Potraty po 7. týždni

safina541
7. jan 2022

Ahojte, chcem sa Vas opýtať, ci mala niektora z vas taky problem, ze ste sa vzdy dostali do 7 tyzdna a potom nastal missed abord. Ja som uz takto 4 krat. Nikdy nie viac, ze co by mohlo byt na pricine, mame ist na vyšetrenie do nitry na reprodukcnu imunologiu.

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
michaela789
7. jan 2022

@bambulienka25 štítna by to mohla byť, ale to sa kontroluje hneď v prvom odbere krvi, aspoň teda môj doktor to hneď posiela na rozbor protilátok ... Pri druhom tehotenstve mi vyšli zvýšené, tak ma sledovali až do pôrodu na endo.
S tou imunológiou a hematologiou súhlasím.

cecilia29
7. jan 2022

Svagrinka tak mala . Myslím že vyšetrenia dopadli ok, no aj tak pomohlo keď pri treťom tehu nasadili duphaston (Ten bol aj pri druhom myslím nasadený a sám nepomohol) a Medrol od reprodukčného imunológia. A vďaka tomu má krásnu dcérku z tretieho tehotenstva. Po pôrode ostala skoro tehotná ale dojčila tak medrol už nemohla brat. Brala iba duphaston a už má mesiac do pôrodu. Z nejakého dôvodu asi telo odmietalo placentu pri prvých tehotenstvach a preto tie potraty medzi 7-8tt. Vždy už bolo 💓 z potom koniec

safina541
autor
7. jan 2022

@cecilia29 Ja vzdy beriem utrogestan, estrofem, stadopyrin a este aj injekcie clexane. Stitnu mam v poriadku. To je taka zahada a na internete neviem, nic poriadne nájsť. Taka beznadej.

lilke
7. jan 2022

Sestra tiež tak mala, 3x, brala potom duphaston, teraz už 3 veľké deti.

cecilia29
7. jan 2022

@safina541 myslím že ten Medrol / prednison by pomohol. Tlmí tu imunitnú reakciu keď organizmus bojuje proti vlastnému dieťaťu

dietatko2020
7. jan 2022

@safina541 a spermiogram je ok? Predovsetkym fragmentaciu? A tiez morfologiu?

safina541
autor
7. jan 2022

@dietatko2020 spermiogram je ok

safina541
autor
7. jan 2022

@cecilia29 skusim sa na to opýtať svojej doktorky

rivini
7. jan 2022

@safina541 ono ak beries progesteron, tak to uz je celkovo dobra prevencia. Mne dali v CAR vysoke davky vitaminu D-ten trochu potlaca silne obranne reakcie organizmu. Brala som 2000i.E. denne plus Utrogest a vyslo to...

dietatko2020
7. jan 2022

@safina541 ale aj tie parametre, kt som pisala?

83lenka83
7. jan 2022

@safina541 kamoske sa toto dialo neuveriteľných 10 rokov a az teraz prisli na to, ze chyba je v manzelovych spermiach, su geneticky zle. Musí postupovať liečbu.

safina541
autor
7. jan 2022

@83lenka83 kde zistili, ze su geneticky zle spermie.

safina541
autor
7. jan 2022

@dietatko2020 morfologiu isto ma za sebou a tu fragmentaciu neviem, boli sme iscare v Mt na spermiograme

dietatko2020
7. jan 2022

@safina541 ale to je v tom, co som sa pytala, ci mate ak tieto paraˇetre vysetrene zo spermiogramu

dietatko2020
7. jan 2022

@safina541 tak zisti urcite fragmentaciu, ci bola vystrena a morfologiu ma aku?

83lenka83
7. jan 2022

@safina541 na klinike v Ke, neviem presne ake boli to špeci vysetrenie, nie pohyblivosť a podbne. Skusim prezistit.

rosalie1411
7. jan 2022

@safina541 ahoj, tiež sa mi to stalo 3x. Pomohlo až vyšetrenie na repro imuno a nasadenie Medrolu, takže isto návštevu Nitry neodkladajte. A ešte aj ta DNA fragmentacia spermií co spomína kočka vyššie, to je tiež dôležité. Ak nemáte dajte do vyšetriť. O to vyšetrenie musíš požiadať a platí sa zaň 150 eur.,

safina541
autor
7. jan 2022

@dietatko2020 skusim zistiť

safina541
autor
7. jan 2022

@rosalie1411 tak ked bol manzel tak platil iba 30€ asi tam nebola fragmentacia vystrena. A to by som mohla požiadať vtom iscare?

rosalie1411
7. jan 2022

@safina541 áno, iscare to robí. Martin alebo Bratislava. Držím palce 🙂

Na repro imuno v Nitre sa treba objednať mailom a robia až od pondelka.. 😊

safina541
autor
7. jan 2022

@rosalie1411 uz som nas objednala do Nitry a volny terminmin az na 20. 4.2022. Skoda ze az tak neskoro.

rosalie1411
7. jan 2022

@safina541 to tam je stále tak.. Plus musíš čakať 8 týždňov po potrate, aby neboli výsledky skreslené. Teraz ssa to zdá dlho, ale ujde to ako voda.. 😊

safina541
autor
7. jan 2022

@rosalie1411 ďakujem za cenné rady.

vierkainka
8. jan 2022

@safina541 ja som toto zažila bohužiaľ už 2 krát....presne tento model.Dlho sme sa snažili,horko ťažko som otehotnela prvý aj druhý krát a skončilo to v 7 týždni.Absolvivala som genetiku, hematoligiu, endokrinologicke vyšetrenie.Zistili mi leiden mutáciu V heterozygot.Je to porucha zrážanlivosti krvi.Okamzite mi nasadila lekárka aspirín protect na riedenie krvi.Ak sa nám znova podarí otehotnieť,budem užívať clexane injekcie.Chod čím skôr na tie vyšetrenia,lebo všade sa dosť dlho čaká ma výsledky.🌻🙂Všetko dobré prajem.

safina541
autor
8. jan 2022

@vierkainka, ja som brala asi vsetko mozne a nic nepomohlo aj injekcie som brala clexane preventivne a nic. Jedine tie vysetrenia mi dufam pomozu a zist, preco sa toto deje.

vierkainka
8. jan 2022

@safina541 tak potom určite si daj urobiť tie vyšetrenia.endo,hemat aj genetiku,aj reprodukčnú imunológiu...tvoj lekár tá nasmeruje a vypíše lístky.

majuska1996
15. jan 2022

Ahojte prosím Vás chcem sa opýtať, že ak ste potratili a išli ste na vyskrab, tak či ten vyskrab je ako priechodnosť ? Že vyčistia všetko čo tam nemá byť ? Ďakujem

3petka
15. jan 2022

@safina541 ja mám za sebou 2 v 6 týždni. Nakoniec mám leidensku mutáciu či ako sa to píše, heterozygot. Tak u mna bolo toto príčinou ale prišli sa na to až keď sme šli na speci kliniku.

3petka
15. jan 2022

@vierkainka a mala si aj nejaké komplikácie čo sa tej mutácie týka. Lebo mne povedali len že ak by som zistila že som tehotná tak fraxiparine. Zaujíma má že prečo ten aspirin ( viem na čo je) …

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre