Zažil tu niekto potrat v 31. týždni?

kvetinka9811
6. sep 2009

Dobrý den chcela by som sa opýtať že či už nikto zažil potrat v 31 tt ževraj je o spontánny potrat ja som ho zažiala a rada by som počula aj od vás ako to prebiehalo a dôvody prečo sa to stalo.U mna je to veľmi čerstvé a preto to nerospisujem Dakujem za odpovede.

lulu319
13. sep 2012

@ondatra ja si neviem ani predstavit navrat do prace...tie pohlady...vypytovanie sa ze co sa stalo....bojim sa toho ci to zvladnem...☹

ondatra2
13. sep 2012

@lulu319 no ja som bola 2 tyzdne na pn ale kym som sla na kyret som bola v praci 4 dni kym som si vybavila predoperacne a objednali ma takto, vraj ved nekrvacam...niektori z prace vedia preco som bola uplakana niektori nie, vacsina si myslela, ze som tehotna a preto som sla na pn, dokonca tento tyzden som mala meniny a prisli my zagratulovat 2 kolegyne a pytali sa, ze sa im suchlo nieco, ze som tehotna a kedy to bude a tak, to je tak ohovaracky a zensky kolektiv,,,, ☹ no ked sa ma to opytali tak hrca v krku a slzy v ociach ale povedala som im pravdu, ze som potratila. pred 3 mesiacmi som po tej pnke jednej kolegyni ani nepovedala pravdu, lebo ta mi hned gratulovala k tehotenstvu a jej som povedala, ze tehotna nie som, tak ta bola vyhukanaaaa 😀

lulu319
14. sep 2012

@ondatra2 tak ja som na pn uz pol roka v druhom mesiaci mi zacalo byt zle a zvraciala som zvracat som prestala tyzden pred potratom takze do roboty som nechodila a pravdepodobne ma od prveho vypise mam s toho obavy co to bude...

ondatra2
14. sep 2012

@lulu319 a v robote vedia co sa ti stalo?

lulu319
14. sep 2012

@ondatra2 jednej kolegin som povedala ale len ze som potratila...

ondatra2
14. sep 2012

@lulu319 a co sa im chystas povedat?

lulu319
14. sep 2012

@ondatra2 neviem len viem ze nechcem aby vsetci vedeli ze moje babatko bolo velmi chore ...lenze ked poviem ze som ,,prirodzene,, tak to spusti vlnu otazok co som robila ,ci som nieco zdvihala....tak neviem...☹

ondatra2
14. sep 2012

@lulu319 no myslim, ze staci im povedat, ze si potratila. povedz, ze viac o tom nechces hovorit. a bodka. ono ludia, ked sa taketo dozvedia, len niektori naberu odvahu sa pytat dalej, zostanu ako zamrazeni a zacnu ta lutovat, tak sa skor na to priprav a ked sa budu pytat, co sa stalo, tak povedz, ze o tom hovorit nechces. musis to nejak prezit, mozno, ked pojdes do prace budes na to mysliet len 99% z dna a nie 100% ako doteraz. drzim Ti palce.

lulu319
14. sep 2012

@ondatra2 ako dufam ze to pojde takto...ze sa nebudu vypytovat preco ...tak to mi den skor prejde den chcem ist uz ist do roboty...

nevestickaaaa
14. sep 2012

@ondatra2 neboj, som slabá ako steblo trávy, mňa by ďalší potrat úplne položil, vôbec si to neviem predstaviť, ale viem, že nakoniec by sme to všetky zvládli, ja keď tu čítam príbehy niektorých dievčat ako potratili 3-4 krát a podobne, tak neverím vlastným očiam, to musí človeka položiť aj keď nechce.
@lulu319 bývate u svokrovcov? môže to mať vplyv na tvoju psychiku, to určite a nedá sa ísť odtiaľ preč?

nevestickaaaa
14. sep 2012

@lulu319 treba ísť s pravdou von, ale ako píše ondatra, stačí povedať, že si potratila a bodka. Byť v kolektíve je lepšie, lebo ti rýchlejšie ubehne čas, ja som sa bála najviac toho, že ma budú všetci ľutovať a ja tu budem rumázgať. Ja som bola už v 6tom mesiaci, takže na mne bolo bruško už riadne vidieť, videli ho kolegovia, kamaráti, susedia, všetci a zrazu som mala vyjsť z bytu bez bruška. To bolo pre mňa to najhoršie, tie pýtavé pohľady... celé zlé. Ale jedna suseda sa ma opýtala aj po potrate kedy budem rodiť, tak som sa ňu nechápavo pozrela, že či má pocit, že som tehotná, tak zmĺkla a odvtedy je dobre 🙂

lulu319
14. sep 2012

@nevestickaaaaano ale uz nie dlho ...ja som tu po stresom uz rok furt im nieco nepasuje ...a toto bola posledna bodka ...este aj v kosiciach mi povedali ze stres...z blizkeho okolia kazdy ze to sa nam stalo zo stresu ...sak to ze uz konecne zacino byt vidiet brusko a zrazu nic ☹

nevestickaaaa
19. sep 2012

@lulu319 jooooj, to ma mrzí ☹ ale tak snáď bude lepšie keď sa odsťahujete. Kam sa sťahujete, keď sa smiem spýtať?

lulu319
21. sep 2012

@nevestickaaaa tak to dufam ze ked a odstahujeme bude ok...stahujeme sa do presova..

maryennn1
21. sep 2012

@nevestickaaaa @ondatra2 ahoj kočky ako sa máte? my sme sa začali snažiť, no zatiaľ žiaľ neúspešne. Kamošky zatiaľ všetky chodia s bruchami, alebo sa dozvedám, že otehotneli, prípadne už porodili, no ide mi to celkom dobre na psychiku, ale nevzdávam sa a bojujem 🙂 Rozhodla som sa neriešiť to tak veľmi ako do teraz (aj keď priznávam je to ťažké, ale myslieť každú sekundu na to, či sa zadarilo už nevládzem- ozaj) tak snáď sa čoskoro podarí aj bez toho, aby som popri tom prišla o rozum 🙂
@lulu319 ahoj čítala som, čo si písala, neboj sa nastúpiť do práce, mne osobne to veľmi pomohlo, odrazu som mala povinnosti a tie ma nútili aspoň na chvíľočku upriamiť myšlienky inde, ako na tú hroznú udalosť. U mňa bolo tak ako u nevestičky @nevestickaaaa hrozné to, že bruško mi už riadne vytŕčalo a odrazu nebolo, cítila som sa ako keby ma vymenili, akoby som to nebola ja, susedia divne pozerali, známy sa čudne tvárili a jedna známa, ktorú som stretla sa na mňa vrhla, ruky na (už prázdne) bruško a že vraj: "Noooo ako sa má naše maličké? Už kopeme, kopeme?" V ten moment som si myslela, že na mieste umriem, rozrevala som sa a vysvetľovať čo sa stalo, musel môj muž.
Takže ak sa bojíš ako budú reagovať ľudia...hmm ono je to také všelijaké, väčšina nevie, čo na to má povedať a preto v lepšom prípade nepovie nič a len tíško súcití, alebo sa dokonca vyhýba stretnutiu s tebou. V tom horšom prípade, tresnú nejakú blbosť aj keď to nemyslia zle. Každopádne si myslím, že v práci treba povedať čo sa stalo a keď povieš, že si potratila a viac o tom nechceš hovoriť, všetkým bude jasné, že sa nemajú vypytovať. Držím palčeky, nech ti všetko dobre dopadne 🙂

ondatra2
22. sep 2012

@maryennn1 no my zatial nič, ale tak verim, ze buduci mesiac to vyjde, teraz som ani nemala manzela cez plodne dni doma, takze urcite ani nic neovakavam.
dobre si radila nevestickeee, ze treba povedat pravdu, ludia budu potom cusat alebo hlupo utesovat. baby no mali ste to tazke, ked ste mali uz aj bruska. ja som este nemala ale zas u nas to bolo tak, ze som isla na kyret, tym padom som bola na pn 2 tyzdne a ked som sa vratila neviem ako sa rozsirilo v kolektive, ze som tehotna, tak vsetci mi gratulovali a ze ved nech to vydrzim, ze ved je to iba raz v zivote... no tak som niektorym doram klebetnym povedala, ze co to trepu a odkial to maju, ze som nie tehotna a takym normalnym som povedala pravdu a tie boli tiez ticho alebo mali reci, ze nech sa nebojim, druhe bude v poriadku. som zvedava, co by mi povedali, keby sa to stalo znovu - teoreticky kazda z nas s tym uz musi pocitat. To by som si ich potom poriadne vychutnala. najlepsie sa im trepe, ked take nezazili.

maryennn1
22. sep 2012

@ondatra2 Vieš ono mne niektorých bolo aj ľúto, lebo ozaj nevedeli ako sa majú ku mne správať, nechceli ma veľmi ľutovať, ale zároveň chceli vyjadriť svoju účasť na mojom bôli. Samozrejme našla sa aj taká kolegyňa, ktorá sa ma týždeň po tom, do telefónu opýtala: "A to ťa to až tak vzalo?" Povedala som jej totiž, že ešte nenastúpim do roboty, že sa na to ešte necítim. No chápeš? Och 😠
Neboj sa, ono určite sa nám to opäť podarí a snáď to už aj dobre dopadne, ja v to veľmi verím a zatiaľ si hovorím, že do konca roka isto budú na teste dve paličky 🙂

buba08
22. sep 2012

@ondatra ja som to mala v práci podobne ako ty, tiež ženský kolektív, takze ked som bola mesiac na PN hned vydedukovali, že som tehu , ja som to nikomu v práci nepovedala, ale oni klebetnice nepotvrdene info rozšírili, ked som v júli potratila a vrátila sa v auguste do práce, tak všetci na mna divne pozerali, hlavne na bruško, z tých pohľadov som hned vycitala, že kde mám bruško, no nikto nemal odvahu sa ma na to priamo opýtať. Ked som volala šéfke, že koncim PN, tak hned padla otázka, že čo mi bolo, tak som jej povedala, že som potratila a ona sucho skonštatovala, že neboj sa, ved ešte deti budes mat, som sa nemohla ani na slovo. Medzitým som sa dozvedela, že sa predvčerom jedna kolegyňa pýtala, či je pravda , že som tehu, tak som ďalšej povedala, že nie a hlavne nech má prestanú riešiť.
@ondatra Inak mám po kyrete veľké problémy s mocovymi cestami a zapalmi, ty s tým nemáš problém?

ondatra2
22. sep 2012

@buba08 moja tiez si to mala tazke. ja zapaly nemam. po kyrete mi nasadili silne antibiotika, lebo som mala teplotu a preventivne aby som nedostala zapal. vyhybala som sa kupaniu, iba v lete sme boli pri mori. teraz uz zajdem aj na plavaren, ale tak ja som uz skoro 4 mesiace po. ako sa ti tie zapaly prejavuju? nejake mykozy?
dakujem ti za povzbudenie u mna. v robote to uz riesia len nejaki zabudlivci a uz sa o tom dokazem rozpravat, ale hned po som ani nemohla o tom hovorit, hned som bola v placi. a ja som to mala tak, ze mne lto zistili na sone a potom som este 4 dni chodila do prace kym som isla na kyret, lebo ja som mala zamlcany a bolo treba si vybavit predoperacne.

ondatra2
22. sep 2012

@maryennn1 hm no to by bolo super keby do konca roka boli🙂 potesila by som sa aj hned ale taky vianocny darcek by bodol, i ked som mala predstavu, ze pod stromcekom uz bude nase babatko a ja budem 2 tyzdne po porode, lebo tak to malo byt. boze to by bolo krasne🙂. ale aj tak sa uz na vianoce tesim, budu prve spolocne s manzelom.
blbe ako ti to dali v robote pocitit.keby to mne niekto povedal tak mu vynadam. mne len hovorili, ze sa nemam bat, ze dalsie sa podari. no ani dalsie sa nepodarilo, lebo som pravdepodobne po 2. mrche mala biochemicke tehotenstvo, dostala som mrchu este skor ako som testovala. ale myslim, ze to bolo tehu, lebo v zivote som mala len 2x take pocity ako vtedy. tak sa nadejam, ze to bolo velmi skoro po potrate a ze do tretice vsetko dobre....aj tebe nech sa podari.

maryennn1
22. sep 2012

@ondatra2 no my sme mali mať toho roku pod stromčekom už štvormesačnú princezničku, a namiesto toho máme anjelíka v nebíčku, ale pevne verím, že do Vianoc si nájdem krásny dvojpaličkový darček 🙂

ondatra2
22. sep 2012

@maryennn1 je mi to velmi luto a drzim palce, nech sa ti to splni.

nevestickaaaa
22. sep 2012

@maryennn1 @ondatra2 my sa teraz snažíme prvý mesiac, ms by som mala dostať o týždeň, tak uvidíme. Samozrejme by potešilo, keby neprišla, ale veľmi tomu neverím, lebo mám pocit, že tento mesiac vôbec nebola ovulka.
Dnes ráno som si našla pár kvapiek krvi, ale nechcem zbytočne dúfať, že to bolo uhniezdenie. Verím, že s testovaním vydržím až po prípadnom meškaní ms 🙂
aj moje kamošky sú všetky tehu a ťažko sa to znáša. Dnes ideme ku kamoške, ktorá mala rovnaký termín pôrodu ako som mala mať ja, takže má už riadne bruško (35tt). Neviem ako to zvládnem, ale nejako sa budem musieť dať dokopy, nechcem ukázaž svoju slabosť.

ondatra2
22. sep 2012

@nevestickaaaa ja tiez mam jednu taku kamosku, tiez uz ma brusko, ked ju vidim, je to zvlastny pocit...ved viete hrca v krku a tak...
inak ty si mavala aj predtym problemy s ovulkou?

nevestickaaaa
23. sep 2012

@ondatra2 ja vlastne neviem, brala som dlhé roky antikoncepciu a 3 mesiace po jej vysadení som bola tehu. A nikdy som si ovulku moc nesledovala, takže vlastne ani neviem kedy som inokedy ovulovala. Ale ak problémy s ovulkou mať náhodou budem, nemyslím si, že to bude mať niečo spoločné s potratom, ak myslíš na to.

lulu319
24. sep 2012

ahote zienky...veľmi obdivujem ze sa snažíte o bábätko aj ja by som chcela len manzel chce pockat aspon tie 3mesiace co nam odporúčajú doktori, ja čakám na vysledky z genetiky a dúfam ze budu ok a ak ano tak hor sa na to..boli ste aj vy na genetickom vsetreni?

nevestickaaaa
24. sep 2012

@lulu319 môj chcel tiež počkať, ale keď na mne videl, že aspoň tá nádej mi veľmi pomôže, tak to vzdal 🙂 my sme sa začali snažiť po 2 mesiacoch a odporúčania lekárov sú iba ich alibi... Tvoje telo veľmi dobre vie, či si s bábom už poradí alebo nie, ale v tvojom prípade by som určite počkala na tú genetiku, keďže ty si mala choručké bábo.
Mňa by skôr zaujímalo čo lekári robia, keď zistia, že máte s drahým zlú genetiku... dá sa vôbec genetika nejako ovplyvniť? Nepýtala si sa na to?

lulu319
24. sep 2012

@nevestickaaaa tak my uz mame jedny výsledky z genetiky len este jedny by nam mali prist v polke októbra...ale tak doktorka povedala ze na zaklade tych výsledkov co uz mame očakáva dobry vysledok aj od tých...tak dúfam ze to aj tak bude...
Tal drzim vam palceky žeby sa zadarilo...a pred tym ste sa kolko snažili la sa vam podarilo otehotniet?

buba08
24. sep 2012

@lulu319 aj my sme boli na genetiku, dokonca 2x, po obidvoch potratoch ma poslali na genetiku, vzdy vysli vysledky ok, takze u nas nevieme pricinu
@nevestickaaaa ked vyjdu niekomu zle vysledky z genetiky, tak sa to potom riesi umelym oplodenim a vtedy sa odporuca aj predimplantacna diagnostika, kde z oplodenych vajicok zistuju, ci su zdrave a vlozia iba tie zdrave, ale je to strasne drahe, cca 2 000 eur (tusim, ze 3-5 embryi, neviem presne) + cca 1 500 eur IVF

lulu319
24. sep 2012

@babua08 ak mozem sa spýtať v ktorom tt ste boli a co bolo vášmu bábätko?a co vam vlastne povedali...dali vam nejaké lieky?a kde ste boli na genetické testy?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre