Ako vyzerá "tichý" spontánny potrat?

stacinka
10. mar 2012

Mamicky, neviem ci sa neplasim zbytocne, ale dostala som kramy a na treti den- dnes ich mam neskutocne silne, odchadzaju zo mna velke kusy a je mi dost zle.... Nikdy som taketo nieco nezazila, preto premyslam, ci toto nie je ten " tichy" potrat.... :(
Mate s tym skusenost? Myslite, ze to moze byt ono?

cikyta
10. mar 2012

Môže, aj nemusí byť. Niektore ženy ho maju aj ako obyčajný, bežný menzes ☹

soldi
10. mar 2012

to uz nezistis. a oznacenie tichy potrat som este nepocula, skor mi je to zname pod pojmom biochemicke tehotenstvo.
mohla Ti len velmi narast sliznica, lebo pri biochemickom tehotenstve vacsinou ms par dni meska.

a nemusis plasit, 80% oplodnenych vajicok takto skonci a zena o tom ani nevie 😉

feb13
11. mar 2012

Myslim ze ak menstruacia prisla v termine (+/-) tak v pripade tehotenstva to vajicko bud este ani nebolo uhniezdene alebo bolo len 2-3 dni a pocas toho ani sliznica nedosahuje take rozmery ze by sa to prejavilo nejak extra inak nez bezna menstruacia. Ja som taky silny menzes aj s mensimi hrudkami alebo zrazeninami bezne mavala, bola som bez partnera takze tehotenstvo nehrozilo... nie kazdy mesiac bola taka, ale stavalo sa to, moze to ovplyvnit vela veci, male hormonalne vykyvy, aj stres... podla mna to neries.

eir
12. mar 2012

presne ako hovorí feb13 ... neplaš sa ... ak ti krámy budú trvať ako zvyčajne +/- 2d a budeš sa potom cítiť ok, budú to pravdepodobne len nejaké hormonálne výkyvy, stres, prípadne ak si bola chorá ... ja som zažila spontánny potrat v 3 mesiaci tehotenstva, mala som veľké stresy v práci i v škole (štátnice) ... jeden večer som sedela pred TV, zrazu vo mne niečo "puklo" a cítila som, že som začala krvácať, rýchlo som bežala na WC a tam som si dosť dlho posedela ... bola to veľmi nepríjemná skúsenosť, videla som už aj plod ... fakt strašné ... následne to prebiehalo ako obyčajné krámy, len o niečo dlhšie ... a ak by to náhodou u teba bol potrat, bolo by to veľmi skoro, takže by sa v podstate "nič nestalo" ... je to v "dnešnej" dobe, celkom bežný jav. Drž sa 😉 a nestresuj sa ...

joka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anjelicek26
30. apr 2012

No zistit to zistis, v krvi este mozes mat zbytkove hcg, len komu to uz pomoze.. moze to byt aj nemusim, mozes mat len velmi silnu menstruaciu, ja ked som pila alchemilku, mavala som odlucene kusy stielky pri menstruacii bezne.

8161089266
24. mar 2013

ja som bola v tretom mesiaci tehotenstva potratila som stratila som 600ml krvi bola som v bezvedomi hned rzs cistenie .som bleda ako smrt unavena.bolo to hrozne.som doma od piatku

jana004
24. mar 2013

ja som potratila dva krát. Prvý krát som potratila tak, že som začala špiniť, následne krvácať, bežala som hneď do nemocnice ale bohužiaľ som o potratila a to tak, že so mna vyšiel plod. No a druhý potrat bol tichý ☹ bola som už v dvanástom týždni a išla som vysmiata na poradňu s tým, že už tie najhoršie tri mesiace mám za sebou a keď mi gynekológ robil ultrazvuk tak mi povedal, že plod je mrtvy, že odumrel a to sa volá tzv. tichý potrat. Ja som bola s toho hotová, ja som tam u neho plakala a hovorila som mu, že to neni možné veď ja som nemala žiadne problémy, mna nebolelo brucho ani som nekrvácala nič. Na druhý deň som znova prišla ku gynekolókovi s tým, že ja vyžadujem aby mi znova urobil ultrazvuk lebo ja som tomu nemohla uverit, pre mna to bolo nepochopiteľné, že plod bol mrtvy a ja som nemala žiadne problémy. Znova mi ale zopakoval tú hrôzu ☹

boniqa
21. dec 2013

ja som si robila test vyšlo mi že som tehu a o dva týžden mi prišiel menzes a tiež velmi silny až kusy išli zo mna .aj v krvy mi vyšlo že som tehotna ale ževraj to boli nizke hodnity.Tak asi nebudeme mat pekny darček pod stromček ☹ ☹ ☹

viktor2
1. sep 2014

Ahojte mamicky Potrebovala by som poradit za kazdy radu ci nazor dakujem ...... Minuly mesiac ked som dostala 18menzes tak som bola prve 2 dni s detmi na kupalisku a mala som tampon inak ich nepouzivam tento mesiac mi 23 zacalo spinenie to trvalo 3 dni potych 3 dnoch mi zacala normalne krvacanie v piatok som mala silnejsie a na vlozke som nasla vecsi kus masa / kože vten den som mala dost silne bolest a krvacanie mi nadalej pretrvava inak mavam 6dni a 7 den mam koniec viete mi poradit co to moze byt? mohol to byt potrat? Dakujem pekne

monicka79
1. sep 2014

@viktor2 nemusí to byť nič zvláštne, cyklus sa môže počas života meniť. Ja napríklad tri dni len špiním a na štvrtý deň sa mi to normálne rozbehne a tiež sú tam s krvou aj kúsky sliznice. Ked je dosť veľká sliznica pred ms - kôli prípadnému uchyteniu plodu v maternici, ale k oplodneniu nedôjde, tak sa kúsky sliznice vyplavia. Taktiež hormonálna zmena u ženy vyvolaná nerovnováhou hormonov napr. v nadobličkách tiež spôsobuje zmeny. Ak ti to bude pretrvávať, chod k lekárovi, nech ti spraví sono a možno vezme krv. Ja som ešte napr. špinila mesiac na začiatku tehotenstva - taktiež hormonálna zmena 😉 A lekár mi povedal, že menštruáciu prvý deň mám počítať odkedy ju mám normálnu silnú, špinenie sa za ms nepovažuje.

siskadlo25
25. máj 2015

Baby ja by som sa chcela opytat ja sopm potratila samovolne ležala som v nemocnici 2 dni ani ma nečistili ....už su o toho 2 mesiace a ja stale nemam menzes neviete mi niekto stim poradit ???? alrbo možem byt tehotna i ked som este nemala otedy menzes???

wewa000
16. máj 2018

Ahojte viete mi poradit... Meskali mi krrami 8 dni, teh.test som robila vysiel negativny a na druhom pozistivny ale velmi slaba Ciarka bola. Kedzze mi to nedalo tak som zassla k lekarovi vysetril ma zo spoodu a ked tam niecoo sprtaal hned nato som zacala krvacat odvtedy krvacam stale vychadzaju zomma tmmave hrudky bolesty nemam ...za kazduu radu Dakujem

patriciasolov
9. júl 2021

Ahojte môžte mi poradiť?.. robila som nákup keď mi prišlo strašne zle na odpadnutie.. ako závrat a tiež zatmenie pred očami. Napila som sa vody a išla som na wecko kde ma potom pochytili strašne kŕče a bolesti chrbta tak myslela som ze je to menštruáciou. Ale potom mi začalo byť aj veľmi horúco a dostala som taký pocit na tlačenie tak neviem ze by som mohla mať potrat? Ďakujem za odpovede.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre