Mám mať strach z pôrodu?

lydia029
15. máj 2021

Ahojte kocky. Čítam stále na internete aky pôrod vlastne je , jedna píše že nebolestivy. Nenáročný , iné zase že to boli a hlavne šitie . Chcem sa vás opýtať je naozaj sa čoho bat?

terezka1947
15. máj 2021

@lydia029 nemysli na porod. Aj tak ho ma kazda iny.
Ja som si vzdy,ked ns mna prisiel strach hovorila-babatko von musi,cize musim to zvladnut aj ja.
A okrem toho,clovek rychlo zabudne na vsetko tazke.

hennyinnsbruck
15. máj 2021

Áno bude to bolieť. Veľmi bolieť.... Ale prežijes neboj 😉

jaskolka
15. máj 2021

Je to individuálne. Nikto ti presne nevie, lebo každá sme iná, mame iný prah bolesti a úplne aj inak každá v iná pôrod, a u každej to inak prebieha. Ja osobne som napríklad mala bezproblémové tehotenstvo, ale pri pôrode nastali komplikácie,kontrakcie som v živote takú bolesť nezažila, problém bol vytlačiť, sili ma zvnútra aj zvonku ako výšivku,celkovo 3 hodiny som bola priamo na pôrodnom stole. Druhá pani na sále prišla, lahla na stôl a o 5 minút bolo dieťa vonku, ani ju nezasivali, zhodou okolností sme boli aj spolu na izbe, povedala, že ona ani necítila že dačo sa deje a malú doslova citujem "vyplula von" 🙂Čiže asi ti vela príspevky nepovedia, lebo je to skutočne úplne individuálne

mamamasama
15. máj 2021

ja som mala nadherny, bezbolestny porod.. kontrakcie 2 dni, ale do porodnice som isla tesne pred finale... este som si doma uzivala posledne chvilky, chystala veci, lakovala nechty, varila 😂😂🤣🤣🤣 bola to teda sranda... myslim, ze kontrakcie su jedina vec, ktoru neovplyvnis, ale lepsie sa zvládajú pri telke s manzelom ako v porodnici... a samotný porod je o tom ako sa nan pripravis... bola som prvorodicka bez skrabanca.. ziaden nastrih, sitie.. nic.. len uzasny zazitok... hned po bondingu som si na vlastnych odkracala do izby a na druhy den som si sedela v leginach na posteli a doktor na vizite sa ma opytal kolko dni som uz po cisarskom, kedze som sa tam dole nepotrebovala extra zotavovať... odporucam kurz hypnoporodu, aniball, lanove semiacka a masaz hradze... vsetko sa da zvladnut ak vies ako na to 🙂

nttnnt
15. máj 2021

no isla som tam hryzat steny nebudem klamat uz teraz mam hrozu co ma v auguste caka zas a ake to bude.utesujem sa ze o dost lepsie

alvaluka
15. máj 2021

@lydia029 je to individualne, ale osobne si myslim, ze to boli kazdu, ale kazda znasa bolest inak. Ja som malu tiez vlastne vyplula za 10 minut, mala som par stehov, ale slabunke kontrakcie mi zacali o siedmej vecer a trvali do siestej rana.
Vyskusaj aniball, masaz hradze, ak chces chod na poucenie o epiduralke (mozes ale nemusis si ju dat, len ak nebudes mat to poucenie tak ti ju nedaju, aspon mne tak bolo povedane).

monika8634
15. máj 2021

@lydia029 neboj sa keď ťa to chytí nebudeš mať čas myslieť na bolesť budeš chcieť mať to veľmi rýchlo za sebou. Ja mám za sebou tri pôrody a ešte by som išla rodiť 😊

evuska135
15. máj 2021

@lydia029 neboj sa to das uplne v pohode. Kazda to ma inak, za seba poviem ze moje porody uplne super. Prvy bolesti 3h druhy trval dokopy 2,5h a z toho iba 10min bolesti. Prve som mala velky nastrih ani som necitila, sitie je nic oproti porodu. Ja ked som porodila tak mi bolo jedno ze sije 😂

autumm
15. máj 2021

To je straaasne individuálne. Ja som mala krásne tehotenstvo a hrozny porod ktorý trval 36 hodin a dieta museli vyťahovať vakuom. Poznam kamarátky ktoré rodili 5 hodín ani nevedia ako a boli deti vonku. Zbytočne sa stresovať dopredu keď možno budeš mat šťastie na bezproblémový porod. Stres babu neprospieva. A ani tebe . Držím palce 🙂

katarina9593
15. máj 2021

@lydia029 vôbec sa neboj áno boli to ale každú inak každá žena má iný prah bolesti ale☝️vôbec nepočúvaj žiadne druhé ženy ako to mali oni ja som počúvala z každej strany však počkaj pri pôrode a aká katastrofa a podobne ... No a ja strachoprd 😂už si predstavovala také katastrofické scény ako z televízie a čuduj sa svet mala som bolesti od pol 9 a mala bola pred 23vonku síce ma nastrihli a šili akurát pre mňa bolo najhoršie to šitie ako pôrod 🤷😉neboj zvládneš to na to sme my ženy stavané 🥰teš sa na bábätko 🥰

krisbar
15. máj 2021

Ja som mala strach az traumu z porodu. Ked som po 14 rokoch otehotnela, sla som na kurz hypnoporodu. Tam som pochopila najma tu fyziologicku stranku porodu, to co vsetko v nemocniciach sa robi PROTI prirodzenemu porodu a co vsetko urobit aby to bol naozaj neskutocny zazitok. Nasla som si dulu a ta ma tak krasne v nemocnici porodom sprevadzala, ze nebolel. Boli to naozaj tlaky a stahy, ktore kazda privadzala moje dietatko do mojich ruk. Dokonca som aj hladila hlavicku uz na ceste von. Bolo to nadherne, az tak ze by som to chcela zazit znova. Cesta k bezbolestnemu porodu vedie cez poznanie, co vlasne porod je, ako prebieha, ako sa na neho pripravit. A najma! Kto tam bude s tebou a vytvori ti tie podmienky.
Najviac krasny porodov je doma alebo s dulou. Preco asi? Lebo su to vedome mamicky, ktore vedia do coho idu...aj ked je to prvykrat...ako to bolo v mojom pripade (a nie, nebolo to uplne bezproblemove).
Za mna je porod nadherny nomemt zrodenia.

mamusa34
15. máj 2021

@lydia029 to máš len teraz takí pocit ale počkaj 🙂keď už sa bude pýtať malé na svet to budeš šťastná ako blcha že už ho budeš mať pri sebe . Úplne ti bude jedno čo ako😁teda píšem podľa seba ako som to cítila ja .

noami12
15. máj 2021

@lydia029 ja som po pôrode necelé dva mesiace, bála som sa aj ja. Najhoršie na pôrode bolo to, že som mala veľmi bolestive kontrakcie celú noc, som myslela ze to nikdy neskončí bola to nekonečná noc, samotný pôrod už bol vykúpenie. Až na to ze mi nešlo vôbec tlačiť aká som bola vyčerpaná z celej noci. Ako hovorí väčšina, že keď dostaneš dieťa do náruče na bolest zabudneš, ja som to tak veru nemala zotavovala som sa 2 týždne z veľkej bolesti a to som mala iba 2 šitia. A malička nebola žiadne sumo, mala 47 cm a 2750g. Ale najlepšie je nestresovať sa popredu, ja som tiež sa bála a čítala ale nakoniec som si povedala ze to neovplyvní, lebo dieťa si dom vo mne nepostaví.. Ale aj som sa tešila že už iba pár minút a budem s nou 💓 tak vďaka tomu som všetko prekonala ľahšie

mamamasama
15. máj 2021

@krisbar 😍😍😍

zuzka38
15. máj 2021

@lydia029 dolezita je velmi priprava, kazdy sa boji neznameho, avsak cim lepsia priprava tym lepsi/krajsi porod.. bolest je "len" pocit, ktory sa da predychat... odporucam predporodnu kvalitnu pripravu

kiki68
15. máj 2021

Necitaj to, vsetko su iba niekoho ineho porody. Nie ten Tvoj. Na co Ti budem opisovat moj porod, ked Ty mozes mat uplne ine telo, iny cas a priebeh porodu. To je ako citat si ine knihy, ale ani jedna nebude o Tebe

diaalex
15. máj 2021

@lydia029 ja som sa každopádne chcela vyhnúť šitiu, cvičila som s aniballom, bola som bez zranenia 🙂 bolia kontrakcie, tak po 30min som požiadala o epi, aby som nestratila silu neskôr tlačiť 🙂 od príchodu do nemocnice pokým sa narodila dcérka trvalo to 4h 50min 🙂 sú veci ktoré vieš ovplyvniť

lienka.7
15. máj 2021

@lydia029 odporucam ti nic necitat... kazdy porod je individualny. Ja som mala uplne pohodovy, aj sitie sa dalo... kamoska predo mnou 3 nesiace tazky, kliestovy, sili ju vyse hodiny.
Keby mi toto povedala dporedu, s prepacenim sa dototo od strachu.
Povedala mi len ze to dam a zvladnem 👌
Presne tak ako ty 😊 ver mi, ked budes drzat male v naruci, vsetko ti uz bude jedno...
Drzim ti palce ❤❤❤

ivka21
15. máj 2021

Každý pôrod je iný dakto ti povie ze sú hrozne kontrakcie dakto že už pôrod. Treba sa na to vykašľať myslieť pozitívne mňa to čochvíľa čaká pijem malinik, lanové semiačka a idem aj anibal za pár dní skúšať. A áno je dobre mat aj epidural už vybavený aj keď ho nevyužijes nikdy nevieš. A hlavne sa snažím na to nemyslieť keď to príde prežijem.

andrejka1974
15. máj 2021

Ja mam za sebou 6 porodov pri poslednom som si dala epiduralku a konecne bol porod taky aky som chcela

wewe7771
15. máj 2021

@lydia029 ahoj. Rodila som jedno v porodnici v cesku a jedno doma. Ano, porod boli. Teda, ak ti daju epidural (ako som mala pri prvom), tak citis skor silny tlak, sitie moc neboli, je to vpohode znesitelne. Bez liekov porod boli, boli dost, ale je to nieco na co sa ani nepripravis a v momente ked z teba dieta vylezie uz aj vsetka bolest opadne a o par dni si na nu nespomenies. Poviem ti, ze ked mi chirurgicky trhali zub mudrosti a mohla som si kvoli dojceniu dat len ibalgin od bolesti, bola to tak 10x vacsia bolest ako porod... Hlavne klud, neboj sa bolesti. Cim budes viac v klude a vezmes to ako to pride, tym to bude rychlejsie a menej bolestive

ledgerka
15. máj 2021

Hlavne nedovol sitie bez umrtvenia, niekde sa v tom asi vyzivaju kedze sa toho vacsina zien viac boji ako porodu.

zuzkacik4
15. máj 2021

Na to, aky naozaj je, prides az ked porodis...odporucam zbytocne sa tym nezatazovat a necitat vela..nezmenis to a ani neovplyvnis...v kazdom pripade, stoji to za to..teda aspon podla mna..vela stastia 🍀🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre