Kedy si mám urobiť test?

zuzkababy
5. nov 2012

baby prosím poradte,už 2x som si robila test a nič.pred 2týždnami som si robila test,lebo sme išli na plno.včera zase.dnes som si robila test a nic.môže to byt aj testom,ktoré su dobre?možem si robit test aj cez den?
alebo mám ešte počkat?chcem bábetko,som z toho nervozna,

momobobo
5. nov 2012

ahoj test ti stačí urobiť tak prvý týždeň po tom čo ti mešká skôr ti ukáže len zriedka 😉

lienkan
5. nov 2012

@zuzkababy Hlavne netlač na pílu ... a nestresuj sa .. aby bolo vsetko ok

zuzkababy
autor
5. nov 2012

taká som na to bábätko navnadená,že nemôžem vydržat.idem aj gynek. meniť

beyonce11
5. nov 2012

@zuzkababy urob si ho až ked ti budú meškat

ercsikek
5. nov 2012

ahojte baby,už 4. mes. sa snažíme o bábo,stále si robím test tak týždeň po plodných dňoch,teraz čítam,momobobo,že to tak skoro ukáže len zriedka,robila som si test-používam vačšinou ten RAPID (červená krabička),že vraj je najlepší,pred 2. týždňami,bol negat.,ale mala som dostať MS min. stredu ešte stále nič,tak teraz som začala dúfať,že som tehu
mám si zajtra urobiť ďalší test alebo ísť radšej ku gyn?už som taká nedočkavá

pajerchinova
5. nov 2012

gynekolog ta moze objednat na odber krvi a z tej zisti presne vysku hCG ktory testuje test z mocu - v moci este nemusi byt v dostatocnej koncentracii ak je zena tehotna kratko. Ale kym ti pridu vysledky z labaku tak to si mozes rovno spravit dalsi test 🙂

pajerchinova
5. nov 2012

@zuzkababy zavisi od testov, najlepsie je robit si rano, lebo v rannom moci (ak si nebola v noci cikat) je najvyssia koncentracia hCG (ak je zena tehotna) na ktory reaguje test.

ercsikek
5. nov 2012

@pajerchinova ďakujem,a nevieš náhodou po koľkých dňoch sú výsledky krvy? a na ultrazvuku kedy najskôr vidno?

pajerchinova
5. nov 2012

@ercsikek na UZV sa nespoliehaj, tam by to najskor uvidel tak po 6 tyzdni.

zuzi0911
5. nov 2012

@ercsikek ahoj tak ja dom test robila v den ms a bol pozitiv to bol piatok. v pondelok som bola u dr a ten ked ma vysetroval vravi ze tam nebude nic vidno a zrazu zskrical jje to tam a bola som v 3 tyzdni.ale pokial ti medka tak test by mal ukazat.

katkasofi
6. nov 2012

@ercsikek ahoj. Ak si mala dostať minulú stredu tak tehotensky test ti už určite ukáže. Mne clearblue digital ukázal tri dni pred ms1-2tt tehotnosti. A výsledky. Z krvi som mala do 3hodin, ale ja mám gynekologa v nemocnici kde sú aj labaky... Tak držím palce a daj vedieť 😉

monika1308
6. nov 2012

Ja keď som si robila test, tak vždy v deň očakávanej menštruácie alebo pár dní po. A vždy mi vyšiel dobrý výsledok. Ale keď som otehotnela, tak som ešte pred menzesom vedela že som v tom 🙂 A to mi nebolo ani zle ani nič podobné, len som to proste vedela, a test mi vyšiel pozitívne deň preed menzesom. Ale ja som mala pravidelný 30-dňový ciklus. Tak tiež veľa závisí od toho kedy si mala ovuláciu ,lebo ja som vždy mávala tesne po menzese. Takže som si mohla skoro urobiť test. Lekári hovoria že test by mal ukázať dobrý výsledok 2 týždne po ovulácii. Takže keď nevieš kedy si mala ovuláciu, tak odporúčam robiť po menzese aspoň 5 dní. Lebo niektoré ženy majú zas ovulku tesne pred menzesom ,dokoca som sa stretla s prípadmi ktoré ju mali počas menzesu. Tak držím pršteky aby tam boli //. 🙂

zuzkababy
autor
6. nov 2012

takže ešte počkám.už mám jedno dieta,tá už ma 5rokov,a rozhodli sme sa pre druhe,a pri prvom som takto nestresovala,to bolo neplanovane.tak pockam a uvidim

ivik4
6. nov 2012

@zuzkababy mne doktorka povedala aspon dva tyzdne cakat ale mne to pride dlho ... moj pripad je napr.ze 3dni po vynechani negativne a az po tyzdni pozitivne . 😉

ercsikek
9. nov 2012

@pajerchinova
@zuzi0911
@katkasofi
Ahojte baby, v utorok som dostala ms ☹ ,ráno som si kúpila test a potom hneď ms, bola som na gyn. či mi vie vypočítať plodné dni,tak mi povedala že to zistíme ultrazvukom,začnem k nej chodiť 10.deň a uvidíme.Je mi to také zvláštne,aj ja mám 3 a pol ročného syna a on prišiel nečakane hneď po vysadení ANT. 😵 a teraz keď plánujeme tak ne a ne ☹

zuzi0911
9. nov 2012

@ercsikek ahoj tak moje tiez necakane.a druha hned po vysadeni antiky. drzi ti moc palce aby sa podarilo 🙂

zuzkababy
autor
10. nov 2012

tak a je to v prdeli,dostala som ms.som z toho uplne hotova,som si myslela ze hned otehotneniem,ako pri prvej,a nc,normalne tomu neverim.
co teraz?tiez si mam dat zistit plodne dni?ci ako,neverim tomu.som z toho uplne hotova.som si bola na 100%ista ze som tehotna

baska09044
10. nov 2012

ahoj, ak mozem poradit tak si ho urob aj s 2-3 tyzdnovym odstupom. viem to z vlastnej skusenosti. aj mne sa stalo ze som si robila prvykrat test a bol negativny a o tyzden na to robila druhy test a vysiel.pozitivny a potom som zistila u gynekologa ze som uz v 5 tyzdni. je to taka pekna historka 🙂))

katkasofi
10. nov 2012

@ercsikek aj mne teraz zisťovali sonom veľkosť folikulov. Ale to mi dr nasadil aj clostik... To je super že ti to budú zisťovať. My sme sa snažili vyše roka a vždy sme snazilkovali každý druhý deň, ale v mesiaci keď som otehotnela tak sme išli na to každý deň. Tak skúste aj vy 😉

blondiee83
10. nov 2012

Takýchto tém tu je milión dvestotisic... Prečo zakladate nové a nove????
Zakladateľke témy odkazujem - že v prvom rade by si mala kúpiť knihu sexuálnej výchovy - ak nevie, že žiadny test neukaze tehotenstvo druhy den po styku...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre