Ked otec rodiny veľa pracuje

2veronka7
3. apr 2017

Ahojte maminky... zaujimala by ma skusenost maminiek, ktorych manzelia cez tyzden naozaj vela pracuju. Ze su pocas tyzdna viacmenej na vsetko same. Ze tatino skoro rano odide a vracia sa domov az vecer. Ako to vnimate... ci to velmi vplyva na deti, na vase vztahy v rodine, pohodu... ze ta rodinka naozaj funguje spolu najma iba cez vikendy. Ci ale nie ste obaja tak unaveni zo svojho tyzdna, ze to aj ten cas straveny cez vikend ovplyvnuje. Dakujem 🙂

maslenka
3. apr 2017

@2veronka7 ak je to, že deti otca počas týždňa prakticky nevidia vykompenzované tým, že idú do roka aspoň dva krát na dovolenku, okrem toho počas víkendov sa intenzívne venuje manželke a deťom - výlety, lyžovačky, kúpaliská, alebo len prechádzka do lesa s opekaním, tak sa to dá. Ak sa počas víkendov venuje zase svojím koníčkom, alebo oddychuje, ale bez detí, tak je len prinášač peňazí do rodiny, deti a manželka z toho veľa nemajú. Chápem, že sú situácie že je rodina vo finančnej tiesni a dočasne sa inak nedá, ale ak je to dlhodobé, vzťah otca a detí to určite poznačí.

jana_eyre
3. apr 2017

Neviem ci je to neskoro v nasom pripade, sle ked porovnavam s nasimi susedmi, co su doma o dost skor ako moj muz, tak to neskoro je.. Rano odchadza o 7berie najstarsieho do skolky a vecer prichadza o 18 az 19 kedy ako.. S detmi travi cas aspon tym ze ich umyje, precita rozpravku a zaspi pri nich.. Ja ho o pol 10 budim a sme chvilu spolu, ale casto iba spi na gauci.. Ale cez vikend sa svojej rodine venuje na plno, je s nami a chodievame na vylety, alebo sa venujeme zahrade..

Nebudem aleklamat, sme vystaveni, najma teraz ked mame tri male deti je to pre nas narocne.. Pre muza je narocne najma to, ze koncom roka menil poziciu, ma tam zodpovednost a musi vela premyslat.. A tak to trocha vsetko vplyva, obaja sme nervoznejsi ako predtym, viac sa hadame (dokonca aj on, lebo za 13rokov sa somnou nikdy nehadal, bol flegmatik) ale beriem to tak, ze to je len jedno z narocnejsich obdobi a pejde akonahle posledny troska vyrastie a nebude taky narocny.. (je dost umrncany.., je to sice super dieta ale narocne)

luciahaluskova
3. apr 2017

Môj rano zavedie maleho do skolky na 8mu a potom sa vidia až keď deti idú už spať alebo vôbec lebo príde ešte neskôr,robil takto aj ja cez víkend takže 7dni v týždni ale posledne nedele zostáva už doma a snaží sa trosku venovať deťom,pre mňa je to ťažké lebo ja som vyčerpaná a deti ho vidia malo...stále neprestávam verit ze raz sa to zmeni

amadora
3. apr 2017

@2veronka7 manžel jazdí na kamióne, doma je počas týždňa tak dva večery, chodieva na dva, tri dni preč, príde večer a v noci ide zase preč. víkendy je doma. a vzťah s deťmi majú super, nemám pocit že by tým ten vzťah trpel, poznám rodiny kde je otec doma každý deň a taký vzťah nemajú 🙂 keď je doma vždy sa veľmi tešia, hneď na neho naskáču, on sa snaží im venovať vtedy naplno a majú svoje chlapské chvíľky. cez víkendy býva doma a to sa snažíme vždy niekam ísť, spraviť si výlet, hráme sa spolu spoločenské hry, vždy v piatok máme kino večer kedy si stiahneme nejakú rozprávku, spravíme pukance a podobne... čo sa týka nášho vzťahu, sme spolu 14 rokov a ľúbime sa ako kone stále 🙂 nie je to ľahké takto žiť pre nikoho, jasné že by sme uvítali viac času spolu, ale keď sa chce tak sa dá všetko a nemyslím si že tým musí rodina trpieť

2veronka7
autor
3. apr 2017

@amadora mozem sa spytat? rodinu, babku a pod. mate blizko seba?

2veronka7
autor
3. apr 2017

@jana_eyre a zijete v blizkosti rodiny tvojej alebo manzelovej?

amadora
3. apr 2017

@2veronka7 nie, nemáme. maminky nemáme ani ja ani manžel, svokor tiež jazdí s kamiónom ale ten chodí na turnusy, býva preč aj pár mesiacov. a môj ocino býva 80km od nás. prastarých rodičov tiež nemáme. takže som v podstate na všetko väčšinou sama, môj ocino keď sa mu dá príde a pomôže, prípadne keď je svokor doma

kamilka1986
3. apr 2017

U nás manžel ráno odvezie dcérku do škôlky a domov chodí cca o 17tej, niekedy keď má toho veľa tak aj o 19tej... Prvé ale čo urobí je že sa nám venuje,s deťmi je rád ☺ja som s nimi sama celé dni ale cez víkend si to vynahradzame...Je super keď sme všetci spolu ☺

dominika6
3. apr 2017

@2veronka7 ak sa manžel nezaujíma o deti a manželku,ani cez víkend,kedy má voľno,tak je jedno ako neskoro chodí domov večer..nič by sa nezmenilo..

jana_eyre
3. apr 2017

@2veronka7 nebyvame daleko, ale ich pomoc nevyuzivam, iba ak je nieco akutne, napr ked ma vzali do nemocky, tak sa moji surodenci vystriedali v tom kto daval pozor na deti, lebo muz zvacsa musel do prace.. Alebo brat mi minuly tyzden vyzdvihol syna zo skolky (nasi syovia su aj spoluziaci) lebo najmladsi mal teploty.. Ale take ze ja si idem oddychnut a niekomu dam deti moc nepoznam.. Surodenci moji aj muzovi maju sami relativne male deti a pracuju, otec je invalid, mamu uz nemam.. Svokra dava zvacsa pozor na vnukov od dcer, len raz mesacne ju moje deti vidia, ale aj to je pomoc, nestazujem si.. Resp. Keby som chcela urcite pomozu radi, ale ja ich nechcem zatazovat.. Som rada, ze sa mam na koho spolahnut ak je nieco vazne...

dorottka
3. apr 2017

u nas to dlho fungovalo, ale postupne sme sa odcudzili - cez vikend treba dobehnut cely tyzden, cas s rodinou, plus sem tam aj s kamaratmi, atd atd. Postupne sme zistili, ze mame coraz menej zazitkov/prezitych situacii spolocnych a skoncilo sa to... Ale to bolo az po par rokoch, podla mna, ak je na to clovek pripraveny, vie to ustriehnut, takze vam drzim palce 🙂

2veronka7
autor
3. apr 2017

@dorottka ahoj, mozem aj IP?

siska53
3. apr 2017

@2veronka7 jasne,ze tatino chyba, najma detom,no aj mne a plus da sa povedat,ze cela domacnost je na mne. Este kym som bola doma,tak som aj vsetko pekne stihala,ale take,ze tatinko vezme deti von a ja riadim aci varim,u nas nebolo,este tak ked som bola chora,vtedy ich cez vikend vzal na navstevu.
Cez tyzdem prisli ci aj prichadzaju pomahat moji rodicia.
Ale zas,cez vikendy sme aj chodievali spolu ako rodina,dokocna aj na kratke pobyty parkrat do roka a jeden letny tyzdnovy k moru.
Odkedy robim,tak sa to uz tak casto neda,navyse z urcitych dovodov teraz nechodime nikde a to,ze sa to teraz neda,nas ovplyvnuje,viac stresov,menej relaxu, uz by sa nam oddych zisiel,lebo sme unaveni.
Takze ano,vplyva to,pokial nie je nejaka kompenzacia..

tetapetra
3. apr 2017

U nás tiež manžel robí od vidim- do nevidím. Koľkokrát odchadza aj na 3 dni. Napríklad v stredu ide. Víkendy má volne., Ale to zase som každý druhý víkend aspoň jeden den v práci ja. Sviatky tiež. Zatiaľ mám ranné ako náhle ma budú chcieť dať na zmeny musím odísť. Sme samí, bez pomoci rodiny

bale1rinka
3. apr 2017

@2veronka7 ako sa to vezme, mne moc pomáha cez víkendy, keď večer príde o 19:00 tak mi nachystá na druhý deň také veci ako napr. naškrabe zemiaky,nakrája ich dá do vody nechá mi ich v chladničke, načistí mi zeleninu na polievku, mäso mi nakrája, vysype smeti, umyje riad, nakúpi-lebo dakedy stíha z práce ísť do Billy...cez víkendy varí iba ON ja spím do 9tej...všetko je to o komunikácii a do všetkého ho odzačiatku treba zapájať aj keď je unavený a dlho pracuje, aj ty si predsa unavená a dlho "pracuješ" a keď raz naozaj budeš zamestnanec tak keď prídeš z práce domov,budeš kmitať zasa okolo detí tak nech kmitá aj on...... a nemáme problém...💃

janickacrazy
3. apr 2017

@2veronka7 No moj muž robí každý den 12tky, čiže odchádza z domu o 5:30 ráno a príde večer o 19:00. Máme 3 deti a celá starostlivosť je cez týžden viac-menej na mne, ale teda mne to zase nejak extra nevadí, lebo som doma na rodičáku, takže všetko v pohode stíham. Ked príde muž domov, tak najmladší vačšinou už spí, ale so staršími aspon chvílu pokecá, ako bolo v školke/škole a tak. Cez víkendy mi pomáha či s deťmi či s domácnosťou, umýva okná, drhne kúpeľnu a wcko, kosí záhradu, ide s malým vonku, atd. alebo ideme na výlet. Nemyslím si, že to nejak zle vplýva na naše vzťahy, my sa ľúbime stále ako kone. Nie je to len o tom, koľko času strávite spolu. Moja sestra má manžela, ktorý príde z práce o 15:00 hod každý den, ale čo z toho, ked kašle na nu aj na deti a celý den leží na gauči?

miskamaj
3. apr 2017

@dorottka u nas je to podobne. Len u nas je to stale v tom stadiu, ze si to (zatial) musime ustriehnut. Vikendove 2 dni su strasne malo na to, aby sa dohnal cely tyzden a taktiez, cez vikend si manzel chce troska odpocinut, takze sme museli urobit opatrenia. Zrusili sme navstevy, ktore sa k nam hrnuli cez vikendy (hlavne teda stari rodicia), nakolko nam to narusalo prave ten cas, ked sme mali byt ako rodina spolu. Zatial nam to nejako funguje, no coskoro nastupim do prace aj ja, s manzelom mame rovnaku profesiu, tak sama som zvedava, co sa z toho vykluje.... 😨

janinah
3. apr 2017

žena to zvládne,nájde si systém ako fungovať bez pomoci manžela...ale deti to poznačí,poznačí to vzťah detí k otcovi.otec ich ľúbi ,ale ak s nimi nemá dosť zážitkov,nevenuje sa im bez ohľadu na ich vek resp. venuje sa málo,tak ten vzťah nebude ideálny,tie deti aj v školskom aj v dospelom veku sa budú so všetkým obracať na mamu.Ten otec raz zostarne a deti sa postarajú,z povinnosti isto áno,ale .....je to o prioritách,tie si každý rodič musí uvedomiť sám,či mama,či otec,peniaze do rodiny treba a veľmi,ale nie sú najdôležitejšie.Poznám rodinu,peňazí kopa,len ich nemajú čas minúť ,ešte na nové auto áno,ale na spoločné výlety,zážitky nie,lebo musia?! stále pracovať.A deti rastú a odcudzujú sa,viac sú s kamošmi ako s rodičmi......

stastnablcha
3. apr 2017

ahoj. u nas rano zobere muz deti do skoly a to je asi jediny cas co ho vidia. som na vsetko sama, ale cez vikendy je s nimi dost. ono, je to o nastaveni. pre mna nieje problem ze som na to sama, skor ten chlap vnima negativne ked zisti ze si zena vie poradit so vsetkym a uz ho tak nepotrebuje 🙂

maminuska
3. apr 2017

@stastnablcha je to problém a značný , niektorí chlapi si potom hľadajú ženy "čo ich potrebujú "-

operaphantom
3. apr 2017

Ono mnohi chlapi sa aj tvaria, ze maju vela roboty a potom sedia v robote do siedmej-osmej vecer, ale v skutocnosti tam surfuju na internete aby mali vacsinou pokoj od tej svojej "bosorky" co maju doma. Mal som takych aj v byvalej praci a aj v terajsej. Smutne je, ze maju male deti, takto sa mozu vyhovorit na vela roboty, co je argument co im zena tazko nieco povie....Jeden takyto kolega ma 4 rocneho syna a bezne vysedava v praci do siedmej. Ked ja odchadzam ako vacsina o 17:00, on tam vecne na kompe cita noviny alebo pozera sportove spravy. Niekedy ide do roboty aj cez vikend, aby mal klud od zeny...tiez jej povie, ze ma toho vela 😀

andrejka1974
3. apr 2017

moj muz robi cez tyzden od 5.30 ked ide do prace a prichadza o 18.30 vikendy ma volne, ale ver mi ze vecer si najde cas aj pre mna aj pre deti, mame 5 deti 3 uz velke 23,19,17 a 2 mnsie 8 a 5 pricom najmensia je autistka, ja som zacala tiez chodit do prace chodim na smeny, ale snazim sa mat ranne od 6.00 do 14.00 doma som o 14.45 starsie deti rano sa postaraju o mladsie odvedu do skoly, skolky a ja sa staram o vsetko poobede vsetko sa da zorganizovat a zvladnut

sugarfree999
3. apr 2017

Manzel vstava rano odchadza o siedmej a domov chodi rozne medzi 18:00 a 21:00. Zijeme v zahranici a tam, kde sme sa teraz prestahovali, nemam ziadnych kamaratov. Takze som s malou doma cely den sama a staram sa o nu vylucne ja. Na to som zvyknuta, nejak to neriesim, len mi vadi, ze v praci nesmie ani dvihat mobil a desi ma, ze keby sa nieco stalo, nedovolam sa mu. Inak to ale zvladame a mame pekny vztah. Myslim, ze je to tym, ze som na to bola vzdy nastavena, lebo odkedy sa pozname, my vzdy vravel, ze sa musim zmierit s tym, aka je jeho praca. A ja som z rodiny, kde rodicia tiez chodievali domov neskoro, takze nie je to pre mne divne.

janickacrazy
4. apr 2017

@operaphantom Hmm, tak to je smutné. Moj maká fyzicky, takže nehrozí, aby tam čítal noviny alebo surfoval na nete. Keby mohol, tak príde aj skor, no ale zase by málo zarobil, takže musí byť dlho, máme 3 deti a ja som zatiaľ doma. Ked pojdem aj ja do práce, tak bude robiť menej hodín.

katkakovac
4. apr 2017

Moj muz pracuje od rana do noci, podnika a to sa nedalen tak odlozit na dalsi den. Rano odvezie syna do skolky, prichadza medzi 19:00 az 21:00. Obcas pride skor, ale to zalezi od mnozstca prace. Niekedy su tyzdne, kedy chodi pracovne na 2-3 dni prec, v praci je do 22:00 aj dlhsie. Vsetko phladom domacnosti zabezpecujem ja. Pomaha mi svokor, povaruje malu, kym idem pre maleho do skolky a pod. Ale nic specialne, nerada ho zatazujem nejakym velkym varovanim. Ak potrebujem nieco vybavit, odveziem deti k mojim rodicom ale aj to sa najskor vopred ohlasim. Nechcem ich zatazovat a navyse potom sa moc do nas staraju a to nemam rada. Ak by som nemala pomoc rodicov a svokra, nasla by som si vypomoc. Obcas som to v minulosti vyuzivala, aj na upratovanie aj na strazenie.
Moj muz, ak je doma, detom sa maximalne venuje. Okupe, prebali, navari, da najest. V podstate ma vie 100% nahradit, ak by bolo treba. Obcas sa venuje svojim konickom, ale to sa vzdy dohodneme ako to spravime. Ak chcem ist niekam vecer, nema problem povarovat. Deti ho zboznuju, vie sa snimi zahrat a nemam pocit, ze by jeho nepritomnostou nejako trpeli. Ja stale hovorim, ze jeto o kvalite casu straveneho spolu a nie o kvantite.
My sme si takyto zivot dobrovolne zvolili. Vedela som, ze to bude tazke, ale nemenili by sme. Samozrejme sme obaja unaveni, ale to sa casom zlepsi. Ked budu deti vacsie, bude to jednoduchsie.

meusicka
4. apr 2017

@2veronka7 ahoj, u nas to vyzera tak, ze manzel odchadza rano na 6tu do prace a poobede chodi domov o 17tej. niekedy o 30min skor, niekedy neskor. tiez ked pride tak sa u nas sadne k stolu, spolu sa naveceriame, troska sa porozpravame. potom uz idu deti do vane a idu spat. takze nejake 3 hodinky denne je s detmi + na obed sa vidia cca 30min, co chodia vsetci domov obedovat.
snazime sa to kompenzovat tym, ze piatky poobede uz do prace nechodi a travime spolu vikendy. ale ked tlacia zakazky tak robi aj v piatky cely den a dokonca aj soboty zvykol ist do prace. a zase je moj muz zanieteny hudobnik, takze ak ma len na chvilocku cas, tak sa uz straca v spalni a najdem ho su sluchadlami a s gitarou. casto ma to aj stve, kedze by som bola radsej, keby bol s detmi, niekedy ich za nim aj vyslovene poslem.... aj ked je to mozno hnusne odo mna.
my mame rodinu daleko, zijeme momentalne v zahranici.

@sugarfree999 u nas je to rovnako, volame si s muzom ked ma prestavku, a inac telefonovat nesmie. ale ked uz, tak vie, ze by som ho ani nerusila, len ked je to vyslovene nutne. a tak pokial treba daco hasit, tak sa stalo, ze som mu zavolala. teraz ide dobre pocasie, chod von na detske ihrisko s malou a uvidis ze si najdes znamych. bude to lepsie. pripadne si zisti, ci nefunguje v meste nejake centrum pre mamicky s detmi....

evittam
4. apr 2017

@amadora Pekne si to napísala. Náš tatino pracuje v zahraničí. Je 5 týždňov v práci a týždeň doma. Potom dovolenka cez leto a Vianoce a Veľká Noc. A tiež to cítime tak ako si napísala. A taktiež som na deti v podstate sama - máme už len jednu starkú a strýka. To je všetko.😉

h2
4. apr 2017

@2veronka7 Ahoj, neviem, či spadám do kategórie, na ktorú si sa pýtala, lebo môj muž nielenže pracuje dlho cez týždeň, ale robieva aj minimálne jeden deň z víkendu. Pracuje v divadle (nie, nie je herec, ako si všetci myslia 🙂 , robí technika), takže predpoludnia máva často voľné, sem-tam aj celý deň v týždni, z čoho ale my so synom nič nemáme, lebo cez deň som ja v práci a malý v škôlke. Syna ráno vodieva do škôlky on a to je väčšinou ich jediný kontakt v ten deň, málokedy sa vidia aj večer, väčšinou chodí z práce až okolo 22-23 v noci. Jeho práca má jedinú výhodu a tou sú 2 mesiace prázdnin v lete, keby toto nebolo, už by som naňho tlačila, nech zmení zamestnanie. Bohužiaľ, pomoc zo strany rodiny takmer nemáme, takže bez jeho divadelných prázdnin by sme malého prázdniny nemali ako vykryť. Ale cez "školský rok" je to náročné, väčšinou som so synom sama na všetko, také, že ísť si zacvičiť, alebo von s kamoškami, to takmer nepoznám. ☹

susedka
26. jún 2019

@2veronka7 moj manzel pracuje pomerne vela ráno chodi bud na 6 alebo 7 a vracia sa niekedy o 19 niekedy o 22 hodine. Výnimočne pride aj o 17 tej... niekedy ide aj na 2 - 3 dni pracovne preč. Tiez je vacsinou vsetko na mne, máme jedno dieta, zatial som este doma ale od septembra sa chystám do práce tak uvidíme ... Na manželovi je vidiet ze nie je spokojný kedy chodi domov ,chybáme mu ale mame hypotéku takze momentalne nie je ine východisko. Cez víkendy sa nam ale naozaj venuje obom .... nemusíme chodit len na výlety , dovolenky a aj tak mame krasne strávený spoločný cas ... Manžel chce tráviť so synom cas aj sam tak vacsinou v sobotu doobedu idú niekam spolu iba oni dvaja 🙂 a ja zatial urobím co je potrebne .... je to náročné ale zatial nevidím ze by nas to nejako negatívne vo vztahu poznačilo , mozno len to ze mi viac chyba a my jemu ... verim ze to tak nebude navždy 🙂

2veronka7
autor
26. jún 2019

@susedka vdaka za reakciu. je to momentalne ale uz pre mna trosku pase tema, vyvinuli sa nam veci napokon predsa len inak 🙂 drzim palce, drtze sa a opatrujte 🙂