Hnev muža

22. nov 2022

Ahojte.. Je podľa vás normálne keď muž sa nahnevá tak že chce rozbiť telku polame ovládač? Hádka bola úplne pre blbosť... On sa nasral pre hovadinu potom začal výstrajať.. Normálne sa triasol stalo sa to už viac krát možno sa v ňom to nakopilo a takto vybuchol ale tak podľa mňa to normálne nieje.. Momentálne sa ani nerozpravame ako on je inak úplne v pohode len keď sa nahnevá je to fakt masaker -_- po hádke sa strašne správa proste sa ho niečo opýtam.. Odpoveď drž pi*u neozvyvaj sa kumne a td .. Zvýši na mňa hlas pritom ja sa pekne snim bavím.. Fakt ma to už prestáva baviť toto
Mame 2 deti.. Oni to majú v rodine ten hnev.. Jeho odo berie lieky na nervy aj mama a podla mňa by mal aj on..

malinoismum
22. nov 2022

Tak ho ospravedlňuj ďalej. Veď hovorím, hodíte sa k sebe 🙂

autor
22. nov 2022

@malinoismum ne ospravedlňujem len píšem ako to je no. Viem že sa tak správať nemá proste

malinoismum
22. nov 2022

Ale ospravedlnujes - aj tým, že “hnev majú v rodine” a aj tým, ako pises že je to LEN raz za 3 mes. A podobne.
Keby sa to stane mne jediný jeden krát, tak to nieje v poriadku, mrzi ma že v tomto prostredí vychovávate deti…
Chudence.

autor
22. nov 2022

@malinoismum tak co by si robila ty?

malinoismum
22. nov 2022

Dávno by som sa na neho vykaslala - pre porovnanie už keď sa pýtaš MNA - na mna si nedovoli muž ani kricat. My mame k sebe uctu…
Áno, aj my mávame výmeny nazorov ale sme civilizovaní ľudia ktorí sa vedia rozprávať v klude a držať na uzde emócie a riešiť veci s pokojom….

malinoismum
22. nov 2022

A pre úplnosť - NIKDY by som na neho nekricala ani ja.
Niesme v cirkuse …. Drz sa

autor
22. nov 2022

@malinoismum ďakujem

ayanamirei
22. nov 2022

@malinoismum teraz prehanas a zbytocne zvelicujes. 90%domacnosti zazije z casu na cas hadku rodicov a aj podla psychologicky je poucne pre deti vidiet konstruktivnu hadku rodicov tj. po hadke prijde riesenie a uzmierenie.

malinoismum
22. nov 2022

@ayanamirei Mna názor psychológov nezaujíma - viem, čo dokazu hádky rodicov urobiť s detskou psychikou…a to je viac ako mudre kazuistiky a vymyslene percenta. Nič v zlom samozrejme 🙂
A dokážu toho vela…Napríklad to, že potom sa dieťa v manželstve snazi, aby tak nikdy nedopadlo.. (som dieťa podobnych pacientov ako tu autorka so superhrdinom)

ayanamirei
22. nov 2022

@malinoismum ale nik sa nebavi o traumatickych mnohonasobnych hadkach trvajucich roky preboha... Bezne obcasne hadky su normalne.

malinoismum
22. nov 2022

Ale my KOMUNIKUJEME a teda sa nepotrebujeme hádať;)
K tvojej poslednej vete v prvom komentári - my hľadáme riešenie ,
aby sme hádke predišli ;) a nie hádku - aby sme hľadali riešenia a následne zmierovali…

viestta
22. nov 2022

@ayanamirei bežné výmeny názorov sú normálne, občas aj zvýšený hlas. Ale nie je normálny ten slovník ani hádzanie predmetov v pominuti zmyslov.

malinoismum
22. nov 2022

@viestta 100% suhlas a doplním, že autorka nehovori o bežných hádkach ale (pre mna) extrémoch

sense
22. nov 2022

Nuž myslím si co niektoré dámy tu, ale to. Počuť nechceš keďže ho ospravedlňuje.
A keďže to majú v rodine tam aj u vás to tak bude, deti vnímajú aj keď sú malé a ponesú si to tiež do budúcnosti ako "normálne" správanie.
Ak je to ozaj raz za 3 mesiace alebo menej môžeš skúsiť keď to na neho príde ostať ticho nezacat sa hádať, nekomentoval to. Len v tichosti zobrať deti a ist do vedľajšej izby. A počkať kým ho Amok prejde a nrprilievat do olej do ohňa.
Ale vždy by som mala v zálohe aj plán B, aby raz miesto televízora nehodil ovládač do niekoho z vás a neublížil. A pamätaj rany na psychike bolia vždy dlhšie aj keď ich menej vidiet

lentak1223
22. nov 2022

A ja sa priznám, ja som nervák. Niekedy mám problém spracovať emócie a potom príde taká vnútorná zlosť, ťažko sa spracováva. Keď som bola malá a vrátila som sa z nemocnice...3 roky nevedeli, čo so mnou doma...také hysáky som mávala, potom sa to upravilo, ale v puberte to tak nejak vyskočilo. A nie, nie som z rodiny, kde sa kričalo..skôr sa u nás málo hovorilo o pocitoch...alebo sa nechápali? Takže mňa naštartovali deti k aktivnej zmene. Keď príde hnev, nech ide von...nemusí sa ísť prejsť, behať...nech ide do lesa hoc aj kopať do stromov...a podstata je predchádzať. Mne naozaj pomohlo pravidelne behať a zmeniť stravu. Viem sa načeriť ešte aj dnes, ale to je fakt málo a už tam nie je tá neovladateľná zlosť. On musí chcieť a prísť na to, čo mu pomôže, ide to, len to musí riešiť. Ak sa nevie sám naštartovať,tak psychlóg alebo nejaky coučing. Držím prsty.

boldo87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
julie19
22. nov 2022

Nie nie je to normálne … ja mám muža nervaka (keď sa vytočí najlepšie naňho nehovoriť) ale v živote nerozbijal telku a nelamal diaľkový ovládač 🙈 maximálne tak kričal a búchal dverami … odporucam ti porozprávať sa s ním o tom keď bude mať takú tu “ospravedlnujucu chvíľku” keď si bude spytovať svedomie že ako to on vidí či je to z jeho pohľadu OK takto reagovať a čo navrhuje aby sa take nedialo … 🤷‍♀️ Možno si prejsť príčiny prečo sa take deje … my sme napr došli k tomu že najlepšia reakcia je byt ticho a nechať jeden druhého vychladnúť, odísť robiť si svoje nevšímať si jeden druhého kým opadnu “vášne” a potom už je vždy lepšie a vieme si normálne sadnúť k problému … naposledy sme sa dohadali večer tak šiel muž spať do obývačky a ráno už bolo dobre 😅

mimi1237
22. nov 2022

Hej, uplne v pohode chlap je to a deti určite nič netušia, ved su slepe aj hluché. Sa preber fakt

derdia
22. nov 2022

Nesnaz sa. Nech idu vsetci do riti. Takytokde sa zena ide posrat a jeho treba lutovat.

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lopka1313
22. nov 2022

@sense ticho odist je najhorsi scenar. V takej chvili ked sa chce nasraty clovek hadat, potrebuje sa hadat. Takze kludne zvysit hlas a tiez vrieskat. Tak si to vyriesite a bude dobre.
@anonym Tiez mam obcas (za 3 roky asi 4x) nervy, ze vrieskam a cela ulica je v pozore a aj obcas nieco hodim... Inak som mila zlata, na chleba ma natriet... Robim to len pri 2 osobach. Moja mama a moj sucasny partner. Dovod? Lebo su ticho. IGNORUJU ma, nepocuvaju, co chcem povedat, a ked im to hovorim normalne, nema to ziaden efekt. Ignoracia to len zhorsi. Lebo kazdy jeden clovek chce byt vypocuty. Ak pocas hadky odides, znamena to, ze series na to, co ti hovori a v nom sa to neukludni, ale ovela viac rozburi. Tak ked je hadka, hadaj sa! Kric! Argumentuj! Len, prosim, nebud ticho, ani ho tichom a kludom neprovokuj. A deti to zvladnu, alebo im kludne vysvetli (idealne nech sa to naucia este pred hadkami), ze aj ked po sebe vrieskate, je to sucast vasho vztahu, s nimi to nema nic spolocne, vy sa lubite, aj ich lubite a potom sa ukludnite a bude dobre. Len nech su vtedy radsej v inej miestnosti. Su aj talianske manzelstva...

nurielka
22. nov 2022

Pri najbližšej príležitosti keď sa bude ospravedlňovať ho pošli na terapiu. Vysvetlia mu tam ako zvládať hnev, aké techniky aplikovať. Áno ma to z rodiny, z detstva, zadržiaval emócie, lebo sa to nesmelo. Tieto vzorce preberú deti a potom tak budú vychovávať svoje deti. Veď idete príkladom. Zatni sa a povedz, že nebudeš žiadne ospravedlnenia prijímať pokiaľ s tým nezačne niečo robiť. Ak nebude chcieť ísť, nech si vyhľadá sám na internete, sú techniky na zvládanie hnevu. A hlavne keď ho niečo štve nech o tom hneď diskutuje, konštruktívne k veci (nie vybuchovat a vrieskať, to skôr či neskôr každý takého človeka opustí). Keď toto deti vidia začnú to považovať za bežné správanie dospelých, to uved ako dôvod.

dadis
22. nov 2022

Ja si myslim, ze hnev je normalna reakcia, kazdy sa obcas nahneva. Ale treba si vtedy, ked je klud povedat, ze ani v najvacsom hneve sa druhym nenadava, ci neublizuje, ci nenici majetok. Chodenie mlciac okolo seba nic nevyriesi...

akbara77
22. nov 2022

Blahoželám. Ďalšia co zistila neskoro, akého idiota ma vedľa seba. Predpokladám, že doteraz bol skvelý.

aurora33
22. nov 2022

Už to bola milionkrat takáto téma: priateľ, manžel, je super, ALE ….. bije ma, pije, nadáva mi, trieska vecami, pohra sa s malým max 15min, sedí na telefóne….. a nie, nie je to normalne. Aj keď je to ako píšeš raz za tri mesiace, nie je to normalne. A potom to ospravedlňovanie takého psycho správania tiež nie je ok.

nurielka
22. nov 2022

Každý z nás sa hnevá, hnev je prirodzený, niekto to nevie ovládať a niekto vie, v tom je rozdiel, ale úžasné je, že sa s tým dá pracovať. No vyhovárať sa, že takto fungovali rodičia, tak môžme aj my, že takto fungujú taliani, tak môžme aj my, nie je ospravedlnenie. Deti vyrastú, budú mať svoje deti, ktoré budú vidieť opäť ako otec alebo matka vrieska a trieska vsetkym a vnútri toho dieťaťa je extrémny stres a strach, ktorý tam uzamkne. Dospeje a opäť ten istý kolotoč. Ten cyklus sa dá zrušiť, prelomiť. Len treba chcieť. Aj toto je len a len o rozhodnutí danej osoby. Ale ty tej osobe môžeš pomôcť aspoň takto. Ak nebude chcieť zostavaju ti 2 možnosti. Ostať. Odísť.

autor
22. nov 2022

@elizabet173 nieje to len k tebe ale všetkých žienkam co to tu píšu.. Fakt sa ne hádame pred deťmi.. Deti milujeme obaja najviac na svete a nechceme im nijak ubližovať ak sme sa aj pohádali tak vtedy keď neboli doma.. Nikdy nie pred nimi ...
A ano mate všetky pravdu.. Ja som chcela nejaké riešenia nie že hneď odísť.. Ja ho neospravedlňujem ze majú to v rodine.. To si zato môžu sami a aj on si zato môže ja som tiež nervak alee nikdy toto nerobím čo on.. Hádam bude chcieť niečo s tým robiť ak niee tak potom budem rozmýšľať nad odchodom... A NEBOJTE sa ak by len raz na mňa zdvihol ruku tak už tu niesom.. Zas až taká blbá niesom..

nika11103
22. nov 2022

Baby baby , kam na tých chlapov chodíte ? Ja som tiež mala všelijaké vzťahy tiež to neboli ukážkovi muži ani ja som sa v mladšom veku nesprávala ako z časopisu , ale v živote mi ani jeden nepovedal a nebavil sa so mnou štýlom drž p… to už by bol b tom momente bývalý … takýmto tempom tá skôr či neskôr udrie a to snáď nechceš .

aurora33
22. nov 2022

Ja si myslím, že aj keď sa nehadate pred deťmi, tak oni to dusno cítia. Deti nie sú blbe, naopak su veľmi citlivé a vnímavé.