Plodné dni. Môžem otehotnieť len počas nich?

meatfly24
6. júl 2011

ahojte dievcata... mam taku otazocku... nemam pravidelny cyklus - mam ho od 20 az do 28 dni... ak by bolo nutne napisem aj presne od januara kedy zacala mrcha aj skoncila 🙂 no a moja otazka sa tyka toho ze ked sme sa vcera tak trochu zacali "snazit" teda lepsie povedane nedali sme si naschval pozor 🙂 mohla by som byt tehu? ako viem ze to nemozem ocakavat po prvom raze... len by som chcela vediet aka je pravdepodobnost... 🙂 jednoducho povedane velmi by som sa tesila..🙂 tak ako to vlastne je je tam sanca ? a vlastne sanca otehotniet je len cez tieto tzv plodne dni? dakujem

usacek79
7. júl 2011

ten hlien je vyslovene ako sopel, taky ten priesvitny tahavy 😀 bleee, ale je to tak.. Vlhkost posvova je trosku ina, nie je az taka "soplovita", ako ovulacny hlien, ale je to podobne na ohmat.
Ja teda mam to stastie, ze moje ovulacie su silne ako fras - oproti nenapadnej, slabej a bezbolestnej menstruacii je to fakt neporovnatelne.
Ked ovulujem, presne citim, ktory vajecnik ide - strasne ma boli, picha, uplne krce a teda ide zo mna hlienu jedna radost 🙂

meatfly24
autor
7. júl 2011

@vierka0 vierka dakujem krasne uvidime... a inak nesom az taka zbehla v tyhcto vyrazoch co je ten mikroabort? a inak gratulujem ku babatku 🙂
@usacek79 inak ja toto iste aj ked mestruaciu mam dost bolestivu ale v strede cyklu mam nenormlane bolesti a presne tiez citim ktora strana sa prave deeje 🙂 jeden cyklus silnejsie druhy slabsie ale bolesti riadne teda 🙂 ale aspon viem ze to vsetko funguje 🙂

vierka0
7. júl 2011

@meatfly24 potratila som v 5. tyzdni tehotenstva (mikroabort - potrat v skorom stadiu tehotenstva) najprv som mala peknu ciarku na teste a o tri dni mi zoslabla, v krvi mi hcg kleslo za tri dni o 60% takze mi bolo jasne, ze to babo nezvladne..dr. ma chcel poslat na kyretaz, ale som ho uprosila, aby sme to skusili prirodzene, a silnou menstruaciou sa vsetko vyplavilo..hned na dalsi cyklus som otehotnela znovu 🙂

meatfly24
autor
7. júl 2011

@vierka0 och neprijemne... ale super ze sa to takto hned podarilo... inak to mi nevies vysvetlit ze valstne preco dochadza ku takymto potratom v skorom stadiu? da sa to ovplyvnit alebo...?

meatfly24
autor
7. júl 2011

@vierka0 inak ty si tiez z presova? aj ja 🙂 sice mam uvedene ine mesto ale presov je spravne 🙂

meatfly24
autor
7. júl 2011

@vierka0 inak dakujem krasne za tu stranku super vecii som sa tam docitala... o tej Symptotermálnej metode... uz nech pride mrcha a nech sa m,ozem sledovat :D

vierka0
7. júl 2011

@meatfly24 tak skore potraty su velmi bezne..casto zena ani nevie ze bola tehotna..a priciny? aj celkom zdravej zene sa to moze stat..jednoducho sa prestane plod vyvijat, prestane mu bit srdce, moze to byt nejaka geneticka anomalia, hocico, jednoducho priroda si vyberie len tie silnejsie 😒 rizikovy je cely prvy trimester.. moja svagrina mala tiez prve dieta potrat a lekar jej povedal, ze sa takto spevnuje maternica..no a potom mala tri bezproblemove tehotenstva 🙂
hej, som z PO 🙂

chilli
7. júl 2011

@vierka0 neviem tiez som sa cudovala ale podla testou... pichli mi injekciu v sobotu a ovulovala som este aj v pondelok rano...tak ukazal test 😀

chilli
7. júl 2011

@hadassah ja viem ako to prebieha aj som tu spominala ze mne lekar povedal ze samotna ovulacia a schopnost byt oplodnena je iba 2 hodiny .....ale test ovulacny ukazoval hladinu zvysenu 3 dni 😀

vierka0
7. júl 2011

@chilli ako ti povedala hadassah, ovulacny test iba ukazuje uroven lutealneho hormonu, ktory pred ovulaciou stupa a jeho urcita hladina sposobi ovulaciu - prasknutie folikulu a uvolnenie vajicka do vajickovodov. Cize samotny ovulacny test nehovori o ovulacii ale o stupani tohto hormonu, ktory pri urcitej koncentracii sposobi ovulaciu, teda ovulacny test bol pozitivny dlhsie, lebo ti to lekar priamo vpichol ten pregnyl a uroven lutealneho hormonu bola v dostatocnej koncentracii uz skor pred ovulaciou ako ti ukazal ovu test a drzal sa na tej urovni az do ovulacie.

chilli
7. júl 2011

@meatfly24 dakujem...no ja som si az na nepravidelne dnicky tiez myslela ze som ok....ale ked sme zacali skusat tak som si zacal davat pozor ako to so mnou jea zistila som ze mdzi augustom a decembrom som mala iba 2 krat dnicky dovtedy som brala antikoncepciu tak som nemala sancu vediet ze som nepravidelna, a tak mi robili miliony testov ktore sA normalne nerobia isla som aj na CT mozgu ci nemam na nom nador no a u mna sa nakoniec objavila slaba stitna zlaza 😀

hadassah
7. júl 2011

@vierka0 presne tak. Dobre vysvetlené. 😉

chilli
7. júl 2011

@vierka0 😀 😀 😀 😀 dakujem za vysvetlenie do podrobna ale ja to poznam, chcela som byt strucna a neopakovat to co uz niekto napisal ale vidim ze treba ... 😀 😀 😀 😀 chcela som vsak poukazat na nieco ine a to ze v skutocnosti mame na vyrobu babatka nejakych ubohych par hodin a sledovat iba testom ovulaciu nestaci ale ja som si teplotu merat nemusela

hadassah
7. júl 2011

@chilli tak to áno, je to veľmi krátky čas a tým aj úmerne klesá percento úspešnosti na prvý pokus. To je ako keby som hrala šipky a na prvý krát sa mi podarí streliť do malinkého čierneho bodu v strede. 🙂

vierka0
7. júl 2011

@chilli no jasne, ja som len reagovala na vetu "ovulovala som tri dni" 😀 😀

cmelica
7. júl 2011

ahojte!prosim Vas mohli by ste mi napisat niake ovulacne testy s ktorými mate skusenosti...pozerala som net a je ich strasne vela...ktorý si z nich vybrať???? 🙂

hadassah
7. júl 2011

@cmelica dobré sú wondfo, skús napísať kočke s nickom lauritka, ona ich predáva za 0,40 za 1 ks. To je fajn cena. Aj ja si u nej objednávam.

estterka
7. júl 2011

@meatfly24 ahoj,mozno ta potesim,ale nam sa podarilo na prvykrat 😉 co sme "skusili" 😀 ale viac ti neporadim,lebo som nikdy nesledovala plodne a neplodne dni.

meatfly24
autor
7. júl 2011

@estterka tak to si ma teda fakt potesila... joj uz nech prejdu aspon dva tyzdne nech mozem robit test a hlavne nech mrcha nepride 🙂)) inak "skusili" ste to v ktorej casti cyklu? 😉

estterka
7. júl 2011

@meatfly24 neviem.vobec,ja som si potom dva mesiace nevsimla,ze som tehotna 😀 totizto,predtym som brala roky HAK(ale prestala som asi pol roka pred otehotnenim) a nejak som nikdy neriesila cyklus.takze az po dvoch mesiacoch mi vobec napadlo,ze uz nejak dlho nemam mrchu 😅

meatfly24
autor
7. júl 2011

@estterka :DD vyborne 🙂

@hadassah
@vierka0
@chilli inak dievcata kedy najskor sa vedia dostavit tehu priznaky... niekde som citala ze ked dochadza ku zahniezdovaniu ze vtedy uz nevolnbosti mozu zacat ale opat moje medzery nepokryvaju tuto oblas :D

hadassah
7. júl 2011

@meatfly24 tehu príznaky sú individuálne. Vraj. Ja to ešte neviem. Ale čo som čítala, tak je to rôzne prípad od prípadu. Moje dve kamošky otehotneli naraz, jedna povedala, že keby jej nerástlo brucho, tak by ani neverila, že je tehotná a tá druhá sa ešte pred vstupom na sálu išla posledný krát vyvracať a o chvíľu už ležala na koze a tlačila o stošesť 😀

vierka0
7. júl 2011

@meatfly24 ja vobec netrpim nevolnostami..moj prvy priznak bol asi mierne palenie zahy, a to tak najskor asi v case mrchy..inak sa necitim velmi tehotne 🙂 ale vraj nevolnosti su preto, lebo telo nezvlada vysoku davku hormonov a tie v case zahniezdenia este nie su v takej koncentracii, myslim, ze fakt mozno tie 2,5 - 3 tyzdne po ovulacii mozes zacat citis prve priznaky ak vobec..ako vravim..ja s tym nemam velku skusenost 🙂

chilli
7. júl 2011

@meatfly24 mne bolo zle az do 5 teho mesiaca a tie prve 3 boli naozaj strasne ....ale zeby som ti vedela povedat ze co a ako....hned po 2och tyzdnoch som mala 2 kila navyse ale to som tiez prestala sportovat tak neviem.... a brusko som mala hned na konci prveho mesiaca hoci male

feb13
7. júl 2011

@meatfly24 Ahoj sanca otehotniet je prakticky len cez plodne dni. Vlastne vajicko moze byt oplodnene len do 24 hodin po ovulacii ale pocas plodnych dni produkuje krcok maternice taky hlien, v ktorom mozu spermie prezit aj 5 dni, takze sa nemusite snazit presne v den ovulacie. Ak nevies kedy mas plodne dni, skus pozriet Billingsovu metodu alebo symptotermalnu metodu, obe si vyzaduju rutinu ale su celkom spolahlive. Ale som citala, ze aj snazilkovanie kazde 2-3 dni celkom spolahlivo prinasa ovocie (teda pokial ste zdravi a tak), aj ked nevies presne kedy mas ovulaciu. (Niekto mi na toto raz odpisal, ze nechce manzela tak casto otravovat - joj tak v tom pripade pardon. 😅 )

meatfly24
autor
8. júl 2011

@feb13 heheh ze manzela otravovat :DDD ja si myslim ze toho mojho som s tym nikdy "neotravovala"... no uvidime ako to vypali :D ale pravdepodobne teraz zachvilu dostanem mrchu bo ako pocity tesne ako pred mrchou ... a dalsi cyklus ideme na to... 🙂 je to taky zvlastne krasny a zaroven aj taky zodpovedny pocit...myslim rozhodnutie mat babo... krasny v tom ze sme sa rozhodli obidvaja spolu a zodpovedny ze viem ze zivot sa nam zmeni od zakladov... normalne mam stresy z toho 🙂)))

barbora84
8. júl 2011

ahojte, my sme sa s manzelom v maji brali a odvtedy sa pokusame o babatko, ale zatial neuspesne :( viem, ze je to kratka doba, ale aj tak ma to mrzi, dufam ze sa nam skoro zadari. cyklus mavam vcelku pravidelný (26-30 dni), minuly mesiac som si na 37.den cyklu spravila plna nadeje tehot. test, negativny vysledok a hned na 38.den som dostala menstruaciu....vcera som si kupila ovulacnu lupu, tak sa zacinam sledovat. chcem sa spytat ake mate skusenosti s ovul. lupou? pouzivate ju?

vierka0
10. júl 2011

@barbora84 ak si mala 38dnovy cyklus, ovulacia nebola skor ako na 22 den cyklu..mozno dokonca aj neskor..ono niekedy nie je take jednoduche sa trafit do casu ovulacie, mnoho parov sa snazi hlavne v tom 14dni cyklu (alebo niekedy okolo) ale to pri dlhych cykloch je velmi skoro..poradila by som ti merat bazalnu teplotu, takto sa da pekne zistit, kedy ovulujes, ci vobec ovulujes, ci ste sa sexom trafili do ovulacneho obdobia, ak ano a predsa k tehotenstvu nedojde, je vhodne preverit aj partnera.

maminka142
10. júl 2011

Ahojte Viete mi poradiť presnejšie, ako je to s tym meraním teploty? Prvy deň začiatku menzesu bol 2.7.2011 a koniec už 5.7 ale bola taka slabšia... Teplotu som si začala merať až od piatku t.j. 8.7. a vtedy bola 36,7 v sobotu zasa 36,8 a dnes v nedelu 36,6 Prečo mi to klesa? Ved som ešte nemohla mať plodne? Kontrolujem a zapisujem si aj "hodnotenie hlienu" a ešte ani podla toho by som nemala mať plodne :-/ Zajtra bude desiaty deň od prveho dna menzesu, tak plodne by sa mali len bližiť, či? Viete mi niekto poradiť? Ďakujem.

vevaa
10. júl 2011

@maminka142 pocas tychto dni si mala este neplodne dni, teplota stupa pri ovulacii a drzi sa na takych vyssich hodnotach az do menstruacie, az zistis zvysenie teploty o cca 0,6 stupna vtedy nastala ovulacia...pozoruj taktiez zmeny hlienu...ked ho bude viac a bude taky tekutejsi a priesvitny je to znak prichadzajucej ovulacie...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre