Mám si nechať priezvisko, ktoré sa mi nepáči?

patka242
23. máj 2015

Ahojte,,začala by som asi takto, som vydatá a mám priezvisko po manželovi ale mne sa to priezvisko strašne nepáči,máme jedného synčeka a bojím sa že keď vyrastie tak sa mu budú vysmievat,chcela by som to priezvisko zmeniť ale manžel nechce on vravy že by sa cítil biť ponížený ak by som to urobila má niekto nejaký podobný problém ?? ,to priezvisko je vidličkova

moni244
23. máj 2015

Na to si mala mysliet pred svadbou a pred narodenim dietata

jankastubka
23. máj 2015

Nemam podobny problem, ale myslim, ze tvoje priezvisko je uplne v pohode, myslim ze sa daju najst aj ovela horsie. Co sa tyka vysmievania, ked deti chcu vysmievat sa budu za hocico. Ja som sa ako mala volala stubnova a prezyvali ma stupel (pri tom som nebola vobec mala), studna a pod.
Uz ked si si ho raz dala tak je to blbe menit. Bolo to treba riesit pred svadbou.

adrika1704
23. máj 2015

ale ved to neni take hrozne priezvisko 🙂 fakt.. uz som pocula aj horsie.. moje baby su po otcovi blažekove a moja teenegerka sa vytesuje ze jej hovoria "blážo"...

vierkac
23. máj 2015

Ale ved to je ake mile! 🙂 Ked budete syna vychovavat ako slusneho a sebavedomeho cloveka, nikto sa mu vysmievat nebude. Ved sa spytaj manzela, ci mal ako dieta s menom problem. Keby z toho mal traumu, urcite by mal iny postoj 😉

mima4
23. máj 2015

vobec si nemyslim, ze mas smiesne ci strasne priezvisko a tvoj manzel ma pravdu. Urcite by som nesla proti nemu.

lucinddas
23. máj 2015

mne sa tvoje priezvisko zda OK. Mam kamosa, ktory sa vola Vrazda, nikdy sme sa mu nesmiali, ani sa mi to nikdy nezdalo divne.....

vroni
23. máj 2015

Tak ja som si nechala povodne priezvisko a moj muz to v pohode akceptoval. Ale keby som si jeho priezvisko vzala a potom si to "rozmyslela", asi by sa celkom slusne urazil. Deti maju jeho priezvisko, tym by som ho nemenila uz vobec. A tiez mi vase priezvisko pripada mile...

mala_hobitka
23. máj 2015

Absolutne normalne priezvisko. Poznam vela priezvisk ktore by mohli mat problem skutocny ale nikto to neriesi. Preco? Lebo ak niekto z deti bude chciet robit posmesky na tvoje dieta tak si najde cokolvek - male/velke oci/usi/pery/prsty/nohy, malo/vela vlaskov, prilis obycajne/normalne/moderne oblecenie, zly/normalny/nobl mobil .... no a takto by som mohla pokracovat. Naozaj tvoje priezvisko riesit nemusis. Nic extra co by bilo do oci.

katka.gzd
23. máj 2015

Najvacsi impulz pre dieta, ze jeho priezvysko je divne alebo smiesne je to ked sa zan hambi vlastna matka...ked vy mu ako rodicia v prvom rade pojdete normalnym sebavedomym prikladom tak mu to nikdy ponizujuce nepride...sak aj jeho super tato sa tak vola...jediny kto z toho spravi dramu pre dieta si ty ak si ho zmenis

lenka110611
23. máj 2015

Ja som stretla tento týždeň p. Nohavičkovú... úplne vážne... a žiadne komplexy nemala keď sa mi predstavovala. Tvoje meno je v pohode, ak sa budú vysmievať malé deti - je to normálne nech by si sa volala akokoľvek, potom to už bude v pohode. Neriešila by som to.

kadri
23. máj 2015

stretla som sa v praxi s roznymi menami na podobny sposob, skor mi pripadaju mile, su take povodne - pilnik, domcek, stromcek, slamka, slivka, muska, kukucka, smiesko... netrap sa tym, deti si najdu hocico, ak chcu a ludia maju aj "horsie" priezviska - zvaleny, korhel, kunda, zmok...

alexandra28
23. máj 2015

Nemyslím si, že je niečo smiešne na tvojom priezvisku. Po výdaji mám priezvisko Šalatová a nemám s tým žiaden problém. Mám známeho ktorý sa volá Haluška a tiež sa mu nikto neposmieva. Pokiaľ to nie je vulgárne priezvisko tak by som si z toho ťažkú hlavu vôbec nerobila. Hoci kamarátka sa volá Vyskupičová a naučila sa žiť s tým priezviskom. Vášho manžela plne chápem, že by mu to nebolo po vôly keby ste si zmenili priezvisko a navyše aj vášmu synovi.

gretta22
23. máj 2015

zisti si na urade, ze ci sa mozes po zmene vratit aj k povodnemu -vidlickova. ked by si si to neskor rozmyslela. hlavne ze sa Ti muz paci, co tam po priezvisku.

ukulela
23. máj 2015

je ti dlho na materskej a rozmyslas nad kravinami? mas normalne priezvisko. pred svadbou ti nevadilo a zrazu hej? nestresuj, nefabuluj a nevymyslaj. prezyvka sa najde na kazde priezvisko.ci bude vidlicka, ci nesrovnal, ci bindas, ci kramar ... myslsi, ze dominik hrbaty ma nejaku traumu zmena? alebo ten podnikatel - pistolnik kuracina. pavel liska, ja so, sastretla aj s menom Bobček a aj Harkabuzik ...

martina833
23. máj 2015

Mirko Vidlička je upne krasne slovenske meno, nemenila by som 🙂

esterba
23. máj 2015

Ja som mala spolužiačku Vidličkovú. V živote mi nenapadlo, že by to bolo smiešne priezvisko, ani som v tomto smere nepočula žiadne posmešky. Náhodou je to celkom pekné. Zober si napríklad celkom bežné (resp. aspoň ja som sa nimi stretla) priezviská Herák a Kokotka. Alebo Strašifták.

bykaterina
23. máj 2015

ja mam spoluziacku kokotkovu a co ma ona povedat ? myslim ze mas uplne normalne priezvisko len robis z toho teater , ked ti nevadilo pred savdbou neviem preco to teraz riesis , ved kolko deti sa vysmieva detom kvôli okuliarom a co maju chodit bez nich ?
prezivku mozu mu dat aka mu prischne a vôbec nemusi byt za tym priezvisko

zandaa
23. máj 2015

@patka242
Ine problemy nemas? len tento ? :O

@bykaterina
Nechcela by som byt jej tatko🙂🙂🙂

sestricka52
23. máj 2015

Ty si vidlickova. Ale ja som hruškova. To mam co za meno, po muzovi. Uz som s tym menom mala problem, ale berem to uz z humorom.

pribinak
23. máj 2015

Tvojmu synovi zelam, aby jeho najvacsi zivotny problem bolo jeho priezvisko a nemusel nikdy riesit naozaj nic vazne

Prosim ta, co potom maju riesit maminy, ktorych deti koktaju, su usate, nosia silne dioptie, su pehave ci tucne, kto sa chceniekomu za nieco posmievat tak si najde hocico
Poznam babu co sa vola Kapustova a dalsia Ciganikova, nikdy nehovorili, ze by mali nejaku traumu z detstva kvoli priezvisku

kitty88
23. máj 2015

Tak na to si ozaj mala mysliet este pred svadbou, lebo to nie je len tak, ze teraz si povies, chcem sa volat inak a voilà... Ked chces zmenit priezvisko, treba podat ziadost na obvodny urad, musia ti schvalit (dovody su napr. ze je hanlive a pod.) a za zmenu sa plati nejakych cca 100 eur. A inak si nemyslim, ze vidlicka/vidlickova je nejake hrozne priezvisko, podla mna uplne normalne, je kopec ludi s horsimi priezviskami a ziju si zmiereni s nimi... Ja by som si urcite nezmenila, hlavne, ked si raz prijala manzelove priezvisko za svoje, necudujem sa, ze sa potom citi tak, ako sa citi...

tinapa
23. máj 2015

No a? Môj syn je Pažítka...

matafen
23. máj 2015

Ja som uz cakala, ze ake hrozne priezvisko mas, ale ved je uplne normalne! Poznam kopec ludi s podobnymi priezviskami - rozne ludske vlastnosti, zvieratka, potraviny, predmety atd. - a neriesia to ani oni, ani nikto iny. Napriklad - Haluska, Kapusta, Komar, Medved, Stehlik, Smutny, Paprcka... Kto sa chce posmievat, dovod si urcite najde! Fakt su ovela ovela horsie priezviska, ktore by som uz riesila, ale tvoje urcite nie je z tych. Ale nechapem, to si sa az teraz zbadala, ze sa ti to priezvisko tak strasne nepaci? Ked si sa vydavala, tak sa ti pacilo? Ved v papieroch na matrike si vyplnala, ake priezvisko budes uzivat po sobasi ty aj vase deti. Teraz je to fakt voci tvojmu manzelovi velmi necitlive a ponizujuce 😒

katrinka8
23. máj 2015

No ženy, toto je téma pre mňa 😀 Moja kolegyňa raz volá: Dobrý deň, pani Hadová, nie je tam náhodou pán Kačica? Neuveríte, ale v ten deň u nás mali spoločné rokovanie páni Veverka, Žabička (obaja z ČR) a Kukučka, nepoznali sa, nechcite vidieť, ako sa zoznamovali 😀 😀 😀 No i čo, zasmiali sa všetci a bolo.
A v našom meste je tiež jeden docent, ktorý sa volá Egon Kurča. Kolega mi spomínal, že pozná človeka s priezviskom Strašifták a tiež že pred x rokmi boli veľmi známi nemeckí atléti bratia, jeden z nich sa volá Manfred, druhý si nespomínam, ale priezvisko Kokot (s prepáčením, ale naozaj sa tak volá).
Priezvisko Vidlička je úplne normálne.

radlinka
23. máj 2015

Vidlicka je v pohode, pokial to neni nejaka nadavka, alebo nieco s tym spojene, tak je to okej. Potom by ste mohli poziadat o zmenu na matrike. Su fakt extremy a hanlive slova, takze pianko. Poznam p. Fera, Joza Vidlicku 😉 a tiez rodinu Kurejevovych a su strasne fajn ludia...pocula som aj Drbohlav a podobne.

terezka1947
24. máj 2015

nevidim nic zle na tomto priezvisku-ak sa budu chciet deti z niecoho vysmievat-dovod si najdu 😉
vsetci sme boli detmi a vsetci sme mali nejaku prezyvku a svet sa nezrutil
a nech by bolo akekolvek-verim,ze manzel sa citi dotknuto,ze zvazujes riesit preizvisko-ste rodina
inak....myslim,ze by bolo horsie,keby si sa hanbila za manzela,za nieco ,co robi...ale za priezvisko?

tykat
24. máj 2015

Pozri mojej mamy strýko si dával meniť priezvisko lebo sa mu nepáčilo Škorec a jeho už dospelej dcére tiež nie...tak dal sebe aj celej rodine krásne priezvisko Trnavský (rodina odtiaľ pochádzala) a tak si teda aj môj dedo (jeho brat) a celá jeho rodina zmenili priezvisko na Trnavský, nech nie sú na východe dvaja bratia s rozdielnym priezviskom. A o pár rokov sa strýkova dcéra vydala sa Kozu 😀 Osudu neutečieš.

Ja som zase po otcovi mala priezvisko také, že JA, naša rodina a celé cigánske osady u nás na východe sa tak volali. Ale na zmenu sme nikdy nepomysleli. Prvý frajer keď prišiel domov a povedal ako sa volám tak mama spľasla rukami že "cigánku z osady?" 😀

davija
24. máj 2015

Úprimne, čakala som nejakú "Kokotkovú" alebo niečo podobné....
Hlavne treba na to to dieťa pripraviť, že sa mu URČITE budú všetci celý život posmievať kvôli tomu brutálne smiešnemu priezvisku! Stále mu opakuj, že má síce najsmiešnejšie priezvisko v republike, ale že ho napriek tomu ľúbiš... Ako jeho otca.
Úprimne dúfam, že tvoje dieťa bude mať vždy priemernú výšku a váhu, nebude potrebovať okuliare, strojček na zuby, NIKDY sa pred triedou nepreriekne, nepotkne, neobleje, na telocviku hlasno neprdne. Proste nikdy nikomu nezadá ani minimálnu zámienku na zasmiatie. Možno by si mala chodiť do školy s ním a dávať na to pozor. Držím palce. Musí to byť ťažký život s takým priezviskom. ☹

miriam11
24. máj 2015

Normalne priezvisko, nevidim na nom nic smiesne. Je to trapne, mat tvoj problem.... ach jaj. Zaoberas sa hlupostou, byt tvojím manzelom som z teba hodne sklamana.

kibuk
24. máj 2015

Moja sestra po muzovi Husenicova a v pohode a na ucnovke sa moja telocvikarka volala a aj vola Prokopičová 🙂