Používame cookies. Viac informácií tu. OK
kajuska09
17. sep 2011

@sissi33 asi je to u Teba este velmi cerstve..viem co prezivas, ja som potratila uz 3 krat, naposledy na konci augusta ☹ Zial musime sa s tym popasovat a ist dalej. cas je najlepsi liek. Drzim Ti palce 🙂

sissi33
autor
17. sep 2011

@kajuska09 ja mam stoho neprijemne nasledky pretoze sme sa moc tesili a zrazu bolo po vsetkom chcela som sa spytat po akej dobe ste skusali opat otehotniet?

kajuska09
17. sep 2011

@sissi33 v akom tyzdni s i bola? Neviem ci si mala prvy potrat, ale ak ano, zial skoro kazda tretia zena raz za zivot potrati ☹ Je to veru smutne. Po tych mojich prvych dvoch potratoch nam lekar kazal cakat 6 cyklov, 2.krat som otehotnela asi na 9.mesiac od snazenia a 3.krat po 3.cykle.. teraz mam noveho lekara a ten kazal pockat 4 cykly. Ale ja idem este aj tak na nejake vysetrenia, tak sa mi to trosku predlzi. Tebe co povedal doktor?

dulkagabulka
17. sep 2011

zažila som to pri prvom tehotenstve...niesla som to dost tažko...ale o 4 mesiace som otehotnela znova a potom sa mi za 3,5 roka narodili 3 deti...
Viem,že slova ti nepomožu...skus si najst niečo, z čoho maš radost..prechadzky, šport, filmy, kavu s kamoškou, dobra kniha- neviem, sama skus najst, čo ti urobi dobry pocit- postupne najdeš pokoj v duši- tvoj pokoj a radost pomože nielen tebe, ale aj tvojmu partnerovi a v nemalej miere i dalšej dušičke, ktora k tebe pride..
bude dobre 🙂

sissi33
autor
17. sep 2011

@kajuska09 umna je to este cele zahada asi ma tiez budu cakat neake vysetrenia ja som bola prvykrat tehotna a mala som beta hcg bolo 850 a potom koniec ja som totiz nevedela otom ze som tehotna a zacala som brat anticoncepciu aj ked len jednu tabletku asi to neak cele narusilo hlavne je poznat dobreho lekara ........inak aj krvna skupina partnerov je dvolezita ci sa zhoduje .......

kajuska09
17. sep 2011

@sissi33 takze ak to spravne rozumiem, bola si tehotna len velmi kratko. Takze Ta ani nemuseli cistit? My mame s manzelom rovnaku krvnu skupinu B + a vraj to nehra ziadnu rolu...

sissi33
autor
17. sep 2011

@dulkagabulka zo srdca ti blahozelam
deti su zazrak a bohuzial vela zien si to neuvedomuje tie ktore si naplanuju a hotovo ......a vsetko ide ok .
dakujem za povzbudenie prave oto ide ze som zazila strasnu bolest na dusi a zaroven sa musim kontrolovat neublizit priom manzelovi ja som neni este schopna vyjst z domu dufam ze to coskoro preboli ..........

sissi33
autor
17. sep 2011

@kajuska09 nie nastastie nie ja neviem ale v internete som sa docitala ze niekedy aj krvna skupina nesedi mozem vediet z akeho okresu si?

kajuska09
17. sep 2011

@sissi33 jasne, z Bratislavy 🙂

sissi33
autor
17. sep 2011

@kajuska09 tak tam mas super expertov na kramaroch 🙂

dulkagabulka
17. sep 2011

@sissi33 niekedy si smutne udalosti skratka musime vyplakat a vyrozpravat sa..skratka prejst si procesom smutku.....a ked toto obdobie uplynie, bude dobre..

kajuska09
17. sep 2011

@sissi33 ja chodim do sukromneho centra. Ale na Slovensku az taki dobri experti nie su, kedze napr. na imunologiu idem do Prahy.....U nas sa to este len rozbieha v Kosiciach.

sissi33
autor
17. sep 2011

@kajuska09 no ja poznam zopar lekarov ktory dokazali zazraky tak preto

pingu1
17. sep 2011

@sissi33 bud rada, ze mas smutok, a nie depresiu... to je moc silne slovo.... luto mi je ta, ale neboj, coskoro budes tehu... sa hovori, po potrate, akoby pohnojil 😉

sissi33
autor
17. sep 2011

@pingu1 dakujem nadej je jedine co ma este drzi 🙂

pingu1
17. sep 2011

@sissi33 prosim ta, tolko bab co potratilo... ja nechcem nejak ulahcovat situaciu, jedna sa o ziveho tvora. ale maj myslienku na pamati, ze to tak malo byt... preco, sa uz nedoszvies, ale 2x to vyjde. drzkam paluchy. moja kamoska potratila, zistila to neskoro, robili jej kyret a mala to vazne... za 6 t prisla ze je zas tehu

sissi33
autor
17. sep 2011

@pingu1 mne je oto horsie ze uz 4 roky skusame a nic a potom tato skusenost viem ze su aj horsie pripady ale bohuzial kazdy je sam na seba haklivy aspon ja som totalna citovka............. 🙂

andrejka1974
17. sep 2011

ahoj ja som najprv mala 4 deti potom 2 potraty po roku v maji 2006,maj 2007 a v septembri 2008 krasne zdrave dievcatko o tyzden uz oslavi svoje 3 narodeniny 1 potrat som pripisovala namahe v praci ale druhy necakany prezivala som to tazko velmi tazko pripominalo mi to stratu mojej dcerky Dianky ale rok na to som isla do toho nezufaj uvidis vsetko sa raz podari a budes v ruckach drzat ten najkrajsi zazrak tvoje babatko chce to len cas

kakakina
17. sep 2011

@sissi33 ,ja som po samovolnom potrate otehotnela hned dalsi mesiac,cize vobec som menstruaciu nedostala.A doma uz mam stvormesacneho chrustika Palka 🙂 !

hameeda
17. sep 2011

@sissi33 : netreba sa stresovat pretoze to je teraz najhorsie,,pozri ja som najskor mala dceru,,potom dvakrat som potratila, potom som mala druhu dceru ktora ako 4 a pol mesacna umrela,,potom dalsi potrat, potom syna, potom druheho syna,,a teraz najnovsie pred par tyzdnami dalsi potrat,,,vies ze aj mne pride luto ale zivot ide dalej a ked sa budes stresovat to je bohuzial to najhorsie lebo psychika to je proste hlavny faktor,,ja viem ze to nie je lahke,,no skus sa niecim odputat,,prestan mysliet len na babatko,,absolvuj vysetrenia len tak v klude,,a uvidis ani sa nenazdas a pride to samo....

sissi33
autor
17. sep 2011

@kakakina to som rada dakujem za krasne svedectvo 🙂

sissi33
autor
17. sep 2011

@hameeda 🙂

sissi33
autor
17. sep 2011
sissi33
autor
17. sep 2011

@hameeda asi mas toho vela za sebou ale podstatne je ze si sa stala mamicka 🙂

hameeda
17. sep 2011

@sissi33 : no vidis hned ti to vyhodilo usmev na tvary,,zivot je boj a ked ho chces zvladnut musis byt silna,,ja by som ti mohla rozpravat od rana do vecera co som si musela v zivote zvladnut,,nie je to lahke,,dve potraty a smrt dcerky som absolvovala uplne sama,,no ako spolu s mm,,ale to vies v tej chvili ma niejaky mm ani tak nezaujimal, v cudziej krajine, bez nikoho,,bez mamy, bez kamaratov, surodencov,,sama,,a co zvladla som lebo som musela,,co ako som sa mala zlozit a co dalej,,aj som si svoje odplakala ale co potom,,poplaces a co aj tak sa nic nezmeni,,ja som sa vrhla do prace,,to mi davalo sancu aspon robit nieco ine a postupne aj mysliet na nieco ine a dnes mam prosperujucu firmu s 19 timi zamestnancami,,nemozes sa zlozit,,ved si zena,,a nepoznam nic silnejsie od zeny,,,

odrik
17. sep 2011

Ahoj zlatko!
Je nas vela ☹ ! Ale neboj sa, telicko sa zahoji rychlo a pomaly, pomalicky aj bolave srdiecko. Skus robit veci, ktore Ta tesia 🙂 ! Ja som potratila v maji, bola som velmi, velmi smutna, pretoze sme sa velmi dlho o dietatko snazili ( moj prvy syn uz ma 11 rokov a chceli sme pre neho surodenca). A tak som zacala dost skoro chodit do prace, lebo ma bavi, sadila som si na teraske kvietky, robili sme si pekne vylety a dovolenky. Samozrejme mi srdce pukalo pri pohlade na kazdu krasnu tehulienku a nadherne babatka v kociarikoch. Boli to stale, samozrejme, urcite sa neda na to zaudnut, ale casom je to lepsie. A aj u Teba bude 🙂 !!! A onedlho budete snazilkovat, uspesne tehulkovat a babulko pestovat 🙂 !!! Vela stastia!!!

hameeda
17. sep 2011

@sissi33 : vies ono tie deti pridu najcastejsie vtedy ked ich necakas,,mi sme sa po smrti dcerky tiez dost dlho snazili a nic,,a potom ako som rozbehla firmu co som mala na styri mesiace naplanovane pracovne cesty na ktore som musela lietat lietadlom,,este k tomu sme sa s muzom pohadali uz ani neviem za co som zistila ze som tehotna tak som musela cele tehotenstvo prelietat v lietadlach,,a po synovi som si povedala tak to by nam na teraz stacilo dve deticky,,kedze nemozem porodit normalne len cisarskym tak som zasa zistila ze som tehotna,,takze 4 cisarske a teraz som si povedala ze este jedno by som do tridsiatky chcela stihnut a som sa tesila a potratila som,,tak som si zasa povedala ze nebud blba,,ved aspon si nechaj pokial najmensi bude mat aspon dva roky tak neviem ci mi to vydrzi.....

annie13
17. sep 2011

@sissi33 to mi je velmi luto, ja som tiez prve potratila a tazko som to znasala, dokonca sa mi to stalo tyzden pred svadbou, drzim paste aby si to rychlo prekonala a coskoro nasla znovu II ciarky na teste a v zdravi donosila a porodila krasne dietatko

ja som mala samovolny potrat v aprili 2007 bola som aj na kyretazi a otehotnela som znova v decembri 2007 a moj drobec ma uz 3 roky

drzkaj sa

sissi33
autor
17. sep 2011

@annie13 dakujem aj ja mam akurat po svadbe a vzdy som si snivala ze keby sme tak uz na savdbe boli traja pred oltarom a ono to tak aj bolo az nato ze ja som otom nevedela a tym padom som uzila lieky ktore mi pravdepodobne ublizili ........

jeny2321
12. feb 2014

Ahojte, ak by ste potrebovali pomoc...duševnú...existuje projekt rächelina vinica...víkendový pobyt pre veriacich.....vrelo odporúčam z osobnej skúsenosti emoticon

Tu začni písať odpoveď...

Odošli