Môžem byť tehotná, aj keď sme použili kondóm?

lau1234
31. máj 2015

Ahojte. Môžem byť tehotná aj keď sme s priatelom použili kondom? MS mi mešká uz 20 dní, tehotenský test bol negatívny. Máte skúsenosť s niečím takýmto?

angel257
31. máj 2015

Noo môže to mať veľa príčin prečo ti mešká.....nie sme jasnovidky aby sme vedeli či si tehu či nie....zájdi ku gyn. on ti to povie na 100 percent .....a pri takom meškaní by som ja osobne už dávno išla.....

uzanka16
31. máj 2015

@lau1234 Ak ste použili kondóm, nebol poškodený nemala by si ako otehotnieť, jedine ak predtým bol nejaký orálny styk keď sa partner urobil a náhodou mal o ejakulátu zašpinené ruky a by ti ešte tam prstami dačo robil tými rukami, možno vtedy by bola ešte šanca, ale ináč nie. A MS môže meškať z hocičoho nemusíš byť tehotná, mne napr. vedela meškať zo stresu alebo keď sa mi náhodou urobila cysta na vaječníku a keď ti mešká už 20 dní test by ti istotne už dačo ukázal. Ja som teraz tehotná a test som si robila po 14 dňoch čo mi meškala a pekne čiarky bolo obe vidno.

veronika1402
31. máj 2015

Tiež si nemyslím,že by si bola tehotná,test by to už ukázal,aj mne teraz meškala tri týždne,uZ som bola v strese, že čo sa deje a zrazu prišli🙂

zk3
31. máj 2015

Ziadna ochrana nie je 100%.chod k lekarovi na krvne testy

sibalka21
31. máj 2015

@lau1234 ak ste pouzili kondom a nebol nijak poskodeny je miziva sanca aby si otehotnela, aj tak test by bol uz davno pozitivny... Chod k lekarovi moze to byt zapal, cysta alebo infekcia a pod

lilimoni
31. máj 2015

Pory kondomu maju velkost ako 2,6 spermie 😀 som o tom pozerala uz davno nejaky dokument. A ja som brala HAK a mali sme kondom a mam dcerku 😀 takze ani 99% + 99% nie je istota 😀 HAK som brala pravidelne, vzdy mi zaspieval mobil aby som nezabudla 😀

m.i.r.i
31. máj 2015

@lilimoni prosim ta daj znacku kondomu. Nech vyskusam. Myslim to vazne..

iwesska
31. máj 2015

@lilimoni No ale keby toto platilo, ze kazdy kondom ma take velke pory, tak to by tych deti tu bolo daleko viac 🙂

olifcek
31. máj 2015

@lilimoni daj link na ten dokument :D :D :D

lilimoni
1. jún 2015

Staci aj google a najdete ze mensiu porovitost ako 5 mikrometrov este nevyrobili, spermia 2-3 mikrometre a HIV 1 mikrometer. Ale gel a latky cim je kondom napustany, by to mali minimalizovat 🙂

jajka257
1. jún 2015

@lilimoni ako hladam, tak hladam, ale nenasla som....daj link prosim ta...

jajka257
1. jún 2015

@lilimoni a este kopirovane zo skripta lekarskej fakulty :velikost spermie je okolo 65 μm, z čehož pouze 5 μm připadá na hlavičku, zbytek tvoří bičík. takye, vyrok, ze velkost spermie je 2-3 mikrometre je zavadzajuca.

olifcek
1. jún 2015

@jajka257 zjavne tu niekto nerozlisuje veliciny :D

iwesska
1. jún 2015

@lilimoni No tak z tohto co si napisala, by to znamenalo, ze kondom nie je ochrana, ale sluzi na prenos HIV a je priam urceny k otehotneniu 😀

drobcek526
1. jún 2015

myslím že je velmi mala pravdepodobnost ak ste spravne pouzili kondom aby si otehotnela...

domi55
15. nov 2015

Ahojte🙂 Chcela by som sa opytat, ci mozem byt tehotna ked s priatelom pouzili kondom a meskaju mi kramy 10dni. Priblizne 3-4 mam menstruacne priznaky no zatial som stale nedostala.

lavinis
15. nov 2015

@domi55 áno, môžeš, čo tak si spraviť test?

len_ka99
15. nov 2015

ono su tam vzdy nejake vecicky ako mozes otehotniet. priroda je niekedy potvora. u nas sa bohuzial nedari aj ked sme vsetko mozne vyskusali. skus si urobit test, aj ked uz dalsi. joooj, keby aj mne meska tak som uz radostou bez seba. :( 🙂 a ak ti ten test vyjde negativny tak zbehni na gyndu. mozno mas nejaky problem.

snazilka1983
15. nov 2015

@lavinis veď píše že test bol negatívny

lavinis
15. nov 2015

@snazilka1983 no tak nech si spraví iný a keď krámy meškajú 10 dní, už by som bola u gyndoša.

snazilka1983
15. nov 2015

@lavinis to áno.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre