Plodné dni. Môžem otehotnieť len počas nich?

meatfly24
6. júl 2011

ahojte dievcata... mam taku otazocku... nemam pravidelny cyklus - mam ho od 20 az do 28 dni... ak by bolo nutne napisem aj presne od januara kedy zacala mrcha aj skoncila 🙂 no a moja otazka sa tyka toho ze ked sme sa vcera tak trochu zacali "snazit" teda lepsie povedane nedali sme si naschval pozor 🙂 mohla by som byt tehu? ako viem ze to nemozem ocakavat po prvom raze... len by som chcela vediet aka je pravdepodobnost... 🙂 jednoducho povedane velmi by som sa tesila..🙂 tak ako to vlastne je je tam sanca ? a vlastne sanca otehotniet je len cez tieto tzv plodne dni? dakujem

maminka142
10. júl 2011

vevaa ďakujem ti 🙂 Už tomu začínam pomalinky rozumieť 😉 A to si mam merať až do dalšej menštruacie? Myslela som si, že to stači do nejakeho toho 4 dňa kym nastanu plodne a ked sa zvyši po tych plodnych tak stači, či? Teplota sa môže zvyšyť aj neskôr? Urobim všetko, lebo velmi chcem otehotnieť 🙂

vevaa
10. júl 2011

@maminka142 pokial sa snazis otehotniet je dobre sledovat cely cyklus...neviem kolko dnovy cyklus mas ale pokial nie je pravidelny tak je vhodne sledovat kazdy den hlien, teplotu a tieto veci si aj zapisovat....tak v tom ziskas prehlad a budes vediet svoje plodne dni lahko identifikovat... nazyva sa to aj symptotermalna metody a viac o tom najdes tu: http://www.fertility.sk/plodnost-a-zdravie/symp... ...najdes tam aj tabulky, ktore si mozes vytlacit a do tych vsetko prehladne zapisovat

meatfly24
autor
11. júl 2011

dievcata ako taka asi hlua otazka ale cyklus sa pocita od prveho dna menstruacie az po prvy den dalsej menstruacie? lebo ja uz ani neviem jak si to pocitam :D

meatfly24
autor
11. júl 2011

@vierka0
@feb13
@hadassah dievcata takze som zistila ze som si uplne ze zle pocitala dlzku cyklu 🙂) nevadi kazdy sa uci :D takze najdlhsi cyklus 35 dni a teraz 2 cykly za sebou 27 dni... cize ked mi menstruacia zacala 8.7 tak kedy priblizne ocakavat ovu? cykly isli od januara v dlzke - 35 dni, 33 dni, 30 dni, 32 dni, 27 dni a 27 dni...aspon tak teoreticky 🙂 dakujem

vierka0
11. júl 2011

@maminka142 pri merani bazalnej teploty sa nehodnotia jednotlive teploty ale teplotna krivka je podstatna..teplota ta neupozorni na prichadzajucu ovulaciu, ale potvrdzuje uz prebehnutu ovulaciu, v predovulacnej faze su teploty nizsie ako vo faze poovulacnej, bezprostredne po ovulacii teplota prudsie stupne (min o 0,2 stupna celzia a viac) je to vplyvom progesteronu, ktory produkuje zlte teliesko vytvorene pri ovulacii a v tychto vyssich teplotach sa drzi az tesne pred menstruaciou klesne znovu na uroven predovulacnych teplot. V pripade, ze je zena tehotna, teplota sa dalej drzi na vyssich (poovulacnych) teplotach, v podstate az do porodu 🙂

vierka0
11. júl 2011

@meatfly24 no 1.den cyklu je prvy den menstruacie ! ak mas cyklus od 27-35 dni, plodne dni budu niekde medzi 10 - 25dc - vtedy treba stykovat, obden staci 🙂

meatfly24
autor
11. júl 2011

@vierka0 matka zem :DDD 15 dni?? uf :D

vierka0
11. júl 2011

@meatfly24 tak vezmi si do uvahy, ze tvoj cyklus kolise od 27-35 dni - to uz mas osem dni a lutealnu fazu som brala od najkratsej po najdlhsiu - 10 - 16 dni (aj ked niekedy je lutealna faza kratsia, ale tam je uz problem s nedostatkom progesteronu) 🙂 a tak mi to nejako vyslo 🙂 ci "nechces otravovat manzela" ? 🙂 ale ako vravim, v pohode staci obden v tom obdobi..ja som mala ovulaciu az dva dni po styku a podarilo sa 🙂 ono ak by si si merala BT tak by si vedela, kedy ovulacia prebehla a uz by ste stykovat potom nemuseli 😀

meatfly24
autor
11. júl 2011

@vierka0 ale nie otravovat...ale jednoducho to uz nie je ako na zaciatku... nechce sa ani mne 🙂))) ale nie zartujem... no ok ...dufam ze aj tento mesiac tak ako po druhe cykly sa mi pekne objavy hlien podla ktoreho to zistim 🙂))) a ked nie tak sa drahy bude velmi cudovat🙂))

feb13
11. júl 2011

@meatfly24 No vies ked mas taketo nepravidelne cykly tak plodne dni sa na zaklade nejakeho vypoctu nedaju spolahlivo urcit, fakt je to len orientacne takze bud sa odhodlas na tych 15 dni 😅 alebo skusis este nejaku inu metodu, napr. ten hlien alebo ovulacne testy, mikroskop atd. Ale ten hlien by mal stacit, len ked ste akoze obden, tak to moze trochu skreslovat. 😅 Ja som z dvoch 2x zostala tehotna, prvykrat bol manzel v case ovu na sluzobke a druhykrat som mala mat podla sona anovulacny cyklus takze nadej umiera posledna. 😅

vierka0
11. júl 2011

@meatfly24 inak, v inej teme je baba, ktora otehotnela zo styku 5 dni pred ovulaciou 🙂 merala si bazalnu teplotu takze ovulka bola jasne 5 dni po styku a predsa plavci doplavali 🙂

meatfly24
autor
11. júl 2011

@feb13 no uvidime... to je to ze my sa este len zaciname snazit... takze este nadej nestracam... ale velmi by som si priala aby sa podarilo cim skor... 🙂

meatfly24
autor
11. júl 2011

@vierka0 🙂 hehe ze placvi doplavali :DD jake mile... tak plavci mojho draheho by mali byt celkom zdatni - mlady, sportovec, nefajci, pije len obcas, stale pozitivne naladeny... 🙂

feb13
12. júl 2011

ano vraj spermie mozu prezit v kvalitnom hliene aj 5 dni takze ak sa vam nechce obden tak mozno staci aj 2x do tyzdna 😉

bubinko83
5. aug 2012

baby dnes mam cevikalny hlien taky ako bielok ,chceme babatko ale mm je na nočnej 😒 .Ako dlho trva tento hlien a kedy su plodne dni?

selena915
20. nov 2013

cawte baby aka moze byt asi sanca otehotniet ked dami chlapec spravil donutra pocas plodnich dni ?? dieta sme este nemali prvy krat sme skusily tento mesiac mz mam dostat o 8 dni . poradte

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre