Zvažujem umelé prerušenie tehotenstva

ovecka1111
6. jún 2021

Dobrý deň som mladá mamička od pôrodu som 4mesiace aj 21dni som opäť tehotná som v 7tt . Zvažujem potrat . Neviem čo mám robiť . Priateľ má vždy klame nenosí peniaze sem tam no (100€)mesačne . Nechce sa starať o našu dcérku . Všetko mu proste vadí . Finančne mi pomáha iba moja mama a poprípade sestra . Fakt neviem čo mám robiť . Nechať si alebo ísť na potrat ? Poraďte mi (mám 18r)

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janickacrazy
6. jún 2021

@ovecka1111 rodičia by ti nepomohli, nemožeš sa k nim vrátiť? ako by si sama uživila 2 deti, ked nemáš príjem a do práce sa ešte dosť dlho nedostaneš?

ovecka1111
autor
6. jún 2021

@janickacrazy ja bývam pri svojej mame 🙂

janickacrazy
6. jún 2021

@ovecka1111 aha, tak a jej si to povedala už? čo nato vraví? si myslím, že ten utajený porod by bol v tvojom prípade asi dobré riešenie a dúfam, že s tým priateľom si sa už rozišla

ovecka1111
autor
6. jún 2021

@janickacrazy ona nechce aby som šla na potrat . Povedala že kvôli niekomu nebudeš ničiť svoje zdravie. Povedala mi že mi pomôže .

ovecka1111
autor
6. jún 2021

@janickacrazy Ona neverí tehu testom tak zajtra sa to potvrdí .

hettinka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lorin29
6. jún 2021

@ovecka1111 síce nerada to hovorím ale najlepšie riešenie bude UPT... Keby si mala ďalšie dieťa a bola nan sama by ta aj porazilo.. A bude dobre nasadiť antikoncepciu

123andy123
6. jún 2021

@ovecka1111 si sa zobudila až na to ako ta "trtka"? To máš aky hlboký spánok.. ja sa zobudím na každú blbosť, to si bola opitá alebo také čosi? Neviem si to predstaviť. Moja rada k téme dat dieta na adopciu.

s_a
6. jún 2021

@123andy123 a ešte pri 4 mesačnom bábätku a s mamou vo vedľajšej izbe tiež nerozumiem ako sa niečo také dá 😀

ovecka1111
autor
6. jún 2021

@s_a mama pracuje v zahraničí takze

ovecka1111
autor
6. jún 2021

@123andy123 ja tiež nechápem 😱ako môžem tak tvrdo zaspať proste niekedy má zobudi len otváranie dverí ale niekedy proste níč.

ovecka1111
autor
6. jún 2021

@hettinka dobre ďakujem ❤️

martinq54
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
birika
6. jún 2021

@ovecka1111 najskor bolo treba premyslat

annamalaga
6. jún 2021

Ináč a to zvládneš dve deti ako 18 ročná ?😒 A bez výživného z 260€. Na tvojom mieste porodím a dám na adopciu a starám sa zodpovedne o to jedno. Večne mame nemôžeš byť na krku!!! A s dvoma deťmi ku tomu.

ovecka1111
autor
6. jún 2021

@annamalaga ako bez výživného ?

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
annamalaga
6. jún 2021

@ovecka1111 bude ti platiť taký chlap, čo nemá nič výživné ???

ovecka1111
autor
6. jún 2021

@annamalaga keď požiadam súd bude musieť platiť

annamalaga
6. jún 2021

@ovecka1111 no len koľko , lebo poväčšina sa moc nejde pretrhnúť s tým platením ináč a do školy chodíš či nie?

ovecka1111
autor
6. jún 2021

@annamalaga zatiaľ áno

annamalaga
6. jún 2021

@ovecka1111 tak školu si dorob určite aspoň maturitu. Lebo to budeš mat v budúcnosti náročné. Aj práca aj deti a bez chlapa.

any_soj
6. jún 2021

@ovecka1111 určite skús alexisporadna.sk poradia, podporia,... Tiež projekt https://www.zachranmezivoty.sk/ je skvelý. Ako mama dieťaťa, ktorého rodičia sa o neho nemohli starať (je u nás v pestúnskej starostlivosti) ti odporúčam adopciu. Na maličké deti čakajú rodičia v poradovníku roky, prechádzajú prísnymi psychotestami, ... A ako mama, ktorej zomrelo dieťa tesne pred porodom ťa chcem len povzbudiť v tom, že ak sa rozhodneš pre adopciu, samozrejme to nie je ľahké, ale ľahšie ako čeliť smrti dieťaťa, ktoré v tebe už teraz rastie. Nemať dieťa pri sebe, ale vedieť, že je v milujúcej rodine. Ak sa bojíš, že keď už sa narodí, nedokážeš sa ho vzdať - ak sa to stane, láska k nemu ti pomôže aj hory preniesť... Kamarátka takto bola v nefunkčnom vzťahu s tyranom, v 18 jedno dieťa, v 19 znovu tehotná - chcela potrat, lekár ju len pozval k tomu, aby to ešte zvážila - dieťa porodila, od chlapa odišla a po 20 rokoch je za toto rozhodnutie vďačná, jej dvaja synovia boli od mala neskutoční parťáci, v konečnom dôsledku jej bolo vraj ľahšie, než keby mala len jedného.

konikkon
7. jún 2021

@ovecka1111 prepáč, viem, že si v ťažkej situácii, do ktorej si sa však dostala sama, ale pre také ako si ty, vždy trpia len nevinne a bezbranne deti, ktoré za nič nemôžu. Si jedna hlúpa žena. Rob s tým niečo a posnaz sa, aby kvôli tvojej hlúposti netrpeli iní, hlavne deti. Ženy, ktoré nevedia prijať zodpovednosť za svoje činy a postarať sa o svoje deti by sa nemali množiť.
Žiadať tu radu typu, ze máš ísť na potrat? Ved to je nonsens. Prevezmi zodpovednosť a staraj sa. Vychovas jedno, Vychovas aj druhé. Chlap nech platí alimenty ako má. Nebudeš ani prvá ani posledná slobodná mamička.

rozovykon
7. jún 2021

@ovecka1111 hlavne sa porozpravaj s mamou a sestrou, ci to zvladnete a od toho sa odpichni. Podporu budes urcite potrebovat, a otazne je ci budu ochotne ti pomoct.

ovecka1111
autor
7. jún 2021

@konikkon ďakujem ja viem no ja babo nechcem dať preč ja viem že sa dokážem oň postarať aj keď to bude zrejme ťažšie ale dokázali to xy žien tak prečo nie ja ? Ďakujem ❤️Ja som len chcela názor na to ako by reagovali iné ženy v mojej situácii

ovecka1111
autor
7. jún 2021

@rozovykon áno porozpravam sa a to určite budem potrebovať pomoc .

katpox
11. jún 2021

@ovecka1111 ahoj, nerozmyslala si nad jaslickami? Viem, ze financne to mas tazke, ratam, ze mas tu nizsiu rodicovsku. Ak by si dala dietatko do jasly, mozes ist do prace kym sa ti bude dat, daco si nasetris z toho, no a ked uz bude mat aj druhe dietatko nejaky ten mesiacik za sebou, tiez obe mozu navstevovat jasle. Statne jasle mas moznost dat si ziadost a budu priamo vyplacane, alebo si nechas rodicovsky a budes ich vyplacat. Inak kopu veci ti uz ostane po tom prvom babenku, takze to az tak nebudes citit a ak kojis, mas super usetrene za sunare..Priatela vyprevad medzi dverami, daj si ziadost na vyzivne a aj myslim, pocas toho ak si doma, si mozes aj ty vypytat na seba, tieza mas zvysene naklady dajme tomu na stravu ak kojis,.. Alebo ak sa lubite, tak nech sa sprav aako chlap a stara sa.... No tiez isto ak kopu dobrych zien je na nete, co neraz ponukli pomoc inym maminam v nudzi.... Je vidno, ze to malicke lubis a chces byt jeho maminou a ano si v tazkej situacii a teda ja si osobne myslim, ze si spravna zena a to malicke prijimes a bude na svete... Ono hlavne postavit do laty priatela, aby sa zacal obracat aj on, ja by som kontaktovala aj jeho rodicov,.... Neviem,vyhladaj niekoho s cistou hlavou, co ti v tomto poradi....tu je to na nete neosobne a ludia radi sudia....

bikarbona
11. jún 2021

Ahoj, bolo tu len pár príspevkov, ktoré by ťa povzbudili, tak ti pridám aj ja pár slov. Máš dobré veľké srdce, preto sa obráť na odborníkov z alexis, ako ti už písala jedna mamina. Určite to dotiahneš do zdarného konca, len sa zbav toho priateľa. Veď sa správa ako zviera. Držím ti palce.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre