Duchovia na tehotenskom teste, cysta

24. júl 2021

Ahojte baby. Obraciam sa na vás hlavne kvôli tomu, že sa nemám s kým poradiť vo svojom okolí a predsa nie som si istá či som tehotná, tak by som to nerada riešila s rodinou.
Robila som si tehotenský test 5 dni za sebou klasicky tyčinkový z drmax ktorý mi za každým ukázal slabú no viditeľnú druhú čiarocku na šiesty deň som si urobila digitálny test ktorý tiež ukázal plusko a týždne 1-2. Mám obavy kvôli tomu, že pri poslednej kontrole u gyn. mi namerali 8 cm cystu a teraz po testovaní som sa dr. neodvolala. Máte s tým niektorá skúsenosti? (Myslím s väčšiu cystou počas tehotenstva)
Mohla cysta spôsobiť, že mi vychádzajú pozitívne testy?

zuzzana12
24. júl 2021

Ahoj, mam skúsenosť len s tým, že mi tiež nesilnela druhá čiarka na teste, dva týždne som tam mala duchov, aj napriek tomu, že digitálny test bol jeden týždeň + 1-2 a o týždeň dokonca + 2-3...na kontrole u doktorky v bruchu prázdno🥺, bolo to nakoniec biochemické tehotenstvo, "len" s meškajúcum menzesom... Nie som si však istá 🤷‍♀️tým, do akej miery cysta ovplyvní hcg v moči a krvi, v jedinečných prípadoch možno áno

autor
24. júl 2021

@zuzzana12 Ďakujem pekne za odpoveď 🙂.
Áno uvedomujem si, že to môže byť aj biochemické alebo dokonca mimomaternicové. Mám z toho obavy. A mala si aj nejaké iné tehotenské príznaky? Ja mám okrem meškania menštruácie aj citlivosť na pachy, závraty a nevoľnosti od žalúdka. Je to nepríjemne keď žena nevie na čom je.
Snáď sa mi v pondelok podarí spojiť s dr.

zuzzana12
24. júl 2021

Malá som citlivejšie a naliate prsia, inak ani nič, možno ešte trochu ten čuch zvýraznený, ale nevoľnosti nie, ale tie som nemala ani pri predošlom zdravom tehotenstve. Najlepšie je si to overiť u lekárky, keď sa teda podarí... A koľko ti už mešká?

zuzzana12
24. júl 2021

Lebo môže to byť aj počiatočné tehotenstvo s nízkym hcg😉

miankass
24. júl 2021

Ahojky budeš tehotná 💜💜😉😉 gratulujem

annie2205
24. júl 2021

Ahooj, ak testy silnejú tak to bude tehu a ak nie, tak to môže byt aj cysta. Držím palce 🍀

autor
24. júl 2021

@zuzzana12 Meškajú mi ešte len 4 dni, tak ešte stále som taká, že sa MS môže dostaviť.

autor
24. júl 2021

@miankass Ahoj 🙂 kiežby si mala pravdu, u nás by to bol asi zázrak lebo obaja mame nejaké tie zdravotné problémy po tejto stránke. Ešte stále sa nechcem nejak tešiť, aby som potom nebola sklamaná. Veľmi pekne ďakujem za povzbudenie. 🙂

autor
24. júl 2021

@annie2205 ahoj 🙂 ďakujem pekne. Zatiaľ som si ich robila 5 ale aj 5 dni za sebou 😄. Čo som si uvedomila, že nemá zmysel. Takže teraz by som chcela počkať viac dni a tiež uvidím čo na to dr.

annie2205
25. júl 2021

To nevadi, že 5 dni po sebe aj tak musíš vidieť rozdiel medzi prvým a posledným testom. Pošlem ti ako tmavli moje testy a tiež je to robené dni po sebe. Nemáš fotku tvojich testov?

zuzzana12
25. júl 2021

Áno, môže, ale priala by som ti aby to nebol tvoj prípad a čiarka začala silnieť🤗 hovoria, že hcg stúpa kazde 2-3 dni, ale je ťažké vydržať čo len do ďalšieho rána a nie 2-3 dni🙈

miankass
25. júl 2021

Ja osobne verím týmto digitálnym, a mne sa osvedčili, držím palčeky daj potom vedieť 💜

roztlieskavacka
25. júl 2021

Akú mas cystu? Ja som mala cystu na vajecniku a aj stále mam počas tehu ale ta si žije vlastným životom, je to endometricka cysta a na druhom vajecniku mam “tehotenskú” cystu z žltého telieska 🙂

autor
25. júl 2021

Ahojte dievčatá 🙂.
Tak dnes som išla k dr. nakoľko mi začali bolesti v podbrušku a mala som strach kvôli tej cyste. No na moje prekvapenie na sone už žiadnu cystu nenašiel pričom bola veľká 8,5 cm a mala som ju takmer 2 roky. Musím sa priznať, že som si robila rebríčkovu kúru ak by to možno niektorej z vás pomohlo čo sa s týmto trápi. (Viem určite, že toto pomohlo)
Graviditu na sone zatiaľ nevidel no HCG v krvi pozitívne. Takze už asi len čakať.

miankass
25. júl 2021

Hihi ♥️ nevidel lebo je to ešte maličké skôr 6tt už by to bolo viditeľné, držím palce,♥️😍

srdiecko99
25. júl 2021

Ahojte baby prosim vas v 6tt je uz vidiet na ultrazvuku a babo a srdiecko?

autor
25. júl 2021

@miankass Ďakujem ❤️ Ale aj tak mám strach, stále mame take zvláštne pocity v podbrušku a dnes mám aj taký hnedastý výtok. Myslíš že je to normálne?

miankass
25. júl 2021

Ano na začiatku tehu je to normálne ja som takýto mala do 3 mesiaca, potom mi gynekológ predpisal duphaston 🙂 neboj všetko bude ôk

hennyinnsbruck
25. júl 2021

Super ze cysta tam neni👌🏻👌🏻A ten vytok no je to 50/50…Uvidis kedze si uplne na zaciatku.drzim palce

miankass
25. júl 2021

@hennyinnsbruck môže to byť aj menštruácia prichádzajúca ale aj znamenie tehotenstva. Ale podla mňa bude tehotná 🙂 ja som to mala podobne 😉, ibaže ja som mala menštruáciu aj keď som bola tehotná a zistila som až v 6tt že som v tom.

hennyinnsbruck
25. júl 2021

@miankass tak tehotna je podla testov otazne je ci ten vytok je len uhniezdenie alebo zaciatok konca.tazko povedat uvidi sa…Samozrejme dufam ze to je ta prva moznost😊

zuzzana12
25. júl 2021

Je super, ze tam cysta už nie je, presne to si potrebovala, upokojiť v tomto smere🙏... Škoda toho výtoku, mne sa po vaginalnom usg vyšetrení objavil niekoľkokrát, aj v tehotenstve po kontrole, je to asi normálne, keďže sa tam mrví tou sondou...Hlavne aby nesilnel a ustal 🙏 skus myslieť pozitívne, ja sa snažím tiež 😉

zuzzana12
25. júl 2021

@srdiecko99 mohlo by, 6tt je taky optimálny na návštevu gynekológa, ale asi závisí aj od kvality usg prístroja

miankass
25. júl 2021

@hennyinnsbruck uhniezduje sa, nemala by som to vravieť takto 100% lebo neviem ale myslím si ze to bude to, ja som v 7tt začala mať také hnedáste výtoky, začali mi v sobotu v nedeľu som išla na urgent, a gynekologická mi povedala ze v prvom trimestri to je normálne ze to sa na začiatkoch uhniezduje 🙂 bola som kľudnejšía, potom mi moja predpísala duphaston co predpokladám ze predpisu aj slečne 🙂 a bude všetko dobre. Len sa treba šetriť.

autor
26. júl 2021

@miankass som veľmi rada, že to bolo u teba v poriadku. 🙂 ja som tehu ešte nebola tak som z toho trošku vyplašená, všetko nové. U teba to je tiež prvé tehu? A čo to je ten duphaston? 🙂

autor
26. júl 2021

@zuzzana12 Ďakujem pekne ❤️ Áno snažím sa myslieť pozitívne a hlavne byť pokojná, lebo včera som prežívala dosť veľké stresy. Už večer myslím že výtok ustal a dnes ráno zatiaľ nič tak uvidíme. A ty si teraz tehu? 🙂

autor
26. júl 2021

@roztlieskavacka Ja som mala polycysticky vaječník, to vravel jeden dr. potom som prešla k inému ten ma hneď posielal na operáciu a na priechodnosť vajcovodov lebo sa bál či sa tam netvorí niečo zhubné. (V tom čase mi cysta aj veľmi rýchlo narástla na tých 8,5 cm)
Našťastie tá bylinka a sedacie kúpele z nej mi pomohli čím ma zachránila od operácie.

autor
26. júl 2021

@roztlieskavacka Ja mám stále pred tými cystami rešpekt, viem že sa môžu opäť objaviť. Nie je to v tehotenstve nebezpečne? Ja som sa práve toho bála, či mi náhodou nepraskla, alebo či nebudem musieť ísť na operáciu aj počas tehotenstva ak teda by som bola tehotná.. Ach podobne mučivé myšlienky ma trápili. 🙂

miankass
26. júl 2021

Áno prvé tehu, momentálne 5mesiac, a ten duphaston sa používa na špinenie na zníženie rizika potratu, na menštruáciu ak nemáš pravidelnú.. Atd
je to liečivo nazývané dydrogesteron umelo vytvorený hormón, má pod. Účinky ako progesteron. Je to len na lekársky predpis.

autor
26. júl 2021

@miankass Ahaaa zaujímavé, dobre že som sa opýtala. Ja keď som mala to špinenie včera tak som si večer natrela Progestellu, to je taký prigesteronovy krém ale čisto prírodný z nejaké stromu sa to vyrába a špinenie sa mi hneď zmiernilo, dala som si ho aj dnes ráno. Inak prajem ti krásne a zdravé tehotenstvo ❤️🌸

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre