Dá sa otehotnieť aj pri prvom nechránenom pohlavnom styku?

pikuli
27. nov 2020

Ahojte.. prvý krát som mala nechránený pohlavný styk so svojým partnerom.. A otázka je že či aj vtedy môžem otehotnieť? Trošku sa bojím..

pikuli
autor
27. nov 2020

A tá druhá vec.. na internete je všelijaké názory .. a či ktorá je pravda no to netusím

domisha02
27. nov 2020

@pikuli nie nemusí my sme tak mali viac krát z manželom take nehody a nič.. 🙂 je to o šťastí 🙂

lucia147852
27. nov 2020

@pikuli znova raz. Pravda je len jedna. A to taká, že pri nechránenom styku mozes a nemusíš otehotnieť. Nikto nemá vestecku guľu, že vie či budeš alebo nebudes tehotná. Baby ti tu píšu, že tá možnosť je a preto je tvoje konanie nezodpovedne.

snazilka_bio_mamka
27. nov 2020

@pikuli a strekol vobec do teba alebo vytiahol??? a inak take ta nenapadlo ze uplne v pohode mozes chytiť nejaku pliagu?? ci poznas len soplíky a kašlík a pohlavné choroby su pre teba španielska dedina.

dskjhfdlkdjhl
27. nov 2020

Jemine, to uz je zrusena povinna skolska dochadzka? Ci zrusili len biologiu? 🙉

cervenaruza123
27. nov 2020

@pikuli Da sa, ale nemusi. Ak su zena a muz uplne zdravi, aj tak tam nie je istota, ze zena hned otehotnie. Na druhej strane su pary, co sa im postasti prakticky vzdy, ked sa nechrania a maju styk v plodne dni. Je to velmi individualne. Casto ten, co chce, aj tak sa nepodari, aj ked vsetko maju vypocitane. A ten, co nechce, sa raz posmykne a uz to je... Pri kazdom pohlavnom styku je tak ci tak sanca otehotniet, dokonca aj pri chranenom (aj ked vtedy je priam zanedbatelna), lebo aj akakolvek ochrana moze zlyhat a ma spolahlivost "len" 99% napriklad. Pri nechranenom sa tato sanca samozrejme rapidne zvysuje, ale vzdy je to len sanca. Nikdy nevies, ako dopadnes prave ty a prave v ten mesiac.

pikuli
autor
27. nov 2020

@snazilka_bio_mamka o čom to tu hovoríš.. ako môžem mať pohlavné choroby keď som sným už 3 roky a iba rok máme občas pohlavný styk..a pritom som mu bola prvá a aj on mňe.. ja je verný!!!

sisa_s
27. nov 2020

@pikuli a na gymnaziu sa pohlavna sustava uz neuci? 😉 Plus v dnesnej dobe mas na internete tooooolko informacii o menstruacnom cykle, ovulacnom cykle a otehotneni...🤦

zirafienka
27. nov 2020

@dskjhfdlkdjhl to ešte len bude, keď školopovinní začnú využívať čas inak, ako online
vyučovaním😉

pikuli
autor
27. nov 2020

@zirafienka vieš na internete sú veľa možností. Napjv som tam prečítala všelijaké veci . Ale ja som chcela vedieť konkrétne že ženy aké skúsenosti s tým majú..

dskjhfdlkdjhl
27. nov 2020

@pikuli No, ked si mala nechraneny styk, tak musis pocitat aj s tehotenstvom. Je uplne jedno, ako to bolo u napr. Marienky a ako u Anicky, Ty to mozes mat uplne inak. To, ci to bolo prvy, alebo desiaty-krat, to je uplne jedno. Podarit sa to moze na prvy krat a niekomu sa nepodari ani na 150-ty krat. Ja naozaj neviem, co este nad tym dumas, premyslat si mala predtym.

ivca88
27. nov 2020

@pikuli a čo si sa aspoň neopýtala predtým ?

snazilka_bio_mamka
27. nov 2020

@pikuli tak sa vyjadri tak. Ja som chapala ze si mala prvy styk v živote.

sara07
27. nov 2020

@ivca88 toto ani nepíš lebo ti admin hned prispevok zmaže, nemôžeš najnovšie pisat že sa ma doučit biologiu, šialene zaujímavá novinka

autumm
27. nov 2020

Ja som tiež otehotnela s nechránený styku, ale už s manželom🙂 a prečo si sa nechránila? Myslela som si ze v dnešnej dobe internetu a množstva informácií snad uz aj 12 ročne dieta vie, že existujú viaceré metódy ako sa chrániť . Kondómy, antikoncepcia atd..

sara07
27. nov 2020

@pikuli tolka naivita sa len tak nevidí, tak chod do knižnice nájdi si encyklopedia alebo náučné knihy, ked sa chce informácie sa náju
a na gymn.4 ročník by som teda doslova základné vedomosti o svojom tele mala vediet
za mna tie školy ani nemusia byt otvorené lebo do nich chodite a aj tak viete ...o

mpg
27. nov 2020

@sara07 ak napíše v maturitnej práci aj on mňe, tak to sa učia už na prvom stupni ZŠ, že e zmäkčuje.

ivca88
27. nov 2020

@sara07 to som nevedela, ale pardón, to čo je za dobu, že slečna si myslí, že tým že mala PRVY nechránený styk, tak je tam výnimka v plodnosti?
To je už nekonečná hlúposť....
A že študentka gymnázia a napíše vYdno... 🤷
Ja neviem...

pikuli
autor
27. nov 2020

@sara07 na zakladnej sme ani nemali na biologio ľudske telo lebo sme to nestihli a na gymnazium sme to neprebrali tak podrobne.. .. ja som iba chcela vediet vaše skusenosti lebo ste v tom zrelší,

fokuska
27. nov 2020

@pikuli Takze to nebol tvoj prvy styk, doteraz ste spolu spavali s ochranou a teraz prvykrat bez ochrany? A kvoli tomu to ma byt nejaka vynimka, ze telo vie, ze toto je prvykrat bey ochrany?
Toto mi rozum nijak raz neberie. Kedysi boli take povery, ze pri uplne prvom styku zena nemoze otehotniet, co je samozrejme blbost, ale trosku by som "chapala", kebyze to je tvoj pripad a veris tomu. Alebo ze ak zena este nema menstruaciu, tak nemoze otehotniet (moze, lebo vzdy je najprv ovulacia, az tak menstruacia) alebo ze po porode kym nedostane menstruaciu, tak nemoze otehotniet, alebo ze dojcenie je antikoncepcia... to su take "legendy", ktorym niektore veria, ale este som nepocula o takom niecom ako pises ty, ze pri prvom nechranenom sytku sa neotehotnie. A aj by ma zaujimalo kde na internete pisali nieco take, ze si bola zmatena nevedela, ze ktore tvrdenie je pravda.

sivana09
27. nov 2020

@pikuli :D dvakrat som otehotnela na prvy pokus, cielene... este aj so svojim manzelom, ked sme dospeli a financne zabezpeceni pouzivame kondom vzdy, ked nechceme tehotenstvo

simsalabim
27. nov 2020

@pikuli tu tabletku si mozes vziat aj ked uzivas prirodne lieky na mocove cesty. Podla mna je dokonca prioritou pred tymi liekmi.m, kedze este si v skole. A cim skor!

diewcatqoo
27. nov 2020

Nie, prvykrat sa otehotniet neda. Je zo zakona stanovena vynimka na prvy nechraneny sex... aby si to prvykrat vyskusal kazdy bez akychkolvek obav 🤦‍♀️

elanor
27. nov 2020
beronsche
27. nov 2020

@pikuli ake chces skusenosti? Chces si urobit statistiku kolko zien otehotnelo na prvy krat a potom si nejako vypocitas pravdepodobnost? Co to je, ze na prvy krat nemozem otehotnet? Ako si si to vysvetlila? Ze ste to nebrali v skole podrobne? Ty zijes kde, v klastore?

Pozri, ak tvoj partner ejakuoval do teba a vlastne aj ak mimo tvojho tela, tehotna byt MOZES. Aj ked mas zdr. problemy. Aj ked by si nemala mat plodne dni. Jednoducho mozne to JE. Bodka. A ci sa to stalo Zuze, Anci, Kate, alebo nie, je uplne bezpredmetne...
Takze tiez odprucam tabletku po, aj ked je to obrovske svinstvo, co ti rozhadza cely cyklus.. Zial.. A v buducnosti viac rozmyslat a chranit sa!

sara07
27. nov 2020

@pikuli na základnej škole sa prvy raz uči že vôbec čo je to vajičko a spermia v 4 ročníku, postupne pokial sa pravidelne pripravuješ tak sa pridáva učivo v každom jednom ročníku
takže žiadne že si nestihla tak viem čo je a nie je v učebniciach
ale ty sa pýtaš na uplne blbosti , to že nemáte v škole sexualnu vychovu sa podakuj sk biskupom a krestanom lebo sú zásadne proti
takže máš dve možnosti bud sa spýtat mamy alebo v rodine alebo si zájst do knižnice a čo čakáš že ako ti všetko donesie niekto na podnose a bola by si táka láskava a naučila sa niečo
ked si zrelá na súlož si zrelá aj na to aby si vedela aspon toto

sara07
27. nov 2020

baby vysvetlite mi prosím lebo ja som totálne blbá asi ako niekto kto chodi na gymnazium môže mat takýto názor a spytat sa niečo také v tejto dobe ako chápala by som to za komančov kde teda ako vrchol bolo vidiet chlapa v plavkách a inak sa selektovali inforámcie ale teraz ???? si pamätám že neckerman sa pašoval a schranovala čast kde boli baby v prádle pre chalanov vrchol čo sa im podaril zohnat
iné bolo ked nastupilo videorekorder ale aj to nemal každy nan

dskjhfdlkdjhl
27. nov 2020

@sara07 Odpoved je jednoducha. Teraz je tolko gymnazii, ze sa uz moze dostat kazdy.

fokuska
27. nov 2020

@sara07 V sucasnosti nie je gymnazium ziadna zaruka inteligencie alebo vacsich vedomosti, rovnako ako nou nie je vysoka skola. Presne tak ako isli urovnou dole podmienky pre vysoke skoly a funguju tituly zo socialnej prace, skalice, bezpecnostneho manazmentu, prava v sladkovicove a pod., tak isto beru gymnazia ziakov, ktori by inokedy so svojimi znamkami a spravanim skoncili na ucnovkach. Nie vsetky, samozrejme ze nejaka "elita" si vzdy drzi uroven, ale gymnazium uz nie je take, ze je ich malo a malo miest, takze sa tam dostane naozaj len ten najlepsi vyber.
Bohuzial...

snazilka_bio_mamka
27. nov 2020

@diewcatqoo :D :D 👏

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre