Po missed abortion som opäť tehotná, mám strach z potratu

denullllka
14. jan 2020

Ahojte,
po týždni meškania MS mi vyšiel pozitívny test, avšak mám veľké obavy a bojím sa, nakoľko som potratila a po čistení som mala len jeden menštruačný cyklus a ani neviem ako a podarilo sa nám.
Veľmi sa teším, že sa nám podarilo len hrozne sa bojím, že sa mi toto stane zas :(
Prosím, otehotnela ste tiež takto ihneď po potrate pre missed abort? Aké tehotenstvo ste mali?
Mám ísť ku gyn hneď zajtra ?
Ďakujem za kazdu odpoved 🙂

limetka69
14. jan 2020

fuuu no, nemoze to byt zostatkove hcg z predsleho tehotenstva? a inak otehotnela som tak isto, ani som o tom nevedela, len ja som nebola na cisteni, vyslo to vsetko same, a inak 1x som nemala ziadne priznaky (ako vkusem mesiace predtym) az ked som sla po vyvolavacku mi oznamil tehotenstvo, drzim prsty, nech je vsetko ok

aspinka
14. jan 2020

Ja som pri tretej dcerke otehotnela mesiac po spontanom potrate telo sa same vycistilo a hned mi nabehol cyklus a hned som otehotnela v novembri potrat, v decembri som otehotnela a v januari pozitivny test. Vsetko bolo uplne v poriadku. Neodporuca sa po cisteni, ale viem, ze niektore tiez potom otehotneli a v pohode donosili.

edi1234
14. jan 2020

Áno ja som bola na MA otehotnela som tak ako vy hneď a potratila som ďalšie, ale už to išlo samo....Ale na prečistenie som musela ísť preventívne.....mne povedali že som potratila znova kvôli tomu že som skôr otehotnela, že telo sa potrebuje dať dokopy, hlavne maternica.....Ale čo je na tom pravdy to už neviem, pu mňa prešli 5 a pol mesiace a snažíme sa teraz znova tak uvidíme že čo

vierkainka
14. jan 2020

@denullllka za ako ti prišiel menzes po čistení? A koľko si po čistení spinila? Veľmi ti držím palce aby ti to tentokrát vyšlo❤️🌼

pdlenka
14. jan 2020

Ja som otehotnela po MA po dvoch cykloch a tehotenstvo som mala v poriadku. Malý sa narodil zdravý a riadny chlapisko -4250g 😁. Len som brala skoro celé tehotenstvo kyselinu listovú a gynekolog mi predpisoval lieky na riedenie krvi tak do siedmeho mesiaca.

mariah0307
14. jan 2020

Ja som po ma a kyrete pockala 2cykly a na 3treti sa podarilo a nase zive striebro ma rok a pol ;)

edi1234
14. jan 2020

@mariah0307 ach keby sa to podarilo aj nám už do 3tice

evitka83
14. jan 2020

@denullllka mne sa dcera tiez narodila hned po MA. Ja som sa vycistila sama a dalsi cyklus uz ani neprisiel, bola som tehu hned

ericka_123
14. jan 2020

Blahoželám a držím ✊🏻 nech je všetko v poriadku. Mysli pozitívne a nerieš to čo bolo, to je minulosť. Pozitívne myslenie je minimálne 50% úspechu. Viem o tom svoje. 😉

nevludna
14. jan 2020

Ach jaj, co by som ja za to dala...😪

tigev
14. jan 2020

kamoska tiez potratila, bola na cisteni.. doktor povedal, ze si maju dat pozor, nedali si.. po cisteni dalsiu menstrualciu nedosatala, otehotnela, dievcatko je zdrave, uz je to skolkarka 🙂

ivangeline
14. jan 2020

Ja som to mala takisto, najprv potrat, jedna menštruácia a potom, tehotenstvo a už je tu syn s nami. 🙃

edi1234
14. jan 2020

@tigev niekto ma proste šťastie 😔

denullllka
autor
14. jan 2020

@limetka69 neviem, tiež som si myslela, že to je zostatkové ale keď som si robila prvý krát test tak mi neukázal druhu čiarku a až dnes, tak to hcg zrejme rastie.. neviem veru

denullllka
autor
14. jan 2020

@vierkainka mne prišiel menzes cca o 4-5 týždne po čistení ale netrval dlho nejaké 4 dni len, bolesti som ani moc nemala

valentina365
14. jan 2020

@denullllka mne doktorka po MA povedala, ze to, ze sa to stalo prvy krat neznamena, ani nezvysuje pravdepodobnost, ze sa to stane znovu.
Ja som sa bala cele tehotenstvo, nastastie vsetko dobre dopadlo a mame doma malu slecnu.
Viem, ze sa to lahko hovori, ale skus sa co najviac setrit, co najviac radovat na malinke a budem drzat palce aby vsetko dobre dopadlo.
Doktorke zavolaj, moja ma chcela vidiet skor davaju bezne terminy.

denullllka
autor
14. jan 2020

@evitka83 a tehotenstvo bolo v poriadku? No mne robili aj čistenie a nečakala som, že sa tak rýchlo podarí proste.. 🙂

denullllka
autor
14. jan 2020

@valentina365 áno, toto iste povedal aj mne lekár a ešte, že nemám otehotnieť pár mesiacov, aby sa maternica dala do poriadku.. ale tak stalo sa 🙂 ja sa teším ale veľmi aj bojím, aby to nedopadlo opäť tak ako predtým.
Ja tam zajtra zájdem, lebo mám bolesti v ľavom vajecniku a keď nie vo vajecniku tak cítim, že ma pichne pár krát v maternici. Neviem či je to ok ?

denullllka
autor
14. jan 2020

@ericka_123 ďakujem ☺️☺️ Veľmi dúfam že to dobre dopadne už tento krát..

evuska135
14. jan 2020

@denullllka tak nam odporucal dr pockat 2 ms no my sme mali akurat cas tak ze skusime. Nazory v tomto sa stresne rozchadzaju tak sme to riskli po prvej, ze bud sa podari alebo nie. Akurat v piatok sa chystam k dr a uz teraz mam stiahnuty zaludok, mala by som byt v 8tt

denullllka
autor
14. jan 2020

@evuska135 jee gratulujem, ja by som mala byt tak v 4-5tyzdni podľa poslednej MS ale chcem ísť zajtra ku gyn, lebo mám bolesti v podbrusku..
tak držím palce nech všetko dobre dopadne 🙂 a aj máš príznaky tehotenské ?

evuska135
14. jan 2020

@denullllka dakujeem napodobne 😉 bolesti su v pohode je to dobry signal. Pri missed som nevedela ani ze som tehu prsia len napate, ktore potom prestali byt. No teraz mam vsetky priznaky asi, krize ma bolia, mam strasne nevolnosti niekedy su az celodenne, zaha ma pali po jedle, vsetko si smrdi co je pre mna strasne tak dufam ze to bude ok

evitka83
15. jan 2020

@denullllka viac menej ano, ja som bola na rizikovom preventivne, lebo som predtym parkrat potratila. Ale jediny moj problem bolo tvrdnutie brucha, mala som len kludovy rezim, ale dieta sa vyvijalo dobre, bez nejakych problemov. To iste mam teraz. Nemala som problemy ani s krckom. Rodila som normalne v termine.

denullllka
autor
15. jan 2020

Dnes som bola na sone, ale lekár ešte nič nevidel je to v poriadku myslite ? O týždeň mám ísť opäť ☹

evuska135
15. jan 2020

Ja vzdy chodim k dr az okolo 8tt takze vobec netusim ci ma byt nieco vidno uz 🤷‍♀️ podla mna si si narobila zbytocny stres

majoranka24
15. jan 2020

@denullllka Mne sa ta ciarka po tyzdni meskania zda slaba.☹ Ale je tam. Netrap sa. Ak by to teraz nahodou nevyslo, moze to vyjst o mesiac a budes vediet, ze maternica je viac zregenerovana.

denullllka
autor
15. jan 2020

@majoranka24 len toto je teraz tretie tehu behom roka, doktor hovoril, že už to je dosť. Tak musime dávať veľký pozor aby sa nič nestalo a všetko dopadlo dobre.. uvidíme o ten týždeň či už bude niečo vidieť, lebo môže sa jednať aj o mimomaternicove.

denullllka
autor
15. jan 2020

@evuska135 asi áno, nemala som chodiť tak skoro, len som sa bala keďže som už potratila raz, tak som preistotu išla, lenze povedal že nevidi nič a ani náznak ... tak mi v pondelok zoberie krv a vo štvrtok mi opäť spraví sono :( ale robil mi aj cytologiu..

miriam1983
16. jan 2020

@denullllka mne po cisteni chvilu meskala ms,isla som zrovna na kontrolu a lekar sa ma hned spytal,ci sme boli opatrni,ja ze ano a on mi skoro az vynadal,ze nemozem byt tak skoro tehotna. Velmi ma vystrasil. Ale mne museli cistenie opakovat po 3dnoch kvoli zrazeninam a zapalu...

sisabe
19. jan 2020

@denullllka ahojcek ja som mala 2.12 2019 a tiež sne hneď začali skúšať nakoľko nebolo potrebné čistenie vyšlo všetko samo. No teraz čakám ku koncu mesiaca ci sa zadarilo, ak áno určite hned doktorovi, kôli obave a aby som bola pod kontrolou. Ja určite na tvojom mieste idem, netreba riskovať a je to pre tvoje bábätko aby ste boli v poriadku a pod kontrolou

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre