Ako zohnať potratovú tabletku?

sajmoniss
10. sep 2020

Ahojte chcela by som sa spytat či niekto z vás nemá alebo nevie nejako zohnať potratovu tabletku viem že v Čechách je na predpis a na sk asi ani nie je alebo neviete či to tu niekto robi na sk nasla som plno stránok o tom že to robia ale neviem sa ináč ktomu dohľadať

miadi
11. sep 2020

@sajmoniss to pre svoje dobro nezhanaj na nete. Taku tabletku ti daju na potratovej klinike a v ten den alebo druhy ti tam urobia kyret alebo tak ( nemam skusenost) ale nemozes si daco do seba dat a len čakat ze z teba plod vypadne a nic viac .. splachnes na wc a mas pokoj. Radsej to rieš s profesionalmi. Zdravie mas len jedno. Ja by som daku pofidernu tabletku od hocikoho neriskovala. Raz mi dala v skole spoluziacka na ms bolesti daku tabletku a napuchli mi z nej pery a to mal byt len painkiller.

nika3136
11. sep 2020

Nie si ty ta z minula, ktora sa tu o tom informovala?
Kludne si ju zozen ilegalne, ale ked nastanu komplikacie, nechod do nemocnice a znasaj nasledky svojho hlupeho cinu, pretoze aj ked sa to v zahranici uziva, tak pod DOHLADOM lekara. Mimo ineho je urcite zazitok vidiet, ako z teba ten plod (alebo babatko, uz nech to nazve kto chce ako chce) vypadne. Len co potom s nim.... no nebudem pokracovat, mne sa zaludok otaca, ked uz, chod normalne na zakrok.

sara07
11. sep 2020

na sk nezoženieš a ani ti ju nik nepredpíše
česká alebo rakuska klinika, objednaj sa, vycestuj a rieš podla ich pokynov

ivkazba
11. sep 2020

@nika3136 úplne to isté znenie textu ako minule mám pocit

sara07
11. sep 2020

@ivkazba možno len potrebuju zase nejaky podklad aby mohli jačat ako treba sprisnit zákon, zavriet hranice aby nezodpovedne matky nešli na interupciu
o deti ktoré žiju sa nevie postarat a pomôct rodičom štát, však teraz začiatok roka a na popaltkoch išlo na vypalne pre zriadovatela a pre jeho neschopnost zabezpečit pomôcky, a iné veci 140€ nerátam stravu do toho a to sa kopu veci kupuje z 2%
žial podla nich stále mame slaby zakon a toto treba riešit, na druhu vlnu korony nepripraveny, hygienici tak ako boli ale my v parlamente idem riešit ochranu počatia a slovička pretlačat aby potom mohli upravovat ako potrebuju
to tu tu tabletu hladaju tak 1x do tyždna vždy

jaass
11. sep 2020

@sajmoniss nabudúce davaj pozor, čo robíš aby si nemusela tú tabletku do seba pchať. Ja by som si ju nezháňala na tvojom mieste.

sara07
11. sep 2020

@jaass úprimne stane sa aj ked si dávaš pozor a ani antikoncepci nie je 100%, ja osobne si neviem predstavit ako finančne a zdravotne utiahnut dalšie dieta proste neviem , nešlo by to, to posledné je to doslova na hrane pri tých platoch a podpore štátu

jaass
11. sep 2020

@sara07 máš pravdu ale radsej by si išla na potrat? 😭 Ja teda nikdy.

extempore
11. sep 2020

Chemicky potrat, teda prostredníctvom tzv. potratovej tabletky je oveľa šetrnejšou metódou ako klasicky chirurgicky zákrok kedy sa musi dilatovat krčok maternice a kyretou vyškriabať obsah. Chemicky potrat sa ale da robit, myslim, len do nejakeho 10tt. V celom vyspelom svete je to uz davno zavedené, to len u nas sme sto rokov za opicami a to vdaka vplyvu rkc cirkvi. Autorka - objednaj sa na prvú kliniku, ktoru mas najblizsie za hranicami v ČR a do 72 hodin mas po tom.

extempore
11. sep 2020

@jaass nikdy nehovor nikdy. Čo ak ta nejaky uchyl znásilní?

jaass
11. sep 2020

@extempore no nepojdem na potrat a hotovo. Nie jednoducho

klarissa25
11. sep 2020

@nika3136 tiez si myslim ze je to ona

reni1512
11. sep 2020

@sajmoniss ja viem zohnat...ale dobru odbornu pomoc 🙈

jaass
11. sep 2020

@reni1512 👍

sara07
11. sep 2020

@jaass ano, mám tri deti , 40+, byt sme tu ako sardinky ale nestažujem sa, zdravotne by som dalši pôrod nedala , čo nechám tu 3 siroty ? a vdovca ? najmladšie má 4 roky nechám ho tu ? prečo by nemal mat aspon jeden kružok čo ho baví ? nárok na vlastné topanky aspon, oblečenie čo sa da recyklujem ale aj tak to hori na nich doslova
finančne proste nie je šanca, alebo ano ale každy ešte jedno zamestnanie, čiže deti nebudu poriadne vidiet ani matku, otca ale budú mat surodenca ? večne pri str. rodičov lebo rodičia su v praci aby to utiahli a to vôbec nerozmyšlam že by hypoteka dalšia alebo tymto smerom
trochu reality do života ... proste mám/nemá, viem /neviem, dám to /nedám to
a str. rodičia pomôžu ale zase to nie je riešenie a ked zomru čo predám obličku ? aby sme to dali, prečo by dieta nemohlo ist na vylet, do muzea, proste mat aspon trocha detstvo ,
len pomôcky do školy ma stali 300€ komplet pre všetky aj sprezuvkami, obuv na jesen pokial nechcem šunt kupovat 100 € len tak letelo atd
nebudem hrdinka, ano šla by som na interupciu , a sprisnenie zakona to nevyrieši, iba budu bujniet anjeličkárky vo velkom a hranice naštastie zatial nemôžu zatvorit
však kto chce nech má aj 30 deti ja doprajem
a je to doslova ponižujuce že mi zákon uklada čas na rozmyslenie, je to ponižujuce že vôbec predkladaju druhy návrh riešit druhého mudr , ale jasne cesta viery čistí všetko čo na tom že niekoho ponižuje a rozkazuje, prikazuje, strpčuje život , je to jasné my to tak citime a vy budete skakat

elysiacik
11. sep 2020

Tu ju podľa mňa len tak nezoženieš. Ako chápem a možno ma tu ukameňujete, ale mala by byť aj v tomto slobodná voľba. Sú žienky ktoré sú znásilnené a majú mať s násilníkom, ktorý im zničil život dieťa? Berte to aj z tejto stránky

adula12
11. sep 2020

baby, a to existuje aj vyslovene potratova tabletka? ja som myslela, ze sa da zohnat len ta do tych 72hodin od nechraneneho styku. ta sa este ale bezne predava nie?

sense
11. sep 2020

Len na predpis aj to nie asi na Slovensku okrem toho musíš byť pod dohľadom lekára, to nie sú bonbóny... Napr vo Swiss sa tie lieky resp "ta druha dávka" na vypudenie plodu dáva aj pri zamlknutim potrate ak sa chce žena vyhnúť kyretu a ver mi nie je to bohviečo tie bolesti a tiež musíš byť kontrolovaná... Aj kvôli možnosti žeby si až príliš krvacala
Neriskuj zo svojim zdravím, okrem toho nevieš ci to co na čierno kúpiš aj bude v skutočnosti to co žiada...
A aj zo len tusim do 8tt

senan
11. sep 2020

@adula12 ved jasne, ze je len ta tabletka a potom ked si uz tehotna v niekolkom tyzdni, tak musis ist original na potratovu kliniku. To sa neda uz len tak ze hop dam si tableku a zabijem dieta.

cecilia29
11. sep 2020

@elysiacik dieta sa da porodit v anonymne a dat na adopciu. Ziadne , ziadne dieta si nezasluži byt zabite ...hlavne nie svojou matkou, nech je otec akýkoľvek .

Ved sa uz uvedomte vy ženy, ste vy vobec zeny ak za vo vas nepohne svedomie pri slove potrat? Ved to sa zabíja dieta nie 4 bunky. Mozete ma tu aj ukamenovat. Napisem to teraz aj dalsich 1000x . Kazda situacia sa da riesit - adopcia alebo program zachranme zivoty (ktory pomaha finance)

queen_mary
11. sep 2020

Rakusko, vieden. Milion klinik, za 5 kil

jaass
11. sep 2020

@sara07 aha, čiže zabiješ dieťa len aby si mala topanky... Hm šialená doba

adula12
11. sep 2020

@senan vsak ved hej, ale tie tabletky hned po este sa daju bezne kupit v lekarni stale.

1bambinko1
11. sep 2020

tie hej ale sú vôbec účinné keď ti kvázy víde už tehotenský test? tam už asi moc účinkov podľa mňa teda nemajú. ach toto fakt podľa mňa nie je téma do tohto fóra, lebo pochopenie tu asi ťažko nájdeš

acrobaleno
11. sep 2020

Minule tu bola "mladá Češka", ktorá ju zháňala. Ale je to tuším iba do 8 tt, či ako. Veď choď na normálny potrat a neriskuj s tabletkou.

extempore
11. sep 2020

@acrobaleno praveze ta tabletka je menej riskantná ako klasicky potrat... podla mna sa niekde na darknete da objednat, ale tiez by som to neriskovala.

extempore
11. sep 2020

@cecilia29 ukľudni sa láskavo a tento patologicky altruizmus chod davať najavo zachraňovanim úbohých deti v krajinách tretieho sveta, ktore zomierajú na podvýživu alebo na banálne choroby.

acrobaleno
11. sep 2020

@extempore To je pravda, ale to je fakt iba do nejakého skorého týždňa, ktovie v koľkom je autorka. A navyše nie je to pre každú ženu.

acrobaleno
11. sep 2020

@cecilia29 Veď v pohode, nikto ti neberie tvoj názor, tak ho neber ani ostatným. Kto chce ísť na potrat pôjde a nebude písať na MK alebo inde a ostatní sa môžu aj na hlavu postaviť.

cecilia29
11. sep 2020

@extempore Som kludna a tym detom sa pomahat snazim aj bez tvojho odporucanie.
@acrobaleno za mna vrazda neni vec nazoru...ale ano, každý si aj tak urobí podla svojho, legislativa to dovoluje. Ale svedomie mi neda neozvat sa. A malo, pramalo sa tu riesi to ako taku situaciu poriesit ak dieta je nechcene, inak ako potratom.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre