Chcem odmietnuť rodinné stretnutie s mesačným bábätkom

5. okt 2022

ahojte, porodila som pred 2 týždňami. o dva týždne budú v dedine kde býva manželov dedko hody. Majú takú tradíciu, že sa tam vždy stretne celá rodina a robia domáce kačacie hody. Svokra má 4 sestry a dvoch bratov každý má už deti a vnúčatá tým pádom nás tam vždy býva okolo 40. Svokra mi už aj tesne pred pôrodom stále hovorila ako sa teší, že tam spolu pôjdeme, veď to je tradícia každý rok sa tam chodí, no ja som proti tomu malá bude mať 4 týždne nezdá sa mi vhodné nosiť ju medzi toľko ľudí. Povedzte som ja precitlivená alebo nie. Svokra ide stále svoje ako sa všetci na malú tešia ako ju chcú pestovať, že aspoň na dve hodiny aby sme prišli. No mňa desí práve táto predstava ako si ju tam všetci budú chcieť brať na ruky a podobne a pritom ani ja sa necítim po pôrode celkom fit. Manžel je tiež proti tomu aby sme šli len svokra o inom nehovorí každý deň aj dva telefonáty ohľadom tohto. To fakt sa bežne chodí s takými malými bábätkami medzi ľudí?

svokrinjazykmonika
6. okt 2022

Na svokru sa prosím ťa vyser a ona nech je urazená koľko chce, aj celá rodina. Jasné že tam nechoď medzi toľkých ľudí s bábätkom a v šestonedelí. A chválim manžela že je na tvojej strane. 👍 Aj tu v komentároch sú asi všetci na tvojej strane tak nie že sa necháš zmanipulovať a pôjdeš tam proti svojej vôli. Pekne aj mužovi prečítaj komentáre, pravdu máte vy dvaja.

zuzinka888
6. okt 2022

Niekto chodi niekto nie. Treba jej uz teraz razne povedat ze nepojdete. Jednak ty a babo potrebujete este cas. Chapem ze sa chce svokra popysit svojim vnucatkom( vyrieste to fotkami a videami) ale podstatne je aky mas nazor a pocit ty s manzelom. Teraz prichadza obdobie kedy budete musiet robit to co chce babo a prisposobit ja jeho potrebam a poziadavkam a nie svokrinym.

domca1408
6. okt 2022

no každá matka inak...ale moje kamošky čo už majú deti tak prvé návštevy vôbec začali oni príjmať doma postupne nie všetci naraz ale jeden deň sme došli dve na druhý deň zas druhé dve...a aj to tak po mesiaci. šestonedelie podla mna nie je len tak...ty sa dávaš dokopy...s bábom si vytvárate režim spoznávate sa a zrazu drb milion ľudí...nešla by som...aj další rok budú hody...

luccija
6. okt 2022

Nie, nesla by som.Budes nervozna vsetci ju budu chciet pestovat, nebude mat svoj klud ani ty.
Chodte potom neskor na mensiu navstevu

tatiana1329
6. okt 2022

evidentne ste obaja proti co je fajn ze drzite pri sebe a osobne by som tiez nesla. aby si podavali mesacne babatko z ruky do ruky, to urcite. teraz je chripkove obdobie potrebujes aby ti niekto malej predal soplik alebo kasel? na svokru by som sa zvysoka vies co. raz som tak dala na svokru a par dnove babatko som zobrala k nim aby ona bola s malym lebo nechcela prist a lutujem to doteraz. zostante doma, pojdete buduci rok 🙂

nikpa
6. okt 2022

Tiež by som neisla. Kto to nepochopi, nech si trhne. Ešte k tomu toto počasie jesenné, plne chorob. Dobre vám bude doma alebo vonku na prechádzke. Také malé bábätko ozaj nepotrebuje aby si ho tam podávalo 20 ľudí, dýchalo na neho a oblapavali ho tam všetci lebo šak je chutné a zlatucke...

miriam11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mamelka
6. okt 2022

@veronicka88 no ja sa viem vcítiť do druhej strany. A ja už ani druhu stranu neriešim a ich názor.
Mala som vytknute, že Máriu nechcem ukazovať 😂 ja,ze aha pozri do kočíka. Problém je ten,že ľudia sa naucili to dávať z rúk do rúk,keď dieťa spi do neho vŕtať,, nespiiii,,(to som si ústa otvorila a bolo mi jedno ci sa urazia) ľudí sa dištancujem. Bola som sama na SK a nemala som potrebu behať na návštevy ešte povedali,,keď sa budeš nudiť prídi,, no ja som sa nenudila😂 zoradila som 1860ks fotiek, usila čelenky,čiapky, upratala komplet dom, dvor, spajzu,mala som sliepky a kacky, na 2x som robila šípkový džem.
A celkovo po všetkom čo som si vypočula na moju adresu ani sa za rodinou nejdem pretrhnut.

danieladeley
6. okt 2022

Ked ani ty, ani manzel nechcete ist, nechapem, na co este diskutovat. Tiez by som nesla.

elizabet173
6. okt 2022

Anka by ma nenapadlo tam chodiť, hody budú aj o rok, nie je to svadba jedinej sestry, aj tam by som išla len na sobas

rivini
6. okt 2022

Pozri, ja mam aktualne doma aj napriek velkej opatrnosti 8 mesacne dieta s covidom a nie je to sranda…pozerat sa na to, ako mu tecu hlieny, ako sa trapi. Ja s muzom mame tri davky ockovania a nie je nam nic. Neviem si predstavit, ze by toto malo chudatko 4-tyzdnove. Male babatko v prvych tyzdnoch zivota za mna do velkeho kolektivu nepatri. Ty pri nom budes sediet v noci a cez den ak ochorie, nie svokra, nie tety, nie svagrine, nik iny…

cariad
6. okt 2022

Podľa mňa precitlivelá.
Ja som všetky deti od 2 týždňov, vlastnedruhé a tretie od 8 dní a 3 dni normálne na “School run”, prvá akcia s prostrednou keď mala asi 3-4 týždne.
Tak ale rozumiem prvé dieťa bojíš sa. Rob si tak aby si ty aj bábätko boli v pokoji a spokojné.

zuzi0911
6. okt 2022

Och ,ale tu kacku by som si dála minimálne doniesť 🤤
Asi by som nešla s takým malym dieťatkom...ale to všetko závisí od toho ci sa vies niekde schovať v súkromí atď...napr ja som chodila k starkej...A dcérku som malá kde v kľude nakŕmiť , oddýchnuť si s nou a nechať ju v kľude spinkať....A ja som mohla byť aj s príbuznými....A teda nik sa za ňou nešiel zblázniť,ani ju nebral na ruky atď...proste dospelí ľudia, pozreli sa a bolo...no je oravda,že to nebola žiadna oslava iba návšteva....A je pravda,že nebol covid atd...
Ak sú takí ako hovoríš,tak by som ostala doma ...to ti za to nestojí....A pôjdete inokedy keď sa budeš cítiť lepšie a aj drobcek bude väčší....

biela_sova
7. okt 2022

Stale plati mimoriadny covid stav, nebol ani v lete preruseny. Dieta nema ani 1.ockovanie, imunita 0. Nie. Bodka.

monymony1
7. okt 2022

Nesla by som. My sme si pri prvom dietatku urobili 6 tyzdnov- sestonedelie len uzavrety nas kruh. Samozrejme rodicia nachvilu boli pozriet ale inak nik. Ak to takto citis tak sa vykasli nato co kto hovori a urob si to tak ako to ty citis.

viky173
7. okt 2022

ved nemas vlastny rozum? chces ist? Nie! Tak zostat doma a neries ujov, bratrancov, svagrine, svokru a neviem este koho...

mamutka
7. okt 2022

S novorodencom do veľkého kolektívu v čase kedy sa darí virozam by som určite nesla. A mesačne dieťa by som vôbec nepodávala kolovať po kolektíve ako starý fotoalbum, tetky majú fakt blbé napady. Svokra nech si omiela svoje, to prejde. Ešte tam v nestráženej chvíli niekto s oparom dieťa pobozká a koniec. Už aj také prípady boli. Vôbec sa nestresuj rodinou. Podstatné je, že manžel to chápe a ty máš zdravý rozum

sibrez
7. okt 2022

Ja som minimálne 6 týždňov držala oboch synov len v rámci úzkej rodiny. Ja by som do 3 mesiacov asi ani nešla na svadbu alebo inú udalosť. Ale viem že chodia aj s takými malými. Je to na preferencii a dohode rodičov bábätka.

veronicka1901
7. okt 2022

Veľmi sebecké od svokry, že ťa v podstate takto nepriamo psychicky vydiera. Nešla by som. Najmlai dcérka ako mesačná chytila covid (prostredná dcéra priniesla zo školy) a nebola to žiadna sláva, sadlo jej to na trávenie ☹️.

julca92
7. okt 2022

Ja by som určite nešla 🙈

vikus14
7. okt 2022

Nechodte, vsade su teraz chori - aspon u nas, este aj kiahne sa siria. Urcite by som nesla, svokra sa moze aj na hlavu postavit 😃 a mozno prave preto som v nemilosti, ked som bola tehu akurat zuril covid a odmietala som sa stretavat, odvtedy sa nebavime, nesla to pochopit. A to rebelka nejaka zas nie som, iba opatrna. Aj ty musis byt s tak malym babom 🙂 hodov aj oslav este bude 🙃

lessiie
7. okt 2022

Ano bežné sa chodí s takými malými deťmi medzi ludi ak je s tým matka ok. My sme mali krstiny keď mala dcera 2 týždne ale ja som s tým bola v pohode... ak s tým ty a manžel nie ste stotozneny tak tam proste nepôjdete 🙂

mimi2120
7. okt 2022

Ja osobne by som s takým malým bábätkom nešla, hlavne keď tam budú škôlkari.

lunademonica
7. okt 2022

Nechod. Ja by som tiez nesla. mas vyhodu ze manzel je na tvojej strane. Nie je zdrave aby tak male miminko vsetci obchytkavali. Budu hladkat aj po tvaricke, po ruckach ktore si zuzle... Budu na neho dychat bacili, no fuj. V ziadnom pripade. Nenechaj sa tlacit

katrinka8
7. okt 2022

Ja osobne by som nešla, zvlášť nie koncom októbra s novorodencom medzi 40 ľudí. Všade okolo sú virózy, chrípka, covid (normálne fungujeme, chodíme do práce a do školy, aby si niekto nemyslel, ale nemáme doma novorodenca ani inak ohrozené osoby). Okrem toho teda, že šestonedelie.

helen334
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzanockamt
7. okt 2022

Je to tvoje rozhodnutie, ja som nebola precitlivelá, so 7-dňovým som cestovala busom, s 2-týždňovým na návštevu k rodičom (autom cca 50 km, bolo nás tam na návšteve 10), s mesačným som absolvovala veľkú oslavu (cca 20-25 ľudí v podniku). Bol február. Pohoda, všetci sme všetko zvládli. Lenže to už bolo druhé dieťa, takže sim veľa vecí inak brala.

daniela2303
7. okt 2022

Ja by som urcite nesla! A ked je este aj manzel rovnakeho nazoru tak nemate co riesit!
Okolo nas su momentalnr vsade vsetci uspopleni chori urcite s 1m by som nesla..

majka1921
7. okt 2022

Urob tak ako to citis. Je jedno, co si kto mysli - pozri aj tuto v diskusii s tebou niektore zeny suhlasia a niektore ta nazvu precitlivenou.
Ja osobne by som nesla. Mozno keby bolo leto a nejaka garden party, na hodinku by som sa zastavila a babo uviazala do satky/nosica a uspala. Neverim ze by sa niekto odvazil ti po nom sapat :D ale teraz je mega vela kadejakych viroz, neriskovala by som.
Neviem, zeny to kedysi mali naozaj lahsie v tomto smere. Sestonedelie bola priam posvatna vec. Uplne prirodzene od tej zeny nikto nic nechcel (mimochodom tie reci ze po porode hned na pole su povacsine mytus), doprial sa jej cas na zotavenie. Dnes sa pomaly kazda bude pretekat kde ona skor bola, co ona skor stihla, ako vsetko sama bez pomoci zvladala.... a len stale viac vyhorenych, depresivnych matiek pribuda.

michaela329
7. okt 2022

Nechceš, nechoď - bola by si z toho nervná. Svokra nech si myslí, čo chce. Pravdupovediac, svokry si aj tak idú svoje a darmo sa nad tým trápiť.