Špinenie a následné bezproblémové tehotenstvo

23. okt 2023

Ahojte, mala by som otázku, sú tu žienky, ktoré mali na začiatku tehotenstva jemné špinenie/ prípadne krvácanie, ale len 1-2x a po nasadení liečby všetko dopadlo dobre?

Trochu sa bojím, keďže som v 6tt jemne špinila a po vyšetrení u dr. som po utretí mala na papiery aj krv, ale len jediný raz. Dr. hneď nasadila ascorurin a duphaston. Viac sa to nezopakovalo (len jediný raz po veľkej potrebe som mala mierne žltkastý výtok, inak špinenie a krv vôbec) do 10tt som užívala duphaston a teraz užívam 1x denne na noc vaginálne Progestanelle. Všetko je v poriadku, na usg nenašli ani žiaden hematóm, žiadne myómy, nič čo by mohlo robiť problémy, zrejme to bolo po styku a dr. zhodnotila, že to môže byť z dôvodu prekrvenia a slabších cievok.

Výsledky mám všetky skvelé, žiadne hormonálne problémy, všetko sa javí v najväčšom poriadku, no ja sa nedokážem zbaviť toho strachu vždy keď idem na wc. Keď si potom čítam, že mnoho žien prišlo o bábätko aj v neskoršom štádiu (12-14tt), tak sa bojím, či bude všetko v poriadku. Mali ste niektorá taký problém na začiatku a následne už bolo všetko ok a vynosili ste zdravé bábätko? 🙏

Ďakujem.

renka30
23. okt 2023

Ja som vela krvacala, do nemocnice ma prijali ako zacinajuci potrat - dcera uz ma 12 rokov a bola aj je velmi zivotaschopna 🙂

autor
23. okt 2023

@renka30 jeej ďakujem pekne, z takých happy endov sa veľmi teším…aj zistili príčinu krvácania?
Mne tiež jeden dr. na pohotovosti v 6tt povedal, že missed abortion🙈

linda5678
23. okt 2023

Ahoj. Urcite to mozne je, mne dokonca lekar pri NT ultrazvuku povedal, ze spinenie moze pretrvavat az do konca 16 tyzdna, kedze sa vyvija placenta a prichytava v maternici, cim tiez mozu praskat cievky= vznika spinenie, hematom..to bol aj moj pripad, doteraz nevedia preco sami to dialo a taku dlhu dobu. Nastastie uz cca tyzden nespinim, koncim 16tt a vsetky vysledky mam v najlepsom poriadku-klop,klop. Nestresuj sa dopredu a ak aj budu nejake komplikacie, tak im velmi zabranit nevies, skor sa skus nastavit tak, ze uz to najhorsie mas za sebou a blizis sa do 2.trimestra 😉 Drzim palce! 🍀

autor
23. okt 2023

@linda5678 ahooj, ďakujem za skúsenosť. Som rada, že už nešpiníš a že je všetko oki🙏 prosím ťa a taká osobná otázka- styk máte? Alebo máte stopku kvôli špineniu? Mne dr. povedala, že do konca prvého trimestra nech počkáme, no mám trochu obavy ako to bude potom…
Tiež sa tým upokojujem, aj dr. mi hovorí, že najhoršie už máme určite za sebou a že všetko bude v poriadku , tak hádam ano 🙏 Už nech som aspoň 15tt a vtedy sa hádam trocha viac ukľudním 🙂 Ďakujem.

martaatram
23. okt 2023

Ja som mala bezproblemov do 8tt vsetko nasledne masivne krvacanie prasknuta cievka 3 tyzdne hore nohy spinila som tie 3 tyzdne … potom pokoj nic mi nebolo keby mi nerastlo brusko ani neviem ze som tehu… zrazu v 24 tt sok na beznej prehliadke krcok 0,8 mm akutna serklaz.. momentlane lezim uz mesiac s panvou hore … z minuty na minutu sa vsetko zmenilo ale verim ze dobojujeme 🙏🏻🙏🏻🙏🏻 cize strach tam uz bude stale …

autor
23. okt 2023

@martaatram och :( to mi je veľmi ľúto, držím palce nech všetko dopadne dobre 🙏
To sa teraz ešte viac asi budem báť, čo všetko sa môže stať🙈 keď si tu čítam všetky príbehy

martaatram
23. okt 2023

Samozrejme ti to neprajem a závidím v dobrom keď vidím že si naozaj niekto to tehotenstvo užíva to bol aj môj sen po toľkých rokoch ale tak čo už no báť sa už odteraz budeme stále aj keď sa narodí hlavne myslieť pozitivne🙂vsetko dobre prajem a dakujem 🙂

linda117
23. okt 2023

Ahoj ja som take nieco zazila v oboch tehotenstvach. V prvom okolo 10tt, dva krat som jemnucko zakrvacala, dr nasadila progesteron a bolo to ok. A druhom tehotenstve som krvacala hned na zaciatku, myslela som si ze je to slabsia menstruacia, az potom som zistila ze som tehotna 🙂 Obe deti som donosila a su zdrave. Drzim ti velmi palce! ❤️

autor
23. okt 2023

@linda117 ďakujem veľmi pekne ❤️ verím veľmi, že to bude aj moj prípad 🙏🥰 bolo to veľmi jemné a slabunké, odvtedy sa to neopakovalo..dr hovorí, že je všetko v najväčšom poriadku, tak snáď to tak ostane do konca už🙏

mey8
23. okt 2023

My sme síce nemali bezproblémové tehotenstvo, ale nazaciatki som tiež kráčala, splnila do cca. 16 tt. A malý sa narodil živý, zdravý a v poriadku. Takže žiaden strach, q nohy v teple..;) stres navyše tomu dieťatku neprospieva. Takže kľud. A nehľadaj problémy tam kde nie sú...🙂

ana_1
23. okt 2023

Ja som mala v prvom tehu tiež na začiatku dosť intenzívne špinenie, dali mi utrogestan a bolo dobre, potom tuším v 14.tt hematóm, ale našťastie všetko dobre dopadlo. Utrogestan som brala až snáď do 20.tt. Teraz vyzerá, že som zase tehu, ale zase špinenie, doktor mi dal zase utrogestan, ale dnes poobede som začala krvácať, takže neviem, čo bude, bojím sa... Test je silnejší, ale krvácanie neustalo, takže vôbec neviem čo si mám myslieť. Je to teraz asi na tom malinkom, či sa udrží alebo nie 🥺

autor
23. okt 2023

@ana_1 velmmi držim palce, verím, že je babatuško tak silné, že to zvládne❤️❤️ a naše tiež🥰 bude všetko dobre, dnes som si povedala, že idem myslieť pozitívne čo sa len dá..

ana_1
23. okt 2023

Ďakujem ❤️ aj ja držím palce 🍀 bolo to pre mňa poriadne prekvapenie a úplne som to ešte nespracovala, ale teraz sa bojím, aby to bolo v poriadku

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre