Ricínový olej na vyvolanie pôrodu

17. mar 2023

Viem že niekde sa píše o ňom, skúšali ste ho niektorá ja som 35tt ja už nevladzem 😭😭mám dve malé deti doma zavedený pesar neskutočne tlaky :( myslite žeby mi to pomohlo vyvolať porod ?? :( nesúďte ma :(

heidy222
17. mar 2023

35 týždeň je príliš skoro, ano bábo môže byť úplne ok, ale môže mať nízky cukor, problémy s pitím, stojí to za to riskovať? Najlepšie počkat do 38 týždňa

kleopatra114
17. mar 2023

Chces riskovať zdravie svojho ešte nenarodeného dieťaťa ?! Nie , nepomohlo .

kiki68
17. mar 2023

Toto neriskuj ani omylom. Ked mas nejake tlaku tak smer nemocnica a nie skusat hovadiny

luga_luga
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
17. mar 2023

@kiki68 už som im vravela na poradni ze mi to proste vadí a tlači ma to , lenže oni lezte lezte .. lenze musím fungovať keďže mám dve deti .. a bola som aj na kortikoidy na vyvinutie pľúc .. takže sa nebojím žeby som šla 35tt keďže vážne mi je na nic .. sama som na nich od rana do večera ..

katarinka89
17. mar 2023

Čakala som nejaký 40+ týždeň ale zostala som ako obarena keď som zbadala, že si len v 35.....to už ten mesiac nevieš vydržať? Aby sa ti to potom nevypomstilo, keď budeš musieť za predčasné narodeným bsbom behať 2 mesiace do nemocnici....rozmyslaj

katarinka89
17. mar 2023

Máš aj muža zrejme, nemáš byť na deti sama a treba sa s mužom dohodnúť a nie to riešiť takto. Keby to bolo v pohode, tak by ti to sam doktor navrhol.urcite to nenatahuju len koli tomu aby si ty trpela.

autor
17. mar 2023

@heidy222 snažím sa naozaj :( lenže citala som že boli aj pesar keď sa vyberá .. vôbec nemám pocit žeby počúvali mne ale šli stále podľa lekárskeho hľadiska .. moja teta porodila kedysik 33 tt predtým takéto vymoženosti neboli .. dať dieťaťu kortikoidy .. a je tu zdravý. Snažím sa nechcem to robiť a už nie ublížiť vedome .. 😭 len už neviem ako

autor
17. mar 2023

@luga_luga ďakujem 🙂

autor
17. mar 2023

@katarinka89 muž je v zahraničí , takže som sama áno . Bohužiaľ ..

autor
17. mar 2023

Pesar mám zavedený od 3.3 od 29 tt myslím si že už dom vydržala dost hádam nebudem svoje teplo trápiť bolesťami zo spodu .. proste každý raz im to poviem .. len mne sa naozaj neda ležať cele dni áno keď ste prvorodička a nemáte čo na robote cele dni ja mám dve deti domácnosť a naozaj mi nemá kto pomôcť .. ďakujem za rady , súdiť sa budem sama 🙂 🙏🏻 nemusíte ma súdiť vy pýtam sa či vám pomohol .. nie aby ste mi dávali rady či som okej ☺️

katarinka89
17. mar 2023

Tak popros mamu, svokru, niekoho za peniaze- aby ti aspoň polovicu veci vypomohol.....ja viem co je to byť sama s deťmi, ja som už niekoľko rokov sama od rána do večera na 6 deti a v každom tehu to tak bolo. Tiež mi bolo všelijako, tlačidlo a pichalo, som myslela ze mi vyjde aj ušami, ale ta psychika robí veľa.musis sa nastaviť nato, že už len chvilu

autor
17. mar 2023

Myslite že keď budem trvať natom aby mi ho vybrali výberu ho ?

autor
17. mar 2023

@katarinka89 mamina chodí do práce od rana do 8 večera , svokra ma 75 r určite jej nebudem vesat deti na nos keď sú živé a behajú 👊 ďakujem .

katarinka89
17. mar 2023

Ty vieš najlepšie čo je pre teba a babo dobre, 🤷‍♀️
Ten ricinovy sa dokonca neodporúča ani ženám bez pesaru....

autor
17. mar 2023

@katarinka89 a čo sa stane keď ho mám zavedený ?
Veď len ma preženie .. či a vyvola porod …

anjelicek26
17. mar 2023

35.tyzden je skutocne skoro. Mlada sa tak narodila, dva tyzdne v inkubatore, zle dychala, nepriberala, zltacku dostala, mne sa mlieko zle rozbiehalo (az na siesty den), bola som pri nej, deti dva tyzdne teda s muzom sami, to tiez neni dobry napad... deti doobeda skolka/skola a poobede si zaplat opatrovatelku na tie 3 tyzdne kedy este minimum ma to male byt v brusku nejako financne poskladate...

Nerob blbosti a neexperimentuj. Keby si 40+tyzden tak ti kludne napisem recept na ten kokteil, ale takto nie.

simona20201309
17. mar 2023

Neprezenie len teba ale môže aj bábätko a prvý krát sa pokaka ešte do plodovej vody, ktorej keď sa napije, tak zomrie. Tak čo, skúsiš to aj tak?

anjelicek26
17. mar 2023

@simona20201309 povedzme moze dostat masivnu infekciu a ako prve mu bude stekat infuzia s antibiotikami. Ked to zle nadavkuje, tak ten scenar nie je vobec taky nerealny :(

autor
17. mar 2023

@anjelicek26 koktejl si viem vygooglit aj sama 🙂 ale ďakujem ❤️❤️🙏🏻

simona20201309
17. mar 2023

@anjelicek26 tak tak, riziko tam je. Ja som rodila koniec 42t, tiež som už skúšala všetko a keď som kupovala ricinovy olej, lekárnička ma okamžite upozornila, že ak to chcem pre seba, tak mi ho ani nepredá. Nevedela som.... už viem a chvalabohu, že som natrafila na takú skvelú lekárničku.

katarinka89
17. mar 2023

Neviem co konkrétne sa tebe môže stať, fakt netuším, ale ten pesar ktorý máš je nie štandardná situácia, tým pádom je to o ti horšie. Na teba to môže zapôsobiť napr: dostaneš také kontrakcie, že nestihneš ani sanitku volať, kŕče, vracanie.....ja neviem či to len my tak zvelicujeme alebo to ty tak zlahcujes.....

autor
17. mar 2023

Ďakujem za každý názor 🙂

mimi3008
17. mar 2023

Nechcem tomu verit, ze je to pravdiva tema😫😫😫

kiki68
17. mar 2023

Musis ist cez bolest zial, nikto to vyvolavat asi nebude bez dovodu. Ja som mala tiez velke bolesti a vyvolat do 40tt odmietli tak ako tak. Jedine ze by bol naozaj dovod. Ich nejaka bolest nezaujima zial. K detom nemas niekoho z kamosov, rodiny? Ja len ze aby si potom nemala este vacsie starosti s babatkom ako teraz s tou bolestou. Ten ricinovy olej vyvola tazke hnacky a tym moze vyvolat stahy. Aspon mne to tak bolo povedane.

ivka21
17. mar 2023

No to určite neriskuj radšej počkaj tých pár tyzdnou ako potom mat choré bábätko a to už tobôž nebudeš mať čas na tie dve predtým. Fakt myslím ze to za to nestojí. Drzim palce aby si to zvladla

autor
17. mar 2023

Ďakujem 🙂

whatever1
17. mar 2023

Nemoze sa muz vratit domov na par tyzdnov? Mala by si lezat a oddychovat, si vycerpana. Ak muz nemoze tak si zaplat vypomoc, neaku pani co ti pride na par hodin denne pomoct s detmi a domacnostou. Bude to rozumna investicia aj keby to malo zasiahnut rodinne uspory. Mama by si mohla vziat dovolenku. Myslim ze mas viac moznosti, nerozumiem preco zvazujes tu najhorsiu.

bluka2
17. mar 2023

2x pomohol, porodila som 2x v ten deň, ako som si ho dala. Ale bol to 41.tt

bluka2
17. mar 2023

@simona20201309 to je blbosť. Ja som si to dala 2x, v oboch prípadoch úplne čistá voda, ale je pravda, že obe po pôrode sa za krátku dobu vykakali

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre