Po potrate nedokážem nikoho milovať. Ako ďalej?

vlocka33
26. júl 2011

Ahojte,
chcela by som pocut nazory mamiciek. Urcite vela z Vas preslo peknymi ale aj nelahkymi obdobiami zivota, preto chcem pocut nazory realnych matiek z realneho zivota, nie psychologov.
Takze som vydata, pred rokom som potratila babo. Ako tak to preslo a teraz mam pocit, ze uz je to o.k. Az na to, ze teraz vaham ci mat babatko alebo nie. V podstate sa mi zda, ze som sa zmenila, hlavne moje city. Mam dobreho manzela, lubi ma, stara sa o mna (viem, ze aj o babo by sa staral, velmi tuzi po babatku), lubil by nas oboch najviac na svete, po potrate mi bol velkou oporou, aj si poplakal...problem je v tom, ze aj ked si toto vsetko uvedomujem, nemozem povedat, ze manzela milujem. Mam ho rada, ale citim sa akoby som nedokazala milovat uz nikoho. Mam ho rada, ale nie je to take, ze ho milujem a nedokazem bez neho zit. Mozno keby ma opustil, tak by som si uvedomila, ze nedokazem a mozno by som v pohode fungovala bez neho...Neviem co sa so mnou deje, nejako som ochladla celkovo, nielen voci manzelovi.
A teraz k veci co som vlastne chcela pocut....babatko chcem aj ja, len stale vaham...
Ako zmenilo babatko vas zivot? Myslite, ze by mi to pomohlo, keby som mala babo a prestala riesit blbosti?Ako sa zmenil vas vztah k manzelovi po prichode dietatka? Dakujem za vsetky nazory.

lucka1987
26. júl 2011

@vlocka33 poslala som Ip 😉

sisa1826
26. júl 2011

Ahoj,já mám tri deti jedno som mala v dvadsiadke na druhé som čakala 11-nást rokov,medzitým som prišla o tri deti aj moje city k manželovi boli také vyhýbala som sa jemu a aj sexu,ale prešlo to takže odporúčam ti počkat,city zase prídu a aj bábo myslím,že už prešla dost dlhá doba aby si popracovala na dalšom bábetku držím ti palčeky aby to dobre dopadlo,ked príde maličké zmeníš sa a neboj k lepšiemu...

anjelicek26
26. júl 2011

Myslim, ze prave teraz nie si pripravena na babo, prilis si uzivas vas vztah ako dvojice, tvoje srdce netuzi po babatku. A tvoje city su aj voci manzelovi prave teraz take hranicne... asi si neuvedomujes, ze vztahy sa vyvijaju, ta zamilovanost casom vyprcha, nastupuje realita a je len na vas dvoch sa snazit ten vztah udrziavat.

Dieta ti zmeni zivot komplet a navzdy, uz NIKDY to nebude take ako predtym, co je sice krasne, ale aj obmedzujuce a treba do toho ist celym srdcom a nie len preto, lebo by chcel partner, alebo ze sa to ocakava, patri. Vztah k manzelovi - no manzel sa dostane az na 2. miesto vo vztahu a na prvom je dieta, ktore ta potrebuje celu, cely tvoj cas, lasku, nervicky...vela muzov to zle znasa, ze sa o priazen musia delit, nedostatok sexu, bordel vsade, kriciace dieta a neprespate noci. A to nema nic spolocne s tym, ze svoje babo miluju. Len je to pre nich velka zmena. Tebe sa kludne moze stat, ze o druhej poobede budes behat neoblecena v pyzame, neurobene vlasy, nechty a doma ako po vybuchu, len kvoli tomu, ze ma tvoje dieta separacnu uzkost. To je niekedy o drzku...

My sme do toho s dcerkou spadli, nikto sa nas nepytal, ci babo chceme, mame ju napriek HAK . Po prvotnom soku a 9 vahavych mesiacoch, po poporodnej - riadnej - depke som sa z nej zacala aj tesit. Dnes je to moj anjelik, ale ked to porovnam s pocitmi, ake som mala pri tehotenstve a ked som videla prvy raz synceka - nase vymodlene babo - bolo to ine. Nebola som pripravena vtedy... nie na vsetky zmeny co s tym prisli... milujem ju dnes nadovsetko, nechapte ma zle... ale vtedy som to citila inak.

Podla mna musis babo chciet, fakt chciet, aby bola ta spravna doba. Viem, ze niektore zeny cakaju na peniaze, dom, skoncenie skoly...to su hlupe dovody...rozhoduje v konecnom dosledku srdce. A u zakladatelky temy mam pocit, ze prave to srdce nechce.

zuzikkaa
26. júl 2011

@vlocka33 ja ked som mala cca 20rokov tak som hovorila ze ja dieta nechcem,,ze nechcem rodit a ze ved sa rodi tolko postihnutych deti atd...no za 5 rokov som zmenila nazor o 100 stupnov! 🙂
zrazu mi prislo normalne mat dieta,,a sama som to partnerovi navrhla takze mame planovane babo,,nastastie zdrave 🙂 🙂 🙂
je blbost nutit sa do dietata kym sa na to necitis,len preto ze by manzel bol skvely otec...vsetka starostlivost o dieta je na tebe-musis fungovat 24hod denne a mala by si byt na to pripravena

tiez mam niekedy dni ,ze s mm akoby iba spolu byvame ale zase su dni ked si stale robime srandu a zrazu viem ze sa mame radi 😀
presne ako pise
@anjelicek26 to prvotne zamilovanie vyprcha a potom to je vsetko na vas na vasej komunikacii a tolerancii 😉
skus dat vasmu vztahu este sancu,,chodte na vylet,niekam prec od beznych starosti,,medzi novych ludi a uvidis ako sa budes citit potom pri svojom manzelovi 😉

hajanka
26. júl 2011

Ale ona pise ze babo chce, vaha len kvoli jej vztahu k manzelovi, vsak @vlocka33?
...aaach, co by ine zeny (mamicky) dali za to, keby mali takeho milujuceho, podporujuceho, starostliveho... manzela a otca pre svoje deti

... ale chapem. Ak ho ty nemilujes, tak to je trochu o inom. Skusala si sa s nim o tom porozpravat? Kedy sa tvoje city voci nemu zmenili? Asi by bolo najlepsie urovnat si vztah k manzelovi a na dietatko este chvilu pockat, kym sa situacia nevyriesi, akymkolvek sposobom...

vlocka33
autor
26. júl 2011

@hajanka ano presne tak, jchcem ale vaham koli vztahu k manzelovi...ja viem, ze mnohe by takeho manzela brali hned...
Ale ja mam take divne pocity ku vsetkemu, teda k zivotu, neviem sa nad nicim nadchnut.
Myslim, ze som sa dost zmenila po potrate, aj k nemu.

zuzikkaa
26. júl 2011

@hajanka ano,ale pise ze vaha ci babo ano alebo nie,,hlavne koli manzelovi,,no ak ma pochybnosti ci manzela este miluje tak mat s nim dieta nieje vhodne riesenie 😒

@vlocka33 potrebujes este cas,aby si si bola ista aj manzelom a nie len dietatom...

hajanka
26. júl 2011

@zuzikkaa ale ved to iste som napisala aj ja 🙂

wewe22
26. júl 2011

ja mam muza tiez by sa dalo povedat ze by mi ho mohla ktorakolvek zavidiet no tiez mam pocit ze ho nemilujem som teraz tehotna mozno je to tym ale vsetko sa meni ked sme babo chystali mala som pocit ako cerstvo zamilovana no teraz sa mu radsej vyhybam ale dufam ze po porode sa to zas vsetko obrati
pocity su cudna zalezitost a stale sa menia
drzim palce aby si sa rozhodla spravne

zuzikkaa
26. júl 2011

@wewe22 hadam to budu len hormony 😅 😅

maminuska
26. júl 2011

@vlocka33 skus si prečítat knihu Prvá pomoc v manželstve od Plzáka, zrejme jeho prvotina zo 69 roku ale môžem ti povedať že neskutočne dobré, vysvetľuje tam ako prechádza milenecká láska do manželskej a ktorá je hodnotnejšia.
Zamilovanosť a milenecký pomer je podla neho iba " potŕeštilá výstrednosť", manželská láska, kde sa k sebe partneri správaju ako najlepší kamaráti ,dôveruju si, vychovávaju deti je cit oveľa hlbší a stabilnejší. Je to absolútna zákonitosť že z chvenia v žaludku, búšenia srdca a vznášania sa v oblakoch prechádzaš do vyrovnaného vzťahu ktorý ti prináša pohodu a vyrovnanosť ( to myslím tie dobré a pevné vztahy a manželstvá)
V inej knihe Manželské džudo zas hovorí o tom ako zistíš že manžela aj po rokoch máš rád ( miluješ ) ,
1. chýba ti ked nieje doma
2. bojíš sa aby sa mu nič nestalo
3. vieš si predstaviť s ním svoj život ďalej

Neboj , prejde to . Ja osobne si myslím že dieťa je teraz skôr žiadúce.
2.

zuzana581
26. júl 2011

@vlocka33 Presne rozumiem tvojím pocitom a možno ma ostatné maminy odsúdia, ale ja by som od manžela odišla. Dala by som tomu možno trošku času, či sa to nevráti do starých kolají, ale dieťa by som iste neplánovala. A ak by sa nevrátilo, tak by som to nesilila. Mám manžela, dobrého, milujúceho, pracovitého. Má aj svoje muchy ako každý, ale nič hrozné. Mali sme taký perfektný vzťah predtým, než sme sa vzali a ja som otehotnela, že mi to až bolo divné, že niečo také existuje. Prišlo dieťa a vzťah zostal na bode mrazu. Neskôr sa tento stav tak stupňoval, že sme boli naozaj na nože. Rozhodli sme sa hlavne kvôli malej na tom ale pracovať a dá sa povedať, že sme k sebe opäť našli cestu. Nie ale úplne a vôbec nie tak, ako pred manželstvom. Náš vzťah je teraz velakrát ako brat a sestra, ale nechápte ma zle, mám rada svojho muža, ale kebyže nemám deti a tieto pocity mám ešte pred tým, ako otehotniem, tak ten vzťah ukončím. Pre deti sa oplatí obetovať, hlavne vtedy, ak sa máte radi a viete si predstaviť, že dokážete spolu zostárnuť a deti vychovať až do dospelosti. Ale ak nemáte deti a nie sú v tom vzťahu už žiadne city, tak by ste sa len trápili a pritom na vás každého možno čaká niekde iná spriaznená duša. Každopádne ja som dosť impulzívna osoba a radikálne riešenia sú pre mňa velakrát prínosom ako stratou. Ty sama musíš pouvažovať, čo cítiš a či dokážeš cítiť aj niečo iné. Ako už niekto radil. Treba ísť na dovolenku, skúsiť pohladať čo ste stratili a dieťa mať až si budeš istá, že zasa svojho muža lubiš, lebo je pravda, že zalúbenie vyprchne a potom sú tie city už iné. Mám kamarátku, ktorá mala rovnaké pocity a znovu sa do muža zalúbila. Mne sa to zatial nepodarilo, aj keď rada ho mám a myslím, že lepšieho partnera k deťom by som nenašla. Aj to môže byť pre teba smerodajné. Aký je to človek a či by si nelutovala, ak by si ho opustila. V tom ti ale myslím si, nikto neporadí. Je tam vela toho, čo treba zvážiť a aj keď ti napíšeme vlastné pocity a to ako by sme sa zachovali, tak to nemusí byť dobré pre teba... Prajem vela šťastia.

maminuska
26. júl 2011

@vlocka33
@zuzana581 netreba mať nereálne očakávania, s každým ďaľším vzťahom to dopadne rovnako, a to tak že sa budete mať po dvoch rokoch radi .Zamilovanosť nie je stav trvalý, je to stav do času kedy má fungovať chémia tak aby sa plodili deti.
Obetovať sa pre deti je to najhoršie čo môžete urobit, nepomôže to nikomu ani Vám ani deťom. Buď v tom vzťahu chcem byť alebo nie, buď príjmem realitu a určitu zákonitosť vývoja každého vzťahu alebo budem večným hľadačom a večne sklamanou osobou.
Samozrejme treba odísť zo vzťahu keď som vyslovene nespokojná, ked ma partner zanedbáva ( ale to je tiež uhol pohľadu ), ked je násilný , tyranizujuci a tak .
Ale bezhlavo odchádzať zo vzťahu len preto že už nehorím vášnivou láskou," mám ho iba rád" k niekomu je skôr hlupe a nezodpovedné, tak voči deťom ako aj manželovi ale aj voči sebe.

zuzana581
26. júl 2011

@maminuska možno si ma zle pochopila, ale vcelku som písala asi tolko isto čo ty. Čo sa mňa osobne týka, tak ja som impulzívna a ak by som nemala deti, tak by som bola radšej 100 x zalúbená, ako nezalúbená do konca života. Ale deti ma donútili dospieť a uvedomiť si presne to, že ten vzťah už nebude taký ako predtým, lebo sa vyvíja už iným smerom a ako som už písala s mužom sa lubime a určite by som lutovala, ak by som ho opustila. Nie je to tak, že sa trpíme kvôli deťom. Každopádne, kebyže deti nemáme, asi by sme si už užíli každý po svojom. A preto si myslím, že ak sú tieto pocity, čo má vlocka ešte pred tým než prišli deti, tak to asi nie je v poriadku a treba sa niekam posunúť.

maminuska
26. júl 2011

@zuzana581 asi som ta fakt zle pochopila, ale aj tak si osobne ja nemyslím že by mala zo vzťahu odísť, deti vo vzťahu už mali byť, bohužiaľ to príroda zariadila inak.
Aj keby deti v manželstve neboli , tak prejde tými istými zákonitosťami ako manželstvo s deťmi. Predpokladám teda že je už vydatá okolo dvoch rokov a viac, či s detmi alebo bez nich, vzťah dostáva iné rozmery.
Pred troma rokmi by môj manžel pre mna preskočil plot bez ohľadu či si tam roztrhne gate alebo nie, len aby mi ten kvietok doniesol. Teraz ho možno tiež preskočí, ale predtým sa uistí že sused nie je doma, že si skutočne tie gate neroztrhne 😀. Vtedy potreštenost, teraz rozvážnost

darina77
26. júl 2011

Ja si myslím že tu ani nejde len o vzťah k manželovi ale asi pojde o depresiu alebo o strach mať niekoho rada. Píšeš že si celkovo ochladla, nič ťa neteší. Ja by som skúsila navštíviť psychológa.

vlocka33
autor
26. júl 2011

@maminuska myslim, ze si to (ma) vystihla najlepsie, ja som taky vecny nespokojenec

titkovamiriam
26. júl 2011

Ty sama musiš vediet či dietatko chceš. 😉 Ja sama ma tri deti,presla som manzelstvom a po jeho stroskotaní mi detičky boli velkou oporou.Teraz s priatelom mam Mareka a keby to zasa nevyslo tak deticky su pre mna vsetkym su moje su zo mna-manzel,priatel -to su vlastne,,cudzí muži,, 😉 deti su moja krv moj celý život...
No mam sestru-úžasneho cloveka a ta zije v spokojnom bezdetnom manželstve a deti im k zivotu nechybaju.

Je to len na tebe a tvojom rozhodnuti a samozrejme manzelovom,lebo ak by ste mali rozdielne nazory asi by casom prisiel problem.

nelynka18
26. júl 2011

ahoj,no ja som otehotnela ked mi bolo 19 a pocas tehu sme si to s manzelom pekne uzili,vsetko bolo krasne...ked sa maly narodil,tak sme boli najstastnejsi ludia na svete a spoznali sme novy druh lasky....bola to "rodicovska laska"ten pocit sa opisat neda,to musi clovek zazit...velmi nas to zblizilo,uz sme neboli len my dvaja ale my traja 😵 postupom casu sa stal moj syn jedinym muzom na svete,mojho muza neskutocne milujem ale na 1.mieste je risko.....teraz cakame druhe mimi a velmi sa tesime....vela krat som mala pocit,ze sa odcudzujeme,ze sa od seba vzdialujeme ale napokon to bolo len prechodne obdobie.....ja osobne si myslim,ze prechadza vas vztah len fazou a to je normalne a dietatko by vam len prospelo...ked budes vidiet na tvojom muzovi ako sa tesi na ultrazvuk,ako kupi babetku darcek,ako ti bude v porodnici oporou,ako sa nebude moct nabazit miminka,tak si uvedomis,ze mas najlepsieho muza a tvoje dieta najlepsieho otca na svete a to je nadherny pocit 🙂 ja som teda pochopila,ze tvoj muz taky je....snad sa nemylim....co takto skusit sa s nim o tom rozpravat?budem ti drzat palce aby si svet videla krajsi 🙂

vlocka33
autor
26. júl 2011

@nelynka18 dakujem, pekne si to napisala..
a dakujem samozrejme vsetkym mamam aj nemama za nazory...
kludne piste dalej, vsetko citam 🙂

vodnarky
26. júl 2011

@vlocka33 -@nelynka18 to velmi pekne napisala..nech sa uz rozhodnes ako chces,nech je to to,po com tuzis..lebo ci sa rozhodnes tak,alebo onak,osud prinasa vzdy nejake rizika..ale pozitivum bude na tom to,ze si splnis jednu z tvojich tuzob,ktoru urcite nebudes lutovat,nech to dopadne s tvojim muzom akokolvek..lebo mat dieta a byt matkou je nieco viac ako cely vesmir..zelam vela stastia.. 🙂

vodnarky
26. júl 2011

@vlocka33 -este by som ti rada napisala..tiez som mala vela krat zmiesane pocity voci mm(momentalny stav??milujem ho a neviem si predstavit zivot po boku niekoho ineho)..tak to jednoducho v zivote je..(samozrejme vsetko ma hranice,lebo tyrani do tohto nezapadaju)..ale manzelstvo nieje len o tom,ze budes stale len milovat..moja babka mi raz povedala,ze do starobi sa budeme v nom(v manzelstve) stale nieco len ucit.. 😉

lucka1987
26. júl 2011

@nelynka18 jeeej uplne si to vystihla... aj my sme mali taku fazu po potrate... nervozita a akesi ochladenie citov medzi nami... a v tom prislo tehu... naaaaaaadherne obdobie... naozaj citim uz teraz ze sa medzi mnou a mm cosi zmenilo... je to uplne ine ako predtym.. ako si napisal rodicovska laska... a to sa nam drobatko este nenarodilo...

vejinka
26. júl 2011

suhlasim s babami.city sa menia kazda faza zivota jeho krizovatka ma urcite pravidla.najprv zamilovanost prechadza do lasky potom je akesi ochabnutie vstahu nastupuje zrela laska a tak dalej.. ak citis ze pri muzovi tuzis zostarnut a bojis sa o neho vzdy ked odchadza z domu je to to prave orechove. radim ist na oplodnovaciu dovolenku.urobte si krasny tyzden niekde na chate bez vody a elektriky.taka rozluckova party vo dvojici bez deti.potom uz na taketo nieco nebude mozne.jooj hned by som sla vypadnut zo stereotypu.mam 2 deti a 3 rok doma a dalsie 2 ma cakaju.dovolenka s detmi je uplne nieco ine. Ku sexu sme sa vobec nedostali.takze moja rada: neopustit rozlucit sa z doterajsim sposobom zivota a vrhnut sa na manzela a oplodnovaci maraton moze zacat 😉

nelynka18
26. júl 2011

@lucka1987 dakujem,vela ludi sa ma pytalo ake to bolo ked som 1krat zbadala maleho a ja som vzdy odpovedala,ze sa to opisat neda 😵 je to prooste nadhera a este ked je pritom aj chlap,tak to je uplne najuzasnejsie 😵 tak nech si to uzijete pekne spolu a nech mate z toho taky pozitok ako my 😉

gab
26. júl 2011

@vlocka33 neskusila si si niekedy precitat knihu Muzi su z Marsu a zeny z Venuse? mna najviac zaujalo (kapitola 11) pisanie intimnych listov, jednoducho napises list o tom, co ta trapi, ako sa citis, lutost, hnev, bolest, dostanes zo seba pocity, ktore mas zamknute hlboko v srdci a papier znesie vela, mozno dostanes zo seba negativne veci a mozno prides na odpoved .... a to citujem z knihy : "niekedy musime naplno prezit negativne pocity, aby sme v sebe znovu objavili lasku",
pretoze kazdy vztah prechazda fazami a vyvojom a clovek sa meni........ stale..........

vlocka33
autor
26. júl 2011

@vejinka 😀 dakujem

vodnarky
26. júl 2011

@gab -tu knihu poznam... 😉

vodnarky
26. júl 2011

@nelynka18 -my sme spolu plakali od neopisatelneho stastia pri prvom ultrazvuku a druhy krat,ked sme ju prvy krat uvideli nazivo.. 😵 nikdy na to nezabudneme.. 😔

lucka1987
26. júl 2011

@nelynka18 my sme mali zazitok aj na uzt ked bol mm somnou, som ho sledovala ako sa tvari... super pocit.. ako si povedala neda sa to opisat

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre