Všetky ženy naokolo čakajú bábätko a my zase nič

vierocka888
18. apr 2015

Baby, chcela som sa vas spytat, ako zvladate ten smutok a mozno trochu aj zavist ked vo vasom okoli kazda druha kolegyna, kamoska ci svagrina ostane tehotna? My sa snazime o dietatko, ale akosi sa nam nedari. Moja uz druha veduca caka dietatko, kamosky cakaju....A teraz otehotnela aj svagrina, ktoru az tak nemusim. Ja som z toho tak neuveritelne smutna 😒 ... samozrejme dufam ze bude v poriadku a ze malicke v pohode donosi... ale ta zavist tam proste je ☹ ako sa s tym vysporiadavate vy?

brita
18. apr 2015

@vierocka888 Vidim, ze si z Cadce, tak to nemas do Martina az tak velmi daleko. V Heliose odporucam MUDr. Krajkovica - uzasny clovek a sikovny doktor a v ISCAR Mudr. Galo - to iste, super doktor. Snad ich nebudes nikdy potrebovat. 😉

vierocka888
autor
18. apr 2015

@brita dakujem ti, no a snad mas pravdu 🙂

sunshineka
18. apr 2015

Nesmutim,ale ide ma porazit,ked sa ma vkuse naokolo vypytuju,kedy bude dieta.Ako mozu byt ludia taki netaktni?Co ich vobec do toho?Ja som sa v zivote nepytala nejakej zeny,kedy budu mat dieta.Dokonca ani kamosky,ktora je roky vydata a este necakaju

lavazzake
18. apr 2015

@sunshineka nepoznas slovac? Ak nemas frajera, pytaju sa, kedy budes mat...potom, ked ho mas, zacnu sa pytat, kedy bude svadba....ked mate po svadbe, zacnu sa pytat kedy budete mat babatko...ked mate babatko, zacnu sa pytat, kedy budete mat druhe...ked mate druhe dieta, zacnu sa pytat, ci bude aj tretie...ak nahodou mate tretie, zacnu sa pytat, ze stvrte hadam uz nebude...blbe otazky sa najdu vzdy a na cokolvek..

mima4
18. apr 2015

@lavazzake
a na to staci jedina odpoved - "nechcem rozpravat o svojich sukromnych veciach" 😉

lavazzake
18. apr 2015

@mima4 a babicky ta zozeru 😀

h2
18. apr 2015

@vierocka888 Ahoj, ja som nikdy nevidela toľko tehotných žien, ako keď sme sa o dieťa snažili my. 🙂 Nie je to preto, že by sa práve vtedy nejakým zázrakom okolo mňa vyskytovali len tehotné, ale proste som to vtedy oveľa viac vnímala, lebo aj ja som to tak strašne chcela. Celkom určite máš vo svojom okolí oveľa viac tých, ktoré tehotné nie sú a možno po tom mnohé z nich túžia rovnako, ako Ty. Veľa sa tu toho popísalo o veku, ja si nemyslím, že "máš ešte čas", lebo vydatá si už 4 roky, keď si budeš stále hovoriť, že ešte je čas, môže sa Ti stať, že sa "prečakáš" do tridsiatky. Práve dnes som tu do jednej témy o ovulačných testoch prispela tým, že mne to k otehotneniu pomohlo. Čo takto vyskúšať? 😉

vierocka888
autor
18. apr 2015

@h2 ahojki. No ovulacne testy som tu uz spominala. Nemala som tolko odhodlania na to kazdy den ich skusat, tak som ich skusala aspon v strede cyklu no 2 tmave ciarky som si tam nenasla. Potom prisli choroby a na testy som nejak pozabudla. Uz som sa odhodlala tento cyklus s nimi skusit nanovo. Snad uz uspesne... 🙂

vierocka888
autor
18. apr 2015

@sushineka je to naozaj netaktne. A ked mam sviatok a svokra mi gratuluje, tak mi nezela stastie alebo zdravie, ale konecne prve vnuca..... citim sa potom tak deprimovana a pod tlakom ☹

lavazzake
18. apr 2015

@vierocka888 na to sa asi naozaj nic neda...skus filtrovat...ja od mojej mamy uz 20 rokov pocuvam v milion verziach, ze by som mala schudnut, vecne sa ma pyta: "pribrala siiii?", skaredo na mna kuka aj ked pijem cistu vodu...predtym ma to stvalo, ale dnes som sa to uz naucila filtrovat lepsie ako filtrovacia konvica 😀 Mne sa uz mnohokrat v zivote potvrdilo, ze cim menej veci riesis, tym skor sa vyriesia same...viem, ze je to obcas tazke...

vierocka888
autor
18. apr 2015

@lavazzake to pocuvam aj ja, ze by som mala schudnut atd. Ocividne sa mi zoznam necitlivych poznamok rozsiri aj o nadchadzajuce potomstvo....

lavazzake
18. apr 2015

@vierocka888 tak im najblizsie povedz, ze nemozes byt tehotna lebo vtedy sa straaaaasne pribera 😉

astika
19. apr 2015

Nečítala som úplne všetky príspevky, ale toť moja skúsenosť, možno Ti pomôže-vydávala som sa veľmi mladá, ešte na VŠ a tiež všetci krútili hlavou, že načo. Proste chceli sme sa vziať a mať deti čo najskôr, ale ani po 3 rokoch sa nám to nepodarilo. Neznášala som kamarátov a kamarátky, ktorým sa deti narodili, utrpenie pre mňa ísť na návštevu, kde sa dieťa narodilo a vrcholom bolo, keď budúca švagrina otehotnela a to nechceli. Toľko sĺz čo som vtedy vyplakala nemal ani celý Dunaj. Ja som už po roku zavelila k doktorovi a 3 roky sme chodili po lekároch a riešili neplodnosť. Dne si hovorím, chvalabohu, že sme išli tak skoro, v 27 rokoch sme sa dočkali dvoch bábätiek naraz, dnes už 13ročných pubertiakov. neviem si predstaviť riešiť to neskôr, šťastie, že som bola taká mladá a telo na liečbu oboch hneď reagovalo. Reči nepočúvaj, vypnúť nejde, to sú len také blbé reči, že choďte k moru alebo kúpte si psa- cha- na mňa neplatili, treba sa začať liečiť, pátrať po príčine, čím si mladšia, tým je šanca väčšia. 🙂

vierocka888
autor
19. apr 2015

@astika dakujem. No my mame psa, aj macku a akosi nepomaha 😀 presne si to vystihla, v takomto "mladom" veku -aj ked manzel ma 25, skusame a ak to dlhsie nepojde, mame este dost casu poriesit to 🙂

dollynkaa
19. apr 2015

@vierocka888 ahoj takyto problem som sice nikdy neriesila.otehotnela som nahodne ale verim ze to musi byt na nervy.Len som ti chcela napisat ze ti straasne drzim palceky aby si aj ty otehotnela..raz to prist musi.mam tiez zname co s tym maju problem. Drz sa a ver ze aj ty raz budes medzi tehulkami a raz aj tebe takto mozno budu zavidiet ;)

vierocka888
autor
19. apr 2015

@dollynkaa si zlata, vdaka za podporu 🙂 je to trochu deprimujuce, hlavne ked sa kazda chvali ako im to vyslo naprvy krat.... ale aj nam sa raz musi postastit 🙂

dollynkaa
19. apr 2015

@vierocka888 samochvala smrdi im povedz ;) nie je vsetko otehotniet.mozno ty otehotnies neskor ale babo sa narodi do lepsieho zazemia..chapes ;) a hlavne casu dost ;)

vierocka888
autor
19. apr 2015

@dollynkaa to mas pravdu. Bude mat kde byvat, bude mat vsetko co potrebuje a bude mimoriadne vytuzene a chcene 🙂

mishelita
19. apr 2015

@vierocka888 ahoj, my sme sa zacali snazit, ked sme mali obaja 26, to sme boli 7 rokov spolu a z toho 2 roky manzelia a trvalo to rok a pol pokial sa nam podarilo. uz sme to tiez zacali riesit, kupila som testy plodnosti na doma, ja v poho, ale manzelovi vyslo zle, tak som ho konecne donutila ist na spermiogram, ktory nedopadol dobre. a spolu s testami plodnosti som kupila aj gel conceive plus. zacali sme vybavovat vysetrenia a podklady na umele, pokial sme to vsetko mali, tak sme pomedzi pouzivali ten gel, isli sme na prvy pokec do CAR a to som uz bola tehotna :D na treti cyklus sa nam s tym gelom podarilo. mozno nemas dobre ph a spermie nepreziju, vyskusaj aj tento gel. mozem len odporucit. a dlho necakaj, moja kolegyna cakali dlhych predlhych 15 rokov, teraz bude mat 40 a dva pokusy v CAR boli neuspesne a teraz robia treti a to jej manzel ma perfektny spermiogram na jeho vek. ovela lepsi ako mal moj manzel. tak drzim palce, nech to co najskor klapne 😉 mne bohuzial ovulacne nepomohli, mala som aj dve ciarky, aj smajlikov a aj tak sa to nepodarilo, ale vela robi psychika, neverila som, ale treba vypnut a sustredit sa na nieco ine

vierocka888
autor
19. apr 2015

@mishelita vdaka za prispevok. No skusime ten gelik, snad to pomoze. Moj muz ma spermiogram v poriadku, takze preto sa aj citim tak blbo ze chyba je vo mne. Ale uvidime, mozno je to aj tym ph. Toto ma nikdy nenapadlo riesit. Vdaka za radu 🙂

dollynkaa
19. apr 2015

@vierocka888 no vidis a to je viac podstatne ako sa moc ponahlat a nic nemat 🙂 drzim palce

vierocka888
autor
19. apr 2015

@dollynkaa tak my uz mame domcek,auta, zarabame nadstandardne,na to ze zijeme na Kysuciach... takze zabezpeceni sme, ale co z toho clovek ma, ak by nemal rodinu ♡

dollynkaa
19. apr 2015

@vierocka888 ale budes mat uvidis 🙂

janka2509
23. apr 2015

Ahoj, prvý krát som otehotnela keď som mala 24 rokov a v 7 týždni sa prestalo vyvíjať, druhý krát som otehotnela v 26 rokoch a v 5. týždni sa prestalo vyvíjať. To bolo v auguste 2014 a odvtedy návštevy lekárov, ktorí nič nezistili, návštevy bylinkárky, psychoterapeutky. Človek sa snaží a potom príde známa a s radosťou ti povie, že je tehotná a že ani nevie ako otehotnela. Vtedy ma ide poraziť od jedu, že kde je spravodlivosť.
Reči ako "máte ešte čas" alebo "treba myslieť pozitívne" si už dávno nevšímam, nech si každý rozhodne podľa seba.
Nech sa snažím akokoľvek, je to silnejšie, stačí keď sme iba na prechádzke a vidím tie kočíky s detičkami, som v obchode na nákupe a vidím detské vecičky. Snažíš sa tam nepozrieť, ale tá túžba po dieťati je oveľa silnejšia. Kiež by sa nám všetkých čo tak veľmi túžime po drobcoch hneď zadarilo.

siska53
23. apr 2015

@vierocka888 Velmi ti(vam) drzim paste, aby ste sa babatka dockali. A vlastne vsetkym.ktori ich chcu.
Mojej sestre sa tak nedarilo,aj sa rozviedli (ale to nebol dovod), ma noveho partnera,ale este nie dlho.
Ma vsak uz 35r., stale verim,ze aj jej sa splni sen.
Viem,ake to je pre nu hrozne.. A strasne som sa bala,ako zareaguje,ked jej poviem,ze cakame druhe.. Oni sa snazili uz pomaly 7m. a my na druhy pokus... Nastastie to vtedy zvladla a aspon navonok sa tesila s nami a vychutnava si aspon poziciu tety...

vierocka888
autor
25. apr 2015

@janka2509 vidím, že máš rovnaké pocity ako ja. Tá túžba je veľká a viac si začneš všímať všetky veci,ktoré ti ju pripomínajú.... Až mám niekedy pocit že mi to niekto robí naschvál..... Ale aj my sa raz musíme dočkať. Veď sme silné ženy, musíme toho zniesť veľmi veľa... Držím palce,nech sa zadarí čo najskôr 🙂

vierocka888
autor
25. apr 2015

@siska53 tak je potom silná osobnosť a milujúca sestra, keď sa dokazala odosobniť od trápenia a tešiť sa s tebou 🙂

petra7777
2. máj 2015

@vierocka888 Možno je to práve o tom...nechceli a otehotneli....a ty iba "chcem" ...... "chcem" ☹ Ak sa na to nebudeš tak permanentne sústreďovať a "tlačiť na pílu" ako sa vraví, tak sa to stane....(nebodaj ešte tlačiť partnera do sexu, že teraz....teraz...) A ver mi, že to príde vtedy, ak to budeš najmenej čakať ....držím palce, podarí sa 🙂

waw
14. máj 2015

@petra7777 tuzila sa po dietatku ktore neprichadzalo niekolko rokov?To nie je ze stále si rozprava žena ze chce a chce.To je prostě přirozená materinska tuzba ktoru má každá zena.Je kruté od zien ktore sa stali matkami bez akychkolvek problemov posuzovat psychiku zien možno tiez buducich mamiciek.Cakanie na babatko niekolkorocne je pře ženu neuvěřitelné tazke a myslím ze si tie ženy zasluzia účtu a respekt za ich trpělivost a ohladuplnost v ich trapeni.Na dieta sa nedá nemyslíte hlavně ak je cakanie u parov ktory su vo vztahu viac rokov a nedaří sa.

petra7777
14. máj 2015

@waw Ty si vieročka888 ??? Ak nie, tak prečo na mňa reaguješ?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre