Prežívate niekto depresie po samovoľnom potrate?

sissi33
17. sep 2011

je tu niektora z vas ktora preziva to iste? najvacsie sklamanie ☹

junek
7. mar 2014

Prpsim o vypnenie dotaznika je anonymny dakujem vopred .
http://Postabortivnysyndrom.dotaznicek.sk

maci_267
9. mar 2014

@junek uvedomujes si, co vlastne ziadas na vsetkych tychto forach? tieto zeny i ja sme o dieta prisli nedobrovolne - samovolny potrat resp MA zamlcany potrat.. Tvoj dotaznik sa tyka umeleho prerusenia, cize dobrovolneho potratu a hodi sa do tem, kde UPT riesia a preberaju..

boba54
9. mar 2014

Dobre viem čo prežívaš nám sa rok nedarilo a teraz som už po 2 samovoľnom či chemickom potrate či tak to nejako oni volajú a to za posledného pol roka.

kiki68
10. mar 2014

Jasne, niekedy mam z toho depky ako svina. Som po MA a zatial sa nam nepodarilo zase otehotniet. Ako vsetko je super,len ked vidim tehotne mamicky...no tak vtedy ma to zvykne drapnut. ale nejak sa to prezije,len keby chcelo prist to nase mimco....

boba54
10. mar 2014

Ja to mám tak isto dokonca mne otehotnela mladšia sestra a ja stále nič. A ešte k tomu tie potraty človeku vôbec nerobia dobre.

asura
22. apr 2014

ja som po 2. MB, a teraz sa citim uplne dole, placem ako male decko. taka prazdnota/

buru
14. júl 2014

@sissi33 Ahoj. Ak by si chcela v rámci poradne Alexis www.alexisporadna.sk sa venujú sprevádzaniu žien po strate dieťatka. Ak by si sa o tom chcela s niekým porozprávať, skús sa im ozvať. prajem všetko dobé.

sissi33
autor
15. júl 2014

@buru dakujem si mila

lilitela
4. jún 2015

Baby, ozivujem tuto temu. Myslim, ze sa mi dostavili depresie po potrate. Nejde ani o smutok za stratenym dietatom, ale vyslovene o depresie. Mozno to spustilo kolisanie hormonov, ale nie som si ista. Aj ked islo o skory potrat. Mate niektora skusenosti? Neviem, co mam robit, obvolala som par psychoambulancii v okoli, ale akoze take objednavacie terminy, ze az...

gabca7
19. jún 2015

@lilitela Ahoj, ja tiez smutim uz asi rok kvoli tomu...A ani cas nezahojil rany. Momentalne sa nam neda ani otehotniet, beriem kopu liekov a stale len pocuvam: treba pockat, pockat pockat...neznasam to slovo...Tiez rozmyslam nad pomocou psychologa..

lilitela
19. jún 2015

@gabca7 No mne je vyrazne lepsie, takze to bolo tak, ako som predpokladala, proste po potrate mi opadli vsetky tie tehotenske hormony, ako po porode, takze som mala taku kratku depresiu. A priserne sa mi vyhadzalo akne, presne ako po porode. Nikde som o tom nenasla ziadne info. Bohuzial ti teda nepomozem, tvoj smutok je nie fyziologickeho, ale zrejme vyslovene psychickeho charakteru, naozaj sa treba obratit na odbornu pomoc. Ja som aj chcela, ale take terminy mi ponukli, ze som to aj zrusila, kedze sa mi velmi prilepsilo. Drzim palce

krumpel
6. nov 2017

Ja som potratila v marci a nie som v pohode do dnes. Je to asi tym, ze po babetku sme ozaj velmi tuzili a tesili sa nan. Nebavi ma absolutne nic. Teraz by sme uz boli traja. Nie je dna aby som si na to nespomenula.

gabrielle023
17. aug 2023

@pingu1 ozvite sa potom, ak potratíte, čo Vám ale neprajem. Aby Vám tie múdre rady vydržali. Každá to znáša inak. Kamoškina sestra nemala problém ísť 2x na UPT, interrupciu, lebo dôvod, nastúpila teraz do práce a dieťa si nemôže dovoliť. Môj syn sa na svojho súrodenca tešil, najhoršie bolo, keď som prišla z kontroly a MA bol potvrdený a syn si chcel ľahnúť k bábätku. Niektoré nemajú problém aj s PCOs výnosiť tri deti a porodiť, tretie že úplná náhoda...Ako u mňa akurát, že ja to tretie mať nikdy nebudem...Alebo alkoholička, čo žerie antidepresíva, otehotnie a porodí ani neviem ako. To je také spravodlivé. Alebo ženy, čo čakajú zdravé dieťa a úplne pred koncom, asfyxia, uzol na pupočníku, to je také spravodlivé. Prečo sa to deje ...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre