Potrat doma

ediceyl
1. sep 2021

Žienky,chcem sa spýtať,mate niektorá skúsenosť ze ste potratili samé doma ako to prebieha ? Aby ste ma pochopili myslim to,tak ze som asi 8tt ale plod sa dobre nevyvija,chodím na kontroly do nemocnice každé 2 dní....kde mi sledujú HCG a robia sono.Zijem vo Viedni.Dnes som sa spýtala Dr rovno,že ako to vidí ci je ešte samca,že sa v piatok niečo zmení bábätko sa ukáže...odpoveď bola,že ona tomu nedáva veľkú šancu a pravdepodobne dostanem tabletku aby sa mi rozbehol potrat.Iprimne mam s toho dosť obavy .

meredith83
1. sep 2021

@ediceyl Vies co moja ja som mala prvy zamlcany a skusila som bylinky a nepomohlo to. Ja som v Irsku a tu davaju zopar tyzdnov na rozbehnutie prirodzeneho potratu. Ale kedze ja som mala vysoke HCG tak ani po 2tyzdnoch sa nic nestalo. Nakoniec som isla na kyret a naozaj to bola najlepsia volba. Ta tableta sa dava , hlavne ak je to v nizsom tyzdni. Teda tu ju daju v nemocnici a cakas v nemocnici ci sa to spusti. Na doma je to trochu rizk kedze bolesti su jedna vec ale mozes zacat silno krvacat. Mna sa pytali a ja som tabletku nechcela kedze som sa bala ze tam nieco moze zostat a pojdem na kyret tak ci tak. Je mi to luto cim prechadzat. A drzim palce do buducnosti.

ediceyl
autor
1. sep 2021

@meredith83 ja som vo Viedni v piatok mam ešte jednu kontrolu,tak uvidím co mi povedia,no toho krvácania sa bojím aj ja.

meredith83
1. sep 2021

@ediceyl Vies co uvidis. Poznam zeny co zobrali lieky a boli v pohode. Lenze ja som na potrat cakala 2 tyzdne a moja psychika bola hotova :( Uz som sa nemohla dockat ukoncenia toho trapenia a hojenie. Preto som odmietla tabletku.. Ale uvidis mozno sa zacnes sama cistit.

nikolsos
2. sep 2021

@ediceyl Ahoj ediceyl.
Ja mám skúsenosť so samovoľným potratom doma. Keďže sa pýtate na to ako to prebiehalo, tak opíšem dopodrobna svoju skúsenosť, ktorá môže byť nevhodná pre citlivejšie povahy.
Bola som cca v 7-8tt v apríli tohto roku.
V deň prvej vytúženej kontroly u doktorky čo som si predstavovala ako pôjdem od nej s prvou fotkou fazule v ruke, som 3 hodiny pred termínom začala mať veľmi silné menštruačné bolesti, ktoré sa zintenzívňovali. Tiež bolesť krížov. Mala som ich aj deň predtým keď sme sa boli s mužom prejsť, ale pripisovala som to dlhej prechádzke. Pár dní predtým mi ustúpili príznaky ako nevoľnosť a bolesť pŕs, tiež som tomu nepripisovala veľký význam, veď tehotenstvo je u každej iné a nechcela som sa stresovať, aj keď podvedome som tušila, že nie je všetko v poriadku.
Bolesti neustupovali a tak som šla do sprchy, mala som silný kŕč a pocit vlhka, vyšlo zo mňa moje 6mm embryjko bábätko. Mala som ho na rukách. Zosypala som sa. Chcelo sa mi umrieť. Nebola som na niečo také pripravená ani mi nenapadlo, že sa niečo také môže stať. Muž ma osušil a ja som si dala vložku pretože som začala špiniť. Po zhruba pol hodine od vyplavenia bábätka som začala mať kontrakcie, šialené bolesti od ktorých som sa "škrabala po strope". Pocit, akoby vám niekto strčil ruku do maternice a zoškrabal jej stenu. Pálivý a bolestivý pocit. Tým som "porodila" celú výstelku maternice, vyzeralo to ako vnútornosti. Po tom sa mi spustilo masívne krvácanie. Všetko čo zo mňa vyšlo som zabalila do nádobky a manžel ma vzal k doktorke. Nakoľko to bol prvý potrat, tak sa obsah neposielal na pitvu. Nasledovala rekonvalescencia - sledovať krvácanie, ak by bolo masívne viac ako 3 dni ihneď ísť do nemocnice, to by nasvedčovalo tomu, že niečo ostalo v maternici a treba ju dočistiť. Kyretáže som sa bála, našťastie to najsilnejšie krvácanie ustúpilo do 3 dní a potom do 7 dní som mala akoby menštruačné krvácanie. Bola som anemická lebo som stratila veľa krvi, takže som brala železo a pila alchemilku. Veľa oddychovala. Po dokrvácaní ma pani doktorka prezrela, či som sa kompletne vyčistila a či je maternica v poriadku. Našťastie bolo všetko v poriadku, žiadna kyretáž, žiadne lieky. Do 2-3 týždňov mi HCG kleslo na 0. Nasledovná menštruácia mi nabehla na deň presne, takže ani cyklus mi to nenarušilo. Psychika bola na tom o poznanie horšia ako telo. Pohľad na tehotné šťastné ženy s bábätkami na ulici mi spôsobovali úzkosť a strašný smútok. Popravde ani si nepamätám ako som chodila potom do práce a ako som prežila všedné dni. Najväčšou oporou mi bol manžel. Pomohla mi viera v to, že raz sa maminou stanem a ak by malo byť bábätko veľmi choré, tak je lepšie, že sa rozhodlo odísť, než aby sa tu trápilo a trpelo.
Teraz som tehotná opäť. Strach, ktorý cítim sa nedá opísať, ale viera, že budem mamina ma ťahá dopredu. Mrzí ma, že toto musíme my ženy prežívať, priala by som si, aby sa to nedialo. Držím vám veľmi palce.

ediceyl
autor
2. sep 2021

@nikolsos fu tak toto je veľmi silný zážitok,si silná žena,ale už je to za tebou.Ja som tak počula,že samovoľne je ešte bolestivejsi,ako s tabletkou,no druhej strane je to vždy to isté,lebo aj tak si to najviac odnesie psychika.S celého srdca ti prajem,aby sa ti narodilo zdravé dieťatko a už len všetko dobre.I keď strach budeš mat už stále.Toto je moje 4te tehotenstvo a s tích štyroch mam aspoň jedno krásne zdravé dieťa,syna ma 4,5 roka veľmi sa s neho tešíme a práve on nás drží nad vodou,keby nebolo jeho,veru neviem ako by som to zvládla

vecicky1805
13. sep 2021

@ediceyl ako ste dopadli?

ediceyl
autor
25. okt 2021

@vecicky1805 ahoj,nakoniec to dopadlo,tak ze bolo isté xe babo sa nevyvyja,tak mi dali tie tabletky na vyvolanie potratu,ale ja som nemala odvahu ich vypiť,tak nakoniec som šla do BA do súkromnej kliniky a tam mi spravili kiretaz

dilin12
21. jan 2024

Prosím vás tu tabletku si vypýtam sama od doktora a koľko sa zato platí ? Neviem čo ma čaká tak som zvedavá na všetko

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre