Príznaky tehotenstva. Príbehy mamičiek

martinjasen
14. mar 2012

Napíš svoj príbeh, ako si zistila, že si tehotná, aké si mala príznaky, ako si to preživala, aké si mala pocity a aké to bolo, keď si to už vedela naisto.
Tým, že to budeš zdieľať s budúcimi tehuľkami, môžeš im pomôcť preživať tento moment bez zbytočných starostí a príjemnejšie.
Sama vieš, aké to bolo. Možno ak by si vtedy vedela niečoč čo už teraz vieš, prežívalo by sa ti to obdobie ľahšie.

lejluska
1. okt 2012

Ahojte 🙂 na začiatok chcem napísať,že my sme bábo neplánovali hned po svadbe ale napokon to tak vyšlo 😅 no sme neskutočne šťastní,že máme takého krásneho synčeka ❤ Prvé príznaky sa objavili začiatkom decembra 2009,ešte pred vynechaním mrchy sa mi začala točiť hlava a aj mi párkrát došlo zle,no neriešila som to lebo som ešte očakávala mrchu 🙂 mrcha nedošla a po týždni na naliehanie kámošky-kolegynky som si spravila testík,ktorý už len potvrdil to,čo si ona myslela 😀 No ked som tie 2 čiaročky zbadala nevedela som čo sa deje,prvé pocity boli zmiešané,rozplakala som sa,bála som sa a neviem čo ešte,no bola tam aj obrovská radosť 🙂 V prvom rade sme to absolutne nečakali 😅 ..postupne sa mi aj rozbehli klasické ranné nevoľnosti a už to nebolo len o blbom pocite 😅 Prvých 5 mesiacov som každé ráno 3x mala "rande" z wc-misou,potom to prešlo 🙂 Cesty autobusom boli pre mňa utrpením VŽDY (celých 9 mesiacov mi v ňom bývalo zle) 😀 Ale potom sa mi narodilo to najkrajšie a najvzácnejšie čo v živote mám-môj synček 🙂

wilinkaa
6. okt 2012

ja som cca. týždeň pre "očakávanou menštruáciou" začala mávať také bláznivé hororové sny že ani najlepší hororový scenárista v hollywoode by také nenapísal, no a cítila som sa tak ináč, neviem to opísať, ale skrátka ináč a keď v očakávaný deň tá potvora neprišla resp. tvárila sa že bude a potom zrazu nič, tak som o dva dni na to kúpila test a tam svietili dve krásne dve paličky 🙂

lilyen2011
21. okt 2012

Moje prvé tehotenstvo som odhalila tak, že som po kúpaní sedela na posteli v uteráku a zistila som, že mám nejako opuchnuté bradavky, keď som sa bližšie pozrela a zmačkla ich, vytiekla mi kvapka kolostra - vtedy som bola 5+3 tt

Druhé tehotenstvo som už akoby cítila, alebo skôr možno aj chcela cítiť, no badala som na sebe hlavne to, že som veľmi často začala chodiť na WC každú chvíľku mi trebalo ísť na malú a tiež mi bolo zvláštne to, že som strácala energiu, no v takom zmysle, že som osoba, ktorá je v pohybe celý deň, všetko robím automaticky rýchlo, no zrazu som proste nevládala... išla som trošku rýchlejším krokom s kočíkom, alebo som chcela urobiť nejakú činnosť a rýchlo som sa zadýchala, išla na mňa únava, čo pre mňa nebolo bežné keď som si dala dokopy, jedno s druhým už som bola presvedčená, že som tehotná. Test a lekárka mi to len potvrdili.. vtedy som bola tiež na začiatku 6týždňa

Tretie tehotenstvo som tiež odhalila skoro a to hlavne kvôli častej návšteve WC tak ako pri druhom tehu. Otehotnela som po 13tich dňoch od prvého snaženia a presne 13ty deň som mala aj // tak ako som si aj myslela. Tiež bolo tehu potvrdené lekárom už v tomto štádiu z krvi.

- pri žiadnom tehu som zpočiatku nepociťovala žiadne chute, jediný taký možno viditeľný znak bolo, že som mala akoby nafúknuté podbruško, pocitovo možno ako tesne pred MS

kejkej
21. nov 2012

ahojte, potrebujem poradit....snazime sa o babo a uz teraz mam z toho poriadne nervy ci sa to podari a podobne. idem na komplet lekarsku prehliadku ale bojim sa aby mi nahodou nepovedali ze nieco nieje v poriadku alebo tak.... potrebujem sa ukludnit a poradit ako mozem zvysit sance na otehotnenie.
velmi pekne dakujem za rady 🙂

lejlla
21. nov 2012

no stres ti k tomu nepomoze...nestresuj sa a skus uzivat nejake vitaminy,kyselinu listovu,femibion,,,,je toho vela.ja osobne som brala kvapky gynex a femi... 🙂

nikaniko
11. dec 2012

dobrý den devčata.potrebujem poradit. dneska som bola u doktora a dal mi macmiror mast a fungicidin .mam však bolesti bruska hrozne cíítím ako by sa nalialo vodou a sem tam mam aj pichlave bolesti jedného alebo druhého vaječníka.zial doktora som sa zabudla spýtat ci je to normálne.ked som mu dala otázku ci možem byt tehotna ked som mala minulý týžden pohlavný styk nechránený tak mi povedal že tehotná určite nebudem nakolko mi pred dvomi týždnami teprv vybral mirenu. takže neviem co si mám mysliet:: mate nejaku podobnu skusenost?

zanka1689
11. jan 2013

Ahojte kočky.....Som mlada a bola som ešte mladšia ked som sa spoznala s mojim priateľom......Od januára 2010 mi meškali krámy 2,5 mesiaca ja som to nijako neriešila lebo ja som mávala ZD stále také.Po 3 mesiacoch hovorím priateľovi počkaj pôjdem na sono no a DR mi povie čo mi je a on na mňa nebojsa tehotná nie si to budeš mat cistú hehe! No tak ja som išla no Gyn a doktorka mi hovori čo že cistá nie nie to je bábätko no tak ja som nevedela či sa mam tešit alebo plakať.No jasne a bola som v 9 týždni tehotenstva no a teraz mame doma 2,3 ročného chlapčeka Šimonka .Čiže ja som nemala žiadne priznaky bolesti a pod proste nič.Asi toľko z mojho tehu 🙂

kavaapalma
21. jan 2013

Caste cikanie,nechut na sladke,kavu. Bolest prsnikov,to som mala az do 3.mesiaca. Zle mi zacalo byt tak 6.t.negrcala som vobec,len hlavne vecer tazko na zaludku,hnusna pachut v ustach a vela som grgala. Vsetko mi smrdelo,nemohla som jest. Isli mi len zemiaky,jogurty a chleba s maslom.

anjelici
25. jan 2013

ja som obe tehotenstva mala nevolnosti asi 2tyzdne a teraz som necakane 3krat otehotnela a neviem ci sa tesim ci plakat som naladova mam 4,5r dcerku a 16mesacneho synceka termin by som mala mat v septembri neviem ako zvladnem dalsie male babo. no teraz my vobec nebyva zle.az som prekvapena

nasta197
25. jan 2013

ahoj ja pri prvom tehu som stale spala celú noc a aj pol dna .. bola som unavena stale, zle mi bolo asi 4 krat raz, raz som zvracala rano a udené mäso ked som zjedla tak som sla vracať a bola som kompletne celá vyrážkavá .... otrasné to som cakal achlapceka 🙂 , a moje druhe tehu teraz som v 3 mesiaci a nespim v noci sa budim, druhý mesiac mi je rano stale zle musim nieco rano v posteli este zjest až potom vstať a vraj som opeknela a pri oboch tehu ma bolia prsia auuu este neviem ci je to dievka ci chlop 🙂 ešte ma napadlo že som tehotna som vedela už v prvých 2 tíždnoch mala som taký pocit že je to tam a bol pravdivý

migalka
6. feb 2013

Ahojte, prvý krát som otehotnela v 21rokoch no potratila som potom 6rokov nič tak nasledovali rôzne lieky, injekcie a centrum asist.reprodukcie a stále nič až potom ked sme podpísali žiadosť na umelé oplod. zistila som že som tehotná a ani by som netušila len ma stráášne začal bolieť zub-zadná 8🙂 moja doktorka ani lekár na pohot. si nevedeli dať rady ako ho vytrhnúť až stomatochirurg ma napichal injekciami, klop klop a bol von...dostala som lieky-antibiotiká proti zápalu a pod. Ked som prišla domov prišlo mi strašne ale strašne zle-celá som sa triasla od zimy, spotená, bolo mi na vracanie a myslela som že z liekov.mamina sa ma opýtala či nie som náhodou tehotná a ja že vylúčené no sprav som si test a boli dve čiaročky a potom sa to aj potvrdilo na sone aj v krvi! Celé tehot som mala výborné hoci som bola na rizikovom, ani raz som nevracala aj ked ma trošku napínalo a ku koncu so mala problém s dochucovaním...Teraz má malý Paťko 3rôčky a strašne je živý a krásny a milujem ho najviac na svete!!!!Chcela by som už aj druhé-minulý rok som na Nový rok potratila. teraz beriem zas clostyl, duphaston a estrimax-cyklus sa upravil-posledné 4mesiace mi mrcha prišla vždy 31. a teraz nič-teraz je to 6.deň testy negat. a stále ma bolia kríže, prsia vôbec, brucho ma tiež stále bolí ako keby už mala prísť tak neviem? môže to byť tehotnosť?poradte mi prosím?!!!Som strašne nervózna-akási nesvoja a nemám ani chuť na sex??!a ešte tiež som pila červené víno asi 3krát a nič, inokedy mi "privolalo" menzes ked som mala mať...

maaarhulka
20. feb 2013

Ahojte no ja mám tehotenske príznaky už výše mesiaca začalo to tým že ma boleli prsia tak ako ešte nie unavena som bola a napínalo ma ....potom prisla MS a ja som to prestala riesit hoci trvala len 3 dni a bola slaba no po 2 tyzdnoch od MS sa mi akoby vratili priznaky a e stupnuju sa akoby naviac ma prekvapilo ked som nahle pribrala na bokoch a zakulatilo sa mi brusko a citim v nom taky tlak , a obcas ma pichu v boku stale pijem , cikam a keby mozem cely den prespim....tak uvidime myslite ze ma zmysel robit teraz alebo mam pockat tie dva tyzdne ci pride MS .... nechcem zbytocne vidiet jednu ciarku a vyhadzovat korunky ...

charlie1980
5. mar 2013

Takze nas pribeh je samozrejme ako zo scenaru 🙂 Nijak inak sme to u nas ani neocakavali 🙂 🙂 🙂 Niekolko rokov som mala vztah, v ktorom snaha o babatko sice bola, no nijak neprichadzalo. Kopec vysetreni, bolestivy prefuk vajcovodov atd. Okrem zleho spermiogramu nic nezistili. Snaha pokracovala. Pichanie hormonov, nasledne IUI, a darcom spermii, ktora samozrejme nevysla, pokraj psychickeho zrutenia. Ved uz mam aj svoj vek. Okrem toho myslienka, ze dieta bude geneticky len spolovice nase... Nasledne rozchod. No musela som byt silna a zo svojej tuzby neupustit. Nasla som si noveho partnera. Sice rozvedeneho s malym dietatom (2,5 roka), no zmierila som sa s tym, ze ak je aj chyba vo mne, tak budeme mat jeho/nasu malu. Nie uplnu nahradu, ale zmierila som sa s tym a prijala ju za svoju. Boli sme kolegovia v praci. Ani neviem ako, zacali sme sa navstevovat. On mal jasnu predstavu, ze chce novu rodinu. Ja som to nechavala na nahodu. Asi pol roka sme sa navstevovali, kym nieco vzniklo. Objednali sme pre malu nabytok, detsku postielku atd, moj partner ale tvrdil, ze jej bude postel mala...dalej sme to uz neriesili.
Az ked som bola na nakupoch, citila som ovulaciu 🙂 🙂 🙂 Vedela som, ze sa to stane ! Vedela som, ze to je ten okamih ! Citila som to! Ale potom som to aj vypustila z hlavy.
Medzitym som planovala dat vypoved v praci. Uz bola na stole pripravena. Predtym som sa chcela uistit, ci nahodou nie som tehotna. A bolo to tam ! 1-2 tyzdne na digitalnom teste, dalej 2-3, potom 3+.....ach Boze moj, sniva sa mi to ??? Naozaj je to pravda ??? Moj partner sa ma stale pytal, kedy tu vypoved uz poslem a pojdeme sa opytat ohladom noveho zamestnania. Nechcela som mu to povedat, len som mu odvrkla, ze o tyzden...Pytal sa ma na dovod...Samozrejme nevedela som mu dat logicku odpoved. A tak nahnevany lahol si na gauc. Nechcela som sa s nim hadat, tak som doniesla vsetkych mojich 10 pozitivnych testov. Zostal uplne prekvapeny, pretoze tak rychlo sme to ani jeden necakali. Bolo to po 2,5 mesiacoch a okrem toho cyklu, kedy sa zadarilo ani nebolo mozne, aby som otehotnela. To znamena, ze na prvy cyklus. O tyzden nato nam prisla detska izba pre jeho/nasu dceru. A tak aj ta mala postielka sa zide 🙂 V praci som samozrejme vypoved nedala a my sa tesime nasej fazulke. Dnes sme mali prve sono a ja som sa zamilovala na prvy pohlad ! Niekedy si myslim, ze existuje nieco/niekto medzi nebom a Zemou. Dakujeme Bohu za tento dar, pretoze ja som uz stracala vsetky nadeje....

helena220
24. mar 2013

Hm🙂 Nam sa podarilo otehotniet na prvy krat🙂 A zistilia som to myslim, ze hned v prvy den. Styk som mala 28 novembra, predtym cely mesiac nic, kvoli sluzobnym cestam partnera. No a 6. decembra , rano po zobudeni, som partnerovi poklepala po pleci a povedala som mu, ze cakame dietatko🙂 Nerobila som si predtym test, ani som nebola u lekara. Neviem to popisat, jednoducho som to vedela a citila, ze sa nieco stalo, ze sa citim inak a e to rano je uplne odlisne od tych ostatnych. Ziadne fyzicke priznaky, nic, iba instinkt, velmi silny. Tak som si sla kupit test, vzala domov a vysiel pozitivne🙂) Po tyzdni sa zacali aj fyzicke priznaky, presne: caste palenie prs, unava, zavraty, absolutna nechut na styk , nafuknute brucho a silnejsie bolesti v podbrusku ako pred menstruaciou. A od 6 do 14 tyzdna silne nevolnosti, vracala som aj 19 x za den, kvoli comu som bola takmer 2 tyzdne v nemocnici:(Teraz sme v 18.tt, zdravotne to nie je stale somnou najlepsie, ale moje krasne drobciatko je silne a zdravucke🙂 Tak verim, ze aj Vam zienky, ktore snazilkujete to coskoro vyjde a tym, ktorym to vyslo, vela stastia az do toho super finale🙂)

lucka1022
20. apr 2013

Ahojte,uz minimalne treti mesiac ma boli pravy prsnik,mam ho taky ako zdureny a boli ma to na dotyk,,aj v bradavke mam taku pichavu bolest..uz to teraz neni take intenzivne ale este to pretrvava,...bola som s tym v bystrici na sonografii a nic mi nenasli,povedali ze su to hormonalne zmeny nejake,no najnovsie ma zacali pobolievat obidve prsniky,myslite si ze ta hormonlna zmena moze byt aj tehotenstvo?mame totiz s priatelom uz rok nechraneny styk a pred asi 3 mesiacmi sa do mna ''spravil''okrem toho prsnika nemam ziadne ine problemy,menzes mam stale akurat tento mesiac mi meska este som nedostala co nebyva zvykom lebo mavam pravidelne,dost som pribrala no...ja som v pomykove sama netusim na com som ://poradte

pragmaticka
20. apr 2013

Milujem vinko a dovtedy som ho pijavala naozaj casto ku kazdej prilezitosti (vonku s priatelmi, vecera a pod.). 8 dni po oplodneni (ani som netusila zeby som vobec mohla byt v tom) som bola v naozaj prijemnej spolocnosti kde som sa velmi dobre citilia a popijalo sa vyborne biele vinko. Sama sebe som sa cudovala, ked som nahlas povedala ze mne to vino nejako nechuti - hostitel mi chcel hned otvorit ine, no ja som odmietla s tym, ze to asi nebude vo vine, ze proste dnes vobec nejako nemam chut. Vtedy som to naozaj vobec ani netusila co je vo veci, len asi tyzden na to, ked mi vysiel pozit. test som si spomenula 🙂

osthusvik
8. máj 2013

Minuly rok v aprili mi vysiel prvy pozitivny test.No po niekolkych dnoch mi zacali v noci ukrutne bolesti co pokracovali do silnej menstruacie. Po niekolkych mesiacoch sme sa opat zacali snazit.No marne.V januari tohto roku sme s partnerom presli vysetreniami a doktor rozhodol, ze mi laparoskopcky odstraňovania cystu kt som mala na vajecniku uz roky. Nemal nam co povedat preco sa nedari vraj sme top zdravi (vravel ze cysta asi problem nie je ale ze pre istotu tu cystu dame von). Ukludnili sme sa sice som s obavou cakala na laparku. Este som nikdy nebola operovana, ci nebola v nemocnici, ci nebola vaznejsie chora.Vo februari sme odisli na dovolenku ide sme 15dni uzivali karibik a pili litre pina colady. Ked som na konci dovci dostala menzs az som si vydychla kvoli tolkym drincekom. V marci som sa dosala do pohody a cakala na operaciu zaciatkom aprila.Koncom mesiaca mi zacalo silne pms.Revala som ked som vdela noveho papeza v tv..ked sla reklama "ved ty a ja sme dvaja"..zacala citit akesi motyle v podbrusku..nahle pocity nežnosti. .ako pri silnom zamilovani..menzes nechodil a az ma zacalo stuchat vo vajecnikoch zacala som sa pohravat s myslienkou ze asi sa zadarilo..test som si robila ked mi to meškalo tri-styri dni a test bol silne pozitivny. Ako prve som to dvolala operaciu.Momentalne nacinam 11tt a este stale tomu nemozem uverit.Uz nex mam tych 12ttza sebou aby som sa nemusela strachovat. Malinkemu bilo srdecko v 7tt tak verim ze to tento krat vyjde.

bianus
8. máj 2013

lucka1022 choď k dokimu a ten ti vezme krv na prítomnosť HCG. nič iné sa ti nedá poradiť.

alexandra123454569666
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
borborka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
danielagre
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
erifl
9. aug 2013

Mne zase iba meškala menštruácia, ale meškávala mi bežne ale aj tak som si spravila test lebo som zbytočne stresovala každý mesiac a aj tak nič. No vtedy som bola úplne pokojná že to isto nebude že to ase stresujem a šup dve čiarky, Do roka sme teraz už s manželom stihli svadbu a teraz nám už vyše troch mesiacov robí radosť naša Eminka 🙂 a inak nemala som vôbec žiadne príznaky okrem tej menštruácie, ešte na konci piateho mesiaca som pretancovala na svadbe celú noc a bruško som nemala ešte skoro žiadne. Bola som jedna z tých šťastných bezproblémových. Pôrod bol však horší, na ten nerada spomínam.....no idem kočky naša emka už plače 🙂

matuskova003
17. aug 2013

Hm, tak keď mi zavoňal uložny priestor na kabelky ktorý tak divne smrdel vždy , že som ho otvárala a zatvárala doslovne so zapchatým nosom, tak som tušila že niečo sa deje... a hlavne PIVO - hrozne mi chutilo, musela som ho mat vyslovene na plechofky 😀 a to moc na pivo teda niesom.. tak mi to nedalo, šup test a bum 🙂 // ♥ nadherné, po druhý krát ♥

jsemetkova
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
patik114
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anndy1
13. sep 2013

uz sme boli zobrany.februari som zistila ze som tehotna ale aprili som musela ist na cistenie nebilo mu srdiecko bol to velky sok ako pre kazdu kt.to prezila.juli sa nam podarilo opet a opet to skoncilo neuspesne.ale vtedy som videla na doktorovi ze nieje uprimny,nieco v jeho pohlade prezradzalo ze nieje vsetko poriadku.a mala som pravdu.potom som sla k inemu gynekologovi u ktoreho som aj ostala vlasne ma tam nechal moj muz on sa spytal,mne to vtedy bolo jedno.a on mi potvrdil len to co mi bolo povedane.manzel povedal ze pojdeme na dovolenku ze potrebujeme vypadnut obaja,oboch nas to trapilo.a povedala som mu ze mne je to jedno..poviem vam bola to po roku od svadby nasa prva spolocna a ozajstna dovolenka co neratam drobne vyletiky a aj svadovna cesta.19.9.2009sme sa brali a 4.9.2010sme odlietali na rhodoss.uplne sme vypli-totalne.nemysleli na nic ani som si len nespomenula na to co sme prezili.iba raz mi jemne nadhodil ze ci by som radsej nemala nepit alkohol keby nahodou ze by som mohla byt. a ja mu na to neviem o tom zeby som mohla byt tehotna,samozrejme sem tam nejaky dzus,napoj,drink,jazdy na stvorkolke,krasne zalivy,vecerne prechadzky,vylihovanie na izbe,na plazi vela jedla ...a strasne mi tam chutilo jest kazde rano som bola vyspajzovana 🙂no nedaj si ked mas all enclusive ci jako sa to pise.a mala som tableky na oddialenie menstruacie kedze mi to vychadzalo zrovna na dovolenku.tri dni pred odletom som vysadila a do troch dni dostala neriesila som to az oktobri ani uz neviem a urobila som si test a bolo to tam.prve tri kontroly raz za mesiac si neviete predstavit,plne strachu a po tri krat som si manzelovi rano ked som tam mala ist poplakala na ramene.mam slzy v ociach ked na to spominam.postupne to opadavalo ale strach tam ostal navzdy.prva kontrola bola taka ze ked som tam isla jak sa povie s malou dusickou alebo skoro so ziadnou kedze sa nam to dva krat nepodarilo.sadla som na"kozu"a cakala doktor vedel o mne vsetko.on tiez cakal ani nedychal a ja s nim.a potom len tisko naozaj tisko zasepkal "je to dobre"a ja som sa strhla ze "co" a on je to dobre.tehotenstvo som mala bezproblemove sem tam bolest krizov,samozrejme zavadzanie velkeho bruska,uz ma tlacilo pod rebrami zla poloha pri zaspavani...dalo sa..termin som mala na 23juna 2011.8juna som mala kontrolu a povedala som mu ze mi tvrdne brucho a ked ma prstom pozeral bolo mi to neprijemne,povedal ze ked sami to nebude zda ze mam ist radsej s tym ze vecer mozem byt doma.manzel vedel o kazdej poradni vysledky.domov som prisla,musela ist na wecko a mala som slaby hlien tak som si pomyslela no dokelu a cakala som hodinu.potom som volala manzelovi a sme sa do Trencina.inak brucho mi tvrdlo od utorka a ja som si az stredu o asik 15 poobede ratala ako casto mi tvrdne brucho.no proste ma to nenapadlo aj ked som vedela ake su priznaky nebola som nevedoma sestra ma dve deti vedela som dost.no a kym mna prijala aby ma pozrela odrodila ta doktorka asi dva baby a ked mna na prijme pozerala prstom skusila to bolo fest neprijemne a ze to je na porod.no a dokopy kym mna odrodila spravila 6bab potom som sla ja a potom este dve.pustala mi vodu o 20.10a 22.50uz aj bola na svete nasa Lenka 4130g 52cm vlastne mala Miloska 🙂 cela tatinova jak cez kopirak ale uplne hned jak mi ju doniesli a drzala som ju v naruci som sa rozplakala a pozeram na nu a povedala som si boze ved ti si cela jak tatino.a doteraz to kazdy vravi.ma uz 2 roky aj 3 mesiace.vie pojedovat ale aj nas potesit.viem ze aj pri druhom budem mat strach a pojdem s malou dusickou k.doktorovi.ale verim ze to dopadne dobre...bude to zlozitejsie kedze uz mame lenku ale zvladneme to ako kazdy 🙂 dufam ze to doda silu kazdej ktora prezila nieco podobne...

paulinka112
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
rituska1992
30. sep 2013

Tak moj pribech sa zacal v roku 2011 ked sme sa snazili z manzelom.o prve babetko presiel.roku nic tak.sme zasli k.lekarovi.v velkej britaniji.kde zijeme.on nam povedal.ze.manzel.ma.nizky pocet spermii a ze ked chcem.bit tehotna tak.ze len.cez umele oplodnene tak.sme si skladali.tie penazky lebo.to stalo dos vela ale v tomto roku sme sli na dovolenku.na slovensko a som zasla z doktorom a ties nam.povedal.ze len umele oplodnene boli sme stoho.zufali tak.sme prisli.naspet do.Gb a sme zasli.do tej.nemocnici.kde nam.mali robitnto umele oplodnene ttak bol 14.9.2013 povedali mi.ze mam.pockat do.menzesu a jim zavolat a proces sa zacne a le moj menzes meskal ale nerobila.som.si.steho nic.lebo.ma.bolelo brucho aj prsia ale bolo 29 .9.2013 a menzes stale nic tak.som si urobila.test a ukazalo mi.dve silne ciarocky som bola v soku ze ako to.je mozne teras co som.us kazala.na.menzes a ist na umele oplodnene som bola velmi stastna a teras som v 7 tizni tehotenstva som velmi stastna aj manzel.tak ze dievcata ked sa znazite o babu a sa nedari a doktor vam povie zeje tam niejaki.problem nebojde sa to len treba cas 🙂

patkaaa
2. okt 2013

No...
Takže, prvé bábo bolo absolútne neplánované, proste sa to stalo. Boli sme s priateľom (teraz manželom) vtedy spolu 1 rok a 4 mesiace. Bola som dosť mladá, mala som 18 rokov (on 23), chodila som do školy, na gymnázium a bola som vo 4. z 5 ročníkov. Viete si predstaviť moje pocity. Že nie? Tak vám to opíšem, bol to strach, panika, zadúšala som sa plačom a to sa prelínalo s návalmi šťastia, vždy som zbožňovala detičky. Priateľ to prijal spokojne, jeho reakcia bola: Jeeej, my budeme mať bábo? Vtedy sme si však neboli ešte úplne istí, či som naozaj v tom, stále som si opakovala, že to nie je možné, veď sme si dávali pozor... keby mi nezačalo rásť bruško, ani by som nevedela, že som tehotná, žiadne nevoľnosti, menštruácia prichádzala stále prvé 3 mesiace. Keď sa nám tehotenstvo potvrdilo, stále som plakala, priateľ chodil na týždňovky, ja som sa vyhýbala našim, držala som si odstup od spolužiačok... Bála som sa, bol to nekonečný strach. V piatom mesiaci sme sa odhodlali a priznali rodičom, čo sme "vyviedli". Naši ma išli pozabíjať. teda skôr ocino, ktorý si ma predstavoval ako budúcu pani ministerku so 6 titulmi, vilou na pláži a bentleym v garáži. Vraj som uňho skončila. Mamina to brala lepšie, neskákala po plafón od radosti, ale bola rada, tešila sa. Do konca 8. mesiaca som chodila do školy každý deň, potom som dostala indivindi študijný plán a prišla som až na maturitu (iba zo SJL, tak to u nás na gympli chodí). Ale už sa dostávam trochu mimo témy.
Po druhom bábätku som zatúžila po maturite v 5. ročníku (máj 2013), bývame už vo vlastnom, máme zabezpečenie, dávno sme svoji a synček má už takmer 19 mesiacov, takže kým sa mimčo narodí, bude už z neho veľký chlapec...
Podarilo sa nám to na prvý pokus, zhodou okolností presne v ten deň, keď som "vznikla" aj ja, 8.9. 🙂
Tentokrát vynechala menštruácia, 27.9. som si urobila prvý tehu test, objavila sa slabá čiarka, o 3 dni už bola poriadne silná, tak som sa objednala na vyšetrenie. Zatiaľ sa cítim výborne, žiadne nevoľnosti ani zmiešané chute, akurát sa v noci budím na to, že som hladná. 🙂 Teraz som v 6. týždni a o pár dní sa chystáme oznámiť to rodičom a svokrovcom, držte palce. 🙂

barnica
7. dec 2013

Naše tehotenstvo bolo plánované dlho a dlho sme sa sklamane pozerali na negatívne testy s manželom,ale stále sme si vraveli že to ešte telo sa čistí od antikoncepcie ktorú som brala dva roky. Po roku a trištvrte snaženia sa nám konečne objavili dve čiaročky a nemala som slov len sme sa s manželom dlho objali a povedali si že sa nebudeme vytešovať kým to nebude oficiálne. Drahý bol v práci keď sa potvrdilo že naša fazuľka tam naozaj je,strašne sme sa tešili 🙂 Na začiatku sme sa dohodli že nechceme vedieť pohlavie ale keď sme kupovali veci tak manžel kupoval klasicky všetko modré,chlapčenské a na dievčatko myslím ani nemyslel. Chcela som aby šiel po tehotenskú knižku so mnou a keď sme pozerali na sone bobáčika lekár zapotil že aha vidíte pišák takže chlapček,nato sa zarazil pozrel na nás a ospravedlnil sa že pardón vy ste to nechceli vedieť. Manžel vysmiaty jak slniečko ma opatroval celé tehotenstvo. Výbavička kúpená pre fešáčika ,plienočky všetko pobalené. Pocity to boli neopísateľné,celý tretí mesiac som zvracala pri cestovaní,jedení a podobne ale... S úsmevom sme to zvládli. Počas piateho mesiaca som mala prvý žlčnikový záchvat keď som v práci zjedla segedínsky guláš,štyri dni na infúziách v nemocnici vydesená na smrť. V ôsmom mesiaci druhý žlčníkový záchvat ☹ Po maminkinom maďarskom guláši.... Od piateho mesiaca ma v kuse pálila žáha nezaberali lieky iba čistá fatra minerálka ,to bola moja záchrana 😅 Kontrola oziev plodu bola pre mňa vždy utrpenie práve kvôli mojej záhe,to som mala pocit že budú volať hasičov. Môj gynekológ sa bál pretože pred pôrodom som mala 50 kíl a počas tehotenstva som pribrala len 13 kíl čož sa mu zdalo málo,ale jedla som odušu čo som chcela 🙂 Nakoniec som rodila o 11 dní skôr. Prijali ma na predýcháreň rovno o piatej poobede,prezliekla som sa,samozrejme ozvy,sprcha,klistýr a podobne... Skákala som na fit lopte kým prišiel môj pôrodník a spýtal sa ma na bolesti,vtipálek poznamenal že to žiadne bolesti ešte niesú a že sa ma spýta po pôrode. O dvanástej v noci som šla na stôl,ležala som na novom lehátku a aj tak sa mi zdalo neskutočne nepohodlné,ale to už som bola pred pôrodom rozcicaná 😀 Osem minút po jednej sa narodil Filipko 3650gramov len to šlo strašne pomaly a malinký bol celý podliaty a fialový,taký môj indiánik 😅 Mal detskú cyanózu kvôli môjmu krčku problémovému,ale bol môj a samozrejme pre mňa ten najkrajší. Prvá fotka rodine sa stretla s obrovským ohlasom keďže sa narodilo prvé pravnúčatko 😎 Len samozrejme môj manžel zase zapotil že nejaké tmavé to isto moje? Myslela som že ho roznesiem v zuboch vrrr,ale prežil 🙂 Počas týždňa sa krásne vyčistil krásavček a teraz už má deväť mesiacov marcovčiatko rybacie moje 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre