Pozitívny test a dlhé krvácanie

sajmonko1997
2. apr 2022

Ahojte prosím nemal niekto podobnú skúsenosť viem že je tu toho mnoho tých fór na túto tému ale som už bezradná
Už dlhšiu dobu sa snažíme o bábätko tento mesiac ms prišla skoro na čas mala som len svetlo červený výtok robila som si test z vyšiel negatívny po týchto dvoch dňoch jemného krvácania sa dostavila poriadne bolestivú ms naposledy som takú malú ešte pred prvým pôrodom neriešila som to keďže som dosť krvácala lenže zvyčajne mám ms 6dni Max teraz to trvalo 8 tak som si znova zbehla pre test ktorý vyšiel pozitívny hrozne som sa zľakla keďže bol piatok večer zašla som na pohotovosť kde má vysmiali že nemám panikáriť vraj môže ísť o začínajúci potrat alebo prestanem krvácať a mimi sa udrží ...dr má neosetril vrátila som sa domou v pondelok k dr cez víkend test pozitívny dve úplne silné čiarky spravila mi odber z krvy hcg potvrdilo tehu lekárka nariadila opakovaný odber o dva dni ktorý dopadol tak že hcg klesá stále krvacam už 16 deň nieje to silné doktorka na to povedala že uvidíme o 2 týždne na kontrole čo ukáže krv nedala mi nič mám bolesti v ako počas ms dnes som zvracala cítim sa slabo unavené neviem či vydržím dva týždne v takomto stave myslíte že išlo o potrat alebo je ešte nejaka štipka nádeje :(

e1i
2. apr 2022

@sajmonko1997 ak hcg klesa pravdepodobne ide o biochemické tehotenstvo, na chvilu sa chytilo ale neudrzalo sa a odchadza. Preto môže byt oneskoreny alebo dlhsi menzes lebo sa cistis

Treba vylucit aj mimomaternicové tehotenstvo

sajmonko1997
autor
2. apr 2022

@e1i dakujem za odpoveď, neostáva nič iné ako čakať ..

e1i
2. apr 2022

@sajmonko1997 zažila som 1 aj 2.pri biochemickom klesalo hcg a bola len neskorena ms. Pri mimomaternicovom som spinila, ustalo, hcg stupalo, potom zas som zacala krvacat, viac ako len spinenie, brucho ma bolelo az v den ked som skoncila aj na stole. Robila ti dr sono?

sajmonko1997
autor
2. apr 2022

@e1i nerobila mi sono že je to zbytočné lebo je to príliš skôro vzali mi len krv a vravela ak budem veľmi krvacat tak mám prísť sa ukázať ak to bude v pohode tak o dva týždne znova na krv

andrejka1974
2. apr 2022

@sajmonko1997 ak veľmi krvácala choď na pohotovosť aby to nebolo ešte horšie

tajly
3. apr 2022

Mne sa podobne prejavovalo mimomaternicove, hcg raz klesalo, raz stupalo az nakoniec mimomaternicove potvrdili v nemocnici a do 3 hodin ma operovali, lebo sa nedalo cakat dlhsie… sono by ti ale urcite mali spravit a hladat ho, aby nenastal vacsi problem….

julie19
3. apr 2022

Moja skúsenosť (ale samozrejme nespoliehaj sa na ňu) mala som silný pozitívny test a začala som krvácať tak doktorka vzala krv a Hcg potvrdilo tehotenstvo ale krvácanie sa stupňovalo ďalší odber krvy som mala každé dva dni a Hcg pomaly klesalo, takže to doktorka uzavrela ako biochemické … ale to krvácanie teda zďaleka nebolo ako klasická ms, krvácali som raz menej raz veľa po 7 dňoch kedy už sa mi zdalo že to ustupuje som začala zas krvácať brutálne a cele toto “čistenie” mi trvalo 15 dni 🙄 celý čas som slabšie alebo silnejšie krvácala… ale dopadlo to dobre nemala som žiadne iné problémy a hneď ďalší cyklus som otehotnela a mame už veľkú slečnu doma ;) … oddychuj, šetri sa, ak by to bolo extra zle tak si zavolaj na pohotovosť či je to ok alebo mas radšej prísť … bolesti som mala ako silne ms kŕče ale na nemocnici to nebolo 🤷‍♀️

sajmonko1997
autor
3. apr 2022

@julie19 Presne takto to mám raz silnejšie raz slabšie , už keď prišla ms som vedela že nieje všetko ok keďže po prvom pôrode sa mi ms upravila a skoro som nevedela že ju mám nič ma nebolelo žiadne kŕče ani bolesti , a teraz po 5 rokoch a zrazu strašne bolesti také som snáď ešte ani nemala no trvalo to len jeden deň potom som už krvácala tak som to nijako neriešila až keď trvalo dlho tak že spravim si test čo ak a bum pozitívny :( ďakujem za reakciu ..zajtra mám v pláne ísť za dr nechá aspoň sono nech som pokojnejšia bojím sa aby to nebolo niečo vážnejšie :(

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre