Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Neplánované tehotenstvo

kate1616
7. feb 2016

Ahojte mamičky. Prišla som k vám pre radu. Dnes okolo 2.00 nadránom som mala s mm nechránený pohl.styk. Bol vášnivý a kedže sme nemali doma deti (boli u svokrovcov) tak som sa úplne uvolnila. Mali sme takmer spoločne orgazmus. Prv ja a potom on s tým že ja som bola hore. Samozrejme že vedel že mám plodné dni ( vravela som mu to pred pár dňami, ale akosi na to pozabudol ☹ (chlapi...) akonáhle mi povedal že bol aj on, zľakla som sa a hneď zoskočila a utekala som na wc nech to zo mna vyjde. Potom som si lahla a kukla do menštruačného kalendára kde mi bolo poukázané že mám dnes ovuláciu. Aj som včera aj dnes pociťovala na ľavej strane mierne bolesti tak viem že ovulácia nastala. ☹ nevedela som preto spať celú noc, lebo sme zvažovali nad tabletkou "PO" aj ráno som s tým vstávala ale brala som silné antibiotiká tak som nevedela či to vôbec zaberie. O 14.00 bolo presne 12 hodín po pohl.styku a zvažovala som či kúpiť,lebo som v tom čase bola v Obchodnom centre. No s MM sme sa dohodli že radšej nie, lebo by to nemalo účinok po silných antibiotikách. Tera som z toho dosť na nervy či mohlo nastať oplodnenie. Mám už dve deti (4 a 6) a na tretie ešte niesme pripravený. Baby povedzte. Je tam vysoká šanca otehotnenia, alebo som to možno ( viem som naivná) to zachránila s tým že som hneď išla na záchod. Som z toho nervózna. Nebyť tých silných antibiotík vzala by som si tabletku "PO". ☹

katrin21
7. feb 2016

@kate1616 no, vestecku gulu nemame nikto.. ale ono naozaj staci raz a vytlacit zo seba, co mozes, voooobec nepomaha... mozes aj pol hodinu skakat, nic to neni platne....
Ak si mala plodne dni, samozrejme otehotniet mozes.. .. co ine napisat, Je to tak..
My sme sa takto len raz pomyslili s mojim manzelom,ze aky je den...Cyklus som mala ako hodinky, bol to 14ty den presne...... tiez nam to doslo tesne po a dnes je z toho "na prvy nechraneny šup " uz 15r slecna 🙂. 😀 😀 😀 takze tazko ti povedat, tehotna byt mozes a nemusis.

magic08
7. feb 2016

Podla mna je velmi vysoka sanca 😉 mat nechraneny pohl. styk pocas ovu sa vacsinou konci tehotenstvim

maja22
7. feb 2016

@kate1616 Neviem, o akú radu ti ide. Tabletka "po" je abortívna, čiže spôsobuje mikropotrat. Nad tým radšej ani neuvažuj. Žiadna kaša sa neje taká horúca, ako sa uvarí. 😉 Je to už v podstate v Božích rukách a ver mi, že ak sa vám aj pošťastilo, predýchate, za 9 mesiacov si na situáciu zvyknete, pripravíte sa a budete mať radosť, že ste dieťatko počali pekne z lásky, ako sa v manželstve patrí. Čo by za to iní dali!

ena70
7. feb 2016

@kate1616 samozrejme že je vysoká šanca otehotnenia... mala si okamžite kúpiť tabletku... utekaj do lekárne a zachranuj čo sa dá... inak nepochopím ako si nevie dať jeden dospelý muž pozor keď vie že máš ovuláciu ☹ ☹ ... mne sa toto nikdy nestalo a to sme mohli robiť akékoľvek divočiny... nechcem ho súdiť, ale on je odborník kedy aká tabletka zaberie??? ale že ťa môže oplodniť ked máš plodné dni to nevie??? ak si myslíš že ťa záchod zachráni, tak si dievča na veľkom omyle.. pošli manžela nech ide okamžite po tabletku, inak o 9 mesiacov kočíkuje... sorry ale inak sa mi reagovať nedalo ..prepáč...

ena70
7. feb 2016

a tabletka PO nie je abortívna...zabraňuje oplodneniu vajíčka spermiami...

maja22
7. feb 2016

@ena70 nielen: http://www.liekinfo.sk/liek-escapelle-tbl-1x1,5...
" zabráni oplodnenému vajíčku usadiť sa na sliznici maternice"
Kto si je istý tým, že nový život vzniká splynutím vajíčka a spermie, pre neho je to predčasné ukončenie tohto života, je to jasný abortívny účinok.

ena70
7. feb 2016

@maja22 zakladateľke ide o iné... nechcem tu polemizovať o tabletke...na to je tu veľa článkov a inde a zas by to viedlo len k zbytočným hádkam a polemike 😉 ... proste mala vziať tabletku a hotovo...

zeytin
7. feb 2016

Všetko sa dá zvládnuť, keď som otehotnela tretí krát behom troch rokov, bola som v šoku... Prvá myšlienka - nezvládnem... ale ak máš podporu u partnera/manžela, vždy sa všetko dá 🙂 Povzbudzujem ťa, nerozmýšľaj o tabletke PO.... Držím palce 🙂

lenadka
7. feb 2016

@kate1616 je tam veľká pravdepodobnosť, čudujem sa, že si si tú tabletku nekúpila 😝 ja som tak prišla k tretiemu dieťatku 😀 ale ja som ovulku ešte nemala mať, proste mi prišla o týždeň skôr a aj malý je podľa sona o týždeň väčší, no ja som sa uchlácholila, však plodné dni ešte nemáááám, no a teraz chystám výbavičku 😎

kate1616
autor
7. feb 2016

@ena70 píšeš ako cítiš. Viem bolo to nezodpovedné no teraz zvažujem či pri tých silných antibiotík vôbec zaberie ☹ som z toho zmätená.

bubbble
7. feb 2016

@ena70 tabletka po zabranuje uhniezdeniu vajicka, takze teoreticky abortivna je. Kazdopadne k tomu ako je to v bozich rukach sa radsej nevyjadrujem...

@kate1616 antibiotika s tym nijak nesuvisia, mozes napisat ake presne beries ale pokial nemas tuberkulozu 🙂 tak nevidim dovod preco by nemala ucinok.. Ak si dieta teraz nemozte dovolit tak kludne by som este pre tu tabletku zbehla, este je cas, ale cim dlhsie cakas tym sa ucinnost znizuje. Pripadne je na trhu myslim este tabletka EllaOne, ktoru mozes uzit aj do 5 dni. Ale ked je to este len necely den, ostala by som radsej pri escapelle, predsa len ta druha bude zbytocne silna..

dionyzka
7. feb 2016

@kate1616 ja si myslim, ze par, ktory je rozhodnuty nemat uz deticky, tak sa chrani vhodnou antikoncepciou (hormonalnou, nehormonalnou, hociakou fungujucou). Tento scenar vasne sa totiz kludne moze opakovat kazdy mesiac. Ak ste to tak neurobili, museli ste ratat, ze tato situacia niekedy nastane a k tehotenstvu moze prist. Tak to prijmite ako to. Myslim, ze hltat tabletky po alebo chodit na interupciu, nie je cesta. V pripade, ze by ste cakali babatko - uvidis, ze Ti bude robit radost. 🙂

candii
7. feb 2016

Tazko povedat.. niekto sa snazi o mimi pol roka .. niekto rok.. a niekomu to vynde na prvy sup .. takze vydrzat do ms a ked nepride tak testik ..

cdecedc
7. feb 2016

nemusíš byť hneď tehotná 😉 áno šance je veľká to je pravda, ale koľko ľudí sa snaží poctivo o bábo a trvá im to mesiace/roky (ako to bolo u Vás predtým?) asi zostáva len čakať ...

sepkev
7. feb 2016

vie mi niekto vysvetliť pojem "neplánované tehotenstvo"? veď ked viem, čo robím, viem, čo mi "hrozí"...nechápem 😕

osiris123
7. feb 2016

@ena70 moja reč 🙂 no možno to spravil umyselne, mozno ma pocit ze cas uz nastal..ale aj tak by som sa nahnevala a dost..aj ked aj ja som bola vlastne pocata otcovim rozhodnutim, mama by sa na 3. dieta asi nedala..no dnes urcite nelutuju ;) teda aspon myslim :D

andrea1010
7. feb 2016

ahoj, ak ste bábo nechceli, mala si si ísť po tú tabletku,tá má účinok, aj keď berieš antibiotiká, nie je ako bežná antikoncepcia, teraz ti už ostáva len prijať to, čo nastane 🙂

kate1616
autor
7. feb 2016

@osiris123 No neviem teraz sa rozhodol že pôjde kúpiť tabletku PO. Mám v sebe nutkanie na tretie dieťa. On ho práveže nemal ☹ nemáme vlastné bývanie a to ho brzdí. Neviem som v dileme aj ja.

kate1616
autor
7. feb 2016

@andrea1010 už išiel kúpiť. Ale bolo to veľké rozhodnutie.

poohie
7. feb 2016

@kate1616 ked to tak ty necitis, tak ju neber! budes si to vycitat. ak tam to dietatko je, tak tam je. a je vase. manzel si casom zvykne, ma dlhych 9 mesiacov 😉 deticky su po manzeloch tie najuzasnejsie tvory, ktore nam mohli byt dane!

andrea1010
7. feb 2016

@kate1616 ja ti rozumiem, vzala som ju viackrát, ke´d sa môjmu drahému povedzme pošťastilo ( že ušlo :D ), ale naposledy som povedala nie, že kašlem už na to a teraz čakáme bobčo, bolo to ťažké rozhodnutie,ale bolo moje, ja však čakám prvé a raz som už potratila, takže celkom iná situácia :D držím palce, máš právo sa rozhodnúť sama

emilia25
7. feb 2016

Hshs tskto sme splodili nášho 4 drobcs co čochvíľa pride na svet a presne ja hore muz to cele sni do mňa nedal rýchlo sa vycikst no a bolo to len vtedy len raz no ja som potom na to zabudla lebo sme sa predtým snazili o 4 cez plodne mimo a nic sa nestalo tak som to brala aj teraz no všetky príznaky som si nejako odvovodnovsls proste by má 4 ani nenapadlo az na ten den d ked mi vysli mega čiary 2 den meškania.

domi4nika
7. feb 2016

mila @kate1616 suhlasim s @poohie ak sa na to necitiš neber ju fakt možeš to potom lutovať ... a taksito si myslim že tabletka po ma aborativny učinok ...

myjusiatko
7. feb 2016

Dámy, ja len nechápem, čo máte všetky s tým aboratívnym účinkom?

janinah
7. feb 2016

žena,ktorá nechce otehotnieť sa správa inak....ísť na wc,že to z teba vytečie je základná neznalosť biologie a anatomie.....ale zas teh. nie je koniec sveta....len ak nič nepodnikneš čo sa ochrany týka,tak tak budeš stresovať každý mesiac...

kate1616
autor
7. feb 2016

@poohie
@osiris123
@dionyzka
@zeytin
@maja22 manžel mi volal a povedal že sa vracia domov a bez tabletky 🙂 vravel že celú cestu premýšlal a nakoniec sa pred lekárňou otočil a nekúpil ju. Že ak mám byť tehotná, tak budem či ju vezmem alebo nie a že nebude do mna dávať žiadnu chémiu aby babo bolo zdravé. Že to tak cítil. Ak to má prísť tak príde a možno toto bolo niečo čo sa malo stať. Tak sa teším 🙂 🙂 tiež mi tá tabletka bola proti srsti. Nemala som z nej dobré pocity. No jie je mm romantický :-P

kate1616
autor
7. feb 2016

@andrea1010 správa vyššie patrí aj tebe 🙂

kate1616
autor
7. feb 2016

@domi4nika správa vyššie patrí aj tebe 🙂

bubbble
7. feb 2016

@kate1616 tak ked mas v sebe nutkanie na tretie dieta, to je samozrejme nieco ine.. z tvojho uvodneho prispevku to tak moc nevyznelo 🙂 to uz si musite vyriesit len vy dvaja medzi sebou..

inak konik samozrejme nesklamal, vzdy sa tu najdu nejake dokonale pripravene hned odsudit.. ;) snad vas vo vasich dokonalych zivotoch nikdy nic nezaskoci 🙂

domi4nika
7. feb 2016

@kate1616 tvoj muž sa zachoval ako spravny chlap 😉 daj vedieť ako si dopadla potom 🙂

Tu začni písať odpoveď...

Odošli