Aká je bazálna tepolota pri tehotenstve?

natalia_r
14. jún 2018

Ahojte baby. Pocula som, ze prvy sposob ako zistit tehotenstvo (este pred testom) je meranie bazalnej teploty, ze ostane uz stale zvysena. Kolko stupnov to cca je ked si chcem odmerat a predtym som ale nerobila meranie, ze by som mohla porovnat....

Dakujem

29simona29
14. jún 2018

@natalia_r ja som svoje tehotenstvo zistila práve pomocou bazálne teploty,čo bolo veľmi nápomocné nakoľko som vedela presne den otehotnenia a tým pádom som si vedela vypočítať presný den porodu a maly sa narodil presne na den☺️Bazálne teplota sa zvýši asi 2-3dni po oplodnení a zostava zvýšená najmä počas 1.trimestra kedy žlté teliesko zastáva úlohu placenty, od cca 12.tyzdna keď je placenta plne vyvinutá môže bazálne teplota mierne poklesnúť, zvýši sa cca o 0,4-1stupen, je to veľmi individuálne,normálna teplota tela je okolo 36,5-36,8 st.,a ak je o tých 0,4 cca vyššia,môže byt aj menej,škoda že si najprv neodmietala,ale al to bude nad 37,to zvykne byt jasný znak tehotenstva, len odporúčam po potvrdení tehu ju nemerat denne lebo je to veľmi stresujúce, teda aspoň ja som ju merala denne a dosť ma to znervózňovalo

danyb
14. jún 2018

bazálna teplota má inú hodnotu ak meriaš v ústach a tam dole.. je potrebné dodržiavať zásady merania BT, inak nemá žiadnu výpovednú hodnotu.. a hlavne každá žena má iné hodnoty BT, takže je potrebné, aby si si aspoň jeden cyklus odmerala poctivo tú svoju BT.. tak zistíš aké máš hodnoty BT vo folikulárnej fáze a aké máš v luteálnej fáze aj ako dlho zvykneš mať luteálnu fázu.. ak máš hodnoty BT vysoké ako v luteálnej fáze dlhšie ako dva dni ako zvykneš mať, je to príznak tehotenstva.. s určitosťou sa stanovuje tehotenstvo ak máš teploty v luteálnej fáze 18 dní.. folikulárna fáza - od 1DC do ovulácie, luteálna fáza od ovulácie do konca cyklu 🙂 držím palčeky 🙂
skús si prečítať:
https://www.fertility.sk/sk_SK/plodnost-a-zdrav...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre