Špinenie 2x pred menzesom. Môže to byť hniezdenie vajíčka?

margaretka1990
3. jún 2020

Ahojte, viem že je tu mnoho diskusii s touto témou ale potrebujem rady na moju "diagnozu" 😁 ide o to že som pred pár týždňami mala po sexe trocha krvi chvíľu pred menštruáciou , potom znova krv po styku, ale tiež to bolo krátko po menštr., tak predpokladám že to môže byt tým že krčok maternice bol ešte nejaký prekrvený. Bola som aj na sone vaginalnom, aj cez brucho ale nič mi nenašli , že všetko je v poriadku. Minulý aj predminulý týždeň sme sa snažili o bábätko (mám nepravidelný cyklus tak sme skusali viac dní ). Cca týždeň po ovulácii som mala bledú krv (24 DC), myslela som že by to mohlo byť hniezdenie, ale dnes, znova 28 DC mam zasa špinenie .. Najprv taka bledá krv a neskôr uz len špinenie ... Čo si myslite že by to mohlo byť ? Môžem byť v tom? Nezdá sa mi, že by sa vajíčko hniezdilo tak dlho... Máte s tým niektorá skúsenosť? Budem vďačná za vaše. príspevky 😊

deti95060810
3. jún 2020

áno, môžeš byť tehotná...ale sprav si test.

miadi
3. jún 2020

Mozes byt teho ked si mala sex.. ale to krvacanie po je skor štuchnutim., ja som nikdy nemala implantačne krvacanie. Urob si test.

margaretka1990
autor
3. jún 2020

Menštruáciu mam mat za cca 9 dni. Teraz je asi este skoro, nie? Viem ze minimalne dva dni po meskani by sa mal robit test.

miadi
3. jún 2020

@margaretka1990 mala som silne pozitivny test aj den pred ms -ktora neprišla. Ak budes mat ms Tak potom popripade chod k dr nech sa pozrie preventivne ci je vse ok.

margaretka1990
autor
4. jún 2020

@miadi no tak to je super, nemusela si dlho cakat... A uz mas dietatko ci si este tehotna?

ckatka
4. jún 2020

Špinenie v druhej polovici cyklu je obvykle spôsobené hormonálnou nedostatocnostou (tzv hormonalny spád...nemáš dobre hladiny hormónov v druhej polke cyklu a preto je aj ťažko otehotnieť), pripadne je spôsobené mechanicky podráždenim krčka pri styku. Hniezdenie sa maaaaalokedy prejaví krvou. Ja som to mávala skoro každý mesiac. Nemala som to len keď som brala hormóny v druhej polke cyklu, alebo keď som používala Clarycalm od Doterry. Upravilo sa mi to. A aj som otehotnela.

margaretka1990
autor
4. jún 2020

@ckatka aha, to je zaujimave... Doktorka mi povedala ze sa mam sledovat, tak teda pockam na ms, a ked tak sa objednam na krv....ja som v Anglicku a neberú pacientov face to face, takze ma ani skontrolovat nemoze. Ale dufam ze ma na krv objedna. Snad to ale nebude ono, lebo to fakt teraz nepotrebujem...

majamat
4. jún 2020

@margaretka1990 suhlasim s @ckatka ak mas ms dostat az o 9 dni, tak potom by teoreticky mohla byt ovulka len pred par dnami a nie je mozne,a by bolo tak skoro uhniezdovanie. je tu sice aj moznost skorej ovulacie,a le pravdepodobnejsie je, ze ide o hormonalnu poruchu.

margaretka1990
autor
4. jún 2020

@majamat praveze ja mavam cyklus tak 34 dni, 37, 38, dva razy aj 42...lenze mala som minulý rok vytiahnute vnutromaternicove teliesko, takze moja nepravidelnost moze byt sposobena tym.. A ovulaciu som mohla mat okolo toho 18-22 DC....teda dufam, mala som v jeden den aj pichnutiebvo vajecniku a taky hlien... Tak ja neviem

majamat
4. jún 2020

@margaretka1990 neviem, neratala som, len som sa odpichal od toho, co si ty napisala, ze mas ms dostat priblizne za 9dni, ovulka byva priblizne ( nemusi to tak byt vzdy ) asi 14dni pred ms. a uhniezdovanie byva tusim po tyzdni. cize zhruba 7dni pred ms. a ty pises, ze krvacanie si mala teraz - 28DC a pred 4 dnami - 24CD. cize ot by bolo teraz, 9dni pred ms a potom 13 dni pred MS. vtedy by prave mala byt ovulka.
a teraz v poslednom prispevku pises, te ovulku som mohla mat 18-22DC, tak spinenie z uhniezdovania 24DC by teoreticky este asi nebolo.

margaretka1990
autor
4. jún 2020

Ide o to ze si trocha pomaham appkou... Viem ze to nie je 100%, to je jasne, len mi tam pocita priemer kedze si tam uz dlho zapisujem cyklus... na 18 DC, vtedy som mala taky priesvitný vytok a aj pichnutie vo vajecniku... prve spinenie som mala po 7mich dňoch, co by aj pasovalo na to hniezdenie, a potom po par dňoch, aj dnes... A pocita mi to teda uz 8 dni, ale na 37 dnovy cyklus, mam to komplikovane...

majamat
4. jún 2020

@margaretka1990 no tazko povedat ako to je. fakt je, ze budes musiet est par dni pockat a potom pripadne urobit test. ak by si tehu nebola a mas opakovane taketo spinenie, dr by ti mal okontrolovat hormony.

margaretka1990
autor
4. jún 2020

@majamat presne, pockam, uvidime, ale nemavala som to taketo, malokedy medzi s9m spinila, no, hormony nase nezbedne su nevyspytateľné 😁 len prosiim nech nemusim riesit nejaku liecbu...

majamat
4. jún 2020

@margaretka1990 no vsak uvidis. cyklus sa moze menit, hormony su veru neoslusne

margaretka1990
autor
16. jún 2020

@majamat @majamat ahojte dievcata, ozyvam sa ako sa pohla moja situacia... Co som pisala ze mam spinenie, tak to trvalo 5 dni, potom som dostala ms len 3 dnovu ( prisla skorej ale o 3-4dni)ako nikdy predtým, a na treti den bola uz slabucka... A od vtedy nic, aj som si urobila test na 37 DC, taky na styl pepina - One step, anglicky, a bol tam ako duch, velmi slabucka ciarka, a potom dalsie dva dni boli testy negativne, skúsila som na treti den aj inu znacku... Neviem ci mam este pockat do dalsieho cyklu alebo sa objednat na krv... Nemate s tym niektorá skúsenosť? 😊

majamat
16. jún 2020

@margaretka1990 ak si mala tehu test pozitivny a slabne, mohlo ist o biochemicke tehotenstvo. taketo tehu rychlo konci a da saotehotniet aj dalsi cyklus. je mi to luto, asi z toho nic nebude. mozes skusit este dalsi test,a le asi je mala sanca, ze ti neico ukaze.

margaretka1990
autor
16. jún 2020

@majamat tiez ma to napadlo... Ale potom som nekrvacala... Nemyslim že by bol dalsi pozitívny... Tak budeme skusat dalej

kejtriiin
22. jan 2021

Ahojte baby, mám taký problém. Namiesto menštruácie ktorú som mala dostať dnes, sa mi objavilo špinenie. Cyklus mávam viac menej pravidelný a s priateľom sme spolu spali bez ochrany ale nikdy sa nespravil do mňa, dáva veľký pozor. Chcela som sa opýtať aká je šanca že som tehotná alebo či sa to už niektorej z vás stalo. Ďakujem za odpovede

majamat
22. jan 2021

@kejtriiin ak si mala dostat ms, tak si urob test. sanca, ze si tehu je minimalna, ale je. test ti povie viac,
co sa tyka spinenia namiesto ms, dolezite je,a ko to bude pokracovat. posledne roky to mavam pred kazdou ms. mozu za to hormony. uz mam vek a zrejme aj hormonalne zemeny. u teba neviem, neviem kolko mas rokov, ale taketo hormonalne zmeny mozu mat aj mladsie zeny, akurat pricina nebude vek,a le hormonalna nerovnovaha.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre