Žiarli moja švagriná?

22. máj 2021

S manželom sme spolu 16r čo nerátam ešte aj pred svadbou.
Môj muž nemá len jednu sestru no ja stále cítim že sa občas jedna chytá slovíčok čo poviem (to isté robila aj svokra no už si asi dáva pozor ).aj keď to myslím naozaj úprimne .
Prestala som chodí na návštevy celkovo k svokrovcom a aj k mojim rodičom idem tak raz do mesiaca ..neviem či aj to není problém.
Švagrina je slobodná ,má už vyše 30r a stále ten tip užívania si kamarátky , zábava.. práca. My dve sme úplne odlišné.
Mne napríklad vadí že muž si dá každý deň pivo . No ja nemôžem ani len spomenúť niečo v takom zmysle pred švagrinou lebo hneď akosi vyletí že aj ja si mám dať a veď môžem aj keď som tehotná ..že jej kamarátky pili. No po prvé absolútne má tým nejak nenasrala ale bolo to akoby obhajoba bračeka že mu nemám zakazovať..aj keď sme boli na návšteve a chcela som ísť domov už ..už toho bolo dosť tak ona mi zašuškala aby som to počula že choďte už do pi*e.dúfam že sa to tu zobrazi. Ďalej sa urazila keďže nedovolím synovi piť víno a pivo v 13r ako prípitok...myslím že zabúda kto je zodpovedný za zdravie môjho dieťaťa.
Rady od takej párty ženy jednym uchom dnu a von . Baví sa len s mojím mužom predomnou ..dáva najavo že je to jej brat 🤦mňa poopravi zakaždým keď niečo zle poviem alebo vyslovim ..keďže ona má 2vysoke školy..o druhých ženách sa vyjadruje predomnou..tá je hlúpa ,tá je jednoduchá..proste ..cítim že ešte doteraz jej nedošlo že som manželka jej brata

ruzovakrava
22. máj 2021

Nemyslím že ti závidí, skôr jej robí dobre keď vidí že ťa vytáča. Má svoj život, na voľnej nohe, v detskej u rodičov. Keby si na každú trápnu poznámku reagovala nejako trefne a posmešne voči nej, neverím že by rýpala ďalej. Prípadne keby ju zrovnal tvoj muž. Keď ti povedala nech ideš do p... ako tebe, tak to je správanie a vyjadrovanie hodné vzdelanej ženy, nechápem prečo to muž nechal tak?

janickacrazy
22. máj 2021

No tak slušne vychovaná teda zrovna nie je, mala si jej povedať: Takto sa vyjadruje vzdelaná žena s dvomi VŠ? Nuž, zdravý sedliacky rozum je niekedy viac ako školy.

janinah
22. máj 2021

Celkom dobre tu vidieť kto z akej pozície píše,kto ako stará dievka,kto ako švagriná a kto ako niekto,kto švagrinu nemusí.Už len ostáva veriť,že autorka si z toho vyberie to svoje.Ešte k starým dievkam,vôbec nejde o vek,skôr o životný štýl a správanie ,je to samozrejme každého vec,ale mnohé by svoj život zmenili hned,ak by bola šanca na vlastnú rodinu.Nie každý má to šťastie ,stačí však žiť najlepšie ako sa dá.Žiarlivosť na bratovu manželku k tomu nepatrí.

sslobodnamama777
22. máj 2021

no ta svagrina je taky typ "cloveka", co musi robit druhym zle a nema v sebe ludskost, mozno ma radsej zvierata ako ludí, nepraje dobré druhým, co najdalej od nej je najlepsie riesenie, hej zavidí, ona zavidi podla mna len ked sa clovek usmeje, proste blizko psychopatizmu. Aj ked by sa ako dobre mala, aj tak ostane taká. Nadavky..to je agresivita, alkohol ponukat 13 rocnemu a obhajovat to je non sens spravanie, no nestretavaj sa s nou, naco nuka alkohol, co je hlucha, ked nechces nechces, nic by som sa jej nezverovala, je to jej problem, ked je neprajná, nevie nieco v sebe spracovat. Naco si kazit aj tak tazky zivot cloveka na zemi takymito toxicitami, to uz len stretnutie s takymto clovekom druhemu slusnemu normalnemu citlivejsiemu ublizi. To ked povedala na navsteve, ze chodte uz do.... tak to by mne velmi zle padlo, bŕŕ takyto ludia, to ja velmi zle znasam taketo veci. Podla mna neni riesenie odpovedat takymto ludom nejak stiplavejsie, to je len ze druheho zatiahli do svojej zloby, aby aj druhy bol ako ona.

vilma7
22. máj 2021

To že si jej napríklad nesadla neznamená že žiarli....a podľa tvojho popisu tam ja nejakú žiarlivosť nevidím.

lenkakravcova
22. máj 2021

@number19 Nikdy nevieš o koľko by boli inteligentnejší keby nepili..

maciatkolulu
22. máj 2021

@number19 francúzsky paradox😉👍

78787878
22. máj 2021

Vyzerá, že Ťa má švagriná na háku, a nie, že na Teba žiarli. Ste úplne odlišné typy žien, ona má svoje muchy, ale na nič sa nehrá. Tak ju jednoducho vôbec nerieš. S Tvojím bratom majú asi vzťah OK, a to je podstatné.

l_a_d_y
23. máj 2021

@ivkazba brat, nebrat, podla mna keby jeho vlastna zena povie nieco zle, tak jeho sestru prd do toho...presne ako pises, maju si to vyriesit ako manzelia medzi sebou a nie aby sestra zastavala braceka...co je on nesvojpravny? A musi sa sestricke vyzalovat...omg... Keby je to opacne, ze jeho manzelka dohovara sestre to by ste sa uz isli vsetci urazat...

l_a_d_y
24. máj 2021

@janinah dobre vystihnute 👍