Možné tehotenstvo 7 mesiacov po cisárskom

8. okt 2020

Prajem pekný večer. Pred 7.m som mala sekciu, pred dvoma mesiacmi som nedostala menzes, urobila som si test, bol pozitívny, týždeň na to som dostala menzes normálny, ako inokedy. Predpokladám, že to bolo biochemické.
Ďalší mesiac som mala presne načas menzes. Tento mesiac zase neprišiel. Test pozitívny. ☺️
Menzes som mala dostať 24.9.
Nemôžem byť tehotná od toho 20.7. Kedy som si robila prvý test a následne dostala menzes?
A vymizli príznaky. Už ma nebolia prsia, ani brucho, ani kríže.
K lekárovi pôjdem až o týždeň, nakoľko som s dcérou v karanténe.

terina25
9. okt 2020

@mimimiruska trepete hluposti. Najprv by ste sa mali naucit slovencinu a tak radit🤦‍♀️

cecilia29
9. okt 2020

Nemohla si byt tehotna a mat normalny menzes? Aj to sa stava, ale to by si asi citila a mala priznaky posledne dva mesiace. Drzim prsty, nech je vsetko ok 🙂 a s babatkom nech ste zdrave 🙂

uzanka16
9. okt 2020

@mimimiruska moja kamoška nechtiac otehotnela 4 mesiace po sekcii, ďalšia známa 8 mesiacov po sekcii, ani 1 nepovedali potrat, boli len viac sledované a nič sa im nestalo. Ja som otehotnela 11 mesiacov po sekcii a jazva úplne ôk. Nestraste pani zbytočne, lekár bude najlepšie vedieť ako je jazva na tom a ci drží.

terezia323
9. okt 2020

@uzanka16 môžem sa opýtať ako si rodila? Sekcia bola aj pri druhom pôrode?

uzanka16
9. okt 2020

@terezia323 rodila som prirodzene, povedali mi ze jazvu mam peknú, že nie je dôvod na sekciu. Aj môj lekár má častejšie kontroloval ci jazva ok a zvládla som.

ivca88
9. okt 2020

Kamarátka otehotnela tri mesiace po sekcii. Doktori zhodnotili že jazva je ok.
Mala častejšie sledovanie a malá sa narodila krásne v termíne a bez problémov.
Len to musela byť ďalšia sekcia - pre istotu.
Nie že by som niekoho nahovarala na skore otehotnenie, to nie, lebo tiež si myslím že si telo zaslúži čas na zahojenie, ale keď už pani tehotná je, tak určite by som nežiadala UPT.
Vôbec by nebola prvá ani posledná čo to takto mala

mimimiruska
9. okt 2020

@terezia323 takhle brzo ozaj ?????

mimimiruska
9. okt 2020

@terina25 nepotrebuju nejsom rozena slovenska ;) kokos a ked viem mam v okoli ty co si tim prosli kord v rodine lekare tak asi viem ;) to vy len dokazete trepat sladke reci ako se komu hodi a ja nejsom ako vy reknu aj stinou stranku veci ;)

mimimiruska
9. okt 2020

Autorka lebo dovolit si to mozem lebo nekteri doktori na tohle hledi jako na dost velka rizika a zasahu do tela ..... ked respektuju sem rada ze aspon vy to respektujete lebo viem presne ako na tom jste ked ja som tak bola tiez ale musela som ist na potrat ....ale vysvetlovat to tady zenam co nedokazou rict aj hnusne veci len same dobre se mi nepaci :( .... mam strach o zeny co takto riskuju lebo viem ake su nasledky ....pochopitelne vam preji jen to dobreee...

terezia323
9. okt 2020

@mimimiruska vieš čo ja som z odboru a dovolím si tvrdiť, že som ešte ani jednu pacientku neposlala na potrat z dôvodu že otehotnela skoro po sekcii. A rodili sme pacientky, ktoré boli rok po sekcii a krásne zvládli aj prirodzený pôrod. Ženské telo je úžasne a dokáže sa rýchlo zregenerovať. Našťastie sme v 21. storočí a máme moderne vybavenie a môžeme ženy veľmi pozorne sledovať. Takže na mna tieto tvoje reči neplatia.

mimimiruska
9. okt 2020

@ivca88 nepovedala som ze ma zadat upt !#!!!!! To pozor jako !!! Povedala som lebo mna odporucily potrat lebo to bolo velmi skoro a ze se to doktorum nepaci vobec takze su doktori co odporuci upt nekteri bojuji az do konce.... takze na toto pozor co som psala viem doposledne bodky a nie ze me delat zrudu. ..maximalne sem to len zle napsala ale hned sem pod tim komentovala ppreco ;)

dencii
9. okt 2020

Ja teda pre objektivitu musím povedať, že aj ja som po cisárskom dostala od svojho gynekológa dvakrát varovanie, že aspoň rok by som nemala otehotnieť. Neviem aké by to malo následky, nezaujímala som sa, keďže som ani neplanovala otehotnieť, ale odporúča sa tak

mimimiruska
9. okt 2020

@terezia323 a na mne ty tvoje ...moderna doba muze bejt aka chce ale kazde tela su ruzne .... rok sice ano ked do roka spocitas 9m.... ale to fuk stejne pojedete to, svoje......nemeni nic na tom ze poznam zle priklady a poslaniho na potrat kvuli tomu ze to bolo skoro .... hlavni je ze autorka ma pochopila xo tim chci vsetko rict..... a jestli ste s oboru a schvalujete to tak je nieco zle lebo pokial viem kazdy gynekolog rekne ze nejlepsi je otehotnet za dva roky od sekcie ....aby se telo dalo do poradku....a pokud jste cetla vysie tak tam sem rozpisala preco mi prekazi ze zeny takto hazarduji se svym telem ;)....

mimimiruska
9. okt 2020

@dencii no vsak prave ..aspon nekdo kdo aspon uzna to co jsem tim vsim chcela povedat 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre