Zažil tu niekto potrat v 31. týždni?

kvetinka9811
6. sep 2009

Dobrý den chcela by som sa opýtať že či už nikto zažil potrat v 31 tt ževraj je o spontánny potrat ja som ho zažiala a rada by som počula aj od vás ako to prebiehalo a dôvody prečo sa to stalo.U mna je to veľmi čerstvé a preto to nerospisujem Dakujem za odpovede.

nevestickaaaa
11. sep 2012

@ondatra2 @maryennn1 no my sme mali s manželom včera prvý sex od potratu... bolo to ako prvýkrát 😀 som 8 týždňov od potratu a išli sme na ostro. Povedala som si, že keď to telo má zvládnuť, tak to zvládne.

lulu319
11. sep 2012

zeny ja vas tu obdivujem kolko optimizmu mate ...aj ja ho chcem ☹

maryennn1
11. sep 2012

@nevestickaaaa to je pravda, aj keď ja som mala trošku rešpekt, zo začiatku, ale čo má byť- bude, tak držím palce 🙂)

ondatra2
11. sep 2012

@nevestickaaaa drzim palce. riadne dlho ste vydrzali. my sme hned po dvoch tyzdnoch. bez chranenia a dodnes som nie tehotna, su to uz skoro 4 mesiace. Inak dost skoro sme sexovali, ale mam este stale nejake bloky a stres zo sexu, nejak si ho neviem vychutnavat, stale myslim niekedy i pri tom na babatko, ze tam bolo a tak, ale snazim sa to prekonavat. skor sa bojim aby som neupadla do toho, ze budem mat chut len cez plodne dni, lebo inak to vyznam nema 🙂.

nevestickaaaa
11. sep 2012

@lulu319 neboj, aj ty ho budeš mať, keď ti už nič iné neostane 🙂 optimizmom prekrývaš bolesť a strach..
@ondatra2 ja som mala normálne šestonedelie a ja som krvácala až 7 týždňov, takže my sme tých 7 týždňov nemohli a potom som dostala menzes, takže tak.... ale ja nepočítam vôbec plodné dni ani nič podobné, ale aj tak sa na to dosť sústredím, takže sa nám tiež určite nebude dariť. Ale nechcem byť hneď pesimistka, uvidíme ako to vyjde...
a predtým ste otehotneli hneď?

ondatra2
11. sep 2012

aha prepac, ty si to mala inak. ja som mala iba kyretaz a v 12.tt. ja nepocitam plodne dni ani nemeriam, ale podla hlienu vzdy viem kedy ich mam, aspon tak priblizne.
a ano ja som otehotnela hned ako sme zacali, hned v prvom cykle, teraz uz 4 cykly nič. možno sa telo spamatava alebo zeby nieco ine?......

nevestickaaaa
11. sep 2012

@ondatra2 kyretáž je vraj pre telo horšia ako potrat v neskoršom štádiu tehotenstva, ale neviem čo je na tom pravda. Vieš, ja som mala spontánny potrat, čiže vlastne telo bábätko samé "vypudilo", ale tebe lekári na silu museli otvoriť krčok maternice a vytiahnuť ho. Navyše sa vraj pri kyretáži "vyškriabu" aj dobré a prirodzené veci pre telo...

ondatra2
11. sep 2012

@nevestickaaaa viem toto vsetko ale inu volbu som nemala, za celych 12 tt. ani kvapka krvi a ziadne spinenie a az na sone mi to zistili, ze plodik tam uz nie je, asi 2 dni predtym som mala kontrakcie, co som netusila, myslela som ze to je v pohode a spolu s tym ma prehanalo ale to ja som nevedela, ze dietatko asi vtedy odislo, ale bez krvacania. a ked sme prisli o tie dva dni na sono tak mi povedali diagnoza anembriomola, co som sa potom dozvedela, ze to vobec nebola pravda, ale zamlcany potrat. a ze vsetko tam zostalo okrem toho plodu tak som musela ist na kyret asi o 5 dni kym som si vybavila predoperacne. inak po tom sone som hned zacala spinit, mozno by to vyslo aj samo, ale uz by to bolo riziko, ked to bol 12tt. zvlastne, ze som vobec nespinila, ktovie ci to aj psychika neudrziavala, lebo tu som mala strasne silnu a ine ako porod v decembri som si nepripustala a ani neratala s niecim inym. no vidis osud kazdej z nas je iny, ale podstata je ta ista, chceli sme babo a nemame. tak dufam, ze sa nam obom skoro podari a stretneme sa v inej teme, zeby jun 2013? 🙂

lulu319
12. sep 2012

neviestickaaaa ....ked ja by som chcela uz mat ...teraz by som mala uz take pekne brusko ☹ doktory nam odporucaju 6 mesiacov cakat a mne sa to zda veeeelmi dlho ja by som najradsej teraz po sestonedeli ale sa bojim toho ze sa to zopakuje...☹

nevestickaaaa
12. sep 2012

@ondatra2 je mi jasné, že nebola iná možnosť ako kyret, ja som veľmi vďačná za to, že som porodila prirodzene, bez akéhokoľvek čistenia... keby si to chcela nechať na prírodu, tak by si možno ešte sebe uškodila a to by nebolo dobré.

@lulu319 a v ktorom týždni si o bábo prišla? A prečo, ak sa smiem spýtať? ako je to dlho? Mne tiež lekár odporučil počkať takých 5-6 mesiacov, ale jeho rady ignorujem. Bola som na vyšetrení u iného lekára, ktorý ma pozrel zo spodu a spravil mi sono. Keď som mu povedala, že v júli potratila, tak sa ma opýtal, či v júli minulého roka. Vtedy som si povedala, že to asi nemôže byť také zlé, keď taký odborník nevidí, že potrat bol 7 týždňov dozadu. Moje výsledky som dala aj na jednu internetovú poradňu, kde mi gynekológ napísal, že výsledky sú v norme a môžem otehotnieť. Nenapísala som samozrejme, že som po potrate. Lekári sa tým trošku bránia, lebo oni ti odporúčajú, ale nevedia ti povedať prečo to odporúčajú. Ten gynekológ, u ktorého som bola na druhej prehliadke mi povedal, že "u nich na stredisku odporúčajú 6 mesiacov" a keď som sa opýtala čo by sa stalo, keby som otehotnela, tak sa na mňa iba usmial a povedal, že by som nebola prvá a určite ani posledná 🙂 takže my skúšame po 2 mesiacoch, ale počula som o kočkách, ktoré skúšali a otehotneli aj skôr. A to, že budete skúšať ešte neznamená, že hneď aj otehotnieš...

ondatra2
12. sep 2012

@nevestickaaaa vraj aj psychicky sa clovek s tym skor vyrovna, ked to prebehne prirodzene.

lulu319
12. sep 2012

@nevestickaaaa o babo sme prisli pred 5 tyzdnami a bola som 19tt malinka bola velmi chora mala viac vrodenych vad a mala nulove sance na prezitie...tak ja som sa patala co by sa stalo keby otehotniem skor tak by sa to mohlo zopakovat tak sa teraz velmi bojim....a manzel bol pri tom ako mi to doktor hovoril tak on chce pockat...na jednej srane chcem aj ja ale ked to je tak dlho a este ktovie ci sa nam potom bude darit ...

lulu89
12. sep 2012

baby.....obdivujem vas ako sa k tomu staviate........
ja vam vsetkym prajem aby sa vam to podarilo a mali krasne zdrave deti 🙂 🙂 🙂

malachaj16
12. sep 2012

@lulu319 Kamaratka potratila v 31t. tiez nechcela cakat tak zacali na druhom pracovat hned po mesiaci a dnes ma nasa Lucinka krasneho zdraveho kamarata Majka 🙂

lulu319
12. sep 2012

@malachaj ja viem to mi kazdy povie ale ked ja sa neviem preniest cez to ...

lulu319
12. sep 2012

@lulu89 na tom nieje co obdivovat

malachaj16
12. sep 2012

@lulu319 Uplne vam rozumiem je to tazke rozhodnutie 😒

lulu319
12. sep 2012

@malachaj clovek si prezije vsetko zvracanie, porod a domov sa vrati s prazdnymi rukami ☹ ta ale asi to tak malo byt ako kazdy rozprava...ale ja by som uz aspon menstruaciu chcela dostat bo sa bojim aby som nebola zas tehotna...bo mi nieje moc dobre tak neviem ci to je bezne v sestonedeli

nevestickaaaa
12. sep 2012

@ondatra2 fúúúú, to ti neviem povedať, ale podľa je to skôr o človeku ako o čase alebo spôsobe... Pre mňa to bolo šialené, keď som bola na pôrodnej sále a vedela som, že moje bábo neprežije a odvedľa som počula rodiť mamičky plačúce deti... skôr to chce čas...
@lulu319 neverím tomu, že by sa zopakovala genetická porucha iba preto, že by si otehotnela hneď. Ak by si mala problém s udržaním bába kvôli uvoľnenej maternici, slabému krčku maternice, slabému panvovému dnu a podobne, potom by som povedala, že sa to môže zopakovať, ale genetiku to neovplyvní. Veľmi ma mrzí tvoja strata a je hlavne dôležité, aby si bola v psychickej pohode a nezožierala sa tým keď otehotnieš. Ak sa na to necítiš, tak to nerob, myslím, že každá žena cíti keď je na to čas.
@malachaj16 a podarilo sa im otehotnieť hneď? 🙂

lulu319
12. sep 2012

@nevestickaaaa tak po tej fizickej stranke bolo vsetko ok len genetika zlihla a pravdepodobne kvoli tomu ze sa zozieram tu so svokrou.....na vonok sa snazim vyzerat ze som ok ale vzdy ked som sama tak preplacem aj hodiny...

malachaj16
12. sep 2012

@nevestickaaaa Ano ,na prvy sup 🙂

malachaj16
12. sep 2012

@lulu319 No neviem,mne pocas sestonedelia nebolo zle.Mozno no ten hore vyriesil za vas 🙂 A neboj, neverim ze sa geneticka chyba zopakuje.

ondatra2
12. sep 2012

@nevestickaaaa tak toto co ty by som ja neprezila asi... ja mam uz dlhsie po a este to nebolo v takom stadiu a som z toho stale hotova. velmi som to chcela.

lulu319
12. sep 2012

@malachaj16 tak to mazno idu na mna kramy tak preto mi je nafig...bo pan bozko pocka kym sa prestahujeme a ze budem v klude.tak to dufam ze to bola nestastna nahoda teraz idem na vysetrenia tak uvidim co zistia ale dufam ze nic.

nevestickaaaa
13. sep 2012

@lulu319 nie je dobré sa tváriť pred okolím, že si OK, keď nie si... ja som tiež taká, že plakať pred cudzími nebudem, dokonca v nemocnici som vyzerala ako bezcitná sviňa, lebo som síce vyzerala strašne, 3 noci som nespala, ale pred sestričkami som neplakala. Poplakala som si v noci a keď prišiel manžel, tak pred ním som plakala ako divá 🙂
ale keď si okolie bude myslieť, že si moc OK, tak sa to bude snažiť zľahčovať a to je niekedy ešte horšie. Mne keď niekto povie niečo, čo sa mi nepáči, tak mu dám nejakú perličku z pôrodu a už je ticho a nepovie mi už nikdy žiadnu poznámku, tomu ver 🙂 najviac ľudí odpáliš, keď im povieš niečo, čo je pre teba najbolestivejšie.

@ondatra2 prežila by si to, my ženy prežijeme všetok, lebo jednoducho musíme.... aj my sme bábo veľmi chceli a naviazala som sa naň keď bol v brušku... ale verím, že budeme zase veselé 🙂 niekedy tak tajne dúfam, že by sa mohli aj dvojičky podariť 🙂

lulu319
13. sep 2012

@nevestickaaaa ja viem ze to nieje v poriadku ...ale ked ja uz nechcem pocuvat tie reci ze ,,musim byt silana ,to preboli, to tak malo byt....,, a podobne veci ja sa s tym musim vysporiadat sama s muzom...ja to tak neviem vytknut niekomu ja si to velmi pripustam...

nevestickaaaa
13. sep 2012

@lulu319 áno, snažia sa utešiť a robia to ešte horším... kto to nezažil to nepochopí, na moje počudovanie mňa ale viac chápali ľudia, ktorí deti nemajú ako tí, ktorí deti majú. Niektoré slová naozaj bolia, mne šéfka povedala, že sa nám to stalo, lebo sme asi to dieťa nechceli a na to už naozaj nemáš čo povedať...

lulu319
13. sep 2012

@nevestickaaaa tak to deda bolia...ale ked ja sa neviem zbavit pocitu ze to koli manzelovej rodine sa stalo ... keby som doma a mam klud tak by bolo mozno vsetko ok...

ondatra2
13. sep 2012

@nevestickaaaa mas dobry pristup k zivotu, je to tak, mne uz taha po tridsiatke a stale ma vsade, v rodine, praci beru ako tu, co vsetko moze, vsade moze ist, vsetko si moze prelozit, lebo nemam deti. pritom by som ich strasne rada mala, no ale cakala som na toho praveho, potom kym sa on zase rozhodol, ze uz by aj bolo na case a teraz akoby nestacilo, tak potrat. Hlavne v praci je to tak a pritom ti ludia ani nemusia tusit ako sa trapim, lebo tiez neplacem pred nimi. TO sa mi jedine podarilo vyronit slzu ked mi to zistili na sone a na kyret som isla az o pat dni tak som prosim pekne musela chodit do prace, lebo pn vtedy nebola opodstatnena... zivot je niekedy taky svinsky a fakt sa treba takto k ludom spravat, najma tym, ktori neustale rypu, treba im zapchat usta a hotovo. Mas moje smypatie 🙂

ondatra2
13. sep 2012

@nevestickaaaa keby boli dvojicky aspon by sme uz mali potom pokoj, no ja sa velmi bojim, ze nebude nic a to ma skor desi. radsej 5 deti za sebou ako ta prazdna ničota. Mas pravdu, zvladla by som, ale taky optimizmus ako mas ty, tak taky by som nikdy asi nemala 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre