Kedy sa muž rozhodne pre svadbu?

17. dec 2022

Kedy sa muž rozhodne, že sa chce oženiť? Myslím vzťah, kedy spolu dvaja bývajú. Až keď sa rozhodne, že je pripravený na dieťa? Alebo musí dospieť do bodu, že jeho partnerka je pre neho priorita, že je pre neho dôležitejšia než jeho vlastná rodina?

gertrudaosem
18. dec 2022

@dzulli1980 aj ja som bola s takým na rande, keď na prvom vravel, že by si ma zobral a vie si ma predstaviť ako matku jeho deti. Nikdy viac som ho nechcela vidieť. Bola to pre mňa negatívna skúsenosť, kontrolky blikali o 106, lebo na prvom rande sa takéto veci nevedia a normalny človek to ani nepovie druhému, ktorého VOBEC nepozná.

terry658
18. dec 2022

Podľa mňa ak muž vidí, že ťa nemá v hrsti tak sa odhodlá skôr ako nejaký, ktorý už má komplet servis doma s upratovaním, varením, sexom a aj bez svadby,nebodaj aj s deťmi.
Takže krásna, slobodná žena, ktorá miluje život je dostatočná motivácia.

vroni
18. dec 2022

No, môj muž od úplného začiatku tvrdil, že on sa ožení len s tou pravou, z čistej lásky. Nakoľko mal v tom čase uz tri deti a ja som si už v manželstve nabila hubu, bolo mi to úplne fuk, ja som sa znovu vydávať nemienila. Trvalo mu osem rokov, než ma zlomil. Neviem, aký mal k tomu dôvod. Žili sme spolu, mali sme spolu dieťa a on napriek tomu nedal pokoj so svadbou. Ze sme spolu už 19 rokov asi som bola ta pravá a oženil sa z čistej lásky. Aspoň sa teda doteraz nestazoval. 😇

breznica
19. dec 2022

Všetci moji ex to vedeli akonáhle si po našom rozchode našli ďalšiu partnerku🤣🤣

euka210
19. dec 2022

Načo sa bude ženiť, keď uz s nou byva 🤔
Normalne by to malo byt tak...keď si uvedomi, ze je ta prava a chce s nou zit do konca zivota a mat rodinu.

michaela329
19. dec 2022

Môj to vraj vedel hneď - o ruku ma požiadal po necelých 2 rokoch, svadba bola o ďalší rok. Lenže ja som s ním nebývala - a ak budem mať dcéru, tiež jej to odporučím. Keď chlap chce full servis, nech aj on vyjadrí záväzok. Okolo mňa je priveľa nevydatych žien s deťmi, ktoré roky boli "nadivoko" a skončili bez chlapa.

breznica
19. dec 2022

@michaela329 toto hovorím aj tomu môjmu, že bývať s ním budem keď bude prsteň na ruke.tak býva sám 🤷😃

michaela329
19. dec 2022

@breznica môže byť, že mám len blbú skúsenosť okolo seba 😅 Ale jednoducho pre mňa to bolo nemysliteľné, voľný a bezstarostný život ženy je jednoducho príliš krátky - treba si ho užívať a vzdať sa ho až vtedy, keď to za to bude stáť. A viem, že chlapi častokrát idú do spoločného bývania len z pohodlnosti a nie z dôvodu budúcich planov- poznám takých a často sa kvôli tomu vadíme pri pive. 😬

sandrasstini
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
monika2012
19. dec 2022

Niektorí sa nerozhodnú nikdy. Treba si dať podmienku, že dieťa až po svadbe. Tak bude skôr prinútený sa odhodlať, ak teda chce mať kompletnú rodinu.

lacibo
19. dec 2022

Ze uz nasiel svoju manzelku,partnerku na cely zivot, svadba mu potom pride ako oficialne potvrdenie jeho rozhodnutia pred vsetkymi blizkymi..to je idealny pripad..menej dobre su ine dovody ako ze dotlaci ho partnerka po rokoch randenia, spoluzitia alebo rodina alebo tehotenstvo

lacibo
19. dec 2022

@terry658 krasna slobodna, miluje zivot a ktora ma navyse vela napadnikov..ano, na tom nieco je..mas pravdu, ze sa moze vtedy rozhodnut rychlejsie

basska_b
19. dec 2022

Ja poznam takych notorickych neženičov a priznam sa, ze to nechapem... tiez si kladiem tieto otazky a preto si aj citam toto forum. Pisete, ze niektori su taki .... nebola by som s takym chlapom ja. Pre mna je to dokaz, ze ma berie uprimne a vazne... ano, dakto tvrdi, ze je to len papier, ale co tak sledujem a porovnavam zobrate a nezobrate pary s detmi, je tam isty rozdiel, ktory tazko popisat... ti nezobrati si davaju akoby viac slobody.... co akoze neni zle, ale... ja sa citim tak nejak istejsie s tym papierom 😄

mikadooo
19. dec 2022

U nás tlačili svokrovci na muža a asi dosť intenzívne. Prvý krát ma požiadal o ruku už po roku. Odmietla som, zdalo sa mi to hrozne skoro.

derdia
19. dec 2022

Ja si myslim, ze spravny rozumny, vyzrety chlap, sa chce ozenit so zenou, s ktorou mu je super, a miluje ju, a ano chce s nou prezit zivot...a mat s nou deti.

ouwecka
19. dec 2022

Hned..akoze moj to vedel asi po 2 mesiacoch ale tak niekto to vie hned

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tvoriva_dusa
19. dec 2022

A spýtaš sa to isté aj smerom ku žene? My zijeme spolu 15 rokov, máme spoločné deti, vytúžené. Dúfame, že spolu budeme ešte dlhé roky. Ľúbi ma, respektuje, podporuje. A to isté má on vo mne. A nie sme manželia.

kundiboo
20. dec 2022

Určite záleží aj od veku. My sme spolu od 19tky ,samozrejme ma nepožiadal o ruku hneď ..boli sme deti..ale až teraz keď som mala 27 r. Myslím ze keby sa zoznámime neskor, išlo by to už rýchlejšie. Je to aj vekom v niektorých prípadoch 😊😊

ludovit11
20. dec 2022

@dzulli1980 To nie že chcel ale musel.Teda nemusel ale musel by ti platiť alimenty.

ludovit11
20. dec 2022

@basska_b Papier nezaručuje kvalitu manželského života ale to že ak si tú ženu vezmem tak to budeme ťahať stále a za každých okolnosti.V štastí,strasti,chorobe,a inýcj nepríjemných a príjemných životných situácii.Proste manželstvo a výchova detí je obeta.A to je dôvod prečo drvivá väčšina z vás preferuje voľnosť.No to nemá s manželstvom ani toľko čo sa nájde za nechtami.

breznica
20. dec 2022

@michaela329 ja ten voľný bezstarostný život ako slobodná matka už pubertaka nemám, ale po zlej skúsenosti s jeho otcom pre mňa už spoločné bývanie nadivoko nie je,ani robenie detí bez manželstva 🙈

tanya65
20. dec 2022

Cakam,kedy sa tu vyjadri nejaky muz 😂 .

petkazamborska
20. dec 2022

moj ma po 5 mesiacoch poziadal o ruku , podla mna dost je to o tom ci citi ze ma dost penazi, ze chce deti a ci jeho rodina ta ma rada ----moj velmi chcel mat rodinu , ...aj ja , v tom sme sa zhodli a islo to velmi spontanne, ale ja som mala 32 a on 33

sasesoe
20. dec 2022

Preco by mal chciet svadbu? Čo ziska svadbou? Muzi sa zvacsa rozhoduju racionalne, nie emocionalne. Cize, ich konanie by im malo priniest nejaky uzitok /vyhodu.

iveta1970
20. dec 2022

Ono je to aj u žien tak...pozriem sa na muža a musím cítiť oporu...príťažlivosť...súznenie...a musí byť pracovitý...prestúpi ma ten pocit ...s týmto chcem zostarnúť.Muži to majú podobne...

slovakboy
20. dec 2022

Keď sa pre neho vzťah so ženou stane tým najsilnejším vzťahom, ktorý s niekym alebo k niekomu má. A ak si to uvedomí. Ak si uvedomí že oň môže prísť keď sa neožení. Často sa stáva že on má ten intenzívny vzťah ale neváži si ho. Pretože ťaží z toho vzťahu len tie benefity, ktoré mu prináša a nedáva do neho viac. Ak vidí, že priateľka chce niečo viac malo by mu to docvaknúť. Ja som tiež asi rok špekuloval nebol som dosť zrelý teraz to tak spätne hodnotím. Alebo proste som si musel prejsť tou fázou. Ale prišla práca, prišli problémy, zmena - už som nebol študent ale pracovník. A zodpovednosť za svoj život sa dostavila. A nechcel som byť sám. Akosi som dospel. Cítil som sa dôležitý keď som šiel požiadať jej rodičov o ruku. Mal som pocit že moja aj jej hodnota tým vzrástla. Aj hodnota toho vzťahu. Na dieťa som vtedy nemyslel. To prišlo asi po roku čo sme boli spolu, že predsa chceme dieťa. Tiež asi rok fáza. Budovali sme si svoje pozície s rodinou atd a čo ďalej? Tak detičky nie? Takze tak asi boli moje pochody a mohli by byt aj toho tvojho. Treba ho strčiť z útesu. On začne lietať.