Dlhý cyklus a tehotenstvo

okm221
9. máj 2019

Ahojte, viem ze je tu veľa diskusii na takúto tému, ale chcela by som vedieť vás názor, moje cykly sú nepravidelne od 30-38 dní. Vždy mávam týždeň pred MS hrozne bolesti pŕs a brucha. Sledovala som si ovuláciu no zjavne malo. A s priateľom sa snažíme o babo. Ide o to, že mávam neskorú ovuláciu zjavne, čo mi povedal aj lekár, ale nikdy neviem kedy, tak sa snažíme tak aby sme pokryl všetky dni. (nikdy som nemala problém s anovulacnymi cyklami, ale môže sa stať.) Momantalne mam 37 deň cyklu, bolesti žiadne, len jemne bolesti pŕs ktoré trvajú už asi dva týždne. Prestala mi chutiť káva, čo som niekedy vypila aj 4 denne. Robila som si 3 testy, všetky vyšli negatívne. Úplne som z toho v pomykove neviem co si myslieť. K lekárovi som sa objednala až budúci týždeň. Co poviete? Co by ste mi poradili? Mate nejaké skúsenosti?

queen_mary
9. máj 2019

@okm221 ja mam cykly tak ako ty,v mesiaci ked som otehotnela, som si ovuláciu vobec nezachytila. Podozrive mi zacalo byt, ked ma dlho boleli prsia, a ms nikde. Na cca 42. Den som mala uz krasne dve ciarky. Prsia boki moj jediny priznak.

okm221
autor
9. máj 2019

@queen_mary ja som už taká zmätená a nahnevaná zaroven, zjavne to už všetko nechám na lekára, len som objednaná až koncom týždňa, čo mám mrzí, snáď ale dovtedy tam niečo narastie 😇

queen_mary
9. máj 2019

@okm221 my sme tiez obehali lekarov, a nakoniec sa podarila takto. Ked som si robila asi 4ty krat robila ovulacny test a nic, tak som si dala sama asi 4 pohare vina 😂 totalna depresia. Asi tyzden na to som otehotnela (posunuta ovulacia, ocividne to bolo az 27-8 den)😂

okm221
autor
9. máj 2019

@queen_mary ešte som zabudla dodať ze pri zmene polohy alebo prudkom pohybe ma na par sekúnd zabolí v podbrušku ako pred MS, ale nieje to ono... Tak dlho musím čakať kým sa dozviem ci som či nie, závidím babám ktoré to už vedia pár dní od oplodnenia v normálnom 28 daňovom cykle

nika3136
9. máj 2019

Ak máš taký cyklus, skús sa pozrieť na Creightonský model. Známej to veľmi pomohlo, po roku a pol neúspešného snaženia otehotnela touto metódou.
A hlavne to veľmi nerieš v hlave, aj psychika robí veľmi veľa a posúva MS

vendigo
9. máj 2019

Ja mavam cykly cca 36 dnove plys minus. Tehotna som ostala na prvykrat. A vedela som to prakticky hned kedze ma v strede cyklu zacali boliet prsia co sa mi nikdy nestalo aby to bolo tak v strede. Cize som to uz tusila veeelmi skoro nakolko to bolo nieco ine. Iny pocit. Nieco sa s mojim telom dialo 🙂

okm221
autor
9. máj 2019

@vendigo prsia rovnako cítim už veľmi dlho, no ms nikde a test negatív

okm221
autor
9. máj 2019

@nika3136 krcok si sledujem sem tam ako príde hlien ťažko odhadnem, keďže sa snažíme cely mesiac a to co zo mňa tecie je hlien zmiešaný s niečím iným.. Ale momentálne mám krcok vysoko a tvrdý uzavretý.

vendigo
9. máj 2019

@okm221 dobre ale tak teraz mas 37dc nie ? By dom trosku este pockala proste

okm221
autor
9. máj 2019

@vendigo áno mam 37dc, jedine to mi zostáva, čím skôr keby viem ako som na tom, ale toto sa mi nikdy nestalo ešte, raz keď som dostala na 38dc to boli hrozne bolesti.. Takže verim ze to bude tehu

vendigo
9. máj 2019

@okm221 hej ono by clovek najradsej fakt chcel vediet hned okamzite no vzdy kazdy musi vydrzat aj ked to potom ten cas sa vlecie. A dni su nekonecne a pri tych nasich dlhych cykloch to je este o to horsie ze to trva eeeste dlhsie a ostatnym zenam :D

kliatana
10. máj 2019

tazko povedat, co to moze byt ako ale velmi rada by som bola, ak by sa vam tehu podarilo, bo podla toho ako to cle opisujes, tak by ste to obaja velmi moc chceli

okm221
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
okm221
autor
10. máj 2019

@kliatana ms stále nič, za 5 dní ku lekárovi, v priebehu budúceho týždňa skúsim ešte raz testik 🙂 ak tak dám vedieť
Divne je ze od včera nemôžem ani cítiť mäsové výrobky, ktoré som predtým milovala... + včera som mala krce v krátkych intervaloch dosť intenzívne.... Možno je to len vsugerovane ale tie chute sa mi reálne zmenili

okm221
autor
12. máj 2019

Takže predvčerom som začala trochu spinit, včera som si urobila test, slabo pozitívny, večer hrozne kŕče a následne silne krvácanie, už aj dnes silné MS krvácanie, test negatív, zjavne som o vajko prišla :(

okm221
autor
12. máj 2019

Mam ísť podľa vás aj tak k lekárovi? Ak tak aby mi dal dačo na podporu tehotenstva do budúcna?

vendigo
12. máj 2019

@okm221 podla mna zvytocne pojdes. Odporucam kyselinu listovu si kupit v lekarni ta sa ma a moze brat pred otehotnenim a nasledne prve 3 mesiace tehotenstva. S tym nic neookazis a moze ti to pomoct. Cize kupit teraz a uz brat 🙂

okm221
autor
12. máj 2019

@vendigo beriem stále ako sme sa začali snažiť kyselinu listovú... Kedze som anemicka aj železo a vitamín C.. A magnezium

vendigo
12. máj 2019

@okm221 aha no tak potom neviem inak poradit. Drzim palce

okm221
autor
12. máj 2019

@vendigo ďakujem pekne, som ešte mladá, tak snáď sa podarí, mame ešte času 🙂

okm221
autor
13. máj 2019

Nakoniec som zašla na konzulty k lekárovi, začínajúce tehotenstvo vyvrátil(z krvi hcg nízke), o dva týždne sa idem ukázať na ultrazvuk, či niečo iné nespôsobilo toľké meškanie a moc silné krvácanie..

vendigo
13. máj 2019

@okm221 a kolko mas rokov ?

okm221
autor
13. máj 2019

@vendigo 20 😇

vendigo
13. máj 2019

@okm221 tak to potom casu az az zbytocne stresujes. Urcite sa to podari idealny cas na tehotenstvo pre zensky organizmus je okolo 22ky 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre