Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Dieťa a moja teta

kokolinko2425
12. feb 2015

Ahojte som tu nova tak prosim žiadne hlupe komenty Tak volam sa Viktoria mam dve deti 3 rocne Ivanka a 1 rocneho Danka ide o to mam tetu ktora sa do vsetkeho stara hlavne do nas Ivanko je kvoli nej rozmaznany no katastrofa naprik.vcera isla som vecer domov z prace cestou som volala manzelovy ze som zabudla doma penazenku ze treba kupit rozky atd deti vtedy spali tak priatel za mnou vybehol hned pri bytovke mame obcho.dom tak sme vpalili do obchodu kupili co mali a za 5 minut sme mali nakupene a doma no krava som volala s tetou a preriekla som sa ze sme boli kupit vecer veci to ste mali vidiet to rodeo pritom deti fakt spali aj ked sme boli doma ze sme nezodpovedny a neviem co no najhorsie je ze ona ma stale take vystupy boze tolkokrat ked ho zobrala k sebe viete aky bol doma zly hucka ho proti nam neskutocne ze si ho chce osvojit ze nas da na socku myslite ze ked sme rychlo nakupili a sup domov ze nam moze socka zobrat deti neviem o co jej ide ale ja uz nevladzem stale sa do nas staraju v kuse o deti sa riadne starame myslite ze ma ho sancu nam zobrat?a este nieco chcela by som tretie dieta no bojim sa reakcie od nej a starkej uz ked som cakala druheho syna tak chceli aby som sla na potrat neviem co robit aj ked nie sme najbohatsi a mame finan.problemy starame sa o deti a maju vsetko co potrebuju mame rozne dlhy no snazim sa brigadujem priatel je po operacii je to tazke myslite si ze mame mat dieta alebo ak by bolo radsej potrat?ako trpiet

sjuzan77
12. feb 2015

Vitaj na stranke, ale myslim, ze temou moc privetive ohlasy nevyvolas. Nebudem sudit, na to nemam pravo, mozno by som poradila nabuduce zvolit variantu - ty prides domov k detom a manzel potom vybehne do obchodu sam. Je vedecky, lekarsky a inak statisticky dokazane, ze najvacsie percento tazkych detskych urazov sa udeje prave doma, staci sekunda a nestastie je na svete. I ked drobci spali, mohli sa zobudit, nahoda je blbec..
Trocha ma zaraza posledny odsek, ak dobre rozumiem, este nie si tehotna a uz rozmyslas, ci si v pripadnom tehotenstve dieta nechas, alebo pojdes na potrat? Pokial nie si presvedcena, ze dalsie dieta zvladnete, urcite by som pouzivala nejaky druh ochrany.

ivka104
12. feb 2015

@kokolinko2425 ty len dakuj panu Bohu za to, ze mas tetu pri sebe.........dva krat som si precitala tvoj clanok a ver mi, keby som bola na mieste tvojej tety staram sa tiez

cecil36
12. feb 2015

@kokolinko2425 kazdopadne mas odvahu (alebo tu chyba nieco ine?)...nechat doma 3 a 1 rocne dieta....a tejto vete som uz vobec nepochopila "myslite si ze mame mat dieta alebo ak by bolo radsej potrat?ako trpiet" Ved ak nechces dieta, tak si davaj pozor, potrat nie je antikoncepcna metoda.

sosonka28
12. feb 2015

Fu tazka tema

janickacrazy
12. feb 2015

@kokolinko2425 Do tejto situácie by som rozhodne dalšie dieťa neplánovala, ako vravíš máte finančné problémy, dokonca dlhy. Prečo chceš hned dalšie bábo? Ved máš dve ešte malé detičky. Ked ti trochu podrastú, pojdeš do práce, dačo odrobíš, budete na tom finančne lepšie tak potom môžeš plánovať tretie bábo. Takže radšej nejaká antikoncepcia. Čo sa týka toho obchodu, ja by som to nikdy neurobila, ale poznám jednu u nás, čo ráno vodí staršie dieťa do školky a malé ročné necháva samé doma, lebo ved však spí. Nikdy nevieš, čo sa može stať.

alaguema
12. feb 2015

@kokolinko2425 myslím, že nechať doma samé také malé deti je maximálne nezodpovedné. Čo aj na 5 minút. Neviem, či to budeš považovať za hlúpy komentár a je mi to srdečne jedno. K tej druhe otázke sa ani nevyjadrujem.

janinah
12. feb 2015

Nie si nová,inak by si nevedela,že sú tu aj "hlúpe" komenty 😉 Dieťa dokáže behom sekundy ohroziť svoje zdravie aj život,nechať 3 a 1r. samé je vrcholne nezodpovedné,viac nemám čo dodať.

sosonka28
12. feb 2015

Baby len ziadne urazky lebo zachvilu sa tu budu vsetky baby tu pisat kvoli tomu ze hned reagujete prudko prisla po radu nie po urazky no nechavat deti doma je riziko no mam susedku ktora kef jej dieta spi vybehne do obchodu do schranky tak ju tu nekamenujte to by ste museli aj druhe matky neverim ze to urobila len ona a co sa tyka dieta ja by som na potrat nesla ste dospely tak sa tak chovajte

caoli
12. feb 2015

@kokolinko2425 Chces radu?
NIKDY NKDY NIKDY NENECHAVAJ DETI SAME !
Nestastie sa moze stat aj v jednej sekunde.
Tvoja teta pravdepodobe vie, co robi a hovori.

timea7
12. feb 2015

@kokolinko2425 čítala som tvoje riadky viac krát, chápem, že si ich písala asi v afekte, ale som z toho jeleň. Volala si manželovi, ale vybehol priateľ, v podstate to je jedno, len som dúfam pochopila dobre, že partner ti priniesol peňaženku a deti ostali doma samé. Možno už mali obchod zatvárať a ty si nestihla ísť po ňu domov, ale nechápem, na čo ste do toho obchodu išli obaja. Či sa ti moje slová páčia, alebo nie, je to nezodpovedné. Pracujem roky s deťmi v MŠ a viem, čo dokážu počas pár minút, sú veľmi rýchle. Spomínaš tetu, že tvojho syna rozmaznáva, nepochopila som ako. Nerozumiem tomu, ako môže tvoje dieťa zobrať k sebe, ak ty s tým nesúhlasíš.... A uvažovať o treťom dieťati, ak máte finančné problémy, je krajne nezodpovedné. Napadlo ťa, že detičky môžu byť dve? Že sa môže stať, že dieťatko bude potrebovať, aby si s ním bola doma dlhšie ako tri roky? Nie je rozumnejšie pracovať, aby ste sa skôr vyhrabali z dlhov a tretie dieťa mať prípadne neskôr? Otázku, či mať dieťa, alebo ísť na potrat radšej nekomentujem....slovo antikoncepcia ti niečo hovorí?

sashabb
12. feb 2015

@sosonka28 Osobne sa viac pozastavujem nad vetami, mame finančne problemy, mame dlhy ale chcu tretie dieťa 😕 no chcu, uvažuju, alebo to potencialne dieťa beru ako vec, lebo veď urobime si ho a potom sa rozhodneme či si ho vôbec necháme ... ach jaj 😨

dm2
12. feb 2015

trosku mi rozum zastal nad tym čo si napisala, jednak styl tvojho pisania sa mi zda ako keby to pisalo nejake dieťa a jednak aj to čo píses - ak sa takto spravate bežne, nedivim sa že sa do vas staraju...

a ešte by ma velmi zaujimalo kolko mate obaja rokov....?
@kokolinko2425

anelehka
12. feb 2015

ahoj,prepac,ale myslim si,ak som spravne pochopila,mate financne problemy a chces tretie dieta???Uz aj dve su dost,ved su este male,ako by si chcela ist pracovat od troch deti??Priatel chory,ty brigada z coho budete zivit tri deti?Z rodicovskeho prispevku?

digysa
12. feb 2015

@kokolinko2425 A to 3-tie dieta planujes koli......comu??

Aby ste mali viac pridavkov od statu?
Alebo aby sa vam vasa financna situacia este viac zhorsila?
Alebo, aby si mohla nechat aj batola same doma, ked pojdete s priatelom opet nakupovat?

Dievca zlate, pre teba ziadne dieta..... Tvoja gramatika mi naznacuje, ze 3-tie dieta uz bude na vas prilis. 🙄

1 a 3 rocne spiace deti sa nenechavaju same ani na minutu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ak nevies nakupit sama, bez priatela, tak mas mentalny problem.

meluela
12. feb 2015

@kokolinko2425 ked sa naozaj pytas: " mame mat dieta alebo ak by bolo radsej potrat?ako trpiet "
nasetri na vnutromaternicove teliesko alebo sterilizaciu a zatial v tom obchode strcte do kosika aspon gumu

mihula
12. feb 2015

@kokolinko2425 no a ak by si sa predsa len rozhodla pre ten potrat,tak si budes musiet vybavit dalsiu pozicku,lebo zadara to urcite nebude

katarinamarkova
12. feb 2015

@kokolinko2425 idem od konca.......
nie ziadne dalsie dieta by ste mat nemali!
- nie preto, ze nie ste najbohatsi.....takych je veeeela.....peniaze na kvalite rodica nepridaju ani neuberu....ale preto, ze uz len zvazujes potrat....ako preboha mozes planovat tretie dieta, ked sa v jednej vete zaroven spytas, ci by si nemala teda radsej ist na potrat, keby sa nahodou pritrafilo!

otazka: co ma vlastne s vasim rodicovstvom a s poctom buducich potomkov niekto iny ako ty a manzel? co s tym ma teta? a starka? vy s manzelom ste ti co budu rodicmi....neplet ich do toho....podla mna len ich pritomnostou v tomto prispevku obhajujes svoju nerozhodnost, problemy, neistotu v rodicovskej otazke.....

otazka c2: aky preboha dovod ste mali ist do toho obchodu OBAJA, to nemohol jeden z vas ostat pri detoch??? snad nakupit vies...snad aj tvoj manzel bez tvojej pritomnosti vie nakupit.....
3r. a rocne dieta nechat same? preco? ked ste nemuseli? len preto, ze si idete radsej nakupit spolu........nechapem....nepochopim....a ano, toto odcudzujem aj ja!

ano ste nezodpovedni

mirkava
12. feb 2015

@kokolinko2425 to co si napisala myslis vazne? Ako ta moze napadnut nechat tak male deti same? A chces este tretie? Preco? Aby si aj jeho nechavala same doma?

sunshineka
12. feb 2015

@kokolinko2425 no nehnevaj sa,ale ja by som ani paty z bytu nevystrcila pri tak malych detoch.a nemyslis na dosledky?co ak by sa vam nieco prihodilo a nevratili by ste sa?podla mna ste nezodpovedni.mal ist priatel na nakup a ty ostat doma alebo naopak.boze moj,kde mas materske pudy

sunshineka
12. feb 2015

a dalsia vec,ktoru nepochopim.zijete pod tlakom rodiny,mate dlhy,tak preco sa nesnazite osamostatnit,poplatit dlhy a snazit sa,aby vase deti mali aspon zakladne veci,ktore nevyhnutne potrebuju.nebudete zavisli od pomoci inych ludi a bude sa vam lahsie dychat.naco vam je dalsie dieta???tebe sa nechce do prace?

leteku
12. feb 2015

Ja som minule letonechala doma dceru osemrocnu s trojrocnym spiacim bratom, ale dcera bola na skype s mojou mamou, takze ako taky dohlad a samozrejme som bola na telefone. Uz neviem prevo som bezala do obchodu, ale teda poustila som sa aspon takto a to teda islo o dost starsie deti. Tak malinke by som doma nenevhala, radsej by som bola bez vecere.

arabellka
12. feb 2015

nesudim,lebo na to nemam pravo,ale mala by si sa nad sebou zamysliet. Dieta je vzacny dar. A ty mas uz dve zdrave deti. Dostala si od zivota dva vzacne a neopakovatelne dary. A ako narabame so vzacnym darom? S opatrnostou, uctou a zodpovednostou. Nevazis si co mas. Si neopatrna ked nechas tak malinke deti samotne doma. Si nezodpovedna,ked nemate s priatelom peniaze a uvazujes o dalsom dietati a max.nezodpovedna ked uvazujes takej rovine,ze ked tak,ved pojdem na potrat. Za mna NIE! chcela si odpoved, tak to prosim prijmi. Neber to zle, ziadna z nas ti to nepise len preto,ze nema co robit,len preto,ze ti chce ako ty hovoris..pisat hlupe komenty, to vazne nie.Prosim,uz ich nenechavaj same doma a na dalsie dieta tiez nie je teraz vhodna doba.prajem vam vela stastia.

henikav
12. feb 2015

@kokolinko2425 dietatko sa ti moze aj za tych 5 minut zadusit, potom bude neskoro si hlavu buchat o stenu, aj ked spinka, co ak zacne zvracat?? Co ak sa necakane zobudi a bude Vas hladat? vylezie na okno, alebo si inak ublizi? Ja by som teda malu nenechala dlhsie ako par sekund samu ani vo vedlajsej miestnosti a to uz mam vacsie deti, u nas ma starsi brat za chvilku 15, jeho sameho necham, ale malu mu na starost samemu nedam. Vy mate v podstate dve male babatka, myslis ze ked sa jednemu nieco stane, to druhe mu pomoze?

andrejka1974
12. feb 2015

spravili ste velku chybu, tak male deti same nechat nesmiete, mala si zostat doma pri detoch a kaslat na blbe rozky

sue
12. feb 2015

Babule,to snad bude zas len nenaky vymysel s cielom zvysenia citanosti ;) tolke chyby,tolka zadubenost, neopatrnost a nezodpovednost na jednom mieste snad nebudu realita. Verim tomu ;)

bonaqa2013
12. feb 2015

mňa by zaujímalo koľko rokov má pisateľka tejto témy. A môže rovno napísať aj vek toho mládenca s ktorým má tie deti.... A chce ešte aj tretie.

timea7
12. feb 2015

@sue aj ja si to myslím a už dlhšiu dobu, ak som to do viacerých tém písala. Napriek tomu som odpovedala, lebo občas tu riešia absurdné veci aj ženy s foto celej rodiny.

katrinka8
12. feb 2015

@leteku - ale ona nechala 3-ročné a 1-ročné 😠 8-ročné s 3-ročným už je vcelku v pohode, pokiaľ to 8-ročné dokáže byť povahovo také vyspelé, že na to mladšie vie dohliadnuť. Ja mám takú neterku zodpovednú, takže to chápem 🙂

applede
12. feb 2015

@kokolinko2425 NEHNEVAJ SA....ale....to co tu ty splietas ?????? takto uvazuje matka dvoch deti ??????????????????? ....tvoje deti spali chilu same...zodpovednost je na vas ako za vsetko ostatne....a co sa tyka tvojej tety????? buchnem s dverami a bud bude akceptovat tvoje pravidla HRY....kedze ide o tvoje deti alebo dovidenia....ze hucka tvojho syna??? to kde sme toto?????.....tak ho tam nepusti, nedavaj jej ho....... opisovala si len jednu tuto konkretnu situaciu so spankom......z toho tazko usudit....ze ci ti moze zobrat deti????????? .....a po dalsie.....kto ti strazi deti ked ty ako pises brigadujes????? teta??? ...preto sa jej bojis ...lebo mam z toho taky pocit ze ano....hmmm ......pises ze mate zlu financnu situaciu, deti maju vsetko co potrebuju a ty brigadujes????? kde tuto ma miesto tretia dieta....???? ja ti nehovorim ze nemajte.....ale mas 2 malicke deti.....ktore ta plne potrebuju, muza bez roboty...ci maroduje....myslim ze rozumnejsie bude si dat veci do poriadku najskor, stabilizovat financnu stranku aby TY SI SI MOHLA DOVOLIT byt na materskej aj s tretim dietatom a muz zabezpecil pravidelny prijem.....potom nebudes musiet ist na brigady....aspon pokial su deti take malicke.....a vyries si vztah s tetou a ostatnou rodinou....nie je nad klud v rodine.....ALE vo vlastnej...mam otec deti.....

domak2
12. feb 2015

Rozmyslam ako by som asi riesila takuto situaciu ak by sa naozaj stala- idem domov z prace a zabudla som si penazenku (mam mobil)- volam priatelovi ( predpokladam, ze mame na bytovke okna) tak mu poviem nech mi tu penazenku hodi (pokial by uz obchod zatvarali a ja som nemala cas ist po nu hore) a zavolala by som tete a povedala jej humornu prihodu. Muz by bol doma pri dvoch spiacich detoch a ja by som doniesla rozky. Ak by sa mi teta starala do vychovy a vyhrazala sa mi, tak by som ju pekne krasne poslala kade lahsie a dieta jej nedavala. A radsej by som nemala sex, ak by som vedela, ze planujem potrat pripadneho dietata. 😕

Tu začni písať odpoveď...

Odošli