Pesar v 32. týždni

vojtasova
12. mar 2023

Maminky ahojte, nakoľko som ležala v nemocnici a mala som krátky krčok , rozhodli sa mi zaviesť pesar ( len proste ma to tlači zo spodu , a pichá ) dosť mi to prekáža snažím sa vydržať. Nemáte skúsenosť kedy vám ju vybrali 35,36tt? Keďže mi hrozil predčasný porod , preto došlo k zavedeniu pesaru. Len mám doma dve deti a ťažko sa mi funguje cítim sa ako hroch snažím sa vydržať ďakujem 🙂 za rady 🙂
Tvrdnutia bruska mám ( poslickovia čo je klasika ) len tlaky a pichanie zo spodu mi dosť prekáža 🙈🥹) ďakujem

mariamisko
14. mar 2023

@vojtasova ja som mala od 30tt pesar a ja som ho citila najviac ked mi na velku trebalo...vyberali mi ho v 38tt dost to bolelo...inac ste z kosic ? Mne v starej nemocnici ho dali a vsetci lekari z ostatnych nemocnic to odsudzovali...

vojtasova
autor
15. mar 2023

@mariamisko nie som z Oravy , no už neviem ako .. to vydržať .. myslite že môžem poprosiť to dať dole ? Alebo ja neviem .. len sa bojim že porodim potom skoro:/ keď mi ho výberu keďže som malý tt ..

mariamisko
15. mar 2023

@vojtasova a lekar pri kontrole povedal ze je dobre zalozeny ?? Lebo to by vam tak nemalo prekazat...uz od zaciatku mate ten rovnaky pocit?? Moze ci sa neuvolnil

vojtasova
autor
15. mar 2023

@mariamisko lekár ma zo spodu nevyšetroval zaviedol mi pesar 3.3 pred prepustením z nemocnice domov a pri poslednej kontrole mi zaviedol sondu len to je cele .. krčok bol 22mm , len proste vysvetliť im že mi to vadí a pichá ma to zo spodu mi príde rozprávať do nemého 🙈😳🙏🏻 myslite že keď budem naďalej hovoriť že mi to vadí , tak že mi ho výberu ? 34tt,35tt? Kebyze vydržím ?

mariamisko
18. mar 2023

@vojtasova a preco vas nekontroluju?? Ja po pesary som chodila kazde 2 tyzdne na kontrolu az do porodu a kontroloval zo spodu ma stale ci drzi...ja som tiez citila ze mi nieco vadi z dola ale nie tak ako vy opisujete...pesar si zavadzaju aj zeny pred pohlavnym stykom aby neotehotneli zas nemozu ho tak citit ako opisujete vy ved by si to ani nevychutnali...a neupla ste sa vy velmi na ten pocit ??

terry658
18. mar 2023

@vojtasova ja som pesar používala pred tehotenstvom a jedna značka mi spôsobovala presne tieto problémy. Kontaktovala som výrobcu a povedal, že to rozhodne nemá bolieť a mám ho prestať používať.

mariamisko
18. mar 2023

@terry658 a lekar co nato ked ste vraveli o tych problemoch??

terry658
18. mar 2023

@mariamisko lekárovi som nevravela nič. Mala som voľnopredajný

vojtasova
autor
19. mar 2023

Dnes som 33t neviem kedy ho zvyknúť dávať dole no hovorím im to myslite že mi ho dajú na moju žiadost dole ?

mariamisko
19. mar 2023

@vojtasova dost taky podtlak vznika pri vyberani ...ja by somna vasom mieste aspon do 35 tt vydrzala este sa vyvija babatko a od 35 tt uz len pribera a uz aj ak porodite tak nebude to vazne ako do 35tt....dajaku silu este najdite a vydrzte s myslienkami na babo aby nebolo predcasniatko...

vojtasova
autor
19. mar 2023

@mariamisko myslite že mi to dajú dole 35tt?

mariamisko
19. mar 2023

@vojtasova mne ho chcel dat dole lekar v 36tt uz ked som nastupila do nemocnice kde som si vybrala rodit...ale neslo mu to nejako dat dole tak to nechal tak a vybral mi ho o tyzden v 37tt...a na kolko ste otvorena??? Ja som sa v 30tt otvorila na 1 a pol prsta

mariamisko
19. mar 2023

@vojtasova myslim ak budete naliehat ze chcete v 35tt si to dat vybrat tak lekar nemoze nasilu vam to nechavat...to je vase rozhodnutie a musi akceptovat...a pri tych 2 detickach ste sa neotvarali??? Ja som sa pri druhom otvarala a teraz som opat tehu este iba 9tt no lekar mi vravel sa dat preventivne zosit...

vojtasova
autor
19. mar 2023

@mariamisko no neviem kedy mi to dajú dole 🫣🙈zajtra idem budem sa pýtať koľko váži malý a dokedy mi to módna nechať 👊👍🏻

vojtasova
autor
19. mar 2023

otvorena .. ja mám len krčok 22mm tak neviem .. že čo ..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre