Príznaky tehotenstva. Príbehy mamičiek

martinjasen
14. mar 2012

Napíš svoj príbeh, ako si zistila, že si tehotná, aké si mala príznaky, ako si to preživala, aké si mala pocity a aké to bolo, keď si to už vedela naisto.
Tým, že to budeš zdieľať s budúcimi tehuľkami, môžeš im pomôcť preživať tento moment bez zbytočných starostí a príjemnejšie.
Sama vieš, aké to bolo. Možno ak by si vtedy vedela niečoč čo už teraz vieš, prežívalo by sa ti to obdobie ľahšie.

lucinika
15. dec 2017

@xavina a test si si neskusala robit? Nechcem davat zbytocne nadeje,no ked som zostala tehotna (robila som si doma testy,kolajnice svietili ako dive) sla som teraz uz mojej byvalej gynekologicke. Bola som v 5-6 tyzdni,a povedala mi ze nevie,ze mozem aj nemusim byt tehotna,tak mam prist o 2 mesiace 🤣🤣🤣 . Podakovala som,zobrala kartu a o dva dni bola u mojho sucasneho gynekologa,ktory tehotenstvo potvrdil 😁

jituska666
15. dec 2017

ja som vyse 3 rokov nemohla otehotniet, viem ze sme sa stale snazili,ale ja som v tom case nemala ani potuchu ako si sledovat ovulaciu a vsetko okolo toho. potom po vyse tych 3 rokov som otehotnela comu som stale nemohla uverit. co si pamatam je, ze mi prestala chutit kava,pijavala som ju kazde rano,nez som sla do prace. pracovala som 5 dni a pamatam si,ze som bola velmi unavena v prvom trimestri,prisla som domov z prace ,sadla na sedacku a nebola schopna nicoho. taka som bola unavena , je to ina unava ako klasicka unava. sranda bola ale to,ze v tom case som nevedela presne kedy mam mat svoje dni,len viem ze som zacala trochu krvacat,skor hnedy vytok, potom zas nic a tak sa to opakovalo.kamoska mi vravi urob si TT, tak som si ho urobila a bol negativny. dobre tak som si urobila termin u doktora,ze co teda je vo veci,prve co som musela urobit bolo odovzdat moc a cakat kym ma doktor zas zavola dnu.no a ked prisiel za mnou s tym testom a pozitivnym tak som ostala milo prekvapena, pretoze po tom negativnom teste som na tehotenstvo ani len nepomyslela. teraz mame syna a ma 3 roky. 👏🙂❤

jituska666
15. dec 2017

este som zabudla napisat, ze ma boleli aj bradavky.

xavina
15. dec 2017

@jituska666 ja si to tiež nesledujem. Proste keď sa to stalo ..otvorila som kalendár a oznámila som môjmu ze mam plodné dni. Podľa kalendára vraj presne počas ovulácie. Nuž ale potom sme to akosi zopakovali ešte o 2 dní a ešte o 3 dní. 😂 😂Prsia mam také akoby naliate nebolia. V krížoch ma sem tam zabolí... teda pichne. Ale prechladnutie sa mi inak prejavuje. Bodaj by to chcelo výjst 🙏 🙏 🙏

jituska666
19. dec 2017

@xavina ty mas nejaky specialny ovulacny kalendar? ci ako to myslis?

lugy25
20. dec 2017

Ahojte chcem sa vás spýtať, mali ste nejaké nevoľnosti týždeň dpo?napríklad pri uhniezdovani vajíčka?

clarkova
19. jan 2018

Tak moja skusenost ako som zistila ze som tehu 😍 najskor ma boleli prsia ale naozaj katastrofalne, ani lezat som nemohla, potom aj bradavky, dotyk bol neznesitelny.. no a bola som strasne naladova, s priatelom som mala stale nejaky problem, az zacal spekulovat ze som tehu, ked som zrazu z nicoho nic taka neprijemna 🙆‍♀️ a ked mi ms meskala 7 dni, stale som tomu neverila ze by som mohla byt tehu, lebo podbrusko ma stale bolelo presne ako pred ms... ale urobila som si test.. prvy test dve ciarky - riadne kolajnice 😂 bezala som hned do lekarne kupit iny test - ved pre istotu 🤔 ..znova dve ciarky 😋 ale tyzden na to uz to zacalo v plnom prude 😣 ospalost, naladovost, zvracanie, odpadavanie, nonstop napinanie na zvracanie, bolesti zaludka...

ariana195195
23. jan 2018

♡ Moja skúsenosť bola taká že sme sa snažili 4/5 mesiacov samozrejme každý mesiac sklamanie 😐😐😐😐 až napokon som išla ku gynekológovi lebo už ms meškala týždeň a gynekológ povedal že som v 9tt 👶 😯😯😯😯😯 normálne som tomu nemohla uverit pretože som mala normalne ms ažna ten posledný týždeň 😊😊 A teraz mám skoro 5 mesačnu krásnu dcérku 💋💋💋👣 Takže možné je úplne všetko

zlatko456
23. jan 2018

Dobry den ja mam taky problem neviem co mi moze byt v sobotu som mala bolesti brucha ako keby som mala dostat menzes a v nedelu som zacala krvacat a v pondelok uz nic mozem byt tehotna a tehotensky test som si robila vysiel negativny tak cimi nevie niekto poradit co mi je dakuje

vyvka
16. apr 2018

Dobry den snad mi niekto poradi alebo sa podeli o svoju skusenost ..
Dnes mala dorazit MS zatial nic ... ziadne bolesti ziadne pocity zeby ms mala dorazit
Dokonca mam ... hlien podobny tomu plodnemu ale ovulacne testy su Negativne test som si robila dnes bol negativny posledne dni som dost podrazdena nervozna
🤷‍♀️
Je sanca na tehotenstvo ?? Viem ze mi tu nikto nepovie ci tehu som alebo nie ...
Skor ma zaujima ci ste mali v den ms este stale negativny
Tehu test Ovulku neviem kedy som
Mala tento mesiac som ju...neriesili proste sme len isli na plno kazde 2-3 dni
Takze snad som ovulku neprepasla

lucinika
18. apr 2018

@vyvka neviem ti poradit, ale mnoho babam v den príchodu MS este test nic neukazal, zalezi to na tom kedy mas ovulku. Mam jedneho syna, vtedy mi MS chodila dost nepravidelne ale test mi ukazal po tyzdni meskania //. Ale po cely ten cas som doslova chodila s vlozkou, lebo som mala neustale pocit ze sa MS spusti (vacsie prsia, nafuknute brucho, bolesti v podbrusku), ale u kzadej z nas je to inak. Dajte tomu volny priebeh,neboj, co sa ma stat,stane sa ;)

biba12
18. apr 2018

@vyvka no ako? Robila si ďalší test?

tonjadabik2
18. apr 2018

Ahojte. tak ako sme otehotneli? nam sa podarilo vzdy hned po ms..neviem ako je to mozne..aj posledne dvakrat kedze o jedno sme prisli tak hned po ms sa podarilo ale zial v 13tt nam prestalo bit srdiecko a muselo von..hned nato par dni sme otehotneli znova..priznaky? bolesti krizov, bolelo ma brusko ako na ms,bolest prsnikov,naladovost,tocenie v hlave,biely husty vytok a 3 dnova ms a uz som vedela ze je to tam..lebo ja mavam tak 5-6dnovu tak preto. aj mi bolo strasne horuco niekedy uplne navaly tepla,zimnice hlavne vecer..no bolo toho vela. Velmi Vam všetkyym drziiim palceee aby sa aj Vam podarilo a aby ste mali v brusku babetka az do porodu a potom to pride..to krasne drzat ho v naruci..obimat,hladkat,vonat jeho vonu.ach.. tesim sa snad sa tam prebojujeme.ale teraz cakame na prve pohyby ktore pomalicky zacinaju :D. Drzte sa Cmuk.

vyvka
18. apr 2018

@biba12
Ahoj dufam ze vydrzim do zajtra 🙂

vyvka
18. apr 2018

@biba12 nevydrzala som 😁😁😁😁

ssslnieckooo
18. apr 2018

@vyvka Mne v deň kedy som mala dostať MS ukázal test slabécho ducha, dovtedy nič. Mala som odsledovanú ovuláciu na folikulometrii a viem, že som otehotnela na 15 deň, a predsa som mala len slabého ducha v deň očakávanej MS. A príznaky doteraz okrem bolesti pŕs nemám vôbec žiadne. Som 5+5 tt a nemať potvrdené tehotenstvo, ani neviem, že som tehotná. Fakt nemám vôbec žiadne príznaky. Držím palce, aby bol test pozitívny.

vyvka
18. apr 2018

@ssslnieckooo ja dnes mam ties ducha len mu nejako neverim snad sa to podarilo

biba12
18. apr 2018

@vyvka tak ukaz 🙂

lucinika
19. apr 2018

@vyvka drzim silno palce!

vyvka
19. apr 2018

@lucinika dakujem :*

michaelamaria
26. apr 2018

@petra1402
@petra1402 ahoj viem že odpisujem neskoro. Ale tie negatívne co ty visli to koľko ty vdety meskalo. Ak si pametas. Dopomozes mi iba.

michaelamaria
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzka1120
1. máj 2018

FEMIBION
Ahojte ☺️
Prosím kto má skúsenosti s femibion 1?
My sa snažíme pomaly rok o dieťatko, prvý mesiac beriem femibion ( ako na plánovanie).
Všimla som si , že mám silnejšie žltý moč, môže to byť s femibion? Prípadne má niekto skúsenosť, že by vďaka femibion skôr otehotnela?
Ďakujem 💓

michaelamaria
2. máj 2018

@jituska666 ahoj a kolkatom si uz bola tidzni ked test bol negatívny

jituska666
2. máj 2018

@michaelamaria ahoj, nejak som sa tu stratila. Teraz sa pýtaš ohľadom môjho príbehu ako som otehotnela?

mivalik
2. máj 2018

My s priateľom sme bábätko plánovali od leta 2016, nič sme ale nesílili. Podarilo sa vo februári 2017. Nemala som žiadne príznaky absolútne. Aktívne som cvičila,pravidelne som chodievala plávať. Raz po plávaní som išla do drogérie nakúpiť a vzala som aj test, vtedy mi už meškala menštr.pár dní. Urobila som si test, bol pozitívny,veľmi som sa tešila,hneď som to oznámila aj priateľovi. O týždeň sme išli ku gyn, aby nám to potvrdil. Bola som v 6tt. Tešili sme sa celá rodina. v 4m som začala mať nevoľnosti, ktoré trvali až do 8m, kedy som aj predčasne porodila. Zrazu mi odtiekla plodová voda, a o 12h sa nám narodil zdravý syn. Každý večer sa pozerám ako spinká a spomínam si na ten deň, najkrajší v mojom živote. 🙂

michaelamaria
2. máj 2018

@jituska666 ahoj áno viem ze je do uz davno ale zajima ma koľko testou si robela a ci si mala niekaky ružové spinenie jemne

jituska666
2. máj 2018

@michaelamaria ja čo si pamätám tak som mala tuším skôr take špinenie ale nejak som to neriešila a moja kamoska že urob si test tak som si ho spravila a bol negatívny. Urobila som si termín u doktora že čo je so mnou a tuším o týždeň som mala termín a ako prvé čo som musela urobiť bolo dať moc. Absolútne som ani len nepomýšľala že on ho potreboval na test či som tehotná a veru aj bola. A to som bola 8/9 týždeň tehotná cca

andreal1
10. máj 2018

Babule, uz tri dni mi nejde pridat príspevok. Mam na vas otazku ohladom príznakov. Mam na mysli phladne jedla. Uz tri dni citim jedlo ktore ani nieje v mojej pritomnosti. Viem ze o nechutenstve alebo prehnanej chuti sa pisalo dost ale o tomto som fakt nic nenasla. Iuz tri dni sa v robote pytam ci pili mlieko jedli segedin alebo robili kura.. Je to mozne alebo som ja vadna.. Samozrejme nikto nic to len ja citim. Dakujem vam ak si medzi tym kvantom prispevkoch vsimnete aj toto.

ruzicccka
10. máj 2018

@michaelamaria
Ahojj ty si uz tehulka alebo sa len snazis ? Videla som zopar prispevkov
Kde si pisala ze sa snazite o babo

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre