To len ja mám doma exota?

maxica11
12. sep 2013

caute zienky, som tu nova 🙂
mam pocit, ze kazdy len hovori akeho uzasneho muza maju doma, len ja mam truhlika. manzelstvo mame dobre, deti su uzasne..
len mam pocit ze on nic nevie a vZdy vsetko spravi naopak. ked ide kupit plienky, vola mi aspon 5x ze ktore ma kupit hoci mu to doma vzdy podrobne ukazem a vysvetlim. ked pozera tv a ja sa ho nieco spytam tak mi neodpovie lebo sa sustredi na tv.
ked treba deti nakrmit aj tak im to da opacne alebo noeco zabudne.
su fakt vsetci chlapi rovnaki, ci to len moj ?
niekedy mi fakt lezie na nervy.

h2
12. sep 2013

@anjelicek26 Ty pošleš muža, aby kúpil dievčenské šaty pre dcéru na oslavu???? no, to máš teda odvahu! 😀

anjelicek26
12. sep 2013

@h2 - ze? Ale to mi doslo az ked uz boli prec, mne sa s malym nechcelo do mesta 😅 Som dufala, ze si mala povie, co sa jej bude pacit, no ale nist z toho 😝

mima4
12. sep 2013

@maxica11
ja si myslim, ze kazdy clovek ma silnejsie a slabsie stranky, ale urcite si vaz, ze tvoj manzel participuje pri vychove vlastnych deticiek a povzbudzuj ho k tomu. Mozno sa pri niektorych situaciach v duchu (opakujem v duchu a tajne 😀 ) zachichoc, ale vzdy vyjadri mu svoju lasku a vdaku 🙂
On sa nauci 😉 Ja napr. ked idem do obchodu, tiez musim mat napisane co kupit... aj ked malokedy idem na nakupy bez muza 😀 ...

radusiq
12. sep 2013

Ja mam dokonaleho muza. Ved by som umrela od nudy keby ma pakrat tyzdenne nedostal niecim takymto...ked opomeniem rozhovory jednym uchom dnu druhym von, a heslo "viem ze to mam spravit, nemusis mi to kazdy polrok pripominat", tak si napriklad nedokaze zapamatat akej farby ma uterak (ved ho pravidelne meni), a vobec farba nie je atribut ktoremu by prikladal dolezitost na hocicom 🙂

bodka70
12. sep 2013

@haslerka27 , ja som sa za 15 rokov spoločného života s mojím mužom naučila jednu dôležitú zásadu: NIKDY nehovoriť mužovi čo NEMÁ urobiť či kúpiť, lebo kúpi či urobí presne spomenutú vec. 😝 😀 . a ešte ťa bude silou mocou presviedčať, že takto presne si mu to povedala. 😝

snopkulka
12. sep 2013

@maxica11 každý chlap je, pre nás ženy, EXOT 😀

katka1981
12. sep 2013

@maxica11, ja pisem za seba. Nie, nemam doma exota, nakupuje lepsie ako ja, ak chcem kupit cokolvek hoci aj tampony, ci to boli plienky pre malu, v pohode kupi co treba. Nakupy robi na 99,99% prave on, kedze odkedy mame malu, obchody ostali na nom. Mozem sa na neho spolahnut vo vsetkom nielen v nakupovani. Ale ty neporovnavaj, ak ho lubis, si s nim stastna, tak sa tym netrap. Mozno je to velky Polepetko ale miluje ta ako nikoho 🙂 Vela zdravia a radosti vam prajem 🙂

katka1981
12. sep 2013

@maxica11, ok, tak aby som ta utesila. Ked sa nam narodila mala, tak sme ju do hypacov nevodili. A tak sa stalo, ze ja som sa prvykrat dostala do obchodu, ked mala mala 9 mesiacov aj to s nou muz cakal v aute. Mala som ist urobit jednodychy nakup. Maslo, pecivo, zakladne potraviny a jasne ze som sa najdlhsie zdrzala v detskych handrach. Pridem do auta a v igelitke dokopy nic. Muz sa ma pyta, ze co som kupila. A ja ze nic, ved natierkove maslo stalo predtym v akcii 22 korun a teraz stoji 35. No a? Ved take su teraz ceny. A preco si nekupila....? Lebo to bolo drahe. Kupila sinieco sladke? NIe, vies, vsetko stalo vyse eura 🙂 Vies co, chod nakupit radsej ty 🙂 A tak na nakupi chodi moj muz 🙂 Ale aj preto, ze nakupuje, ked uz vecer uspavam malu. No a teraz mi hovori, ze ale stava sa mu ze vajicka kupuje aj na trikrat, lebo vzdy zabudne 🙂 Ale to asi preto, ze ich kupujeme malokedy. 🙂 Ale skvela tema.

bubelko
12. sep 2013

@maxica11 co sa tyka starostlivosti o deti, ci nakupovania, nemozem na muza povedat mäkke f. ale ak ide o hladat ci najst nieco v domacnosti - tak to mam v trojitom vydani. ci uz chladnicka, papiere, a ine - stoja pred chladnickou (vsetci traja) a pozeraju, ze co by si dali - to len kricim z gauca - chladnicka nie je televizor, najskor si rozmyslite, co by ste si dali a potom otvarajte dvere - a to uz aj ten najmensi. alebo vcera - vravim najmensiemu - mikinu mas v zadveri na hokerliku - pride do dveri od zadveria, pozrie - tam nie je - no a kde bola? tam kde som mu povedala. starsi - detto. postavi sa do dveri od izby - nenasiel som. aby sa ohol, klakol ci iny pohyb - to nie. co nevidno od dveri, to je naveky stratene 😀

vavrenka
12. sep 2013

@maxica11 jaaj, som sa pobavila 😀 , nuz ten tvoj nie je exot. ej to proste muz. aj ja mam takeho doma. je uzasny, analyticky, logicky, zodpovedny, prakticky. ale ked dojde na starostlivost o dieta- je to konieeeccc.. dodnes spominam veselu (z terajseiho pohladu) prihodu. ked mala dcerkacca 10m, tak som mu povedala, ze nech jej da dole plienku a prebali ju a da jej oblecko (mali sme ist von, samozrejme, ze som mu vsetko nachystala priamo k nemu, kde sedel. on mi povedal od pocitaca-hm- a ja som sa spokojna sla osprchovat. ked som sa za nejaky cas vratila skoro som odpadla. moja dcera lezala nahata na zemi pri jeho nohach. tak som nanho zjacala, preco ju neobliekol a on zdvihol zadiveny pohlad od pocitaca, ze co nanho kricim, vsak som mu povedala, ze jej ma vyzleict plienku, tak to aj urobil. (ostatne proste v zaujati prepocul, ze ju ma obliect a dat jej cistu plienku!!!!!!!!!!!!), mala vyzerala byt spokojna, takze dalej neriesil, lebo si vraj ymslel, ze s nou mam nejake plany 😅 😵 , ale uz sa omnoho zlepsil, lebo musel, ked som bola napr. fakt dost chora alebo v nemocnici a tak. 😎

lucijja
13. sep 2013

my sme boli s mojim v piatok na nákupe, ja stojím už v rade na pokladňu tak mu vravím, choď zobrať ešte nejakú cibuľu, už doma nemáme. Vrátil sa s tou 5kg sieťkou cibule, tak mu vravím načo tak veľa, budeme to jesť pol roka (cez týždeň nevaríme, všetci sa stravujeme mimo domu), bude hnusná, vyklíčená mäkká...nie, to zjeme a hotovo. Ešte cestou sme sa povadili, lebo samozrejme sieťka bola ťažká, prehadzovali sme si nákup a len tá cibuľa furt zavadzala a rezala nám prsty ako sme ju niesli. 😀 Tak sme sa vadili ako psi... 😀 V sobotu som sa rozhodla, že uvarím guláš ale mala som málo zemiakov, tak som ho poslala dokúpiť, sadol do auta, prišiel doniesol zemiaky a čo k tomu??? hádajte - zo dve kilá cibule...a ešte mi hovorí že: kúpil som aj cibuľu, do guláša jej ide dosť a nevedel som či máme... 🙄 Normálne som prvý krát zostala čumieť bez slova ako puk... 🙂

dejka77
13. sep 2013

Mna vie moj najviac vytocit tym ked sa rozpravame o konkretnej veci alebo cloveku a ja sa ho spytam trebars: a co ti na to povedal? A on mi odpovie: kto? Vtedy ho idem zabit 🙂 , no asi dedo mraz....
O veciach suvisiacich s detmi radsej pisat ani nebudem, popletie co sa da.

dejka77
13. sep 2013

@lucijja Sucitim s tebou 🙂 .

nice202
13. sep 2013

@lucijja chichi. podla mna typicky chlap s tou cibulou. 🙂

anexis
13. sep 2013

dobre som sa pobavila hned z rana...dakujem 😀
moj co sa tyka nakupov nema problem ak mu napisem zoznam, kupi co treba. co sa tyka prebalovania, ked bol syn maly, tak skusal, ale nechapem ako sa mu podarilo plienku dat naopak..zapinanim dozadu 🙂
skor ma dokaze vytocit, ze sa niekedy sprava ako kobylka všežravka..no napriklad vcera po tom ako som sla spat, tak uradoval v kuchyni, rano sa zobudim a zistim ze zjedol krojsant, co som chcela dat synovy do skoly, aj syr, ktory som chcela dat do rohlika a sacok s rohlikmi nechal otvoreny, ze rano boli vhodne tak na struhanku a pritom v chladnicke navarene rezne, ani sa ich nedotkol
vsetky prazdne sacky, papieriky a obaly pravidelne nechava po kuch. linke, dokonca prazdny kelimok od masla da spat do chladnicky a ja som v tom, ze netreba kupit, ved mame, zistim ze je prazdny az ked idem robit jest
no ale najhorsie na tom vsetkom je to, ze mu clovek na to ani nemoze nic povedat, lebo sa hned urazi a potom to robi naschval..fakt ako dieta

bets
13. sep 2013

ja sa nad tym nepozastavujem, ked muz nedrzi v hlave agendu okolo deti, kruzkov, poplatkov, veci do domacnosti, terminov lekarov a pod. on vie, ze to drzim v hlave ja, on zase ma inu agendu, ktorou sa nezatazujem ja. dolezite je, ze mi s tymi vecami pomoze, len mu musim dat presne instrukcie a ked kupi nieco od veci, alebo urobi nejaku hlupost, tak sa zabavime, ja ho radsej necham sa poucit na vlastnych chybach a vacsinou ma snahu danu blbost nezopakovat. ked nieco robi v domacnosti, tak si mnohe veci nevsimne, ze to patri k tomu, ale postupne milym upozornenim sa uci. napr. uz vie, ze ked sa umyva sanita, tak umyvame aj sklo na sprchovom kute, ale napr. nerezove casti ho nenapadne pretriet, niektore ano, ale niektore akoby nevidel. a ja si vzdy poviem, kasli na to, nabuduce si veci vymenime, a potom si to vsetko vylestim podla svojich predstav, ze svet nestoji na dokonale vylestenej kupelni, ci dokonalom poriadku...
dcera ma 8r. a muz zasadne nevie rozlisit nase spodne pradlo, ja to beriem pozitivne a vzdy s humorom mu poviem, ze super, ze si mysli, ze mam taky maly zadok 🙂 a ked muz so synom dostanu za ulohu odlozit oprate ponozky, zarucene cela rodina ich mame domiesane, a dokonca ani par nesedi 🙂
a ked poslem hladneho chlapa na nakup, zarucene sa nakup zdvojnasobi, aj ked ma zoznam s presnymi polozkami. cely rok si nevie zapamatat, do akych tried chodia deti, ked ich vyzdvihuje, vacsinou mi vola, ze kde ich ma hladat. ale ked dostane agendu ohladne synovych zapasov, tak si vsetky terminy dostriehne a to zase ja netusim, co a ako.
cim viac sa zapaja, tym je to lepsie a aj jeho snaha je vyssia a to ocenujem, aj ked to nie je dokonale.

janickacrazy
13. sep 2013

No chlapi sú skrátka iní ako my. Oni za to v podstate ani veľmi nemožu, tak sa na nich nehnevajme, baby 😉 Je dokázané, že mužský mozog vníma menej detailov ako ženský a dokonca muž vidia aj menej farieb! Takže vysvetliť mužovi rozdiel medzi kávovou a béžovou je prakticky nemožné 😀 Ja sa o to ani nepokúšam. Moj muž je celkom v pohode, na nákupy chodíme spolu, zoznamy si nerobíme a ked dačo zabudneme, tak sme v tom obaja, takže sa nemáme prečo hádať. 😝 Oblečenie pre deti kupujem vačšinou ja, ale zopár krát kúpil aj on sám od seba a celkom sa trafil. Dokonca kupuje oblečko aj pre mna ako darček a len raz sa stalo, že netrafil veľkosť. Inak s tým hladaním vecí v skrini to je uplne katastrofa, nikdy nič nevie nájsť a ja to nájdem za 2 sekundy. Takisto v chladničke nikdy nevie nájsť horčicu a to je vždy na tom istom mieste 😅 No tak ale aspon vie, že je to "normálny" chlap.

anexis
13. sep 2013

@janickacrazy jaaaj? tak to preto sa stale hadame na modrej, zelenej a modrozelenej, ci zelenomodrej 😀 tak uz viem 😀

miku1
13. sep 2013

@maxica11 Takého chlapa má doba každá druhá 🙂 Vlastne nie, každá prvá, akurát, že len každá druhá si to prizná 🙂 🙂 🙂 Ja by som sa tiež na tom svojom rada schuti nasmiala, keby mi nešiel občas tak riadne na nervy 🙂 Ale možno aj preto ich milujeme 🙂

hori
13. sep 2013

babenky a moj muz vam odkazuje, ze to vsetci ti muzi sa robia schvalne taki blbi, aby si to zeny v tej domacnosti a okolo deti porobili radsej samy a ich nechali na pokoji... 😝 😉 🙂

marbalulka
13. sep 2013

@maxica11 mas pravdu, vsetci chlapi su rovnaki 😀 a vsetci su taki "exoti" ako ten tvoj 😀 oni asi nemaju schopnost, robit viac veci naraz, teda odputat sa od TV, ked im nieco hovorime. moj je "exot" tiez, minule som ho poprosila, aby odopol vanicku, vzdy caka, kym to urobim tak, tak uz ma to znervoznovalo a po pol roku sme teda zistili, ze on nevie, ako sa to robi 😀 aj ja mu vzdy vysvetlim, co ma ako kupit, aj zoznam ma napisany, ale co, ked ho zabudne 😀

zanazu5
13. sep 2013

moja známa si vzala škóta. boli na dovolenke na slovensku a ona ho poslala kúpiť olej. z obchoduje jej volal, že žiadny olej nenašiel, že majú len nejaky "okot" 😀 😀 😀

fialkaa
13. sep 2013

@maxica11 ja mam takeho isteho, neboj, zvyknes si.

Tak napriklad, poviem: daj malemu tie dva sirupy, co uziva, na krabicke je napisane, kolko.
O pol hodinu musim pravdaze skontrolovat, ci dal: Dal si mu uz tie sirupy.
Odpoved: Nie.
O dalsiu polhodinu: Dal si mu uz tie sirupy.
Odpoved: Ano. Dal som ten jeden.

Slak to traf.

linda20111
13. sep 2013

Pripajam zopar veci na pobavenie co vyviedol moj manzel 🙂

1. robi nakupy - vzdy mu dam zoznam, co treba kupit, pisem mu tam aj znacku a cenu ked je akcia aby sa nepomylil, pravidelne ten zoznam zabudne doma alebo v aute a potom mi vola co som to chcela :D

2. bola som chora a tiez sa ponukol ze vstane v noci ku malemu a urobi mu mlieko - prvy krat sa vratil z kuchyne aby sa opytal kde to mlieko je, druhy krat ked nasiel dve krabice (kasu a mlieko) sa prisiel opytat ktore mlieko mu ma dat

3. kupili sme novu pracku - precital navod a bol mudry, vsetko mi hned ukazoval co mam postlacat, ake programy nastavit, kde sa dava prasok, kde avivaz. asi mesiac na to (bola som v praci) som mu povedala aby hodil veci do pracky, potriedila som mu na kopky farebne, biele a tmave ku kazdej kopke som dala praci gel ktory ma pouzit aby to nepoplietol a on mi vola ze nevie ako ma zapnut pracku 🙂

4. stale si myli smotanu na varenie a kyslu smotanu

5. raz zobral do prace miesto jogurtu smotanu na varenie co som potrebovala na polievku, zistila som to az ked som ju chcela dat do polievky

6. nikdy nevie najst svoje veci - ponozky, rukavice ale ani pracovne naradie lopatu, furik, cement... a mna podozrieva ze mu to skryvam 🙂

stanka02
13. sep 2013

Kazdy muz je trochu popletko. Nomame ich radi a to sa strati.

janka7177
13. sep 2013

Ako tak čítam vaše príspevky, tak v mnohým akoby ste písali o tom mojom. 😀 Papieriky od keksíkov pravidelne nechá v kuchyni na pulte,taktiež aj kelímky od jogurtu. Všade po nom odkladám oblečenie. Nemý sluha už neudržal nápor oblečenia a zlomil sa.Keby sme mali viac stoličiek, tak nepotrebujeme skrinu, lebo oblečenie by bolo zásadne na operadle. V chladničke pravidelne nachádzam hrnce s jednou lyžičkou ryže alebo s kúskom mäsa. Ale zas vie navariť a v pohode urobí nákup, mäso kupuje hlavne on. 😀 Je zručný majster, čo sa týka prác okolo domu.

andulam
13. sep 2013

Baby,musim sa priznat,ze u nas som tym exotom ja a nie moj muz 😀

andulam
13. sep 2013

Ale deti este nemame a nie som ani bordelarka alebo take nieco,len sa mi proste casto stavaju take nehody co si ani ja neviem vysvetlit,stale nieco pokazim,obcas nepocuvam,zabudam a tak 😀

ivett1
13. sep 2013

@hori ha, presne toto mi napadlo...🙂 ....(niekedy to robím totiž ja...nevidím, nepočujem a nehovorím...😀😀😀...)
PS: ten môj je v nákupoch super (nakupuje podľa zoznamu😉 a ovláda všetky možné zľavy a akcie - lepšie ako ja...), ale keď mu poviem, aby prichystal našim deťom oblečko...fú...stojí pred skriňou cca 10 minút u jedného...potom sa premiestni k druhej skrini - tam kuká ďalších 10 minút ...potom mi zakričí, že nevie, čo im má vybrať a zaklincuje to tým, že "na nás všetkých -mňa a naše dve deti-musí ON čakať polhodinu"... samozrejme, že im veci vyberám nakoniec ja ... keď som tak nad tým rozmýšľala, možno je to tým, že veci v skriniach sú naozaj uložené a to ho pravdepodobne "mýli" ... 😀 😀 😀 😀

ellahop
13. sep 2013

Moj muz ked nie sme s malym doma nikdy nic nerozhadze. Hovori, ze preto, ze sa mu nechce upratovat a tak je iba rozky, syr a zeleninu. Vyrabuje sladkosti a slane. Ja mam z neho pocit, ze on po byte poletuje. 🙂 a to len pre to, ze sa mu nic nechce. Potom ked sa vraciame musime ist do obchodu lebo on sam od seba nenakupi.
🙂