Neľúbim manžela. Ľúbim iného chlapa

bzdocha
22. jan 2014

ahoj, viem ze ma vela zien nepochopi odsudit, ale idem s kozou na trh, ale pre istou s novym nickom....zas az taka odvazna nie som 😀 potrebujem aj novy pohlad na vec aby sa mi otovirili ocoi alebo aby som nasla smer.
je to na celu knihu tak sa budem snazit ist chronologicky a vytahovat iba podstatne veci. Pred 9 rokmi som sa spoznala zhruba v rovnakom casovom obdobi s 2 chlapmi. s jednym (nazvem ho chlap A) som uz mala rozrobene co to (ak to tak mozno nazvat...proste iba sme si boli sympaticky a stretavali sme sa) ked som spoznala druheho. No sup a preskocila iskra, ale byval velmi daleko tak som to vobec neriesila a stretavali sme sa iba rok v kuse kazdy den na webe
Medzi tym som zacala chodit s chlapom A 🙂 o rok som nastupila na VS a prave do toho mesta ked posobil aj chlap B. Stretavali sme sa nikdy nic nebolo stale som bola zalubena do toho mojho. Chlap A sa vybodol na pracu a prisiel za mnou do ziliny, kde zacal studovat aj on a byvali sme spolu. Ale to uz ten nas vztah nebol az taky ruzovy. Bol stale nosom zaboreny v knihach a na mna vobec nemal cas. a tak nejako pomalicky som si zacala s chlapom B. na moju obhajobu poviem len to ze som nedostavala co som potrebovala a tak som to hladala inde.
s chlapom A som sa rozisla, ale bolo to strasne zvlastne kedze sme spolu nadalej byvali bola som zmatena, diali sa hocijake veci a napokon to skoncilo tak ze som otehotnela a vydala sa za chlapa A hoc nas vztah uz vtedy bol na rozpad a v troskach.
a konecne prichadza pointa priebehu: moj manzel je fajn, stara sa o nas, dcerku ma rad, niekedy aj dost pomoze, nebije nas,myslim ze ani milenku nema. Ale ja ho nelubim, nemam si s nim co povedat sme na inej vlnovej dlzke, nemame spolocne zaujmy, ani nazory na svet proste nic, nemame ani sex. Niekedy sa tak pohadame ze by som sa v tom momente rozisla, ale niekedy si poviem a ved nie je to az take zle vydrzim aj ked takto som si to nikdy nepredstavovala.
a na toho druheho, chlapa B stale myslim, predstavujem s i ako nam mohlo byt spolu fajn...casto si piseme na webe a viem ze on je na tom rovnako ako ja. Nema nikoho lebo nechce.....
je mi uplne jasne ze vela zien to odsudi, nepochopi....ja by som to pred 7 rokmi spravila tiez, ale tak skuste ma o vasej pravde presvedcit inak ako len tym ze ma budete urazat

janicka11
22. jan 2014

radim ti chlapa C."
Ale niee..Jasne radim ti predsa toho chlapa za ktorym ta,srdce taha a budes snim stastnaa

jankakardosova
22. jan 2014

@bzdocha kašli na pána B, je to len chlap akého máš doma... ak nie je horší, a to vedieť nemôžeš, pretože si s ním nežila a až vtedy sa každý chlap vyfarbí... poviem ti, "nechoď z kaluže do blata a radšej stoj v kaluži, čo ak víde slnko a ta vyschne?" 🙂

gram_lasky
22. jan 2014

@bzdocha Prečo je chlap B ešte stále sám? Všetky jeho vzťahy sú vťahu kvôli tebe? Vieš isto, že nemá nikoho? Možno by si sa najskôr nemusela toľko upínať k vízii vašej spoločnej budúcnosti, ale skúsila začať uvažovať o živote bez muža A, lebo nemusí k úplnej spokojnosti vyjsť ani ten vzťah s pánom B, sú určite aj veci ktoré ti na nos nevešia, tak aby si nebola nemilo prekvapená 😅 Čo si napísala o svojom manželovi, to je sila, v takom blbom vzťahu s mužom, ktorý bol dobrý len na oplodnenie, ináč nestojí za veľa, by som žiť nechcela.

adri266
22. jan 2014

@lalinko2010 niektori chapi behaju za laskou kazdy vecer, a najlepsie furt za inou 😀

bzdocha
autor
22. jan 2014

@macamac nie nemala som 2 paralelne vztahy to urcite nie, ale ano chodila som s jednym a s druhym som byvala....ako bolo to cudne a mozno aj preto sa to skoncilo jak skoncilo. ono je to este trosku viac zamotane myslim to zachadzanie a rozchadzanie.

bzdocha
autor
22. jan 2014

@jankakardosova poznam ho 8 rokov a zili sme spolu par mesiacov....myslim ze ho poznam dost....ano je taky isty chlap ako moj muz ale lepsie si s nim rozumie. ale rozhodla som sa ze dam dalsiu sancu nasmu vztahu

bzdocha
autor
22. jan 2014

@gram_lasky ano tak ako pises......urcite mi nehovori vsetko o svojich stretavaniach sa s inymi zenami ale to co viem mi staci
moj muz nie je naozaj zly len s s nim nerozumiem
ale este to skusime

bzdocha
autor
22. jan 2014

@cammille skusim to aj ked niekedy aj ked skusala tak sa to z manzelovej strany nestretlo s uspechom ale nevadi mozno mal vtedy zly den

dazdovka
22. jan 2014

@bzdocha si sa rozhodla dat muzovi dalsiu sancu? Moja rada, s chlapom B to este neuzatvaraj do stratena a davaj si preistotu pozor, aby si znova neotehotnela 😀

bzdocha
autor
22. jan 2014

@dazdovka :D :D :D

andrejka2424
22. jan 2014

@bzdocha ako sa to hovorí?Reči sa hovoria a chlieb sa je.....to je asi o tebe.Partner B sa v podstate ani jasne nevyjadril,že by s tebou a dieťaťom chcel prežiť zvyšok života....nič v zlom,ale keby to tak bolo,už by si o tom vedela...Neprajem ti nič zlé,ale ľahko sa ti môže stať,že prídeš o manžela A ,aj chlapa B. Je mi ľúto tvojho muža.

jano8
22. jan 2014

No je to tvoj život a rozhodnúť sa budeš musieť sama. Ja by som ti radil ostať s manželom a otcom dieťaťa. Napíšem ti preto, čo by si mohla robiť v tom prípade.
1. Každý vzťah sa dá oživiť, najmä ak sa tvoj muž snaží byť dobrým otcom a aspoň prijateľným manželom. Treba hľadať veci, čo máte spoločné a rozvíjať ich. Ja keď som stretol svoju ženu, mal som všestranné záujmy, ako šport, kino, knihy, výlety, ... Ona mala rada kino a výlety. A tak sme chodili do kina a na výlety a šport a knihy išli do úzadia. Aj keď tých spoločných vecí medzi vami nie je veľa, nejaké určite sú a treba ich hľadať a rozvíjať. Teraz máte dcéru, tak sa naviac otvárajú pred vami ďalšie možnosti, ako oslavy sviatkov, spoločné dovolenky, ... proste veci, z ktorých môžete mať radosť všetci ako rodina.
2. Vzťah s mužom B ti zasahuje nepriaznivo do rodiny a odporúčal by som ho minimalizovať. Po krátkom vysvetlení, možno na nejaký čas prerušiť kontakt úplne a potom ho obmedziť na pár zdvorilých slov počas Vianoc, alebo tak podobne. Je veľa ľudí, ktorým z nejakých dôvodov nevyšla veľká láska a začali odznova s novým partnerom, ale aby im nový vzťah fungoval, nenechávajú si zasahovať minulosť do života. A úvahy čo by bolo, keby, k ničomu nevedú. Okrem toho aj jemu to zrejme bráni nájsť si nový vzťah a tak robíš zle aj jemu. Neobstojí ani to, že prídeš o kamoša, lebo existuje niečo ako rozlúčka so slobodou, (ktorá predchádza manželstvu), čo nie je len veľká žúrka, ale najmä medzník v živote človeka, po ktorom už kamarátstva nie sú tak dôležité. Keďže k chlapovi B niečo zrejme cítiš, nebude to jednoduché a možno si aj poplačeš, ale tvojmu manželstvu to prospeje.

bzdocha
autor
22. jan 2014

@jano8 dakujem za odpoved urcite je velmi konstruktivnt 🙂 mas pravdu mala by som zabudnut na minulost a sustredit sa na buducnost. minulost nas iba brzdi. pomozem sebe, jemu, manzelovi a aj dietatu! fuuuuh bude to tazke prist o najlepsieho kamosa ....este tu budem musiet prist niekedy a zase najst moralnu podporu aby som sa na minul. vykaslala a venovala sa radsej vztahu s manzelom

moonlight1210
22. jan 2014

"vztah bol na rozpad a v troskach" - ja si vzdy v takom pripade predstavim tu naslednu svadbu, ako sa tvari nevesta pocas celeho obradu (ktory mmch nemusel byt, dnes je to bezne aj v partnerstve bez papiera). Studeny vyraz, nehybny, apaticky pohlad, odovzdana osudu... A hovorim si: to ked na nu pozrel mal fakt chut povedat jej ano?
Alebo to bolo inak?
Toto len tak na okraj.

K tvojej snahe davat tomu sancu: neostava ti ine ako B odstrihnut. Kym si budes vlastnorucne v hlave pestovat kaleraby, nikam sa nepohnes a kludne mozes tomu obetovat aj dalsie roky. Max budes mat tzv. dobry pocit ze si sa vraj snazila. To ti je jasne. Budu to len falosne aliby pre tvoje svedomie.

B nezije ako mnich. To vies a benevoletne neriesis. Mozno aj on ma teba zidealozovanu v hlave a ostatne su docasna nahrada. Ja viem , ze zeny v nefunkcnom manzelstve takato predstava o trpezlivo tuziacom muzovi drzi casto na hladine, hoci to ma blizsie k stredovekym baladam nez realite.
Teraz si predstav ze sa vas vztah naplnii a jeho iluzia o tvojej osobnosti zhansne ako sviecka vo vetre... Lebo zijes rovnako v zidealozovanej predstave ze ta berie taku aka si. No aj on vychadza len z toho co napises a ako napises.

Tak skus to, co by si urobila pre B urobit pre A.

bastika
22. jan 2014

No poviem Vám myslim si ze podstata problému nie je voľba medzi 2 chlapmi. Z toho co bzdocha píše mi vyplyva ze je s mužom nešťastná nemajú si co povedať nemajú spoločne záujmy a vlastne spolu neziju ale bývajú. Takýto vzťah je úplne o ničom. Ten chlap B je len akýsi bonus. Takze musíš vediet ci chces žiť naďalej so svojim mužom. Žiadneho iného neries len otázku vas dvoch. Dieťa nie je dôvod zostať vo vzťahu ale velmi dobre alibi tých, ktorí nemajú odvahu zmeniť svoj smutný život.

mysicka36
22. jan 2014

"Bzdocha pásala: ale myslim ze dotycneho objektivne poznam zhruba viem co od neho mozem cakat, ale to nemeni nic na tom ze si ho mozno aj tak idealizujem"

@bzdocha moja neblázni toto je úplne úlet, a o chlapovi B vlastne vôbec nič nevieš. Možno je už ženáč a s tebou si trénuje svoje ego alebo aj sa mu páčiš, ale nevie čo obnáša život a už vôbec netuší (možno ani nechce vedieť) čo obnáša starať sa o ženu s dieťaťom, ktoré ani nieje jeho. Na rovinu sa ho opýtaj, čo by robil, kebyže odídeš od muža a prídeš k nemu aj s malou na rukách a výživným 150€ 😒

dazdovka
22. jan 2014

@bzdocha nie je pravda, ze kazdy muz je rovnaky, ze ten vztah s muzom B bude po case o tom istom ako ten predchadzajuci. Servis chlapovi budes mozno robit taky isty,ale co mozes ty dostat od toho muza moze byt ohromny rozdiel! Viem z vlastnej skusenosti, ovela dolezitejsie ako materialny blahobyt je domaca pohoda, radost, pochopenie, pomoc, inspiracia a pocit stastia, ktory vyviera zvnutra ked mas po boku cloveka ktoreho si vazis a milujes ho 🙂

bzdocha
autor
22. jan 2014

@moonlight1210 to nie je iba o tom co napiseme .....poznam ho 8 rokov, z tho 5 rokov sme sa intenzivne stretavali, byvali sme spolu cca 6 mesiacov. ano aj ja sa obavam ci si ma trochu napriek tomu neidelizuje ale myslim ze ma pozna nikdy som pred nim nic nehrala!
a to ze nezije ako mnich ved fajn, podporujem ho v tom aby tak nezil aby na mna necakal aby hladal skusal dalej povedal ze nechce.....nema dovod mi klamat a keby aj mal sex s niekym inym je to jeho vec ja nechcem aby kvoli mne nezil. naozaj kolkrat som mu aj povedala nech si najde inu

bzdocha
autor
22. jan 2014

@mysicka36 🙂)) tak to urcite nie je zenaty....pisala som ze ho poznam 8 rokov a nielen cez interneet.....nema dovod ma namotavat ked nema skutocny zaujem a uz vobec nie ked mam aj dieta
som si 100% ista ze nema somnou nejake zle umysly

haslerka27
22. jan 2014

@miskakyska a ja ze sa neozyvas 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 ale de facto by som poradila co ty- C-eckom uz nic nepokazi 😀 😀 😀 😀 😀

dadulienka
22. jan 2014

@bzdocha Ja skor rozmyšlam naopak, prečo s tebou je tvoj muž kedže beriem to aj naopak si s tebou nerozumie, hadate sa a nemas s nim sex....

bzdocha
autor
22. jan 2014

@dadulienka niekedy mam pocit, ze je to iba zvyk a mozno nejake vyhody, ktore mu prinasam

mysicka36
22. jan 2014

Zaujímavé a mrzí ma to.... úprimne! Mňa zaujíma "intenzívne stretívali" žili ste spolu denno denne? Alebo len intenzívne cez chat a v posteli? Nemyslím to posmešmene...

svano
22. jan 2014

@bzdocha ja si myslím,že ani tvoj manžel určite nie je v takomto vzťahu práve happy. Možno by vám obom prospelo,keby ste si každý hľadali šťastie inde. Aj vaša dcérka bude mať radšej šťastnejších rodičov. Samozrejme ak to dokážete ukočírovať tak, aby medzi vami zostala dávka úcty, rešpektu a pochopenia..

bzdocha
autor
22. jan 2014

@mysicka36 3 roky intenzivne cez chat a 5 rokov intenzivneho stretavania sa z toho cca6 mesiacov sme spolu byvali a bolo nam spolu super s nikym mi nikdy tak nebolo a skoncila som ho z blbeho dovodu ze som sa bala ze to vsetko pekne sa raz zmeni na obycajnu rutinu :( postel to nie je to najdolezitejsie urcite som s nim nebola preto!!!

lucka011
22. jan 2014

@bzdocha tak som si precitala asi vsetko. Ale nikde nevidim ci ste s manzelom viedli debatu aj na tuto temu, ci chce aj on byt s tebou? Ci to riesis iba ty sama v sebe alebo aj on je takeho nazoru ze je v manzelstve len tak.. Ak aj on vie, ze ta nemiluje, ze ste spolu snad len kvoli dietatu, tak nie je co riesit.. Na co ostavat spolu? Ale toto som raz aj svojej sestre povedala ked riesili manzelsku krizu: Ak nie si stastna, tak odid, ale kvoli sebe a nie kvoli druhemu chlapovi... (len ona nakoniec rozum dostala, s muzom ostala a dobre urobila 🙂 )

bzdocha
autor
22. jan 2014

@svano som rozhodnuta dat vztahu s manzelom inu sancu, ale prave teraz mam pocit ze v naom vztahu uz ziadna ucta nie je (budem skusat ju budovat) a mozno keby sme zili kazdy zvlast by tam bolo viac vzajomnej ucty

sirinka
22. jan 2014

@bzdocha cudujes sa, ze si s manzelom nerozumies, ze si s nim nemas co povedat? Ked namiesto rozvijania vasho vztahu si venovala svoj cas intenzivnemu spoznavaniu ineho muza, s nim si dennodenne chatovala a intenzivne si sa vysrala na svojho manzela...
Teraz ked sa pokusis ten intenzivny vztah zrusit, co sa stane? Zrazu si zacnes s muzom po 8 rokoch rozumiet? Alebo zrazu ti ten druhy bude strasne chybat a svoje nestastie si zacnes vybijat na tom, kvoli ktoremu si prisla o intenzivneho priatela? Alebo to vydrzis dva dni a bude zase vsetko po starom???
Chce ten druhy muz skutocne s tebou zit a chce prijat do svojej rodiny aj tvoje dieta?

svano
22. jan 2014

@bzdocha tak som to mala na mysli. Aj dcérka bude radšej keď budete vychádzať ako civilizovaní ľudia aj keď žijúci od seba. Inak by sa to aj tak časom zvrhlo do naschválov, nadávok,.pohrdania.....

sirinka
22. jan 2014

@bzdocha a zaklade coho by si ocakavala uctu vo vasom manzelstve?