kocky, vy ste vseeetky hudobnicky? Jemne duse. Ja som technik 🙂. Ale ako ZSkarka som spievala v zbore a hrala som najprv na zobcovu flautu a neskor na hoboj 🙂. Strasne som tuzila ucit sa hrat na saxiku, ale nebol ucitel.

dorotka
31. mar 2007

svetluska super napad 😉 uz davno som mala pocit ze vam takuto temu treba a nielen vam aj kockam z inych tem 😉 😀

vavka33
31. mar 2007

Emily,tak drzim palce,nech to dopises tak ako si prestavujes.Aj ja mam rada hudobnu,ale tie piesne v tych knihach-no mne a vobec nepacia,nemam k nim ziadny vztah,ucim to,lebo musim.teoria ujde 😉
Svetluska,aj ja som na vyske hrala na flautu,bol to nas druhy nastroj po klaviri,teraz uz nehravam,tak snad to ani neviem.obcas nieco zahram cere,lebo som jej kupila flautu,aby furt neplula do tej mojej.Ak bude chciet,tak ju prihlasim na hudobnu,ale ona chce hrat na klavir,no uvidime-flauta je spratnejsia 😉

emmaelzer
31. mar 2007

pravdu povediac na slovensku sa uz nepohybujem a pouzivam skor anglicku literaturu, na internete je toho dost, ale skor prakticke, ako ucit rozne muzikalne elemnty cez hry

emily3
31. mar 2007

baby hudobnicky. ja som hrala na zobcovej a potom takych 10 rokov na priecnej. a mam take chute sa znova k tomu vratit. mozme si zalozit vlastny komorny orchcester 😀. moja mon chodi na flautu v skolke. a obcas ked vytiahnem moju priecnu tak to je slavnost. to mi obe deti s radostou stlacaju klapky a snazia sa vyludit nejaky ton. Marek ten viac napluje ako nieco zahra, ale mOn to ide celkom dobre. len ma este male prsteky. neskor ju naucim 😀 , je velmi hudobne nadana (ma pokom 😀 ). krasne spieva, rada tancuje...moje dieta.

svetluska.p
autor
31. mar 2007

ahoj dorotka 🙂. ako sa mavas? ja som nad takou temou uvazovala uz dlhsie. povedala som si, ze si musim vycistit hlavu. a dari sa 🙂. Uz som na MA bola malo, ale kocky mi chybali. toto je dobry kompromis 🙂.

vavka - mne sa flaticka velmi pacila. a najradsej som mala, ked sme hrali viaceri naraz 🙂. to bolo pekne velmi. a je to super - taky zakladny nastroj. doteraz nemam problem zafukat do hocicoho a ma to ten spravny zvuk 🙂).

dorotka
31. mar 2007

svetluska mam sa teraz celkom fajn a aj ja potrebujem vypnut malicka spi manzel isiel na oslavu tak som si urobila chvilku pre seba kym pojdem spat alebo zehlit ak budem vladat

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre