Ovplyvňujú lieky negatívny výsledok testu?

miriam1983
30. mar 2013

Moze mi vychadzat negativny vysledok tehu testu kvoli liekom? Neviem c to moze zapricinit HAK alebo antidepresiva, ktore uzivam...ci je mozne, ze znizuje hcg v moci a preto test neukazuje, uzivam Mirzaten.

miriam1983
autor
30. mar 2013

Na danu otazku nie, ale chcem mat jasno v tom, ci take lieky mozu ovplyvnit vysledok, su silne a v tehotenstve sa neodporucaju, preto by som nerada urobila chybu...

ani3012
30. mar 2013

@miriam1983
a čo tak zájsť lekárovi? myslíš,že tu je nejaká Sibyla,ktorá ti povie: nie nie si tehotná (a ty budeš ) a potom čo?
keď ti tu napíše niekto,že tehotná môžeš byť tak ? Prídeš k lekárovi a povieš, " jedna baba mi napísala, že môžem byť tehotná" ???
tu je leták: http://www.psychoweb.cz/leky-a-letaky/mirzaten-...
je tam jasne napísané:
Těhotenství a kojení
Pokud jste těhotná, myslíte si, že můžete být těhotná nebo kojíte, neužívejte tablety Mirzaten dříve, než se poradíte se svým lékařem.
Fakt ti odporúčam v prípade pochybností ísť k lekárovi a nepýtať sa tu ľudí, či sa niekomu stalo to či ono a podľa toho sa riadiť....sme rozdielni, naše telo reaguje inak aj keď použijeme tie isté lieky, preto sa netreba spoliehať či sa to niekomu prihodilo

krasneleto
30. mar 2013

@miriam1983 ako mozes byt tehotna ked uzivas HAK?

miriam1983
autor
30. mar 2013

krasneleto no a este sa ziadnej zene nestalo, ze otehotnela pocas uzivania HAK?

miriam1983
autor
30. mar 2013

@ani3012 dakujem za odpoved, ja viem, ze je najlepsie ist k lekarovi, ale aj na navstevu k nemu sa caka, preto som sa chcela spytat, ci niektora z dievcat nema podobnu skusenost, necakam, ze mi niektora z Vas da jasnu odpoved, ale myslim si, ze diskusia je o skusenostiach, radach a pomoci.

krasneleto
30. mar 2013

@miriam1983 no stalo ale je to naozaj velmi malo pravdepodobne

miriam1983
autor
30. mar 2013

to viem aj ja, ale v spojitosti s liekmi, ktore uzivam, je to viac pravdepodobne.

krasneleto
30. mar 2013

@miriam1983 a vie doktor ktory ti hak predpisuje o kombinacii liekov ktore uzivas?

awalancha3
30. mar 2013

@miriam1983 ....ak potrebujes antidepresiva uzivat, tak uzivaj... odporuca sa ale dvojita antikoncepcia, napr HAK plus kondom, alebo antikozele, alebo prerusovana suloz, proste este k tej HAK nieco pridat---- tak je to napriklad u zien, ktore beru liek na akne Roacutane......
...a lieky by nemali mat vplyv na vysledok testu....teda na negativny vysledok, to skor niektore lieky sposobuju falosnych duchov na teste.. ak teda mas negativny test, tak s najvacsou pravdepodobnostou tehotna nie si...

miriam1983
autor
30. mar 2013

@krasneleto ano vie to lekar

krasneleto
30. mar 2013

@miriam1983 tak tym padom by to nemal byt problem v znizenoom ucinku HAK, ale ci mozes alebo nemozes byt tehu ti nepovie asi nikto z nas. skor si myslim ze napriek tejto kombinacii tehu byt mozes.. ale nemyslim si ze tieto lieky blokuju mnozstvo hcg v tele... to produkuje plod

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre